Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

7 hours ago, Miki28 said:

@delgado Kyrie vs Lebron? Jel se prati?

Nisam sinoc gledao, kako smo izgledali protiv uinijevih?

 

 Evo sad cu da upalim strim. Bili smo dobri, ovaj rezultat ne govori o odnosu stanja i snaga na terenu, sve vreme smo ih bas lagano resavali i uigravali Obrvu. 

 

   Sad da dobijemo i njihove komsije Netse, pa da zaokruzimo turneju po NYu pobednickom, a onda slede Phila i Clippersi, ja mislim da smo sada spremni da ih odvalimo od zivota i jedne i druge. 

Link to comment
Share on other sites

To sam i ja hteo da napisem, al reko gde da moja poslednja budu 3 posta...

 

 Kada pada onda pljusti, ko god je sutnuo trojku ubacio je u oba tima. Dobra tekma za sada napadacki, nije ono setanje u odbrani pa je zato puno koseva, nego se dobar basket igra.

 

     LA mora da stisne odbranu u drugom poluvremenu da bi dobili ovo, previse se BKN role playera raspucalo

Link to comment
Share on other sites

Nerado priznajem, ali ozbiljna priča su ovogodišnji Lejkersi. Dokazuju da mogu da dobijaju na više načina, odgovara im i spori i brzi pace, unutra su strašno jaki, ali večerašnja utakmica, i to ne po prvi put, pokazuje da mogu da pune i spolja. Mnogo kvaliteta, fizike i iskustva na jednom mjestu. :thumbsup: 

 

Za mene je posebno iznenađenje Supermen, čovjek kao da se vremeplovom vratio u ne tako blisku prošlost. Ne znam na kojim je drozama, ali ne bih imao ništa protiv da probam... :kece:

Edited by Ječmendo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Ječmendo Pa ja ne znam sto su pojedini forumaski potcenjivali LA potencijal spolja -> KCP, Danny, Bradley, pa cak i ovi teski sinjavci -> Qook, Troy, Dudley -> svi mogu da pospreme. LBJ i Davis su respektabilni 3pts suteri uvek bili. Kuzma takodje moze da udje u dobru seriju i ove godine sutira bolje. A evo i Rondo je poceo da sutira ok kad je potpuno sam, sto je veliki pomak.

 

   Danny fino crta. Dvajt zbog izostanka MekGija ima ozbiljnije minute i evo na kraju tekme ce da ima i ozbiljnu statistiku (nije moralo bas vcrs kad ga protivnik ima u fantaziju ovonedeljni) -> kida jebeno kako igra cele godine.

Link to comment
Share on other sites

Sirove brojke kažu da su timski tek 21. po broju ubačenih trojki - 10.9 po meču. To je za 4 ili više manje od konkurenata na Zapadu: Houstona i Dallasa. Ili nekih  10-15 poena manje, što nije sasvim nebitno u modernoj košarci. Naravno, daleko od toga da je presudno.

Link to comment
Share on other sites

Kakva kosarka, kakve sekvence -> Irving daje trojku preko Karusa, Davis uzvraca, potom Davis udara bas dobru blokadu Kajriju, pa Rondo pogadja trojku, i vrhunac Dudleyeva buzzerbeater 3rd quarter trica..  A onako prijateljska atmosfera, posle blokade Irving cestita Dejvisu, nekako kvalitetan mec ali i odnosi na terenu, kao allstar tekma al da se trude da igraju odbrane, stvarno visok nivo kosarke, najbolja tekma koju sam gledao ove sezone by far. 

Link to comment
Share on other sites

Na kraju 40 trojki na meču Lejkersa i Netsa, nedovoljno za rekord. Čim su Lejkersi malo stisli, lagano su se odlijepili.

 

U Portlandu još jači ''pljusak'', čak 16 trojki u prvoj četvrtini uz rezultat 45:37, možda je ovo ipak noć rekorda? 

Edited by Ječmendo
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ječmendo said:

Na kraju 40 trojki na meču Lejkersa i Netsa, nedovoljno za rekord. Čim su Lejkersi malo stisli, lagano su se odlijepili.

 

U Portlandu još jači ''pljusak'', čak 16 trojki u prvoj četvrtini uz rezultat 45:37, možda je ovo ipak noć rekorda? 

43 trojke, izjednačen rekord

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Zvezdinho said:

Toliko je neverovatno kako igra Portland odbranu, tj kako je uopste nema.

 

S obzirom na koncepciju rostera, nije uopšte začuđujuće. Nemaju odbranu na perimetru, ali zato nemaju ni dobre defanzivce na obruču. Aminu im je uvijek radio posao. Ništa ljepše za protivničke ekipe od Mela i Hassana u reketu.

Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...