Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

Dallas je na istoku, oprosti moja greška. 

 

Zubac-Harrell centarska rotacija i nedostatak elitnog vanjskog kreatora su rekao bih osjetne mane. Kawhi, PG, Beverly, Lou; niko od njih nije ni blizu elitni kreator. 

 

@Noćna mora B92 fantazera drago mi je da sam te zabavio u ove kasne sate. Sad me slobodno možeš zaobići. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, alpaka Bereta Sida said:

Dallas je na istoku, oprosti moja greška. 

 

Zubac-Harrell centarska rotacija i nedostatak elitnog vanjskog kreatora su rekao bih osjetne mane. Kawhi, PG, Beverly, Lou; niko od njih nije ni blizu elitni kreator. 

 

@Noćna mora B92 fantazera drago mi je da sam te zabavio u ove kasne sate. Sad me slobodno možeš zaobići. 

 

Ako samo može jedno pitanje još, doduše lične prirode.

Koliko godina imaš, jedino me to još zanima? 😁

Link to comment
Share on other sites

Bereka skroz u pravu.. Ako se ne poseduje plejmejking u ekipi, to je ozbiljan propust. Da vidimo ko ce da prenosi loptu svaki napad pored terijera Grina? Lenard ako bude morao biti plej, on nece moci da igra na svoj nacin i mnogoo ce se trositi. Nije ni ekipa LAL savrsena, ali je mnogo bolje ukombinovana, sto je vec pomenuto mnogo puta. Lejkersima ako stigne Igudala, to je to, poslednji deo slagalice. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Kako je bolje ukombinovana sa gomilom ovih kamenjara i na to konstatujes kako im fali jos samo Igoudala kao poslednji deo slagalice 😄

 

To sto Clippersi imaju problem sa kreacijom je vise estetske prirode, kad Kawhi ubaci u beast mode otvorice se prostor za sve automatski, pojacaju malo minutazu Luuu i nemaju sta da brinu...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jeste, estetske prirode je što ti je dvojici glavnih igrača kreacija za druge glavna bolja kroz čitavu karijeru, a startni play ti Beverley. Malo je više smorila priča o Kawhijevom beast modeu gdje se pretvara u kombinaciju Mojsija i Drogona pa leti terenom bljujući vatru dok istovremeno pogledom rastavlja parket. 

 

Lakersi su u dosadašnjem dijelu sezone 5. ekipa lige po procentu za 3. Svakako da to sigurno nije realno stanje i da Lakersi nisu elitna šuterska ekipa al kamenjari je već ozbiljno preseravanje. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa ko u Klipersima, specijalno pogadja trojke, sem Dzordza, mozda Samet, ali on ce retko igrati zavrsnice? Lenard ove sezone sutira 34% za 3, Patrik 33%... Smesan ce biti taj mod, kada nema iza sebe Laurija ili Parkera ko da prenosi loptu, nego mu je glavni saigrac jedan Dzordz koji je jedan od najboljih igraca u ligi u kretnji bez lopte sa veoma skromnim plejmejkingom. Na papiru igraci deluju bajno, videcemo u praksi u PO-u pod zategnutim odbranama. Plejmejking je veoma ozbiljna stvar, ako je nemas u dovoljnoj meri, uvek se setim serije GS i Hjuston serije, kada se povredio Pol, a u Hjustonu, sem Hardena i Gordona nema niko kvaliteta da prenese loptu i da uspostavi napad. Svaki napad su poradjali poene, jer su ih ovi stisli velikim presingom. 

 

Takodje i ako stigne Igudala u LAL, mogu da pice najbolji difens u ligi, sa dva monstruma u napadu kao sto su Dzejms i Dejvis koji su uz to veoma kompatibilni. Takodje imaju i na klupi Ronda, za koga mislim da bi mogao biti opasan faktor u PO-u. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ranije nisu postojali koraci za LeChoke-a i njegovu ekipu, sad se više ni najočiglednija moguća dupla ne svira, u trenucima kad se lomi utakmica.

Edit: I čist faul na šutu za produžetak.

Mordor u svom izvornkm obliku, a sezona tek što je počela.

 

I onda će neko ovog siledžiju da poredi sa košarkaškim božanstvom, jednim jedinim i neponovljivim!?

Nikad više takve smejurije na ovoj temi, ako imate i trunke obraza.

Edited by Noćna mora B92 fantazera
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, LordOfTerror said:

Da li si zaista pitao ko specijalno sutira na rosteru gde maltene samo Zubac nije pretnja van reketa?

Procenti govore drugo. Njihova najjaca postava je Beverli-Lu-Kavaj-Dzordz-Harel. Iz prve sadasnje postave Lejkersa, trojica sutiraju bolje trojke od svakog ko se ne zove Dzordz. Grin, Kaldvel-Poup i Dzejms. U teoriji, Lejkersi mogu imati i veoma mocan spejsing sa Dejvisom na petici, ono sto Klipersi nemaju, jer Harel i Zubac nisu suteri. 

Link to comment
Share on other sites

Proslo je 25 utakmica, za dalje cemo videti.

 

Ovo sam pisao iskljucivo za prve i trenutno najjace postave. Tu obojica nemaju mesta, pogotovo kada se bude glavinim igracima povecala minutaza u PO-u... 

 

U Lejkersima kamenjari, a zato, Klipersi rasturaju od trojki. Treba te pozicije za sut neko i da namesti. 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Drakaris said:

Proslo je 25 utakmica, za dalje cemo videti.

 

Ovo sam pisao iskljucivo za prve i trenutno najjace postave. Tu obojica nemaju mesta, pogotovo kada se bude glavinim igracima povecala minutaza u PO-u... 

 

U Lejkersima kamenjari, a zato, Klipersi rasturaju od trojki. Treba te pozicije za sut neko i da namesti. 

 

 

 

Pricati o kreaciji Clippersa dok ih poredis sa Lakersima je ozbiljna blasfemija. 

 

Kad Lebron ode na klupu njima se igra pretvori u to da Davis poteze midrange jumpere preko ruke i to pod uslovom da mu doture ulazni pas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Drakaris said:

Proslo je 25 utakmica, za dalje cemo videti.

 

Ovo sam pisao iskljucivo za prve i trenutno najjace postave. Tu obojica nemaju mesta, pogotovo kada se bude glavinim igracima povecala minutaza u PO-u... 

 

U Lejkersima kamenjari, a zato, Klipersi rasturaju od trojki. Treba te pozicije za sut neko i da namesti. 

 

 

tenor.gif?itemid=14690972

 

Bold: Ovo isto ono kao kad si trejdovao Ben-a za Lauri-ja i FVV na fantasy-ju na osnovu prva 3-4 meča? :lol_2:

 

Pa ovi ovakvi Clippers-i su prvi zajednički meč odigrali tek u 4. sedmici, da ne pominjem odmaranje Kawhi-a itd.

A šta ih btw. sprečava da uzmu nekog veterana, nakon deadline-a za minimalac, poput recimo Reek-a kad ga Klivlend šutne?

Pristojan asistent, dobar defanzivac, ume da pogodi otvorenu trojku. Kao izmišljen za 10-15 mpg.

Šta ti dečko pišeš?! :krstipd4:

Link to comment
Share on other sites

Kakve veze ima fantazi sa ovim? Ovo je NBA tema. 

Jeste, da su dobri, ne bi bili sutnuti iz tima posle dedlajna. Takodje, mora elitan asistent... Ne mozes da nabavis Covica na 10 minuta i da kazes, evo dobili smo i na kreaciji, jaci smo. Ne igra 15 igraca, vec najvise 8, taj broj u PO-u se suzava. Ako ces u tih 8 da racunas na nekog koji je isutiran posle dedlajna, pisi propalo. 

 

Danas ne mozes osvojiti titulu, a da ti jedan od glavnih igraca ne poseduje dobar plejmejking. Toronto je imao to u Lauriju, pomalo i u FVV-u, Klivlend u Dzejmsu, GS cak u dva, Grin i Kari. Harden i Pol su bili blizu. Fila, zbog Bena, pripomogao i Batler. Milvoki, zbog Bledsa i Brogdona, sezonu pre. 

 

A ovde ne da Lenard i Dzordz nemaju plejmejking, nego i treca-cetvrta nije nesto specijalno. S obzirom da samo Lu ume. 

 

Evo i dokaz. Lenard pre dolaska mu je rekord po sezoni bio 3.5 asistencija 2016/17, a ove ima 5.3... Gde se najvise stvorila pukotina? Nikad gore nije sutirao, trojke i to poprilicno dosta losije za razliku od ranijih sezona, 33.7%. Procenti iz igre, isto losiji. Ove sezone 45%, prosle 50%.. Ili da upotrebimo TS, prosle sezone 60, a ove 55. To se odrazava na procente, kada u ekipi ne igra sa dobrim kreatorom. Broj izgubljenih je rekordan, 3.4, a najvisi prosek su mu bile dve izgubljene po mecu.

Covek mora da radi, ono sto nije njegov posao, ne moze da se pokaze u najboljem svetlu. 

Edited by Drakaris
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Kingsi najbolja nba zabava.. vodili 16 

u3/4 sada se bore za goli zivot. Imaju plus 6 6minuta do kraja

Kako za koga, kad ih cekah na tiketu, najveca su patnja.. 

 

Luk Volton na postavu sa 3 pf kod Niksa odgovara small ball varijantom, sa Barnsom na 4 i Bogdanom na 3 i gubi utakmicu jer ne mogu da skoce ispod svog kosa. A Bjelica i Begli sede na klupi... I opet posle Cikaga gube mec koji nisu smeli, neverovatno...

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

MIslio sam ako si neutralan posmatrac, da nema bolje zabave,  ima ogroman broj swingova:
od +16 u 3/4 do poraza protiv najgore ekipe; od +9 u poslednjih par minuta do poraza u OT protiv SAS, zato sto nisu znali da prenesu loptu. Imali su protiv Denvera fin minus u 4/4 pa su dobili u OT, protiv OKC isto -10 u 4/4 i dobili ih 1 razliku. Trojka Bjelice protiv Hjustona...
Ako neka ekipa pruza dobru zabavu tu su Kingsi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oɹəd™ said:

U Sakrament pođoh Sakrament ne nađoh

 

pero, sad moraš da radiš jel samo meni ovo preview za svaku tekmu, pošto imaš winning streak.

 

 

JJST Memorial Fun Fact of the Night

In a statistical oddity, the Knicks and Kings both made only 6 FTs apiece tonight. Its only the second game in Knicks history that neither team made more than 6 FTs. The first was in a 107-85 win over the Wizards on February 3, 2010. The player who played the most minutes of anyone that night: the other Mike Miller.

Home of the Jared Jeffries Shot Tracker and recipient of a P&T PhD

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, oɹəd™ said:

Ovo što radi Dončić će za buduće generacije biti kao što je za mene Leri Tica, sve poštuješ te rekorde, priznanja l, titule ali kada ga vidiš kako izgleda i snimke utakmica onda ne moze niko da te uveri da to nije neka američka zavera namontiranih snimaka kao ono sletanje na mesec. 


i ti verujes da je sletanje namontirano?

Au, mislio sam da nema vise takvih. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...