Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

Tanka je odbrana na perimetru LAL,kao i manjak sutera spolja.

 

Opet,AD sigurno nece igrati 5 minuta u zadnjoj cetvrtini,stede ga za PO.

 

LAC prvi favorit,videcemo oko povreda,posebno PG zabrinjava

 

 

Edited by Bobby Axelrod
Link to comment
Share on other sites

Young je dosta bolji strijelac od Moranta. Igrac koji moze da pogadja u serijama suteve sa 8-9 metara,  a ima izuzetan pregled igre da kazni svako udvajanje ili rupu u odbrani. Zavrsava i na obrucu dosta korektno, tako da je bas ono full packet. Izuzetan strijelac+ odlican dodavac. Morant je prosjecan strijelac, sut mu je dosta kritican, oslanja se na te floutere i dobro finisira na obrucu, ali ono nije bas Westbrook da moze u reketu tako da dominira. Fino kontrolise igru, ima odlican court vision, izgleda zrelo na terenu, atraktivan je.  Volim da ga gledam, ali Younga bih uvijek prije uzeo. Unikatan igrac jednostavno. 

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

Jokić šesti put igrač nedelje. U lepom je društvancetu

 

Chauncey Billups 6  
Carlos Boozer 6  
DeMarcus Cousins 6  
Baron Davis 6  
Blake Griffin 6  
Tim Hardaway 6  
Grant Hill 6  
Bernard King 6  
Kyle Lowry 6  
Shawn Marion 6  
Yao Ming 6  
Alonzo Mourning 6  
John Stockton 6

 

Isiah Thomas 6  
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Young je dosta bolji strijelac od Moranta. Igrac koji moze da pogadja u serijama suteve sa 8-9 metara,  a ima izuzetan pregled igre da kazni svako udvajanje ili rupu u odbrani. Zavrsava i na obrucu dosta korektno, tako da je bas ono full packet. Izuzetan strijelac+ odlican dodavac. Morant je prosjecan strijelac, sut mu je dosta kritican, oslanja se na te floutere i dobro finisira na obrucu, ali ono nije bas Westbrook da moze u reketu tako da dominira. Fino kontrolise igru, ima odlican court vision, izgleda zrelo na terenu, atraktivan je.  Volim da ga gledam, ali Younga bih uvijek prije uzeo. Unikatan igrac jednostavno. 

 

morant je dosta dobar u odbrani, young najlošiji. morant i JJJ su u borbi za plej of poziciju na zapadu, young i collins imaju 15 pobeda na istoku. te neke stvari koje ne ulaze na hajlajtse se valjda isto računaju, tj nadam se. 

 

ali moja poenta je ista : obojica su rukiji u ligi, mnogo je rano za bilo kakve procene 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Imaju i bolje saigrace, Crowder je solidan veteran, Valanciunas je bolji dosta od svih centara Atlante. Brooks isto igra dobru sezonu. Colins je propustio dosta utakmica, 20+ valjda.

 

Pa jeste rano, ali eto ja bih uzeo Younga,  sto nikako ne znaci da Morant nije ozbiljan talenat/igrac.

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, uini said:

 

morant je dosta dobar u odbrani, young najlošiji. morant i JJJ su u borbi za plej of poziciju na zapadu, young i collins imaju 15 pobeda na istoku. te neke stvari koje ne ulaze na hajlajtse se valjda isto računaju, tj nadam se. 

 

ali moja poenta je ista : obojica su rukiji u ligi, mnogo je rano za bilo kakve procene 

 

definisi dosta dobar? posto je jedan od najgorih u memphisu. young jeste losiji ali ne pomaze ni sto ima sto puta gore saigrace nego morant. mada je uporedjivanje odbrambenih skillova rookie/sophomore playmakera bas bezveze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Shunsuke Nakamura said:

Imaju i bolje saigrace, Crowder je solidan veteran, Valanciunas je bolji dosta od svih centara Atlante. Brooks isto igra dobru sezonu.

 

Pa jeste rano, ali eto ja bih uzeo Younga,  sto nikako ne znaci da Morant nije ozbiljan talenat/igrac.

 

stiže treju kapela, pa da vidimo 

šta znam, za mene su i jonas i crowder tek okej nba igrači, ništa posebno 

 

nemamo relevantan uzorak da ih cenimo još uvek a ono što imamo ipak ne govori da je trae stepenicu iznad 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, gggggggg said:

 

definisi dosta dobar? posto je jedan od najgorih u memphisu. young jeste losiji ali ne pomaze ni sto ima sto puta gore saigrace nego morant. mada je uporedjivanje odbrambenih skillova rookie/sophomore playmakera bas bezveze.

 

šta da definišem kada napišeš "ima sto puta gore saigrače" 

 

to me podseća na ono "jel ti to deda kupio" 

 

dobar je defanzivno tj vidi se da ima sa čime da bude dobar. ima i alata i volje za defanzivu 

 

trae nije "lošiji" već najgori franchise player odbrambeno u istoriji mog praćenja nba 

3 minutes ago, riviera said:

da je moju ekipu  trej nabio sa 50 poena ne bih se pojavljivao od sramote mesec dana na 4umcetu.:\

 

uhuhuhuu 

ja sam dolan i pričam srbski 

 

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

 

stiže treju kapela, pa da vidimo 

šta znam, za mene su i jonas i crowder tek okej nba igrači, ništa posebno 

 

nemamo relevantan uzorak da ih cenimo još uvek a ono što imamo ipak ne govori da je trae stepenicu iznad 

Pa Atlanta nema ni te ok igrace, to je razlika. Nije imao ni Kolinsa veci dio sezone. Hunter i Redish su tek rukiji. Na centru se rotiraju Len i Jones, realno tanki igraci. Vince je dio rotacije ili divljak Bembri recimo.

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Pa Atlanta nema ni te ok igrace, to je razlika. Nije imao ni Kolinsa veci dio sezone. Hunter i Redish su tek rukiji. Na centru se rotiraju Len i Jones, realno tanki igraci. Vince je dio rotacije ili divljak Bembri recimo.

 

pogledaj collinsov game log. ima tu sasvim dovoljno utakmica odigranih i puno više poraza puno. 

 

videćemo sa kapelom, stiže period kada loše ekipe imaju više šansi za pobedu ali ultimativno, videćemo u naredne dve sezone kako to ide 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, uini said:

 

šta da definišem kada napišeš "ima sto puta gore saigrače" 

 

to me podseća na ono "jel ti to deda kupio" 

 

dobar je defanzivno tj vidi se da ima sa čime da bude dobar. ima i alata i volje za defanzivu 

 

trae nije "lošiji" već najgori franchise player odbrambeno u istoriji mog praćenja nba 

 

uhuhuhuu 

ja sam dolan i pričam srbski 

 

 

 

morant je medju najgorim defanzivcima u memphisu koji je bar ok u odbrani. ipak young je toliko ispred moranta u napadu da ipak jos nema sumnje ko je bolji igrac. sad gledam covek skoro ima 30ppg. jesu poeni inflated poslednjih godina ali opet to je za respekt. pogotvo kada pored sebe ima jos jednog krstenog igraca.

opet, defanziva playmakera nije najvaznija stvar kada se gledaju igraci a pogotovo rukiji koji jos moraju uciti. mada kako se cini moze young biti jos 50 godina u nba nece biti od njega korisnog defanvica ikada.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uz napomenu da je bilo kakvo predviđanje celokupne karijere dva klinca koji su 1 ili pola sezone u NBA potpuno neproduktivno i besmisleno, da napomenem samo da sad ja smireno sedim u kafiću, čitam Fajnenšal Tajms i pijuckam čaj sa mlekom i da mi dođe grupa do zuba naoružanih Čečena u ronilačkim odelima i da mi samo bace na sto slike (i bballref) Traea i Džaa, usput prosuvši mi čaj, te da mi na zapanjujuće elegantnom akcentu kažu Ju gada pik uoan nau madrfaker or vi katju in pisis lajk tuna fiš, da bih rekao svakako Dža.

 

Na stranu odbrana, nekako mi se čini da se teže miri sa porazima, ma kako neminovan deo nba odrastanja oni bili. To onda uključuje i odbranu i ceo nastup i fazon... Iako sam po prirodi zaljubljenosti u Stefa skloniji da preferiram prefinjene unikatne cvetiće (ma kako ružni bili i ma kako pogrešnih frizerskih svetonazora imali) ipak bih u ovom slučaju pre uzeo Rosebud-a nego Currybuda. 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, gggggggg said:

 

morant je medju najgorim defanzivcima u memphisu koji je bar ok u odbrani. ipak young je toliko ispred moranta u napadu da ipak jos nema sumnje ko je bolji igrac. sad gledam covek skoro ima 30ppg. jesu poeni inflated poslednjih godina ali opet to je za respekt. pogotvo kada pored sebe ima jos jednog krstenog igraca.

opet, defanziva playmakera nije najvaznija stvar kada se gledaju igraci a pogotovo rukiji koji jos moraju uciti. mada kako se cini moze young biti jos 50 godina u nba nece biti od njega korisnog defanvica ikada.

 

 

smeta mi kada se frljamo hiperbolama kao klinci u dvorištu : 100x, 10x i ostalo

 

to me je trigerovalo i da pitam kolegu zašto je trae stepenik više, ovo tvoje da ne pominjem 

 

ne mogu jednostavno da prihvatim ni "defanziva plejmejkera nije najvažnija stvar", jer to opet relativizuje do besmisla specifičan slučaj. 

 

zato i kažem, hajde da damo i traeu nešto vremena, da mu hawksi naprave ekipu, možda i on koriguje svoj pristup odbrani pa da vidimo realnu vrednost. 

 

trae shuri napadački, tu zbora nema. opet, nije kao da ja morant nešto zaostaje u odnosu na traeovu ruki sezonu po individualnom učinku. ima trenutno poen manje i asistenciju manje od youngove ruki sezone. 

 

kao što rekoh, rano je ceniti a ja ću svakako uzimati u obzir i odbranu, zato što igrači koji pretenduju na plej of moraju i taj aspekt da reše u nekoj meri. 

Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...