Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

19 minutes ago, SamoFlacko said:

 

Zato što kad nema Luke, može mu biti da ne radi svoj posao.

I noćas je šutnuo 7 puta za 2 poena  a 13 puta za 3. Vječito visi oko trojke, u reketu ga nema.

znae uini. slab je a i staklen (sklon povredama) za igru u postu ali zato je u odbrani elitan po pitanju odbrane reketa. on je njima mnogo korisniji da igra ovo sto igra zbog spejsinga koji pruza saigracima nego da pokusava i promasuje suteve koji su blizu reketa. ne treba zaboraviti da dalas ima ubedljivo najbolji napad u ligi i jedan od boljih u istoriji tako da i nije toliko los nacin na koji ga koritste :classic_biggrin:, bar za ligaski deo, za plejof bi im koristilo da ima raznovrsniju igru i rezervnu varijantu kad ga stane sut.

Edited by riviera
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, uini said:

šta da radi u reketu? 

 

uzima reket.

nek ode da uhvati neku loptu kad Luka promaši jebem mu familiju.

 

3 minutes ago, riviera said:

znae uini. slab je a i staklen (sklon povredama) za igru u postu ali zato je u odbrani elitan po pitanju odbrane reketa. on je njima mnogo korisniji da igra ovo sto igra zbog spejsinga koji pruza saigracima nego da pokusava i promasuje suteve koji su blizu reketa. ne treba zaboraviti da dalas ima ubedljivo najbolji napad u ligi i jedan od boljih u istoriji tako da i nije toliko los nacin na koji ga koritste :classic_biggrin:, bar za ligaski deo, za plejof bi im koristilo da ima raznovrsniju igru i rezervnu varijantu kad ga stane sut.

 

pa problem je što živi od šuta i što nema rezervnu varijantu. 

lik može da pleše i vrti centre, da preskače igrače i skida paučinu sa vrha table. šta on radi? šutira za tri.

ono, nije da nije staklen, ali moraju naći način da uklope njega i Luku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kristaps je u Niksima igrao isto ovo, samo sto je bio brzi pa je mogao da spusti loptu i ode do kraja. Nikad nije imao nikakvu igru ledjima sto je malo porazno za lika od 220cm, ali to je tako. Njegova vrijednost je uvijek bio taj sut spolja koji ga u kombinaciji sa tom visinom cini dosta zajebanim igracem. Moze lagano da se otvori na 8-9 metara od kosa i da potegne, a dize se manje vise preko svakog igraca . Taj spacing i dobra zastita reketa su njegov forte oduvijek.

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, SamoFlacko said:

 

uzima reket.

nek ode da uhvati neku loptu kad Luka promaši jebem mu familiju.

 

 

pa problem je što živi od šuta i što nema rezervnu varijantu. 

lik može da pleše i vrti centre, da preskače igrače i skida paučinu sa vrha table. šta on radi? šutira za tri.

ono, nije da nije staklen, ali moraju naći način da uklope njega i Luku.

ma ne poricem ja da on nema savrsen napadacki arsenal samo kazem da ovako kako ga koriste i kako igra im itekako daje rezultate ove sezone. pitanje je koliko je on mogao da se usavrsava u igri u postu kada zeli pretezno da igra kao k.centar a i tesko je trenirati i dodavati nove poteze u igri kad je malo-malo povredjen.

polako, za prvu sezonu iz duge i teske povrede i za prvu sezonu u novoj ekipi i sa prvi put u karijeri igracem lukinog kalibra ovo je sve odlicno i preko ocekivanja (mojih).

Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam odakle uopšte ta priča da Porzingis nije imao igru leđima u Niksima koja se stalno provlači čovek je jebeno 90% vremena živeo na midrejndžu i leđima zidao midrange i closerange fejdere i floutere koji su mu bili zaštitni znak i to ne samo kada se vrhunski iz pika izvlačio na nižeg čuvara nego i na regularne čuvare ko da je to neko mogao da čuva bez faula, trojke je šutirao samo ako otvori prvi šut dobro a i tu masu vremena iz driblinga pa čak i kada povuče iz kontre pull up.

Edited by oɹəd™
Link to comment
Share on other sites

ako pod igrom leđima računaš isključivo to da primi loptu negde na midrangeu, okrene se i šutne (glupo je reći da je to fadeaway ali teorijski jeste), onda je imao

 

s'tim što ja ni ne mislim da on treba bog-zna-šta novo da uvede u svoj repertoar. opet kažem, ako uspe da povrati pokretljivost i brzinu donekle, na horsu je

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zvanični krtiterijum imanja igre leđima, odnosno "The Kevin McHale Official Low Post Capability Criterion" glasi

a) igrač ima pouzdan desni i solidni levi poluhorog i/ili horog i-ili running hook

b) u stanju je da u 80% slučajeva ugura lakšeg ili slabijeg ili nižeg igrača u koš, dok ne dođe do željene pozicije za šut pod a)

c) raspolaže sa najmanje dve standardne kretnje/finte koje može da koristi naizmenično, kako bi sebi obezbedio željeni šut (up an under, finta fejdeveja preko desnog ili levog ramena, pump fake itd)

d) može manje više uvek da automatski pogađa fejdavej koji je jako blizu koša (do 2 m)

 

Po tom kriterijumu post igru, na primer, imaju Dwight, Mark Jackson, Andre Williams, Marcin Gortat, Demar Derozan, Robert Parish, Greg Monroe, Dirk Nowitzky, Westbrook, a istu nemaju na primer Porzingis,  Lamarcus Aldridge, Bill Laimbeer...

 

Andre Miller, Williams je popularni pevač.

Edited by freethrow
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pa ono nije baš samo se okrenuo niti je igra leđima Melo i Štimac koji uzmu loptu pa je uguzavaju pola sata... tu više odigraš leđima i fizički dok se izboriš za tu poziciju 45 s desna na midrejndžu pre prijema pogotovo kada si rumunska žirafa od 3 metra pa te šibaju i po leđima i nogama ali kada gledaš hajlajc onda da izgleda kao da se samo okrenuo i šutno.

Link to comment
Share on other sites

Kristaps je mnogo staklen, iako je toliki, em visoko teziste, em nema ni neku kilazu da se guzi. A i realno, zasto bi takav lik isao na guzenje u danasnjem NBA.

 

Jedino sto bi trebalo da popravi je da bude odgovorniji u odbrani i na skoku, to je bukvalno sve.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, freethrow said:

Ma Pero dobro, zezam se malo, ali suština mi je nekako da bez neke forme horoga ne kapiram igrača kao low post majstora...

 

Nisam tebi odgovorio nego post iznad nego se tvoj podvukao između...pričao sam o Porzingisu u Niksima ti pričaš o trenutnom Rumenigeu

 

Ali i ti npr. daš neke svoje kriterijume abecede za post maestra i onda staviš Novickog ja pod a nisam video njega da je ikada pripalio horog a da nije iz nekog isteka napada a da ne pričam solidni levi polulevi trčeći leteći ukleti...b retko je i uguravao nekog više se odbijao 99% od protivnika nakon dva tri driblinga leđima po čemu je čuven to i ne moram da napominjem (cd vrhunski nivo naravno)...to je i ovaj radio u Niksima na nekom bazičnom Dirk nivou i zbog toga su ga i poredili sa njim u nekim segmentima a ne samo što je plava visoka  belčuga to hoću i da dokažem gore što doduše nema veze sa tvojim postom ali kad si se nadovezao taman da iskoristim.

 

Evo im plastičan primer kada već plastično gledaju utakmica od juče:

 

3 hours ago, riviera said:

 

 

 

i jedna slična poenterski iz njuorka

 

 

Samo kada vidiš gde je stajao u napadu i pozicioniranje a da ne pričam o svemu drugom + ovo o čemu sam pisao a ovo je samo jedna utakmica a ja sam otprilike pogledao recimo sve.

Link to comment
Share on other sites

Pa mnoge stvari u danasnjem NBA nisu bas normalne, ne moras dalje da ides ni od superstarova, pogledas Vestbruka, Hardena i njihovu selekciju suteva i poteza uopste.

 

Sta ima veze ako sutne 13 trojki ako je dobar suter. To sto je 220 i kusur je jos bolje, jer su ti sutevi non contested.

 

Link to comment
Share on other sites

"Non contested" naročito kada ga čuvaju neinteligentni likovi poput Majlsa. Juče ga čuva i spusti mu se stav na metar i po od njega? Pa šta braniš ludače, prodor? :lol_2:

 

Sa druge strane, videli smo dosta situacija gde protivnički trener stavi neku vržljastu i pokretljivu četvorku i potpuno ga isključi iz igre. Ok, ostaje mu pick&pop uvek, ali generalno, jako se mučio.

 

Prvo mi na pamet padne Ajzak iz Orlanda (mada je on stvarno zver).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, SamoFlacko said:

Ma o kakvom guženju pričate, ja pričam o tome da lik treba da napada koš, kao što je znao u NY,  da bude mnogo agresivniji u reketu, lik uglavnom stoji na trojci i čeka da mu se doda da opali.

Ako je normalno da on šutne 13 trojki, onda jebem ti košarku.

 

dopisivali smo se već na temu. ili je još uvek u zentu zbog povrede ili je izgubio na tom startu i brzini koja je zaista bila impresivna za njegovu visinu 

 

ja mislim da se još uvek steka malo, što je valjda razumljivo 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

meni tu nesto nije jasno. lik prima 17 milki ili koliko vec i nece da igra za ekipu koja se bori za plej of?

mislim, pitam, nisam pratio

 

druga stvar je ako su mu grizliji rekli nesto tipa, batice, razvijamo xy igraca na tvojim pozicijama, ne racunamo na tebe. ali ako je on u fazonu da ne igra jer mu je ispod casti, stvarno je kreten i ne kapiram zasto ga onda memfis ne isece po dzepu. ali verovatno nije to, inace bi se tako i resilo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

meni tu nesto nije jasno. lik prima 17 milki ili koliko vec i nece da igra za ekipu koja se bori za plej of?

mislim, pitam, nisam pratio

 

druga stvar je ako su mu grizliji rekli nesto tipa, batice, razvijamo xy igraca na tvojim pozicijama, ne racunamo na tebe. ali ako je on u fazonu da ne igra jer mu je ispod casti, stvarno je kreten i ne kapiram zasto ga onda memfis ne isece po dzepu. ali verovatno nije to, inace bi se tako i resilo

 

Idiotizam.

 

U početku, dok sam mislio da će Memfis biti ekipa sa tipa 10 pobeda u sezoni, pa sam ga i razumeo donekle. Ali druže, 17 milki + extra talentovana ekipa u plejof zoni i ti baš ne bi da se cimaš jer nije za titulu?

 

Po stoti put - igrači su govna. :default_coffee:

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...