Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

Ako su obe strane voljne, verujem da da. Jer ce TT onda biti free agent i moci ce da se dogovara o ugovoru sa Roketsima. A msm da sada HOU ima lufta 5 milki pre nego sto udju u luksuz.

 

Odlican bi to posao bio, samo se nadam da gm gremlin i klovn trener nisu nakon nocasnje pobede pomislili da mogu hodati po vodi.

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, riviera said:

ma vigs je rupetina i kao sto je bio do sada tresijana (najvise zbog glave i mentaliteta boli me paja) takav ce i ostati u gsw-u jer je glavu najteze promeniti, neki bi rekli i nemoguce :lol_2:

kad jedan tibodo defanzivni mastermajnd i odlican motivator njega nije mogao prodrmati (a ni taunsa ni lavina) da se malo iscimaju na parketu  ne moze on ni gsw-u koji ima mnogo vece sampionske ambicije (ili bi bar trebao da ih ima) da donese te benefite koje njima trebaju sa te pozicije. daklem, njima je sa krila trebao ili vrhunski igrac zvezda sto se naravno za dlo-a nije moglo dobiti nikako ili specijalista igrac koji ce peglati vrhunsku odbranu i koji je u stanju da se nosi na toj strani parketa sa azdajama na krilima koji igraju u drugim klubovima pretendentima na titulu a maple jordan :classic_biggrin: je odbranbeni krater sve ove sezone u minesoti. zatim na drugoj strani  potreban bi im bio igrac sa malom potrosnjom koji je ultra efiksan (na obrucu i za 3p) a vigns je sve suprotno, ispodprosecan suter, velika potrosnja i ispodprosecna efikasnost i ponavljam ogroman liability u odbrani.

znaci da ga je dovela atlanta ili finiks (timovi kojima je ambicija samo da se nekad uvale u plejof) opet bih postavio pitanje da li im takav igrac moze uopste preterano koristiti a koji je placen kao jedan od najboljih igraca u ligi. za golden stejt i ono sto njima treba takvo pitanje se kod mene uopste ne postavlja. reci cu isto ono sto sam rekao i prilikom dovodjenja dlo u stejt, njima takav igrac ne treba i nece se  on tamo  dugo zadrzati. sledece sezone ocekujem njegovo trejdovanje s malo razlikom da ce za njega slabo sta moci da izvuku sem prosledjivanja u neki garbage tim koji nema nista bolje.

Sve sto si napisao za Viginsa je istina, samo sto njegova uloga nece biti da cuva najbolje napadace protivnickih ekipa. To ce da rade Klej i Grin. Ako uspe da ne bude rupcaga moze biti koristan jer u sistemu igre GSW je vrlo bitno da imaju bar jednog iso igraca jer ni Klej, ni Grin ni Stef to nisu. 

Naravno, Vigins nije durant i ne moze ni u istu recenicu, ali poenta je da im treba iso igrac kad timski zapne. 

Slazem se da postoji sansa da ga sledece godine u ovo vreme trejduju , ali imace dovoljno vremena da vide uklapa li se i sta mogu da ocekuju a uvek ce moci da ga zavaljaju za neko pomocno osoblje. 

Meni cak deluje da oni vise gledaju sezonu 2021/22 nego 2020/21.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Miki28 said:

Dobise nas uz ocajnog Hardena, Westbruk fenomenalan mada Covington presudio sa onom trojkom preko AD i posle toga standardni nonsalantni pas Lebrona preko pola terena i dvojka Westbruka i cao dovidjenja.

AD mora da radi na pas igri sa niskog posta, treba mu pokazivati kako to Jokic lagano resava.

Collison bio na tribinama pa vidjecemo sta ce biti

 

 Stvarno nisam ocekivao poraz [nisam gledao]. Mi smo bar u teoriji sa Obrvom koji je statisticki bio dobar trebali da poderemo ovakav overundersized HOU, a ne da dozvolimo da nas dobiju tako sto ce Vesbruk da nas izmasakrira. Pukla je odbrana u poslednje vreme samo tako, otuda i gomila ovih neocekivanih kucnih poraza (Orl, Ptb, sad Hou) i sve vise primljenih poena u reketu. Tu je i Obrva spustio gas, a i King se daleko manje cima u odbrani nego na pocetku sezone i to je veoma vidljivo po igrama i rezultatima. 

 

  Bold - ipak je ovo najbitnije od svega. Collison ako moze da se vrati na stari nivo je u teoriji ono sto nam treba - pleja prakticno nemamo jer je Rondo propo, Caruso ipak nije taj level a nije lako igrati u petorci u backcourtu konstantno sa 2 nekreatora i nesputaca lopte na patos kao sto su KCP/Danny/Bradley. Collison je u teoriji dobar fit sa Kingom jer je taman toliko dobar i kreator, suter i defanzivac da nigde ne iskace nesto specijalno, a opet obavlja sve te zadatke kako treba. Ono sto je igrao u Indiani kao starter je bilo veoma dobro i bio je zasluzan za njihove plasmane u plejof i generalno solidna timska izdanja nakon sto je PG napustio grad. Videlo se jos u LAC kad je igrao backupa Paulu da je prekvalifikovan za tu ulogu i to je kasnije pokazao i u sezonama u Sakramentu. Treba obratiti paznju posebno na njegov 3pt% koji je vec 4 sezone u nizu preko 40%, a 17/18 je imao cak 47% za tricu, na nivou karijere 39% sto je fenomenalno. Solidan kreator i za druge i za sebe, a ne treba mu lopta previse. Svakako bolji od svih Chalmersa, Norrisa Colova, Moova Williamsa i Bubija Gibsona ovog sveta. Sad koliki je uticaj sekta ostavila na njega..

 

6 hours ago, Miki28 said:

E ovo je vec zabrinjavajuce.

 

Lakers 1-8 versus LAC, Houston, Bucks, Cs, Raps and Sixers.

 

2 hours ago, Alex_Serbia said:

 

Taj 1 je protiv nas, u onoj crnoj seriji od 4 vezana poraza. Ali to nista ne znaci. LBj ce tek da upali motore u plejofu.

 

 Ovo nije tacno, LA je izgubio 2 utakmice od komsija, u gostima po 1 od Bucksa, Celticsa i Sixersa, kuci od Toronta  i 1-1 je sa Raketama, dakle 1-7. Ja prosto ne mogu da verujem da smo odbili da damo Kuzmu za Markusa Morisa ako su Niksi to hteli da prihvate. Resis se jebenog bolida i dobijes iskoristivog igraca sa iskustvom i pritom ne das priliku protivniku da se pojaca. Sve vise verujem da ne mozemo nista Klipersima osim ako ne udarimo potpunu kontru pa igramo big-ball sa Obrvom i Dvajtom sve vreme, da probamo da ih nadjacamo u reketu i skoku maksimalno, ako ce da budu niske petorke sa Davisom na C, tu ce onda Kuzma dobiti ozbiljnih minuta, a tu srece nema. 

 

  Mada, ako potpise Collison i opravda ono sto od njega ocekujem, necemo morati mnogo da brinemo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne mogu da verujem da su Lejkersi izgubili od Hjustona koji igra bez krstenig centra. Ako cekaju Kolisona da ih izvadi koji nije igrao basket koliko meseci, bolje da se rasformiraju odmah. Bice zabavno ovo sa Hjustonom, ali kad pocnu da gadjaju cigle sa linije za 3p njima nece sigurno biti zabavno.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Sta ce TT Hjustonu, to bi bio bas weak move. Ovako je mnogo zabavnije, otisli su korak dalje u revoluciji kosarke, videcemo na sta ce to da lici. Ali nema sumnje da ce biti zabavno.

 

Mozda uskocim u bandwagon za PO. 

 

Vala bas stavili su muda na sto i otisli u ekstrem.

 

Ko nije slusao Nasha u onom itervjuu kod Simmonsa, rekao je u fazonu da su svojevremeno totalno podlegli pritisku javnosti zbog prozivanja da previse trojki sutiraju ( sto je neka smesna cifra za ovo danas).

 

I da je on licno dosta bio opterecen tim konzervativnim shvatanjem da u 1/4 uvek treba da razigra sve saigrace i da nije maltene ni sutirao. Tek je pocetkom 4/4 je postajao ultra agresivan.

 

Pita se na sta bi sve te PO serije licile da je imao drugaciji mindset.

Link to comment
Share on other sites

Vogel je dao samo 4 minuta Dvajtu (i standardnih 16 za Geeja) po cemu se da zakljuciti da se prilagodio DAntoniju, sto nije dobro. Jeste da je ovo era 3's, ali Toronto je prosle godine uspeo da dodje do trofeja big-ballom, konstantno su imali na C Gasola ili Ibaku i iskoristili svoje prednosti u skoku i zastiti obruca. A mogao je i Nurse da kaki kaku pa da igra sa Siakamom na 5 a oko njega da bude stalno Kawhi na 4, ili recimo Norman Powell. Nisam siguran da Lakersi imaju kapacitet da se prilagodjavaju Clippsima i da igraju sa Davisom na 5, vec da svesno moraju na rizik. Mislim, ne kazem da sam ubedjen ili da sam vizionar, tako mi sada delue

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milos 3.14 said:

Sve sto si napisao za Viginsa je istina, samo sto njegova uloga nece biti da cuva najbolje napadace protivnickih ekipa. To ce da rade Klej i Grin. Ako uspe da ne bude rupcaga moze biti koristan jer u sistemu igre GSW je vrlo bitno da imaju bar jednog iso igraca jer ni Klej, ni Grin ni Stef to nisu. 

Naravno, Vigins nije durant i ne moze ni u istu recenicu, ali poenta je da im treba iso igrac kad timski zapne. 

Slazem se da postoji sansa da ga sledece godine u ovo vreme trejduju , ali imace dovoljno vremena da vide uklapa li se i sta mogu da ocekuju a uvek ce moci da ga zavaljaju za neko pomocno osoblje. 

Meni cak deluje da oni vise gledaju sezonu 2021/22 nego 2020/21.

golden stejtu trebaju tri do cetiri elitna defanzivca (2 vec imaju kao sto i sam kazes u kleju i grinu) u postavi da nadoknade to sto je kari fizicki deficitaran ako pretenduju na najvise rezultate. za samo ucestvovanje u plejofu vrv to mogu i sa viginsom. znaci treba im ili centar atletska zver ili krilo, idealno obojica gledajuci sa cim raspolazu konkurenti. mislim da za vrhunsku kosarku ne mogu da istovremeno trpe u igri i karija i viginsa, previse mi je to rupa koje drugi kontenderi protivnici mogu da eksploatisu.

 

za ovaj boldovani deo mislim da su vrlo slabe sanse da im to i podje za rukom i to je  jedan od vecih razloga zasto sada  smatram da je trejd za njih bio los. jedini scenario kako oni mogu da profitiraju iz ovoga je da totalno oprave viginsa ili da se minesota raspadne naredne sezone i onda pokupe top  5 pika. kao sto vec rekoh vreme ce  pokazati da li je ovo za njih bio odlican ili ipak ozbiljno promasen trejd.

 

 

Edited by riviera
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, LordOfTerror said:

 

Vala bas stavili su muda na sto i otisli u ekstrem.

 

Ko nije slusao Nasha u onom itervjuu kod Simmonsa, rekao je u fazonu da su svojevremeno totalno podlegli pritisku javnosti zbog prozivanja da previse trojki sutiraju ( sto je neka smesna cifra za ovo danas).

 

I da je on licno dosta bio opterecen tim konzervativnim shvatanjem da u 1/4 uvek treba da razigra sve saigrace i da nije maltene ni sutirao. Tek je pocetkom 4/4 je postajao ultra agresivan.

 

Pita se na sta bi sve te PO serije licile da je imao drugaciji mindset.

 

nash je tu rekao da je nakon odgledane tekme utisak da je iscrpljen, kao što se i osećao. moj utisak kada gledam hardena u plej ofu je da je iscrpljen. 7-8 igrača u rotaciji plus jahanje glavnog igrača je ono što ubija dantonijeve ideje već dve decenije. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, riviera said:

golden stejtu trebaju tri do cetiri elitna defanzivca (2 vec imaju kao sto i sam kazes u kleju i grinu) u postavi da nadoknade to sto je kari fizicki deficitaran ako pretenduju na najvise rezultate. za samo ucestvovanje u plejofu vrv to mogu i sa viginsom. znaci treba im ili centar atletska zver ili krilo, idealno obojica gledajuci sa cim raspolazu konkurenti. mislim da za vrhunsku kosarku ne mogu da istovremeno trpe u igri i karija i viginsa, previse mi je to rupa koje drugi kontenderi protivnici mogu da eksploatisu.

 

za ovaj boldovani deo mislim da su vrlo slabe sanse da im to i podje za rukom i to je  jedan od vecih razloga zasto sada  smatram da je trejd za njih bio los. jedini scenario kako oni mogu da profitiraju iz ovoga je da totalno oprave viginsa ili da se minesota raspadne naredne sezone i onda pokupe top  5 pika. kao sto vec rekoh vreme ce  pokazati da li je ovo za njih bio odlican ili ipak ozbiljno promasen trejd.

 

 

Ako je gsw cilj sezona 2021/22 onda ce da guraju viginsa jos godinu godinu i po skupice pomocno osoblje mozda uspeti da podignu vrednost viginsu i trejduju ga u momentu kada mu ostaju dve godine ugovora. A po poziciji u timu je bolji fit. 

Da se razumemo vigins mi je propast od igraca, ali bolje pasuje na ovaj gsw, a ono sto mogu da dobiju za njega i za dlo je mala razlika. 

Link to comment
Share on other sites

Davis na 5 je vjerovatno najtezi igrac za branit u citavoj ligi. Nema visokog koji moze ispratit sve njegove cutove, igru licem, ledjima i pick igru kad na rasirenom terenu. Strpat ce ti 30 s minimalnim brojem spustanja lopte na parket. Problem je sto Lakersi nemaju dovoljno krila da te periode s njim na 5 ucine cescim. Valjda bude kakvih buyouta pa se pokupi neko krupnije krilo uz Collinsona koji je izgleda vec dogovoren. 

Link to comment
Share on other sites

Chriss ugovor na dve god.

 

Imam ga na fantasy timu i vidim da ima dobre procente, pogodi i neku trojku i donosi dosta blokada.

 

Je l gledao neko GS utakmice, pa da kaže da li prvi put u karijeri igra smislen basket?

Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...