Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

Kad se malo presabere ova trejd prica nijenli Minesota najbolje promjesala.

Od jedne ucmale sredine, gdje su mladi igraci poceli da blijede dali su sebi sansu za novi start. Pa sta bog da. Osovinu Tauns/Vigins koja nije funkcionisala su zamijenili za potencijalno ozbiljniju Dlo/Tauns. Pri tome dodali i igraca zeljnih prostora, ove Denverove, plus Tarnera i Dzonsona iz Majamija. Za ovu sezonu je kasno, ali ovakav generalni servis ujednom trejdu je fascinantan. 

 

Djeluje da ima dosta potencijalnih dobitnika trejda, ali ovo je daleko najveci zaokret.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Davis na 5 je vjerovatno najtezi igrac za branit u citavoj ligi. Nema visokog koji moze ispratit sve njegove cutove, igru licem, ledjima i pick igru kad na rasirenom terenu. Strpat ce ti 30 s minimalnim brojem spustanja lopte na parket. Problem je sto Lakersi nemaju dovoljno krila da te periode s njim na 5 ucine cescim. Valjda bude kakvih buyouta pa se pokupi neko krupnije krilo uz Collinsona koji je izgleda vec dogovoren. 

 

 Kaze da je dosao samo da gleda tekmu i da mu mnogo znaci sto je Jehovin svedok 😕 

 

    Valjda ce doci sebi, steta je da ne igra kad je ocigledno da jos ima puno da ponudi kosarci (i kosarka njemu). Jebali ga Jehovini svedoci i bilo koja besmislena vera/religija ovog sveta (svakoga). Uveren sam da bi se odlicno uklopio u ovaj tim. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, delgado said:

Vogel je dao samo 4 minuta Dvajtu (i standardnih 16 za Geeja) po cemu se da zakljuciti da se prilagodio DAntoniju, sto nije dobro. Jeste da je ovo era 3's, ali Toronto je prosle godine uspeo da dodje do trofeja big-ballom, konstantno su imali na C Gasola ili Ibaku i iskoristili svoje prednosti u skoku i zastiti obruca. A mogao je i Nurse da kaki kaku pa da igra sa Siakamom na 5 a oko njega da bude stalno Kawhi na 4, ili recimo Norman Powell. Nisam siguran da Lakersi imaju kapacitet da se prilagodjavaju Clippsima i da igraju sa Davisom na 5, vec da svesno moraju na rizik. Mislim, ne kazem da sam ubedjen ili da sam vizionar, tako mi sada delue

Dvajt i Gasol ne mogu u istu recenicu. Gasol solidno sutira trojke, ima neke plejmejkering vestine i pegla top odbranu. Mnogo inteligentniji je kosarkas Gasol koji bolje koristi prednosti koje ima, to ne mozes da ocekujes od Dvajta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Milos 3.14 said:

Dvajt i Gasol ne mogu u istu recenicu. Gasol solidno sutira trojke, ima neke plejmejkering vestine i pegla top odbranu. Mnogo inteligentniji je kosarkas Gasol koji bolje koristi prednosti koje ima, to ne mozes da ocekujes od Dvajta.

 

 I ovogodisnji Dvajt je veoma dobar u odbrani i prilicno iskoristiv u napadu jer postavlja cvrste blokove, rola vise nego ikad i djubretari. Ima tvoj post poentu jer se Gasol potpuno prilagodio roli moderne petice jer ima takav skillset, ali ja mislim da LA nema ni nekog izbora nego da pusti Dvajta s lanca kad bude vazno pa da ide na razbijanje u reketu, second-chance opportunities i ostalo nego da se napucava s Klipersima tako sto ce se pouzdati u Kuzmu. Na osnovu svega do sada vidjenog Dvajt mi je no3 igrac LA-a ove sezone po impactu, a to nije slucaj sa minutima (mozda je bas kvaka u tome, ne znam, nisam pametan/siguran)

Link to comment
Share on other sites

Za LAL je najbolje da se opuste i pripreme sto bolje za leto i sledecu sezonu, da idu prirodnim tokom. Ove godine sta urade i ako im se poklope kockice super.

Mozda je lose za njih sto ovako neocekivano dobro igraju regularku, nabija im pritisak za PO, a tamo ih ne vidim dalje od polufinala zapada.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Milos 3.14 said:

Za LAL je najbolje da se opuste i pripreme sto bolje za leto i sledecu sezonu, da idu prirodnim tokom. Ove godine sta urade i ako im se poklope kockice super.

Mozda je lose za njih sto ovako neocekivano dobro igraju regularku, nabija im pritisak za PO, a tamo ih ne vidim dalje od polufinala zapada.

Da sacekaju tacno sta? Mozda Lebronu godine idu unazad

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Ma idemo ove sezone all-in, Clippersi se jesu pojacali opasno i jaci su tim ali i dalje je ovo liga duova i sve je moguce. Uvek treba verovati u Kinga, izvlacio je mnogo teze situacije, samo je pitanje koliko je goriva ostalo posle svih ovih godina. Npr kad bi mogao time-machinom da se vrati u 2018. i odigra ono sto je igrao u tom plejofu, samleo bi bez problema sve do kraja sa ovim pomocnim osobljem koje sada ima. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Wook said:

Chriss ugovor na dve god.

 

Imam ga na fantasy timu i vidim da ima dobre procente, pogodi i neku trojku i donosi dosta blokada.

 

Je l gledao neko GS utakmice, pa da kaže da li prvi put u karijeri igra smislen basket?

 

Ne znam samo jel ovo neka sprdnja?!

 

Lik je gluplji nego ikada, HOF tank commander...

Link to comment
Share on other sites

Rakete večeras pokazuju koliko će eksperiment da bude uspješan. :kece:

 

Od Sunsa su primili 46 poena u prvoj četvrtini! Istina da su Sunsi ludački šutirali, čak 8-10 trojke što će se rijetko dešavati, ali takođe i 9-9 iz reketa što može da se ponovi i što će biti najveći, i vjerovatno, nerješiv problem za Houston.

Link to comment
Share on other sites

Juta moze komotno da se ugasi ako izgubi i ovo. Oni imaju 32 pobede, a od toga su 4-5 utakmice dobijeni ozbiljni protivnici. Clippersi 2x(jednom igrali bez PG13 i Leonarda), Milwaukee na pocetku sezone i po jednom aj da kazemo Dallas, Indianu i Filu. Ovo ostalo pobedjivali boraniju sa dna tabele. Gubili su od maltene svih iz vrha- Denver 2x u nedelju dana, Toronto, Lakersi, Oklahoma, Philadelphia, Houston, Miami... Tanko mnogo

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Miki28 said:

Da sacekaju tacno sta? Mozda Lebronu godine idu unazad

Da sacekaju da imaju bar funkcionalnu petorku. OK , kapiram da ce da se cimaju i da se trude da izvuku max iz sezone, ali mi deluje da se mnogo precenjuje pomocno osoblje koje je imaju lal na osnovu do sadasnjih dobrih igara. LBJ i AD su najbolji duo lige, ali ne mogu sami. 

Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...