Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

Što se tiče Kraljova, ne treba ići puno dalje od ovoga ispod, da bi se došlo do srži problema:

https://twitter.com/TimMaxwell22/status/1205728781316395008?s=19

 

I u komentarima ispod ima dosta toga da se nađe.

Edit: Mislim da ni vraćanje malog na 4, poziciju koja mu donekle više leži (a u stvarnosti je ona klasična lutalica između 4 i 5), neće uopšte doneti neki boljitak ekipi, jer je Beli daleko bolji kao stretch opcija + neuporedivo bolje čita igru na obe strane terena i generalno važi za inteligentnog igrača, pa ume i da stvori višak, podeli pas, itd.

Tako da jedino zakucavanje za klupu balavca deluje kao rešenje, međutim tu se javlja onaj dobri, stari "aLi oN jE 2. pIk I bUdUćNoSt FrAnŠiZe" problem. :smiley26:

 

Sad će me verovatno ekipa sa fantasy-ja saleteti kako reklamiram svog igrača, ali svakome ko prati Kings-e redovno je jasno kolika je razlika sa Holmes-om na terenu i na klupi.

Momak je verovatno i najbitniji igrač ekipe u dosadašnjem delu sezone, jer radi brutalan posao u odbrani, donosi strašnu energiju na obe strabe terena + je najbolji igrač lige u ovim kategorijama ispod:

https://twitter.com/ivanowskinba/status/1204121297849962496?s=19

Što ga čini otprilike najefikasnijim igračem u ligi, sveukupno.

 

Iako nema dileme da je Bagley talentovaniji, pre svega ofanzivno, momak još uvek nema predstavu šta je takmičarska košarka.

Mislim, super izgledaju brojke i sve, ali što reče lik u komentaru na 1. tweet, "džaba 2 blokade, kad u preostalih 10 poseda ekipa prima poene zbog njegovog ispadanja u odbrani".

U napadu je maltene skroz upropastio protok lopte, i bukvalno samo koš vidi, pa ovaj +/- (iako nije uopšte neka pouzdana kategorija, niti je smatram posebno važnom) sasvim realno oslikava njegovo prisustvo na terenu i u potpunosti ide njemu na dušu.

A videh i neke izjave i negodovanja, tako da je očigledno da klinac predstavu nema šta se od ove ekipe traži i šta bi on trebao da radi da pomogne.

 

Jbg. Vlade je od trejda Boogie-ja (koji se ispostavio kao odlična odluka) vukao neke vrhunske poteze, štaviše, većinom su to bile dobre stvari po ekipu.

Nažalost, dve najbitnije su bile teški promašaji.

Prva, koja će skoro izvesno značiti njegovu propast kao GM-a, je upravo draftovanje Bagley-a, na jednom onakvom draftu. Ayton sa #1 izgleda kao suvo zlato u poređenju sa Bagley-em sa #2. Iako se ni Finiks tu nije previše usrećio.

Druga, ali ne toliko manje bitna, je davanje onolikih para najvećoj raspaloj choker-čini ne samo trenutno, nego u skorijoj istoriji lige.

Sinoć je, po običaju, brick-ovao najbitnije slobodno bacanje (iako kad je nebitno lagano šutira 10/10) + je mislim nakon toga, ofanzivni skok koji je rešio meč takođe pokupljen preko njega.

Njegovim potpisom je Vlade samom sebi dobrano vezao ruke za buduće poteze, i baš bih voleo da vidim ko bi sada bio spreman da preuzme taj ugovor.

Edited by Noćna mora B92 fantazera
Nešto pojelo dobar deo upisa :/
Link to comment
Share on other sites

Naravno, pobeda protiv Hjustona i raspad protiv Niksa.
Opet sve isto kao prosle god, gube se mecevi posle velike razlike, zbog toga je valjda i Joeger dobio otkaz, tako da bi trebalo vec sad nasutirati Voltona.
Bagliju ograniciti minutazu, ako mu se ne svidja, nek trazi trejd.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kako mi je krivo odgledao prvo p. u Miami pa me pauza zavela da sklopim okice i ... to je to. Izgleda da je veče bilo superstar veče,gde je svaki natrpao protivnika i svi zaadovoljni. Jbg. Miami mi malo uplašen i previše respektan prema LAL bar ono što sam video. Biće to još bolje,kada ova deca nadrkaju stav.

Link to comment
Share on other sites

Nego, da li je moguće da na jednom ovako očiglednom non-bias mestu, apsolutno niko ne pomene onakve 2 kriminalne odluke, koje su rešile ishod meča u Majamiju, u poslednjih jedva nešto više od minuta, ako i toliko?

Siguran sam da je to sasvim slučajnoTM:whistling:

Edited by Noćna mora B92 fantazera
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Noćna mora B92 fantazera said:

Nego, da li je moguće da na jednom ovako očiglednom non-bias mestu, apsolutno niko ne pomene onakve 2 kriminalne odluke, koje su rešile ishod meča u Majamiju, u poslednjih jedva nešto više od minuta, ako i toliko?

Siguran sam da je to sasvim slučajnoTM:whistling:

Koje 2 kriminalne odluke?

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Miki28 said:

Koje 2 kriminalne odluke?

 

Hvala što si pitao. :thumbsup:

I ovo:

 

Ovo drugo je poslednji napad, a prvo je negde ne oko minut do kraja, sad ću da proverim kad tačno.

 

Inače, par zanimljivosti.

Zumiranog snimka ovog poslednjeg šuta nema apsolutno nigde, niti je prikazan u prenosu (a kontakt je očigledan čak i na ovom bednom snimku sa tv-a).

Ali najcrnje od svega što sam sad morao da stavim tweet od ovog delusional Lempronovog dick rider-a, dok je tweet (koji sam btw re-tweet-ovao, da mi ostane sačuvan, pre nekih sat) u međuvremenu nestao, ne mogu da ga nađem na liniji. U njemu se pominje da je u pitanju "rigged game", i tačno su bolesnici prijavili Twitter-u da briše sve što ukazuje na ovu pljačku. :lol_2:

 

Jbt  zamisli posle svih priča o legacy-ju i ostalim sranjima, oni opet moraju da mu nameštaju sudije i za mečeve u regularnoj sezoni + da ne prikazuju ponovljene snimke i da pokušavaju da brišu sve tragove krađa.

Pa ovo kao da me neko vremenskom mašinom vratio u neku 2007. :roflmao:

Edited by Noćna mora B92 fantazera
Link to comment
Share on other sites

@Noćna mora B92 fantazera To za Greena stoji, to su morali dati loptu Majamiju.

Napad prije toga, AD pogadja za 3 poena pod ociglednim faulom na manje od metar od sudije koji nije vidio ni tu duplu Greena.

 

O navlacenju za Majami tokom 2 poluvremena da ne pricam.

 

Ovaj zadnji napad ne bih nikad svirao faul a ima elemenata i za faul u napadu i faul odbrane. 

Ako ko ne voli Lebrona taj sam ali ovo za navlacenje mi je smijesno.

 

Inace odlican mec, imao plejof intezitet😁

Edited by Miki28
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

@Noćna mora B92 fantazera To za Greena stoji, to su morali dati loptu Majamiju.

Napad prije toga, AD pogadja za 3 poena pod ociglednim faulom na manje od metar od sudije koji nije vidio ni tu duplu Greena.

 

O navlacenju za Kajami tokom 2 poluvremena da ne pricam.

 

Ovaj zadnji napad ne bih nikad svirao faul a ima elemenata i za faul u napadu i faul odbrane. 

Ako ko ne voli Lebrona taj sam ali ovo za navlacenje mi je smijesno

 

Ma kakav crni faul nad LBJ, vidiš li ti kontakt AD-a pri šutu?

I po ruci i nogama?

 

Zato je šteta što su radile makaze u režiji, pa nema zumiranog snimka, da se vidi koliko je ovo očigledan faul na šutu bio.

Stara fora prikrivanja krađa u korist ekipa glavatog.

To je počelo još u poslednje 2-3 sezone u Klivlendu, kad su se istripovali da mogu tu ekipu sa njim na čelu da poguraju dovoljno jako do titule.

 

Mislim, pazite samo šta se sviralo u ovim mečevima protiv ozbiljnijih ekipa, nakon što im je prošao onaj smejurija živa najlakši mogući raspored sa početka.

:roflmao:

Prvo u životu isključenje Stotts-a, u ne znam koliko dugoj karijeri, a sad ću i da potražim izjave njegovu i Dame-ovu, gde ljudi ne smeju ništa otvoreno da pomenu, a vidiš da umiru u sebi od muke kako su pokradeni. Bukvalno da posumnja čovek da im ovi iz lige otvoreno prete suspenzijama ili proterivanjem ako nešto kažu.

 

2 minutes ago, LordOfTerror said:

Ma Majami je ovaj mec izgubio u skoku, na kraju nisu mogli da zagrade ni nakon promasenog bacanja KCP.

 

Jeste, stara dobra Dulova fora - naguraj 5 mesara i svi udarajte igrača koga čuvate, jer sudija ne može da svira 5 faulova odjednom. Na kraju kad tako prebijeni ne budi mogli da ubace šut, kazaćemo da smo igrali vrhunsku odbranu.

A ako nam sude mnogo faulova, onda su sudije navlačile i poklanjale bacanja.

 

Batalite te priče.

Ovakve 2 stvari u poslednjem minutu, u meču na jednu loptu direktno odlučuju pobednika.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Noćna mora B92 fantazera said:

 

Ma kakav crni faul nad LBJ, vidiš li ti kontakt AD-a pri šutu?

I po ruci i nogama?

 

Zato je šteta što su radile makaze u režiji, pa nema zumiranog snimka, da se vidi koliko je ovo očigledan faul na šutu bio.

Stara fora prikrivanja krađa u korist ekipa glavatog.

To je počelo još u poslednje 2-3 sezone u Klivlendu, kad su se istripovali da mogu tu ekipu sa njim na čelu da poguraju dovoljno jako do titule.

 

Mislim, pazite samo šta se sviralo u ovim mečevima protiv ozbiljnijih ekipa, nakon što im je prošao onaj smejurija živa najlakši mogući raspored sa početka.

:roflmao:

Prvo u životu isključenje Stotts-a, u ne znam koliko dugoj karijeri, a sad ću i da potražim izjave njegovu i Dame-ovu, gde ljudi ne smeju ništa otvoreno da pomenu, a vidiš da umiru u sebi od muke kako su pokradeni. Bukvalno da posumnja čovek da im ovi iz lige otvoreno prete suspenzijama ili proterivanjem ako nešto kažu.

 

 

Jeste, stara dobra Dulova fora - naguraj 5 mesara i svi udarajte igrača koga čuvate, jer sudija ne može da svira 5 faulova odjednom. Na kraju kad tako prebijeni ne budi mogli da ubace šut, kazaćemo da smo igrali vrhunsku odbranu.

A ako nam sude mnogo faulova, onda su sudije navlačile i poklanjale bacanja.

 

Batalite te priče.

Ovakve 2 stvari u poslednjem minutu, u meču na jednu loptu direktno odlučuju pobednika.

giphy.gif?cid=19f5b51a1ae15b40af91cc909a

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

Ti pricas da je ovo faul AD bio nad Batlerom pri sutu? Ma daj, bacio se Jimmy samo tako

 

Gde se bacio?

Skočio unapred čovek. A sve i da nije kontakt nogama, i gore se vidi potpuno očigledan kontakt, čak i na ovako bednom sninku.

 

Nego daj taj navodni faul na šutu AD, čisto da uporedimo.

Video sam i tu situaciju, ali ajde postavi da vide i ostali, pa da pričamo.

Lako je reći "navlačili" bez ikakvog dokaza.

Ja sam ova 2 uspeo da iskopam, iako liga pokušava da prikrije tragove, ali ne uspevaju toliko brzo da brišu očigledno. 😁😂😂

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Drakaris said:

Mislim da ovde nema mesta za "Teorije zavere" i "Sve u korist Dzejmsa". Takve gluposti jos samo na fejsu citam. 

 

Mladi ste vi momci, ti Grofe i ovaj lama ili koja već životinja je u pitanju, da bi se sećali kako je izgledao prvi susret "velike trojke" protiv šampionskih Celtics-a.

Prvi meč u seriji, i samo najednom vidiš nema više ni KG ni Rondo-a (ili Pierce-a, sad sam već i zaboravio) a nije ni pola 2/4.

Obojica dobili po 2 tehničke i isključenja.

Kako, niko ne zna.

Nikakav snimak, nikakvo objašnjenje, počne neka čarka, i sudije im podeliše tehničke, kao da je "trick or treat" a oni klinci koji traže slatkiše.

 

Ah, ta stara dobra vremena, kad je LeGoat dominirao u svom prajmu. 😂😂😂

Šteta što nije bilo Twitter-a i Youtube-a, jer bih do sada ili postao multi-milioner, tweet-ovanjem i pravljenjem Youtube klipova o svim boleštinama na koje je liga bila spremna, da pogura i zaštiti svoje mezimče i kravu muzaru (za šta se još uvek pitam čija je odluka bila i ko je bio toliko moćan da sve to tako jako i bezobrazno gura i provlači) ili bi me smak'o neko od pomenutih, jer bi postao prevelika pretnja za "legacy".

Kad se samo setim rasprava mojih cimera i male (ali jako gadne) ekipe bolesnika sa tadašnjeg Sport Klub foruma kojima je mozak bio totalno ispran već tada, i koji su bili spremni na sve kad im pomeneš bilo kakvo mišljenje koje se ne poklapa sa njihovim viđenjem glavatog.

Vaistinu stara dobra vremena. 😊

Edited by Noćna mora B92 fantazera
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...