Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

Ovo je decku prva ozbiljna sezona posle velike pauze, najnormalnije je da ce imati uspone i padove tokom sezone. Ne znam da li si gledao 1/4 sezone, Fulc je igrao i vise nego odlicno. Trenutno mu je tesko odrzati konstantu dobrih igara, ali to se stice iskustvom i minutazom na parketu, sto je veoma retko imao u prethodne dve sezone, skoro da nije ni igrao. 

 

Lilard veceras fantastican, trojke 5-5. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Drakaris said:

Ovo je decku prva ozbiljna sezona posle velike pauze, najnormalnije je da ce imati uspone i padove tokom sezone. Ne znam da li si gledao 1/4 sezone, Fulc je igrao i vise nego odlicno. Trenutno mu je tesko odrzati konstantu dobrih igara, ali to se stice iskustvom i minutazom na parketu, sto je veoma retko imao u prethodne dve sezone, skoro da nije ni igrao.

 

Gledao sam solidan broj utakmica, poprilično daleko je Fultz-ova igra od epiteta odlično. Istina, povremeno odigra prihvatljivo u odnosu na ono što je njegova uloga, ali ništa više od toga. Ne bih previše da pametujem, ali mislim da dečko ima određene psihološke probleme. Kod šuta je to više nego očigledno još od epizode u Filadelfiji, ali meni se čini da on ima i problem loše percepcije sopstvenog kvaliteta, otuda ta nerazumljiva nonšalancija. Ništa čudno, logično je da klinja-tinejdžer prehajpovan do bola od menadžersko-marketinško-medijske klike u najosjetljivijem periodu života, a koga stvarnost udari jako i nemilosrdno, kasnije ima velikih psiholoških problema da pronađe kakav-takav balans između prevelikih očekivanja i realnog stanja stvari. Mnogi to nikada ne uspiju (prepuni su NBA draftovi bust-ova), nadam se da kod njega to neće biti slučaj. Zbog njega recimo ne igra ili igra jako malo MCW, za koga bi se takođe moglo reći da je bust, iako je bio ROY. Tvrdim da je trenutno MCW u kompletu za klasu bolji igrač od Fultza. 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Ječmendo said:

 

Gledao sam solidan broj utakmica, poprilično daleko je Fultz-ova igra od epiteta odlično. Istina, povremeno odigra prihvatljivo u odnosu na ono što je njegova uloga, ali ništa više od toga. Ne bih previše da pametujem, ali mislim da dečko ima određene psihološke probleme. Kod šuta je to više nego očigledno još od epizode u Filadelfiji, ali meni se čini da on ima i problem loše percepcije sopstvenog kvaliteta, otuda ta nerazumljiva nonšalancija. Ništa čudno, logično je da klinja-tinejdžer prehajpovan do bola od menadžersko-marketinško-medijske klike u najosjetljivijem periodu života, a koga stvarnost udari jako i nemilosrdno, kasnije ima velikih psiholoških problema da pronađe kakav-takav balans između prevelikih očekivanja i realnog stanja stvari. Mnogi to nikada ne uspiju (prepuni su NBA draftovi bust-ova), nadam se da kod njega to neće biti slučaj. Zbog njega recimo ne igra ili igra jako malo MCW, za koga bi se takođe moglo reći da je bust, iako je bio ROY. Tvrdim da je trenutno MCW u kompletu za klasu bolji igrač od Fultza. 

To je vrlo hrabra izjava. U pravu si da je dosta hajpovan, s time slazem. Interesantno je da imas veliku kritiku za sut za 3 koji Fulc ima, a to je 27%, dok bi ubacio MCW-a koji ima 25% kroz karijeru... O procentima iz igre da se ne govori, MCW ima 40% kroz karijeru, dok Fulc vec ove sezone ima 47%, sta ce li biti kada unapredi sut za 3 i nauci da bude konstantniji... Decko ima ispred sebe jos 10 godina da igra NBA. MCW ima jos nekoliko sezona. Ako kojim slucajem Fulc eksplodira, dobili bi mnogo.

Samo 5 plejmejkera danas ima bolji procenat iz igre od Fulca. Simons, Hil, Rouz, Marej i Bledso, ako ne racunamo LeBrona, (Kari je van svake konkurencije) . Kakav oni imaju sut za 3? Ovde samo Hila mozes izdvojiti. On je posebna sorta, preporodio se potpuno u Milvokiju. 

 

Svako dalje omalovazavanje je bez smisla. 

Edited by Drakaris
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sunset rubdown said:

 

tesko da boxscore kaze da bi sunsi izgubili veceras da nije bilo njegovih skokova i switchovanja na bekove u poslednjoj cetvrtini?

 

Gledao sam samo 1/4. Neverovatno mi je bilo da lik ne uputi cak ni sut za 5 minuta bitisanja na terenu ako vec nista drugo niie bio u stanju doprinese.

 

Jel se Melo vodi kao bek? Onda bi mi stvari bile jasnije :classic_biggrin:

 

Jos da u asortiman ubaci mahanje peskirima i top... 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Drakaris said:

To je vrlo hrabra izjava. U pravu si da je dosta hajpovan, s time slazem. Interesantno je da imas veliku kritiku za sut za 3 koji Fulc ima, a to je 27%, dok bi ubacio MCW-a koji ima 25% kroz karijeru... O procentima iz igre da se ne govori, MCW ima 40% kroz karijeru, dok Fulc vec ove sezone ima 47%, sta ce li biti kada unapredi sut za 3 i nauci da bude konstantniji... Decko ima ispred sebe jos 10 godina da igra NBA. MCW ima jos nekoliko sezona. Ako kojim slucajem Fulc eksplodira, dobili bi mnogo.

Samo 5 plejmejkera danas ima bolji procenat iz igre od Fulca. Simons, Hil, Rouz, Marej i Bledso, ako ne racunamo LeBrona, (Kari je van svake konkurencije) . Kakav oni imaju sut za 3? Ovde samo Hila mozes izdvojiti. On je posebna sorta, preporodio se potpuno u Milvokiju. 

 

Svako dalje omalovazavanje je bez smisla. 

Banujte ga na 7 dana jer koristi FG u 2019. godini.

 

Fulc postavlja .513 TS sto je debelo ispod proseka lige. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sunset rubdown said:

 

tesko da boxscore kaze da bi sunsi izgubili veceras da nije bilo njegovih skokova i switchovanja na bekove u poslednjoj cetvrtini?

točno tako.da nije bio prisutan u ofanzivi i defanzivi u finišu meča teško bismo dobili to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Drakaris said:

Svako dalje omalovazavanje je bez smisla. 

 

Ne znam zašto pominješ omalovažavanje, ne pišem ja iz pakosti ili, nedajbože, zle namjere prema Fultzu. Samo iznosim svoje mišljenje o njegovim igrama, iz mog ugla objektivno. Srećom, dečko nikada neće pročitati napisano, pa nemam potrebe za nekom grižom savjesti zbog eventualne pretjerane kritike ili neumjerene negativnosti. Moguće da je i recency bias pod utiskom sinoćnje utakmice, ali meni u prilog ide njegova napredna statistika. PER od 13.5 je znatno ispod prosjeka lige, a ponešto o njegovom doprinosu timu govori negativni box plus-minus, kako ofanzivni, tako i onaj defanzivni. Drugim riječima, timu je korisniji na klupi nego na terenu. :kece:

Što se MCW-a tiče svi znamo njegove ofanzivne limite, ali lani nakon dolaska u Orlando je odigrao solidno završetak sezone i plej-of, uvijek je donosio mnogo energije sa klupe, u defanzivi mogu slobodno da kažem bio je odličan. Da je idealno rješenje, daleko od toga...

Mislim, meni je jasno da je Fultz Orlandov projekat za budućnost i volio bih da uspije, ali uopšte nijesam siguran. Nekako sa plejevima ne ide Magic-u, podsjetiću na poslednje neuspjele projekte na pleju poput Oladipa i Paytona. Oladipo je tek nakon odlaska iz Magica gdje su ga forsirali na neprirodnoj poziciji eksplodirao do nivoa all-stara.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Malkolm Brogdon said:

Banujte ga na 7 dana jer koristi FG u 2019. godini.

 

Fulc postavlja .513 TS sto je debelo ispod proseka lige. 

Koristicu je i u novoj dekadi

 

MCW postavlja fantasticnih 46 TS

 

Pa i Dzamal laganeze drugu godinu za redom pici 53 TS, jos je nagradjen maksimalnim ugovorom. 

Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...