Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

7 minutes ago, Kosta said:

Ma da, svi su na svetu glupi, samo je Igor Rudan (ko god on bio) u pravu. Lik kaže da virus uglavnom zahvata starije, što nije tačno, već je kod njih procenat smrtnosti veći, nosioci virusa mogu biti i deca, koja mogu zaraziti ostale. 

 

Ti nastavi verovati Rudanu ili Nestoroviću kod nas, pa ćeš odlično proći. Što Nestorović reče "Možeš u šoping u Milano".

 

Ti da se sutra razboliš, bi kao i ovi iz Milana, pobegli u druge zemlje, pa zarazili ljude odatle. Zbog takvih kao što si ti i jeste ovakva situacija, da smo malo više odgovorniji, ne bi se ovakve stvari dešavale. 

Edited by Green23
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Green23 said:

Ma da, svi su na svetu glupi, samo je Igor Rudan (ko god on bio) u pravu. Lik kaže da virus uglavnom zahvata starije, što nije tačno, već je kod njih procenat smrtnosti veći, nosioci virusa mogu biti i deca, koja mogu zaraziti ostale. 

 

Ti nastavi verovati Rudanu ili Nestoroviću kod nas, pa ćeš odlično proći. Što Nestorović reče "Možeš u šoping u Milano".

Savjetujem ti da procitas tekst.

 

Link to comment
Share on other sites

nije uopšte poenta u tome ko će kako proći. većina je sposobna prelezati ovaj grip. pitanje je da li želite da nosite na duši one koji nisu sposobni 

 

(ne mogu da verujem da ovo pišem ali 2020a)

2 minutes ago, Kosta said:

Savjetujem ti da procitas tekst.

 

 

tekst je kurir da ga preuzme bez promena i finti 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Malo mi cudne ove optuzbe na racun Gobera kad je u pitanju i Micel i saigraci, ajde ovo za novinare je stvarno retardirano sa njegove strane... ali dodirivao saigrace po svlacionici hahaha pa ako su bili u svlacionici znaci da su imali trening, malo teze da su imali trening i da se nisu dodirivali... bar tako se ja secam treninga....

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nije bas Rudan usamljen u svom misljenju, pritom njegovo misljenje proizilazi iz logike.

 

Posto su simptomi Korone takvi da se krecu od "grebe me grlo" i kijavice pa sve do pneumonije, izvesno je da postoji veliki broj ljudi koji je zarazen ili bio zarazen a da to nikada ne dospe u javne statistike.

 

To je cak ne racunajuci slucajeve sa atipicnim simptomima, kao ni osobe koje su prenosioci a nemaju nikakve simptome.

 

U javnu statistiku dakle dospeju skoro svi tezi slucajevi, a mnogi blazi prodju ispod radara.

 

Sto rezultira u tome da je stopa smrtnosti poprilicno manja nego sto se objavljuje, a takodje i da je broj zarazenih poprilicno veci nego sto se prikazuje.

Edited by Horium
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

nije uopšte poenta u tome ko će kako proći. većina je sposobna prelezati ovaj grip. pitanje je da li želite da nosite na duši one koji nisu sposobni 

 

(ne mogu da verujem da ovo pišem ali 2020a)

 

tekst je kurir da ga preuzme bez promena i finti 

Daj, Uini.

Lik je jedan od rijetkih koji je dobio odobrenje da ide tamo u Kinu kad je sve pocelo. Coek kaze ono sto treba svima biti jasno - ne znamo broj zarazenih, tako da ne znamo ni postotak smrtnosti, ali je ona svakako manja od sluzbene. Postoji pun kufer ljudi koji su dobili koronu, prelezali, ozdravili i ni ne znaju da su je imali. To je poanta.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Scepan Mali said:

Malo mi cudne ove optuzbe na racun Gobera kad je u pitanju i Micel i saigraci, ajde ovo za novinare je stvarno retardirano sa njegove strane... ali dodirivao saigrace po svlacionici hahaha pa ako su bili u svlacionici znaci da su imali trening, malo teze da su imali trening i da se nisu dodirivali... bar tako se ja secam treninga....

 

pa valjda postoji razlika kod nenamernog prenosa i zajebancije i namernog dodirivanje svega i svacega.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pa postoji, zato je glupo sa njegove strane sto je dodirivao novinare koje nije morao da dodiruje. E sad, saigrace ako ej dodirivao po svlacionici, msilim vec ih je dodirivao na samom treningu... da ima taj glup odnos prema virusu ima, ali ima ga i bar 50 % ljudi oko mene trenutno, pa necu da ih satanizujem sad.

Link to comment
Share on other sites

Ja dobio paket i PRC ( Kina jelte ) i kasljem evo već jedno 10ak+ dana... (Jbem li ga da li je od Kine ili ladnog piva, ali svakako je jedna od Korone ) ..Jedini problem je što se na poslu još niko nije razboleo i nikako da nas "zatvore" + kolega 'talijan došao sa odmora pre 7 dana 😴

 

Da je virus bezazlen ( da ne ulazimo u detalje i teorije zavere)  SZO ne bi proglasio pandemiju... 

 

Gober je verovatno hteo da ispadne šaljivdžija u društvu 😴, ali ...

Edited by John Dies at the End
Link to comment
Share on other sites

Just now, Scepan Mali said:

pa postoji, zato je glupo sa njegove strane sto je dodirivao novinare koje nije morao da dodiruje. E sad, saigrace ako ej dodirivao po svlacionici, msilim vec ih je dodirivao na samom treningu... da ima taj glup odnos prema virusu ima, ali ima ga i bar 50 % ljudi oko mene trenutno, pa necu da ih satanizujem sad.

 

Ako 50% ljudi paniči, a 50% nije briga, moramo li mi koje nije briga, da idemo i pipkamo i lizućemo one koji paniče, generalno da se ponašamo džiberski, kao ono proseravanje sa  press konferencije?

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Kosta said:

Samo na ovakvim forumima je neki Green veci strucnjak od jednog od top 3 epidemiologa u Europi. Predobro. 😂

Ne govorim ja da sam ja stručnjak, već govorim ono što sve države na svetu rade. Kako je on pametniji od svih ostalih na svetu? SZO proglasila pandemiju, ali jebiga nisu Rudana prvo pitali. Zašto ga onda ne slušaju u Hrvatskoj, kada je toliko cenjen, već zatvorili sve škole

Edited by Green23
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

nije uopšte poenta u tome ko će kako proći. većina je sposobna prelezati ovaj grip. pitanje je da li želite da nosite na duši one koji nisu sposobni 

 

(ne mogu da verujem da ovo pišem ali 2020a)

 

tekst je kurir da ga preuzme bez promena i finti 

 

Nije da potcenjum celu situaciju, ali ti koji nisu u stanju da preleze ovo su u svakodnevnoj opasnosti nevezano za koronu.

 

Usao u celu diskusiju jer su ljudi ovde poceli da satanizuju i ismevaju Goberta, koji pri tom ko zna kako je dobio isti ... 

 

Sumnjam da je to bilo od pipanja mikrofona ali ajde...

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice Gobera konkretno, ne bio mu u kozi.

 

I to ne jer je zarazen virusom, jer njega realno zabole kurac, ne spada u rizicnu grupu, vec jer je iz gluposti (ali svesno) zarazio saigrace, ciji roditelji verovatno spadaju u rizicne grupe.

 

Mislim da nema njemu buducnosti sa sadasnjim saigracima.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Green23 said:

Ne govorim ja da sam ja stručnjak, već govorim ono što sve države na svetu rade. Kako je on pametniji od svih ostalih na svetu? SZO proglasila pandemiju, ali jebiga nisu Rudana prvo pitali. Zašto ga onda ne slušaju u Hrvatskoj, kada je toliko cenjen, već zatvorili sve škole

Green, jel znas ti zasto se proglasava pandemija? da bi se onemogucilo sirenje necega. To ti je prvi razlog. Da je ovo neka visokoprocentna smrtonosna bolest,rafovi bi odavno bili prazni, odavno bi svi bili po kucama, na posao se ne bi islo, na ulicama bi bio policijski sat, a gradski prevoz ne bi radio mjesecima.

Link to comment
Share on other sites

Kad razmislis, mjere zatvaranja utakmica nisu uopste obracale paznju a sta sa sportistima. Kao igrace se bez publike i eto. A interakcija spostista sa drugim ljudima kao da ne postoji i da se sportisti ne mogu razboliti.

 

 

2 minutes ago, Kosta said:

jel znas ti zasto se proglasava pandemija? da bi se onemogucilo sirenje necega

Pa zbog cega se onda bunis, ne razumijem. 

Edited by laki pepe
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kosta said:

Green, jel znas ti zasto se proglasava pandemija? da bi se onemogucilo sirenje necega. To ti je prvi razlog. Da je ovo neka visokoprocentna smrtonosna bolest,rafovi bi odavno bili prazni, odavno bi svi bili po kucama, na posao se ne bi islo, na ulicama bi bio policijski sat, a gradski prevoz ne bi radio mjesecima.

 

Slazem se ja sa tobom Kosta, ali ne treba ni potcenjivati ovaj virus.

 

Njegova je opasnost u infektivnosti, u tome sto moze uzasno lako da preoptereti zdravstvene sisteme i bogatijih drzava, sto dalje rezultira u povecanju smrtnosti u inace ugrozenim kategorijama stanovnista, sto od Korone, sto od ostalih uzroka.

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

Ako 50% ljudi paniči, a 50% nije briga, moramo li mi koje nije briga, da idemo i pipkamo i lizućemo one koji paniče, generalno da se ponašamo džiberski, kao ono proseravanje sa  press konferencije?

 

 

Ne moramo, i nigde nisam opravdavao budalu, samo kazem da se totalno preteruje sa satanizovanjem budale po netu. Zato sam i povezao sa ljudima iz nase okoline, jer mi je ovo klasican internet sindrom, gde za istu stvar koju bi da vidis uzivo presao preko toga mozda i bez komentara ili uz manji komentar, na internetu mora da se to eskalira u ne znam sta. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Horium said:

 

Slazem se ja sa tobom Kosta, ali ne treba ni potcenjivati ovaj virus.

 

Njegova je opasnost u infektivnosti, u tome sto moze uzasno lako da preoptereti zdravstvene sisteme i bogatijih drzava, sto dalje rezultira u povecanju smrtnosti u inace ugrozenim kategorijama stanovnista, sto od Korone, sto od ostalih uzroka.

 

 

Slazem se sa svim nabrojanim, ali ja samo govorim o panici izazvanoj brojevima o smrtnosti, koji nisu tachni. Cista logika i matematika.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Kosta said:

Daj, Uini.

Lik je jedan od rijetkih koji je dobio odobrenje da ide tamo u Kinu kad je sve pocelo. Coek kaze ono sto treba svima biti jasno - ne znamo broj zarazenih, tako da ne znamo ni postotak smrtnosti, ali je ona svakako manja od sluzbene. Postoji pun kufer ljudi koji su dobili koronu, prelezali, ozdravili i ni ne znaju da su je imali. To je poanta.

 

kada je pandemija u pitanju (a nadam se da rudan ne spori da je pandemija u toku), prestaje da bude važno da li se statistički nešto završava na 1% i 4%. to ti je kao u clutch-tineu, statistika prestaje da bude primarna jer ljudi umiru na sve strane. ne bih sad da ulazim u metafore lične pritode ali ono u šta sam siguran, je da u ovakvoj situaciji treba biti ŠTO ODGOVORNIJI, bilo zbog onih do kojih ti je stalo ili onih koje ne poznaješ.

 

gober je glupi konj.

 

12 minutes ago, LordOfTerror said:

 

Nije da potcenjum celu situaciju, ali ti koji nisu u stanju da preleze ovo su u svakodnevnoj opasnosti nevezano za koronu.

 

Usao u celu diskusiju jer su ljudi ovde poceli da satanizuju i ismevaju Goberta, koji pri tom ko zna kako je dobio isti ... 

 

Sumnjam da je to bilo od pipanja mikrofona ali ajde...

 

nije uopšte tema to kako je on dobio virus, već kako se ponaša čovek od 27 godina. idiot. nadam se da će ga neko od neposrednih učesnika tužiti, da ima oko čega da plače osim neučestvovanja na allstaru zbog para kojih ionako ima k'o pleve.

 

 

 

edit to što je ovaj rudan kao top3 bajaa citirao trampa nešto govori takođe o njegovom mentalnom sklopu, ali to je treća tema

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kosta said:

Green, jel znas ti zasto se proglasava pandemija? da bi se onemogucilo sirenje necega. To ti je prvi razlog. Da je ovo neka visokoprocentna smrtonosna bolest,rafovi bi odavno bili prazni, odavno bi svi bili po kucama, na posao se ne bi islo, na ulicama bi bio policijski sat, a gradski prevoz ne bi radio mjesecima.

Pa tako je u Milanu, ali su kasno to uradili, zato i je ste takva situacija kod njih. U Kini su 45 dana ljudi u karantinu u svojim domovima 

Edited by Green23
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...