Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

Peni je bio... 'lebe mekani!

Dobih na poklon pre circa 25 godina dres Orlanda iz 93'. Koji je to ponos bio kada izadjes na basket u kraj u njemu, a on 4 broja veci. Na nogama Karterove nenadjebive BB4, a odraz - flis papir. Jebi ga, tripujes se.

 

Nedostaje ta harizma i energija koju su Sek, Kobi, Trejsi, Garnet i ostale glavesine imale.

Kada vidim Hardena, Trea, Vestbruka i ostale basketase smorim se sto je nestao onaj sport koji smo trenirali.

Da mogu dao bih cetiri poena kada bih video nekog igraca da igra na high postu sa fade away sutem.

 

Sad ide dobra stara dosadna i nadasve iritirajuca recenica koje sam se naslusao od roditelja - To su bila vremena!

Uzmes sarenu loptu na kojoj pise "Sacramento Kings" (kupljena na buvljaku za pandan danasnjih 500 kinti) i srecan si cak i dok tapkas po ulici do kosa. Ili nakacene kante na raketu iz parkica.

Dok ne dodje neki lokalni Zoki Savic u Converse patikama ili Adidas Stabilkama i lupi ti sekiru preko podlaktica....

 

A ti samo brines da ti neko ne sutne loptu jer ce, boktemazo, iskociti jaje.

 

 

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

on je mogao sve, samo sto se povredio

Vjerujem da si ga vise gledao i moguce je. Ali nisam stekao osjecaj da ima taj drajv da bude glavni i odlucujuci igrac. Vise mi je bio timski nastrojen. Dobro je poredjenje sa Kobijem u tom smislu. Peni nije iskocio u prvi plan ni pored Seka s pocetka karijere, a Kobi je razbio mozda i najjaci duo u ligi ikada da bi bilo kako on misli

Link to comment
Share on other sites

 

Bio sam registrovan na b92 forumu, ali iako mi je citanje svih vas bilo oplemenjujuce iskustvo, istovremeno mi je usled sopstvene nediscipline uzimalo dosta vremena, pa dugo nisam pisao, a onda se ovde do sada nisam ni registrovao...

 

Sada sam osetio potrebu da se prikljucim.

 

Kobi je bio fascinantna osoba, a rana smrt ga je sprecilo da postane renesansna osoba u punoj meri u kojoj je on to zeleo.

Ipak, rekao bih da on ni za 1000 godina ne bi ispunio sve svoje ambicije, i da je (van svoje kosarkaske vestine) on upravao najvise dao svetu kroz demonstraciju svoje posvecenosti. Njegov proces ostvarivanja ambicija je njegov legacy koliko i kosarkasko umece.

 

Hteo bih da se osvrnem i na seksualni napad, kao cin za koji ne postoji opravdanje.

Njegov odgovor deluje kao iskren korak ka suocavanju sa sobom i sopstvenom krivicom.

Nema laznog priznanja, nema dodvoravanja, ima (nazalost prekasnog) razumevanja pozicije zrtve.

Nadam se da ce Kobijev primer smanjiti sansu da oni koji su ga uvazavali ponove njegov greh.

 

RIP Kobi

 

Edited by Milutin
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Penny je bio moj omiljeni igrač kad sam bio klinac i jesu ga percipirali ne možda kao novog Jordana već nekog ko je imao ogroman talenat i bio fizički prototip modernog beka. U slično vreme su i Granta Hilla proglašavali "novim Jordanom".

 

Kobe je bio skoro pa idealna replika letećeg, možda i elegantniji ali manje efikasan. Ipak, nadrastao je vremenom ta poređenja i postao ikona za sebe. 

 

Ni danas se ne osećam ništa bolje. Baš čudno, generalno sam prilično imun na smrti selebritija.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da dodjem sebi iskreno, bio je moj najveci idol, heroj detinjstva, pratio sam njegovu karijeru u stopu, gledao stotine i stotine utakmica, nikad nisam ni sanjao da ovako nesto moze njemu da se desi, pola zivota je bilo pred njim... Kobi legendo, nikada neces biti zaboravljen! Vec mnogo nedostajes, oseca se ogromna praznina. Hvala ti za sve, bio si vise od kosarkasa, bio si jednostavno nacin zivota.  😞 

Link to comment
Share on other sites

Tek sam se malopre usudio da odgledam par njegovih klipova ali nisam mogao da zadrzim suze... Velika tragedija, mnogo zivota prerano ugaseno...

 

Blago receno, nije bio moj omiljeni igrac. Neke stvari su mi smetale kod njega, kao i mnogima, a osnovna je verovatno ta sto je nakantavao nase omiljene timove. Da je nekim cudom presao u tim za koji navijamo, upisali bi se u gace, volela bi ga vise od caleta i keve. ( Moj primer sa Garnetom i prelaskom u Boston 🙂 )

Ali nema coveka koji voli kosarku a da ga nije postovao i cenio. Sigurno jedan od najvecih sportista svih vremena, covek kojeg treba staviti u udzbenike kao sinonim za sport, covek koji je ziveo za kosarku i sa kosarkom, osvojeno sve, 20 godina u jednom klubu, ludacka istrajnost, posvecenost, mentalna snaga, trud... Ne postoji mogucnost da se pretera hvaleci Brajanta kao kosarkasa i sportistu.

Uzivao sam u njegovov poslednjoj sezoni, sezoni koju je igrao za svoju dusu, rastereceno, bez dokazivanja bilo cega, samo sa istom zeljom za pobedom i konacno sa osmehom na licu.

Bila mi je cast sto sam mogao da gledam takvog igraca citavu karijeru.

 

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, mr clutch said:

 

 

Imao sam tu hate/love vezu s Bryantom. Estetski sam voleo njegovu igru, ali nisam navijao za Lakerse. Vise puta sam ovde pisao da mi je njegov fade away lepsi nego Jordanov.

 

 

Bas tako nekako.

Samo sto sam nakon svih tih hate faza (u kojima sam isao slabije nego u LOVE fazama) shvatao da sam bio glupi klinac koji drka kurac o nekoj nesebicnoj kosarci, i sva ta smartass boring proseravanja, za koje se Kobe nije izvinjavao.

Zato sam ga i posebno voleo na kraju.
Ni u ovim momentima nihilistickoj velicanja, ne mogu da kazem da je tipa neki top3 igrac svih vremena, ili tako nesto.
Kome se pa jebe za to, sta me pa boli kurac za tako dosadnu stvar kao sto je neka tamo strogo funkcionalna efikasnost.
Na kraju dana kosarka je igra, sa potencijalom da bude lepa i dopadljiva za oko i da nam ucini zivot lepim. Hrana se jede da se unesu potrebne kalorije za funkcionisanje organizma, covek koristi tehnologiju i uredjaje da bi mu funkcionalnost zivota bila bolja. Kosarka nije to. Kosarka se ne konzumira zbog neke efikasnosti, rezultata.
Kosarka se konzumira jer covek zeli da tokom svog zivotnog veka ima i momente u kojima se oseća lepo, u kojima njegova čula detektuju nešto lepo i privlačno.

Privlačnost.
To je Kobe Bryant. Za mene, kome je zivotna estetika vazna stvar, to je nesto sto mi je znacajnije. 

I od Jordana i od Lebrona ce doci bolji, nemoj da se zavarate da nece.(doduše od Jordana značaniji neće da se desi)
Ali to nije bitno. Titule nisu bitne, nakon samo par godina to su relativni svezi podaci na Wikipedia-i, posle vise od par godina, to su samo bajati podaci... podaci koji sluze da se tamo negde po forumima dokoni ljudi usled viska vremena se skurcavaju "Igrac A bolji od igraca B" sa paste-ovanjem nekakvih podataka. Zivot i ono sto je oko nas je mnogo vise od toga.

 

Harizme se ne ponavljaju, i svaka unikatna, a velicanstvena harizma je najbolja.
Legacy su harizme, aure, inspiracije koje ostaju, uspomene, vizuelni nadrazaji, moc da budes mocan gradivni materijal u asocijativnom stvaranju mladih mozgova narednih generacija.

 

To je Kobe Bryant. Kad se pomisli o estetici s kraja 90ih, pocetka 2000ih, kad se pomisli na blago osnezene snimke sa pojacanom saturacijom, na prve pojave tech grafika, to je Kobe Bryant. I to sto se ta moda vratila,  to ima veze sa ljudima kao sto je Kobe, oni nas vezuju za te periode, i oni nas motivisu da kreiramo okruzenje koje nas koloritno vezuje za to.

Kad zazmurim i pomislim na kvalitetne parkete NBA-a, na lepe i duge mrezice NBA-a, tu je Kobe. To je vrednije nego neka njegova titula.

Nakon Jordana niko nije tako prezentovao boje svoje fransize kao Kobe. Nakon Jordana i tog crveno-crnog misticnog killer-champa, dosao je klinac koji ce da plese u nekim Princ sa Bel Er bojama, sa harizmaticnim osmehom. Nikome nisu tako lepo stajale neke boje kao njemu ona zuta i ljubicasta. Ukrao je te boje i ucinio ih svojim, i bice njegove jos dugo dugo...
Ne samo u kosarkaskom Svetu.

Odavno sam prestao da se lozim na dresove i opremu koja je brendirana imenima sportista. Ali sam pre 2,3 godine Kobe patike, ushicen kao malo dete.
I znao sam da samo patika koja je povezana sa Kobijem moze da mi daj iracionalni osecaj hodanja, tog sanjarenja ugladjenosti...

To je bio Kobe.

Niko nikada nije igrao nijednu igru tako lepo za oko kao on, niko nije imao takav motion kao on. To sam pricao i dok je bio ziv.
Nekima je to manje vazno, meni nije. I kako starim, sve vise i vise osecam zahvalnostim prema stvarima i ljudima koji ostavljaju takav utisak na mene.

Zaista mi je tesko, moram da priznam da i nemam hrabrosti i snage da se duze zadrzim na clancima, vestima i slikama po netu  gde je njegova cerka. Prevrne mi se zeludac, i momentalno me hladan znoj oblije kad krenem da stvaram tu sliku.
 

  • Like 27
  • Thanks 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, BattleBorn said:

Bas tako nekako.

Samo sto sam nakon svih tih hate faza (u kojima sam isao slabije nego u LOVE fazama) shvatao da sam bio glupi klinac koji drka kurac o nekoj nesebicnoj kosarci, i sva ta smartass boring proseravanja, za koje se Kobe nije izvinjavao.

Zato sam ga i posebno voleo na kraju.
Ni u ovim momentima nihilistickoj velicanja, ne mogu da kazem da je tipa neki top3 igrac svih vremena, ili tako nesto.
Kome se pa jebe za to, sta me pa boli kurac za tako dosadnu stvar kao sto je neka tamo strogo funkcionalna efikasnost.
Na kraju dana kosarka je igra, sa potencijalom da bude lepa i dopadljiva za oko i da nam ucini zivot lepim. Hrana se jede da se unesu potrebne kalorije za funkcionisanje organizma, covek koristi tehnologiju i uredjaje da bi mu funkcionalnost zivota bila bolja. Kosarka nije to. Kosarka se ne konzumira zbog neke efikasnosti, rezultata.
Kosarka se konzumira jer covek zeli da tokom svog zivotnog veka ima i momente u kojima se oseća lepo, u kojima njegova čula detektuju nešto lepo i privlačno.

Privlačnost.
To je Kobe Bryant. Za mene, kome je zivotna estetika vazna stvar, to je nesto sto mi je znacajnije. 

I od Jordana i od Lebrona ce doci bolji, nemoj da se zavarate da nece.(doduše od Jordana značaniji neće da se desi)
Ali to nije bitno. Titule nisu bitne, nakon samo par godina to su relativni svezi podaci na Wikipedia-i, posle vise od par godina, to su samo bajati podaci... podaci koji sluze da se tamo negde po forumima dokoni ljudi usled viska vremena se skurcavaju "Igrac A bolji od igraca B" sa paste-ovanjem nekakvih podataka. Zivot i ono sto je oko nas je mnogo vise od toga.

 

Harizme se ne ponavljaju, i svaka unikatna, a velicanstvena harizma je najbolja.
Legacy su harizme, aure, inspiracije koje ostaju, uspomene, vizuelni nadrazaji, moc da budes mocan gradivni materijal u asocijativnom stvaranju mladih mozgova narednih generacija.

 

To je Kobe Bryant. Kad se pomisli o estetici s kraja 90ih, pocetka 2000ih, kad se pomisli na blago osnezene snimke sa pojacanom saturacijom, na prve pojave tech grafika, to je Kobe Bryant. I to sto se ta moda vratila,  to ima veze sa ljudima kao sto je Kobe, oni nas vezuju za te periode, i oni nas motivisu da kreiramo okruzenje koje nas koloritno vezuje za to.

Kad zazmurim i pomislim na kvalitetne parkete NBA-a, na lepe i duge mrezice NBA-a, tu je Kobe. To je vrednije nego neka njegova titula.

Nakon Jordana niko nije tako prezentovao boje svoje fransize kao Kobe. Nakon Jordana i tog crveno-crnog misticnog killer-champa, dosao je klinac koji ce da plese u nekim Princ sa Bel Er bojama, sa harizmaticnim osmehom. Nikome nisu tako lepo stajale neke boje kao njemu ona zuta i ljubicasta. Ukrao je te boje i ucinio ih svojim, i bice njegove jos dugo dugo...
Ne samo u kosarkaskom Svetu.

Odavno sam prestao da se lozim na dresove i opremu koja je brendirana imenima sportista. Ali sam pre 2,3 godine Kobe patike, ushicen kao malo dete.
I znao sam da samo patika koja je povezana sa Kobijem moze da mi daj iracionalni osecaj hodanja, tog sanjarenja ugladjenosti...

To je bio Kobe.

Niko nikada nije igrao nijednu igru tako lepo za oko kao on, niko nije imao takav motion kao on. To sam pricao i dok je bio ziv.
Nekima je to manje vazno, meni nije. I kako starim, sve vise i vise osecam zahvalnostim prema stvarima i ljudima koji ostavljaju takav utisak na mene.

Zaista mi je tesko, moram da priznam da i nemam hrabrosti i snage da se duze zadrzim na clancima, vestima i slikama po netu  gde je njegova cerka. Prevrne mi se zeludac, i momentalno me hladan znoj oblije kad krenem da stvaram tu sliku.
 

Hvala ti za ovaj post. Nesto najljepse sto sam procitao o Kobeu. Beskrajno ti mnogo hvala. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A jbg, zivot mora da ide dalje...  U tome i jeste surovost i okrutnost zivota -> jos neko vreme ce se pricati o Kobiju, i onda ce pasti u zaborav (makar ovim fake likovima sa fejsa i instagrama koji ce sve da urade za isticanje, lajkove i pregled) i samo nama pravim fanovima nba kosarke ostace uvek u secanju kao jedna od najvecih ikona koja je istrcala na kosarkaske parkete. MIsljenja sam da nema potrebe da se odlaze bilo koji mec, i da postoji zivot posle smrti i da Kobi iz neke dimenzije moze da donese odluku da li da se igra derbi LA-a ili ne, verujem da bi bio 1/1 da se odigra.

 

      

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kobe , kao veliki protivnik na terenu , kao navijac ljutog rivala tvog kluba moram da izrazim svoje zaljenje zbog gubitka takvog velikana.Svi mi navijaci Celticsa kojima si snove rusio svojim sutevima. Redovno si nas zatrpavao i cesto dovodio do ludila. Tesko nam je bilo gledati te na tronu 5 puta i uvek bismo pomislili kako bi dali sve da te sledece godine skinemo s njega. Da , uspeli smo to 2008.godine , ali i tad si odigrao fantasticnu sezonu i poneo titulu najkorisnijeg igraca. Toliko si veliki , da svi brojevi , sve titule ne mogu stati na jedan obican papir. Ti si nesto vise , ti si mit , ti si legenda , ti si uzor , ti si idol , ti si vlasnik brojnih epiteta i to sve u superlativima. Zbogom najljući rivalu , zbogom legendo košarke , zapravo zbogom gospodine Košarka. Sa Havličekom , gore negde nastavi epsko rivalstvo. Iskreno saučešće porodici i svim navijačima Los Andjeles Lejkersa od najvećeg rivala. Giana , mozda nemam o tebi sta da kazem , a to je zapravo i najtuznije , sto nisi zivela dovoljno dugo da bi o tebi moglo da se prica kao o tvom ocu. Jos jednom , najiskrenijie saucesce , legendo pocivaj u miru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 @delgadolejkersi ni kao klub a ni zaposleni u klubu nisu koliko znam jos uvek reagovali na njegovu smrt (ni zvanicno ni preko soc. mreza)  tako da pretpostavljam da nisu odlucili sta ce biti sa sutrasnjim gradskim derbijom kao ni sa nacinom na koji planiraju da se oproste od klupske legende. vrv zele i da se konsultuju sa njegovom familijom i nba zvanicnicima po tom pitanju.

Edited by riviera
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, riviera said:

lejkersi ni kao klub ni kao pojedinci nisu koliko znam jos uvek reagovali na njegovu smrt (ni zvanicno ni preko soc. mreza)  tako da pretpostavljam da nisu odlucili sta ce biti sa sutrasnjim gradskim derbijom kao ni sa nacinom na koji planiraju da se oproste od klupske legende. vrv zele i da se konsultuju sa njgovom familijom i nba zvanicnicima po tom pitanju.

Nisu, ni klub, ni Jeannie a ni Lebron. 

 

Dosta igraca, kako bivsih tako i sadasnjih se oglasilo ali ima masu i onih koji ne mogu/ne zele kao CP3, Kyrie, Janis. 

 

Jebeni zivot, u jednom trenutku ga prestignes a nekoliko sati kasnije tog vise nema, sok.

 

 

Edited by Miki28
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites



... Ali sam pre 2,3 godine Kobe patike, ushicen kao malo dete.
I znao sam da samo patika koja je povezana sa Kobijem moze da mi daj iracionalni osecaj hodanja, tog sanjarenja ugladjenosti
...


oFctkGP.jpg

Kobe 13, moj mali nosio celu prošlu sezonu (vidi se...) danas ih našarao, i pita me da li je u redu da i dalje kad šutira vikne - Kobe! (To klinci i dalje rade [emoji41])

I dalje će ga generacije koje su ga upoznale na YouTube-u dozivati svakim šutom :)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Miki28 said:

Nisu, ni klub, ni Jeannie a ni Lebron. 

 

Dosta igraca, kako bivsih tako i sadasnjih se oglasilo ali ima masu i onih koji ne mogu/ne zele kao CP3, Kyrie, Janis. 

 

Jebeni zivot, u jednom trenutku ga prestignes a nekoliko sati kasnije tog vise nema, sok.

 

 

pretpostavljam da zele zajednicki kao klub da se oproste od njega, mozda bas na toj utakmici sutra ili na neki drugi nacin za koji nadju shodno da je odgovarajuci ovom neocekivanom i tragicnom trenutku u kome su se nasli. ipak je on za njih u klubu ne samo igrac vec i clan porodice (da dodam ovde na ove koje si pobrojao i pelinku koji je isto njegov dugogodisnji prijatelj). pored ogromnih uspeha koji im je doneo on je jedan od danas retkih igraca koji su celu karijeru proveli samo u jednom klubu pa je i logicno da su ga navijaci lejkersa obozavali i da je postao istinska legenda i ikona kluba jos za vremene aktivne igracke karijere.

 

 

edit. sad vidim da je odluceno da se utakmica izmedju lejkersa i klipersa pomeri za odigravanje, ipak je nece igrati sutra.

Edited by riviera
Link to comment
Share on other sites

Kakav potez Foxa, najsavrsenije promaseno slobodno bacanje. Sta je stigao Sakramento, samoubistvo Sote. :smiley24:

 

-17 na 2:50 do kraja

 

edit: Na kraju pobeda Sakramenta u produzetku, hala bila poluprazna svi otisli pred kraj. Bjelica igrao u OT centra, cuvao Townsa. Ovaj nije dao poen, udvajali ga na postu lepo. Proklinjace ovaj glupo na klupi Sote dan kada je ubacio rezerviste u zavrsnici.  

 

Izmedju ostalog Juta na pragu poraza od Hjustona koji igra bez Hardena, Vestbruka i Kapele... jako neozbiljno od njih

Edited by MrTripleDouble
Link to comment
Share on other sites

Svaka cast Minesoti, nije ovo bilo lako prosuti

 

  DeRozan promasio drugo slobodno da odvede Cikago-SA u OT, lako je i tu moglo da padne dodatnih 5 minuta. 

 

  Hjuston bez Rasela, Hardena i Klitje vodi +12 na 10min do kraja tekme u Juti.  Da ispratimo to jos.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, tsva said:

U poredjenju s Bjelicom, Bogdanovic je amater.

Svaka čast Bjelici,Kingsi su mu našli sjajnu ulogu i on je maksimalno dobro koristi.

 

I da,Bjelica je više za NBA nego Bogdan.Bogdan je takav igrač koji traži ulogu vođe,a to on objektivno ne može biti ni u jednoj ekipi.Sa druge strane,Bjelici to nije potrebno.

 

A ovakvi postovi su tako klinački.Ali dobro,imam razumevanja jebiga.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...