Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

Konačno malo pravog basketa noćas. Toronto i Bucksi su jedne od rijetkih ekipa koje igraju ozbiljnu košarku od početka sezone. Inače, u posljednje vrijeme ima previše polurekreativne košarke, istina sa dosta dobrih individualnih partija i kreacija, ali sa jako malo takmičarskog naboja, timske energije i, prije svega, kvalitetne odbrane. Sinoć  su pobjednici prosječno postizali oko 130 poena, lično sam postao alergičan na takav basket i izbjegavam ga u širokom luku. Zato me ovakve utakmice uvijek obraduju. :thumbup:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, mr clutch said:

Kvalitetno ciglarenje u škotskoj banci. 

 

 Morao sam da izguglam, ladno nije vise Air Canada Centre. I to izgleda nije bilo ni prosle godine za finale 😕  Nisam obracao paznju, podrazumevao sam da se to podrazumeva.

 

 Bud mi je definitivno najantipaticniji trener lige. Zale se i drugi na odluke, ali ne bas na svaku i to kad je bas ocigledno da nema na sta da se zali. Odvratna njuska. 

 Stan van Gundy izuzetno gotivan i kao komentator, on the other side 

Link to comment
Share on other sites

Jebeš mi sunce ako Rapsi opet ne uzmu titulu?! :Hail:Imaju 17-1 u zadnjih 18 mečeva, igraju najbolju timsku odbranu. Noćas, recimo, neumorno udvajaju Janisa i ne dozvoljavaju mu ulaz po bilo koju cijenu, što ovog čini igračem sa Svjetskog kupa. U napadu su strpljivi, uigrani, s mnogo pripremljenih setova, ne srljaju. Pojedinačno, oni uopšte ne izgledaju kao tim šampionskog kapaciteta, ali košarka je timski sport u kome sinergija, uigranost i pametan trener mogu da budu bitniji od individualnog kvaliteta. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odličan Janis u trećoj, pokazuje da ove sezone nije slučajno najbolji PER(former) u istoriji NBA. :thumbsup:  Kad već ne ide šut, odlično kontroliše skok, kao i tempo u napadu uz dosta asistencija. Realno, Jeleni su kvalitetnija ekipa, posebno u odsustvu Gasola i Powell-a. Ipak vjerujem da će ovdje biti vatre do kraja. 

Link to comment
Share on other sites

Sila je ovaj Milvoki, bas me zanima da li ce sve to preneti u PO. Delovalo je da ih Toronto gazi u PP, onda pri kraju se na brzaka prikljucise, i sad ih lagano odradjuju, i to ekipu koja ima 17-1 u poslednjih 18 tekmi i dobila je pre neki dan Indianu 50 razlike. Midlton je postao ono sto je @uini od pocetka ocekivao/prizeljkivao od njega. E to se zove procena, svaka cast : ) 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, realno *w said:

 

LBJ je tada bio čudo prirode, formirano telo sa 18 godina. A suvišno je pričati koliko je posle toga ojačao.

 

Šta reći onda za Ziona?

Ja sam i dalje jako skeptičan po pitanju Zajona, Lebronovo telo je uvek izdržavalo sve napore, nikada se nije ni postavljalo pitanje oko toga, dok je Zajon imao problema sa kolenom, a da nije ni zaigrao. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Green23 said:

Ja sam i dalje jako skeptičan po pitanju Zajona, Lebronovo telo je uvek izdržavalo sve napore, nikada se nije ni postavljalo pitanje oko toga, dok je Zajon imao problema sa kolenom, a da nije ni zaigrao. 

 

To se ne dovodi u pitanje, on će se uvek voditi kao visokorizičan igrač u tom smislu. Ja mu naravno želim puno zdravlja, ali čak i da izdrži tipa 4-5-6 godina, do bi moglo da bude ooopasnih 4-5-6 godina 😄

Link to comment
Share on other sites

Pitanje za ove najstrucnije, sta bi mogli Netsi da dobiju za trio koji se pominje da ce biti dostupan na leto ( Levert, Spens, Allen) i kako bi mogla ta ekipa da izgleda sledece godine? 
 

Meni deluje da su u prilicno dobroj poziciji igracki, na stranu to sto ravnozemljas, izdajnik i bukva cine najmanje simpatican trio jos od Ed, Edda i Eddya. 
 

Naravno zdravlje je upitnik koji stoji iznad te ekipe vise nego iznad ostalih.

Edited by bosMan_jr
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bosMan_jr said:

Pitanje za ove najstrucnije, sta bi mogli Netsi da dobiju za trio koji se pominje da ce biti dostupan na leto ( Levert, Spens, Allen) i kako bi mogla ta ekipa da izgleda sledece godine? 
 

Meni deluje da su u prilicno dobroj poziciji igracki, na stranu to sto ravnozemljas, izdajnik i bukva cine najmanje simpatican trio jos od Ed, Edda i Eddya. 
 

Naravno zdravlje je upitnik koji stoji iznad te ekipe vise nego iznad ostalih.

 

nisam stručnjak ali volim pogledati

 

i pogledao sam ugovore sva tri igrača, vrlo su friendly za današnje nba standarde. jedini razlog koji eventualno vidim za menjažu 

a/ dinvidija = da je najavio nezadovoljstvo minutažom iza irvinga. iz ugla njetsa, strava je imati spensera jer kajri je jednom u svojoj karijeri odigrao celu sezonu, to se i dalje prepričava

b/ levert mi se čini kompatibilnim, u smislu da bi mogao imati dobre minute kao second unit leader. on se dosta povređuje pa sad, možda je to

c/ allen, momak iz bruklina je minimum backup centar a ima šanse da bude i nešto više u budućnos'

 

pošto su friendly ugovori, jedino što mogu da zamislim je da ponude nekoj ekipi paket ova tri igrača i upecaju neku nezadovoljnu zvezdu koja im odgovara na irving-durant duo

 

to je jedino logično što mi se priviđa.

Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...