Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

samo da se zahvalim @McLeod za sve sto je učinio za ovaj forum. kao što to često voli da ističe.

 

@tsva eto ti odeljak iz jednog štiva početkom februara a povodom trade deadlinea

 

 

Quote

 

The question then becomes: Can they afford Bogdanovic, too? The Barnes and Hield extensions were front-loaded, meaning they’ll decrease a bit over time, but it’s still difficult to imagine committing something like $75 million annually to three players (Barnes, Hield, and Bogdanovic) at overlapping positions when two more important young players (Fox and Bagley) need paying.

And Bogdanovic, despite his less illustrious pedigree, has proved himself well worth a sizable contract. The Serbian wing came to the Kings almost as an afterthought in a 2016 draft-night trade. Originally picked in 2014, Bogdanovic was still playing in Europe when the Suns sent his rights to Sacramento. But while every other player in that ill-fated trade—Marquese Chriss for the Suns, Papagiannis and Labissière for the Kings—cratered, Bogdanovic found a suitable role in the modern NBA.

 

The first stat that jumps off Bogdanovic’s page is his shooting—a career 37.5 percent 3-point mark on more than five attempts per game. Bogdanovic has a quick, accurate shot and considerable range, and he’s not a zero off the bounce either, with an average handle in the pick-and-roll and a deceptively successful isolation game. He even registers around average or better as a defender, according to various advanced stats.

 

So any team that needs extra shooting and secondary playmaking for the spring—hint: that’s every wannabe championship contender—could use Bogdanovic’s services. The Lakers and 76ers in particular have been connected to him, and it’s easy to envision Bogdanovic transforming those offenses, which can sometimes grow cramped inside the arc.

 

The Kings have been reluctant to move Bogdanovic. The Athletic’s Jason Jones reported last month that it would take a “crazy offer” to convince the Kings to make a deal, while NBC’s James Ham noted that they want to keep Bogdanovic through the summer and extend him.

 

But Bogdanovic didn’t accept an extension worth $51.4 million over four years, the max Sacramento was allowed to offer him in-season, meaning the Kings would potentially need to match any he receives in restricted free agency. And given the dearth of impact free agents this summer, Bogdanovic may receive a far more lucrative offer. It takes only one interested team to force the Kings’ hand, and Bogdanovic’s skill set is mighty valuable. Is Sacramento willing to take that risk? The answer may swing the title race.

 

 

 

https://www.theringer.com/nba/2020/2/3/21119675/the-kings-road-to-the-deadline-could-dictate-the-title-chase

 

sac_kings.0.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

2 hours ago, tsva said:

Sut iz igre nekih 40ak% sa bacanja jedva preko 70% i sve to u ekipi koja playoff moze da igra samo na NBA2K ili nekoj slicnoj platformi. U nekoj ozbiljnoj ekipi on moze da stoji u cosku i ca cela loptu pa ako pogodi prvu super ako ne mrs na klupu.

 

U ostalom na SP se videla ludost davanja glavne uloge doticnom. Ekipa sramotno podbacila al on imao fine brojke. Kao Drazen 1985te na EP.

Ubio vas brat Bogi za sve vremena jebiga.Vidim i uživo u raspravama sa drugarima,skroz izgube svaki osećaj realnosti kada se on pomene.Drago mi je da mi je Bog dao pamet da ne gledam stvari kroz klubaštvo i nadam se Teu i Kalini ponovo u repki u punom sjaju.

 

Aj sad moderacija da briše ova sranja.

Edited by MilošVB
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Miki28 said:

Lagana pobjeda protiv GS, odmorili Lebrona a ostali nisu igrali nesto mnogo. Odlicno @delgado

 

   Uzeo sam da gledam snimak i odgledao prvo poluvreme (bez gledanja rez) i to je toliko lose izgledalo, da nisam mogao da nastavim dalje, presao sam na Nolo-Monfis i vidim da smo ih ipak resili u drugom, sto je i bio red obzirom na ovaj G-lig squad Warriorsa. Svidja mi se sto je Dwightello poceo malo bolje da gadja bacanja tako sto se odmakne 2 koraka od FT linije. 

 

   Kol'ko mi krivo sto nam Vlade nije isporucio Bogdana. Tacno nam fali jedan potentan i siguran bek sa poenima u rukama jer nikad ne znas sta dobijes od tria Bradley/Danny/KCP u napadu, kao kinder jaje. + a tu su tanki i Rondo i Caruso koliko god donosili u playmakingu/defanzivi kad se dobro doziraju. Bogdan bi se bas savrseno uklopio u ovaj LA jer ima ko i da ga pokrije u odbrani i na bekovskim pozicijama i naravno visoki. Steta je sto se Vlade nije upecao na one suterske eksplozije Kuzme jedno vreme...  mada nije ni bilo to realno obzirom da ima Herija Barnsa, Wookovog omiljenog kosarkasa. Prosto mu nije potreban, iako ima guzvu i na bekovima sad kad je tu i Baze. 

  

 @Miki28 Za vikend b2b gostovanja Memfisu i NO. 

Link to comment
Share on other sites

Situacija na istoku postaje ocekivano jasna. Vec se sada u ovom trenutku zna ko ce u PO. 

 

Sto se tice zapada, samo je osmo mesto neizvesno za PO. Memfis je bio na lepom putu za PO, ali su ih izbacile iz koloseka povrede JJJ- i Klark-a, trejdom Kraudera su izgubili na dubini klupe, ekipa je dosta slabija, a ne zna se povratak ni Vinsloua. Ne dajem im nesto mnogo velike sanse, sve zavisi kada ce im se vratiti pomenuti igraci. 

 

Portland ne moze nista bez Lilarda, na njihovu srecu, povratak je vrlo blizu i mogu da nastave borbu za PO. Ono sto treba da brine jeste u kakvoj ce formi biti Dejm nakon ove poduze pauze koja je prekinula niz najboljih Lilardovih partija u karijeri koje su vukle Blejzerse do velikih pobeda. 

 

Za mene su Pelikani najveci kandidati pod vodjstvom Zajona. Siguran sam i da su oni jedina ekipa od kandidata koja bi mogla da iscupa koju pobedu i unese zar u borbu protiv LAL. Ekipa je kompletna. U poslednjih 12 utakmica je skor od 8-4, hvataju opasan zalet, a imaju i nesto slabiji raspored do kraja. 

 

SAS ima najlaksi raspored do kraja regularne sezone, ali oni igraju toplo-hladno, posebno mi je neubedljiv duo Derozan-Oldridz. Bilo bi mi drago i da oni zaigraju PO, posebno sto je verovatno ova sezona poslednja u Popovoj trenerskoj karijeri (ispravite me ako gresim). Forma ekipe je takodje slaba, poslednjih cetrnaest utakmica, samo cetiri pobede, sto ne uliva neku posebnu nadu u bolju buducnost. 

 

Za Sanse je ogromna steta povreda Ubrea i njegovim odsustvom im je dalja borba znatno otezana. Tesko je nadoknaditi njegov doprinos od 20 ppg. Jedino da Buker preuzme jos vecu odgovornost i veliki broj suteva na sebe.  Steta za ovu sezonu Finiksa, da je Ejton tu bio otpocetka, bila bi i koja pobeda vise. Makar su pokazali znacajan napredak u igri za razliku od proslih sezona.

 

Kingse necu ni komentarisati, jer njima ne dajem ni 1%..

 

Dakle za osmo mesto, Nju Orleans-Portland. 

Link to comment
Share on other sites

Ja se nadam Memfisu, da se Lejkersi ne zamaraju previse. Ipak treba koliko toliko sacuvat snagu u prvoj rundi posto ce ostalo biti pakleno.

 

Lejkersi imaju tezak raspored od 7-19 marta a zavrsnicu regularnog dijela sezona dosta povoljnu tako da ce i tu biti odmaranja igraca za PO. 

 

Zivo me zanima rotacina Vogela u PO, tu se mora skratiti na 8-9 igraca, posebno u dubljoj fazi PO. Vrvt ce McGee dobiti mnogo manje minuta a jedini sigurni sa klupe su mi KCP i Caruso

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, tsva said:

Sut iz igre nekih 40ak% sa bacanja jedva preko 70% i sve to u ekipi koja playoff moze da igra samo na NBA2K ili nekoj slicnoj platformi. U nekoj ozbiljnoj ekipi on moze da stoji u cosku i ca cela loptu pa ako pogodi prvu super ako ne mrs na klupu.

 

U ostalom na SP se videla ludost davanja glavne uloge doticnom. Ekipa sramotno podbacila al on imao fine brojke. Kao Drazen 1985te na EP.

 

I mene još more Čajldres i Nolan Smit, ali ne čekam tako neki random momenat da bacim hejt na njih, bilo pa prošlo, jbg, sta da se radi...

  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Milvoki ocas posla razbuca Oklahomu pri kraju poluvremena. Cvrsti u defanzivi, ko god sutne pogodi, prepuni samopouzdanja osokoljeni Janisom deluju prilicno surovo currently. Cak je i fuckin' Rolo poceo da pogadja trojke i ima najgoru proslavu istih ikad -> glumi retardiranog nosoroga. Treba da uci od Wes Matthewsa kako se to radi. 

 

  Giannis iskulirao Hardenovu prozivku. Skroz je u nekom neutralnom fazonu od pocetka -> niti se proziva, niti sklapa prijateljstva sa ostalim starovima. 

 

   Miami potpuno neutralisao Donchitja u prvom pol  1/7 FG. Lorde, javi se :wicked:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, AgroLaki said:

 

I mene još more Čajldres i Nolan Smit, ali ne čekam tako neki random momenat da bacim hejt na njih, bilo pa prošlo, jbg, sta da se radi...

Ne kontam asocijaciju. Inace Bogdan i veceras izdominirao.

Link to comment
Share on other sites

Kakvi god da su, iznad su raspadajuce Utah i nekonstantnog Dallasa, što ih pozicionira 3-4 ekipom tenutno na Zapadu. Maximum druga runda PO, kao i prosle godine, dok Porter na ispuni potencijal i postane allstar. 

Edited by Bojdo
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...