Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

1 hour ago, Miki28 said:

Lebron ne igra sto znaci da se AD vraca ili da nije nista ozbiljno.

Odlicno, nek odmori Lebron. Okc bi nas dobila i sa Lebronom, u odlicnoj su formu

 

Kakvo konkretno ima veze pustanje ove utakmice niz vodu sa zdravljem AD?

 

Odmorice sve starije igrace cim ni Green nece igrati...

 

Toliko o Lebronovoj prici da ce igrati kad god je ''zdrav''...

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam celo prvo poluvreme i sta da kazem osim poezija na obe strane, bez Lebrona, Obrve i Denija lagano smo zapoceli blowout u trecoj cetvrtini. 

 

  Evo ovog trenutka sam ukljucio da uzivam malo...  I sidje OKC na -15 i onda trojka Troya za +18 😄    Obozavam ovaj tim LA-a. 

 

 EDIT : Kuzmi se bas ne ide iz LA-a, velika svetla jbg. Nikad ovako nije riljao na ofanzivnom skoku kao u poslednjih par tekmi.

Edited by delgado
Link to comment
Share on other sites

Posle ovakvih partija svakako te price vise nece postojati. 

 

  Ovo je vec bila bas ozbiljna prica i pobeda, kako sezona odmice sve bolje igraju role playeri i djubretari, Dvajtara je zajebao i najvece optimiste kako igra, vcrs je Rondo poVintage-ovao, Kuzma vec igra preozbiljan basket lately...  Igra se pametna, zategnuta kosarka, dobra odbrana... Pojurio bih i Igudalu i Kolisona i ako uspe 1/2 to je to.

 

    @Miki28  Nije lose ovo, a ? Razbijemo Dallas bez Davisa, a potom u 2. veceri b2b-a bez Kinga i Davisa jos jace raznesemo OKC u formi. Ovo je novi niz od 8 pobeda a s obzirom da slede Cleveland i Orlando, moze se ponovo produziti 😄  

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Drakaris said:

S obzirom kako Kuzma igra, da li bi bila greska trejdovati ga? 

Nije greska za Bogdana. Samo nek pumpa brojke i pokaze sta zna. 

 

3 hours ago, delgado said:

Posle ovakvih partija svakako te price vise nece postojati. 

 

  Ovo je vec bila bas ozbiljna prica i pobeda, kako sezona odmice sve bolje igraju role playeri i djubretari, Dvajtara je zajebao i najvece optimiste kako igra, vcrs je Rondo poVintage-ovao, Kuzma vec igra preozbiljan basket lately...  Igra se pametna, zategnuta kosarka, dobra odbrana... Pojurio bih i Igudalu i Kolisona i ako uspe 1/2 to je to.

 

    @Miki28  Nije lose ovo, a ? Razbijemo Dallas bez Davisa, a potom u 2. veceri b2b-a bez Kinga i Davisa jos jace raznesemo OKC u formi. Ovo je novi niz od 8 pobeda a s obzirom da slede Cleveland i Orlando, moze se ponovo produziti 😄  

 

Najveca pobjeda ove sezone, kapa dolje. Uopste nisam ocekivao ovakvu partiju.

Dwight mi je najvece iznenadjenje ove sezone, igra jako dobro. Podredio se ekipi maximalno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, uini said:

 

jel možeš nekako da potkrepis ovaj hot take, pošto ja lično mislim da je u top 6-7 od 30ak aktuelnih? 

 

Naravno, evo ja cu pa on nek dopuni ako nesto propustim.

 

Sinoc, primer utakmica...Denveru ne ide, momci samo izolaciju deru 0% timske igre i ajde to nego mu igraci divljaju a bacaju cigle a on rumeni i gleda samo.

 

Barton je uzeo 30 suteva sinoc, Geri Heris otvorenu trojku ne moze da ubode dok se Dzamal ponasa kao da je njegov tim i pored toga samo izolacija i sutevi preko ruke, cak je i otvorene promasio.

 

I onda opet glupan Meloun vadi Jokica i Dzamala nakon 4,5min igre u 3 cetvrtini da kao pokaze autoritet i da njima stavi do znanja da moraju bolje.

 

Mogu da razumem za Dzamala, ali Jokic? Decko sinoc nije bio u njegovom pasivnom modu, vec jednostavno nije dobio niti jedinu loptu, skoro je sve ubacio sta je sutnuo i imao najbolji procenat sinoc.

 

U 1 poluvremenu su mu spustili par puta samo loptu na postu dole, a i u poslednjih par utakmica ja mislim da Jokic nije dobacio ni do 7 asistencija, pre par imao 0 asistencija na utakmici nakon 2 godine, i taj trend se nastavio a Meloun opet  cuti i nista ne ispravlja.

 

Iz utakmice u utakmicu se ponavlja apsolutno isto a on samo blene kao tele, da Jokic nije izvukao jedno 7,8 pobeda u cluch trenucima Denver bi se sada borio za PO.

 

Prosle godine kad su se povredili Barton, Milsap, Geri Heris pa cak i Dzamal par utakmica Jokic je sa role igracima kao sto su Malik, Huanco i ostali momci bio prvi, kad su se ovi privatnici vratili pali su na drugo mesto.

 

Denver je u kanalu cele ove sezone, ovakav skor imaju samo zbog Jokica gde verujem da ga vec sada bole ledja koliko ove maloumnike nosi cele sezone na svojim ledjima, Denver je teska prevara od ekipe, gomila igraca kojima se dize samo protiv jacih ekipa gde ih svi gledaju pa i tad znaju da odigraju kao kurtoni, Denver je izgubio vec 6,7 utakmica od raznih Atlanta, Pelikansa, Vasingtona koji je igrao bez 5,6 igraca i ostalih ekipa koje tankuju.

 

Bolji bi bilo za Denver da trejduju Gerija a da ostave Bizlija..

 

PS:Kao neko ko je pogledao apsolutno svaku utakmicu Denvera od kako je Jokic tamo, uzecu primer proslu i ovu sezonu...mnogo manje akcija za Jokica ove sezone i ono sto je najbitnije a to je da niko od igraca Denvera nije napredovao, ni Dzamal, Geri, Monte i ostali i onda smo u problemu...Jokic ce da igra i on svoje ima da isporuci i u PO, ali opet ima da dodje 7 utakmica gde ce samo on da ubode trojke i da odigra kako treba a ostali imaju cigle da bacaju.

 

 

Edited by Stex
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, uini said:

 

jel možeš nekako da potkrepis ovaj hot take, pošto ja lično mislim da je u top 6-7 od 30ak aktuelnih? 

Ukratko, covek igra zonu protiv ekipe koja u rukama ukupno ima 3asistencije u celom timu. Jedino resenje zone je sut za 3, i ti sa ekipom kakva je Klivlend igras zonu gotovo celu utakmicu. I Klivlend ti na isti nacin daje poene celu 4/4, Gerland nadribla do trojke podeli na stranu za Knighta,Sexota zavisi ko je tu, onda ukrste neku kretnju lopta se vrati na sut za tri i u 80% slucajeva Klivlend tako stvori otvorenu poziciji za 3.. Nisam gledao da je neko ovako lako izgubio od Klivlenda, momci su mu prodali 20 puta istu akciju, ako to moze da se nazove tako, bez da Meloun to ukapira i spreci. Oni su stigli razliku jedino na ono ludilo Mareja koji je odigra presing i ukrao 2 ili 3 vezane lopte. Malo jaci presing i ova ekipa Klivlenda nema sta da trazi protiv bilo koje PO ekipe. 

Cele sezone Meloun ima neke glupe odluke, umeo je i da zablista ali bas retko.

 

Edit: i pomenuo je iznad Stex, vadjenje Mareja i Jokica.. Marej koji je Sextona sveo na 5p u 1/2 (uz Harisa koji ga je dobre preuzeo par puta), ti posle toga u naletu Klivlenda stavis Morisa da ga cuva..

Edited by Igor028
Link to comment
Share on other sites

okej, vi pričate uglavnom o tekmi sinoć 

 

od stvari koje se manifestuju duže od jedne tekme i zbog kojih se @Stexvaljda slaže da je malone "najgluplji trener u istoriji lige", stex navodi 

 

- nedovoljno spuštanje lopte na post jokiću 

- malo asistencija jokića (ovo valjda ima veze sa prvom stavkom?) 

- prošle godine denver bolje igrao sa rezervama i jokicem 

- denver u kanalu cele ove sezone 

-teška prevara od ekipe jer igrači igraju dobro samo protiv boljih (kada ih svi gledaju) 

- mnogo manje akcija za jokića 

- koga treba trejdovati 

 

bez da ulazim još u diskusiju oko percepcije koliko se akcija igra za jokića (iskreno ne znam njihov playbook i odluke ali znam da 80% akcija denvera ima neke veze sa jokicem, odnosno, overi loptu sigurno plus ima pravo da odluči šta i kako), neke stvari koje je stex naveo uopšte nisu na adresu trenera, pod uslovom da su tačne (ekipa bolje igra sa rezervama, igrači cepaju samo protiv jačih ekipa) - > to zapravo govori da je njegova postavka igre dobra ali da motivacija igrača nije uvek na nivou, zar ne? uostalom, zar nije i sam jokić sporije tj sa pola gasa ušao u sezonu? 

 

razumem da je sinoć bila katastrofa ali ovi razlozi na duže staze su mi onako.. ima nešto krivice trenera, nešto igrača, nešto front officea 

 

uglavnom, ja svakako ne gledam posvećeno, možda zato ne vidim to što pišete 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Tvrd mec sa Niksima, samo JJ ima doprinos sa klupe + Hero

 

herro ne prepoznaje neke očigledne 2na2 situacije ali je super prangija

mislim, naučiće

 

za sada po meni razliku pravi genijalna odluka coach millera da elfrid brani butlera. bukvalno mu ne može ništa, taman da se obesi na biceps

bolje barrett da se školuje, dotson, bilo ko

Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...