Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

 

1 hour ago, uini said:

 

najbolja je aktuelna košarka, najbolja su nova kola

 

međutim, neki igrači iz npr 90ih bi definitivno bili puno bolji danas, zbog promene filozofije igre i suđenja tj pravila

zasto onda postoje najave iz nba lige da se ide ka promeni 50+ godina  dugoj  tradiciju od 82 utakmice i plejofa sa skracivanjem ligaskog dela i uvodjenjem kup(ova)a a sve  u pokusaju da na neki nacin privuku gledanost koja je u ozbiljnom padu. mislim valjda ako se danas  igraju najkvalitetnije, najbolje, najinteresantnije utakmice sa najboljim igracima u istoriji  to bi onda trebalo da proizvede drasticno povecanje gledanosti tj zainteresovanosti publike za sam proizvod a imamo  pad gledanosti od 20%. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, riviera said:

 

zasto onda postoje najave iz nba lige da se ide ka promeni 50+ godina  dugoj  tradiciju od 82 utakmice i plejofa sa skracivanjem ligaskog dela i uvodjenjem kup(ova)a a sve  u pokusaju da na neki nacin privuku gledanost koja je u ozbiljnom padu. mislim valjda ako se danas  igraju najkvalitetnije, najbolje, najinteresantnije utakmice sa najboljim igracima u istoriji  to bi onda trebalo da proizvede drasticno povecanje gledanosti tj zainteresovanosti publike za sam proizvod a imamo  pad gledanosti od 20%. 

 

Pa kvalitet ne povlaci nuzno i atraktivnost. Eto Hjuston je primer kvalitetne ekipe koja definitivno ne igra prijatno za oko. Cak ni Bucksi ne igraju neku predivnu kosarku ali su kvalitetni.

 

Ima dosta solidnih ekipa koje igraju balansiraju kosarku kao Jazz ili Pacersi, ali su to small market timovi pa ne mogu da privuku ljude da ih gledaju. Nedostatak gledanosti je mnogo siri problem od toga da li je kosarka koja se igra kvalitetna ili nije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, riviera said:

 

zasto onda postoje najave iz nba lige da se ide ka promeni 50+ godina  dugoj  tradiciju od 82 utakmice i plejofa sa skracivanjem ligaskog dela i uvodjenjem kup(ova)a a sve  u pokusaju da na neki nacin privuku gledanost koja je u ozbiljnom padu. mislim valjda ako se danas  igraju najkvalitetnije, najbolje, najinteresantnije utakmice sa najboljim igracima u istoriji  to bi onda trebalo da proizvede drasticno povecanje gledanosti tj zainteresovanosti publike za sam proizvod a imamo  pad gledanosti od 20%. 

 

 

to su po meni odvojene teme. opet po meni, fo'the sake of bball bi trebalo smanjiti broj ligaških tekmi i dati plej of tekmamam više prostora da dišu

 

novac i goodness često ne idu zajedno

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ali sta su kvalitet i atraktivnost nego subjektivne kategorije. svako osoba ima svoje kriterijume prema kojim ih odredjuje. zato sam i stavio objektivni parametar gledanosti koji vrlo jasno pokazuje zainteresovanost siroke populacije  za ono sta se prezentuje na parketu.

vrlo je jasno da su iz lige pokusavali da nabiju brojeve gledalaca pa samim nabijanjem broja poena  tako sto su na sve nacine pokusavali promenom samih kosarkaskih pravila da daju prednost napadu u odnosu na odbranu. sad kad su udarili u zid sa tom taktikom spremaju se da promene i sam sistem takmicenja. zasto  bi bilo ko pravio tako drasticne promene na necemu  sto je naj naj naj sem ako bas i nije sve tako zlatno kako izgleda sa strane.

Link to comment
Share on other sites

Pa pad rejtinga ove sezone ne mora nuzno da znaci da nesto nije u redu sa NBA. Prvo sto verovatno utice na sve to ona situacija sa Kinom na pocetku sezone.

 

Zatim sto su povredjeni Stef i Zion, a i jedna i druga ekipa su dobili gomilu meceva na nacionalnoj televiziji. KD je takodje povredjen. Bron se preselio na zapad pa su tekme na istoku manje gledljive, a one su ipak u povoljnijem terminu za ostatak sveta.

 

Takodje, svuda po medijima se forsira prica kako regularna sezona nije bitna, i samo je plejof ono sto se vazi. Imamo i load management, gde igraci polako kapiraju da je manje bitno sta ces da uradis u utakmici sredinom decembra, narocito ako igras u ekipi koja ima siguran ulaz u plejof. Ako su i igracima manje bitne utakmice regularne sezone, kako ocekivati da fanovima budu bitne.

 

Pa cak se i ovde zanemaruju dostignuca iz regularne sezone, pa su zbog toga Harden, a sada i Janis (u tebe gledam grofe) kritikovani kako nisu uspeli da ponove igre iz RS u plejofu, pa se to sto su uradili u RS smatra za nebitno.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, riviera said:

ali sta su kvalitet i atraktivnost nego subjektivne kategorije. svako osoba ima svoje kriterijume prema kojim ih odredjuje. zato sam i stavio objektivni parametar gledanosti koji vrlo jasno pokazuje zainteresovanost siroke populacije  za ono sta se prezentuje na parketu.

vrlo je jasno da su iz lige pokusavali da nabiju brojeve gledalaca pa samim nabijanjem broja poena  tako sto su na sve nacine pokusavali promenom samih kosarkaskih pravila da daju prednost napadu u odnosu na odbranu. sad kad su udarili u zid sa tom taktikom spremaju se da promene i sam sistem takmicenja. zasto  bi bilo ko pravio tako drasticne promene na necemu  sto je naj naj naj sem ako bas i nije sve tako zlatno kako izgleda sa strane.

 

možda bi bilo daleko gledanije ako se ubijaju. ja bih lično rado gledao kako neko mlati trae younga govnjivim jastucima ali to ne govori ništa o kvalitetu

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo sto prica Brogdon ima najvise smisla. Povrede Stefa i Zajona su svakako ove sezone dosta uticali na gledanost tih ekipa. Evo ja bas dosta volim GSW, ali kad nema Stefa onda tesko da cu biti budan do 7 ujutro da ih gledam. Zion je potencijalno najatraktivniji igrac lige, cim krene da igra porasce dosta zainteresovanost za utakmice Pelikana.

 

Mislim da NBA ima svakako finu buducnost. Poslednjih sezona je uslo bas dosta dobrih mladih igraca, Simons, Micel, Tatum, Tre, Doncic, Morant, itd.

Link to comment
Share on other sites

Glorifikacija plejofa i nipodastavanje regularne sezone, koja traje jel'te vecinom godine, uz meksu igru i ucestalosti odredjenih antipaticnih stilova igre (hjuston npr.).

 

Da budemo iskreni, prosecan gledalac pomalo posmatra profesionalni sport kao modernu gladijatorsku arenu, i ne smeta mu kada se igra cvrsto, pa i prljavo, naprotiv.

 

Takodje, cvrsci kriterijumi i nefavorizovanje all-star igraca u raznim sitnicama koje mogu da se dese na terenu, bi dovodilo do vece sanse da underdogovi pobede favorite, te samim tim cinile utakmice neizvesnije i uzbudljivije, sto je jedno od preimucstva koje ima recimo fudbal nad kosarkom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Pa pad rejtinga ove sezone ne mora nuzno da znaci da nesto nije u redu sa NBA. Prvo sto verovatno utice na sve to ona situacija sa Kinom na pocetku sezone.

 

Zatim sto su povredjeni Stef i Zion, a i jedna i druga ekipa su dobili gomilu meceva na nacionalnoj televiziji. KD je takodje povredjen. Bron se preselio na zapad pa su tekme na istoku manje gledljive, a one su ipak u povoljnijem terminu za ostatak sveta.

 

Takodje, svuda po medijima se forsira prica kako regularna sezona nije bitna, i samo je plejof ono sto se vazi. Imamo i load management, gde igraci polako kapiraju da je manje bitno sta ces da uradis u utakmici sredinom decembra, narocito ako igras u ekipi koja ima siguran ulaz u plejof. Ako su i igracima manje bitne utakmice regularne sezone, kako ocekivati da fanovima budu bitne.

 

Pa cak se i ovde zanemaruju dostignuca iz regularne sezone, pa su zbog toga Harden, a sada i Janis (u tebe gledam grofe) kritikovani kako nisu uspeli da ponove igre iz RS u plejofu, pa se to sto su uradili u RS smatra za nebitno.

ima to sve logike i uticaja na tv rejtinge (dodao bi tu i ilegalne strimove) ali onda ne bi bilo  potrebno da se menja tradicija sistema takmicenja od vise od pola veka vec bi jednostavno sacekali da se ti povredjeni igraci vrate naredne sezone i samim tim i gledanost povrati na staro. i rejtinzi ne padaju samo u ligaskom delu, prosli plejof je isto bio slabije ispracen iako je igrao golden stejt ali onda je bio izgovor sto ne igra lebron. ne kazem da je sve crno ali ocigledno ne funkcionise sve kod njih bas toliko dobro kako izgleda posmatrajuci sa strane.

Link to comment
Share on other sites

valjda je primarni razlog smanjivanju broja utakmica load management i izbacivanje b2b utakmica. sto opet mislim da nece spreciti da timovi izmisle povredu igracu i opet da ih odmara, pogotovo na kraju sezone. ako se dobro secam poslednji put kada je bila ova tema, silver i nba su rekli da planiraju sezonu smanjiti na 78 utakmica, sto je smesno i debilno, jer nista nece u sustini promeniti.

 

a gledanost u americi je mozda manja ali u svetu je sigurno veca nego ikada.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, tj nisam pametan oko toga, ali mozda bi mogli da npr izbace te b2b meceve, a produze sezonu nekoliko nedelja, i tako zadrze 82 utakmice. Mislim da je kraj oktobra poprilicno kasno za pocetak sezone, timovi koji nisu usli u playoffs do tada imaju vec 6+ meseci off season (ovogodisnja pauza im je bila 6 ipo meseci, playoff ekipama manje, dok su GS&Tor imali nekih 4 ipo). 

 

Za ovo '90s vs Today, svakako da bi mnogi igraci iz onog perioda bili odlicni/medju najboljim, i danas, cak sta vise, bili bi kao sto je pomenuto, statisticki jos i mocniji. Ono sto ja tvrdim medjutim, da to ne bi nuzno znacilo i onoliki uspeh tih famoznih '90s ekipa u danasnjoj kosarci i situacijom u ligi. Primera radi, rekli ste da to sto je MJ radio onda radio bi i sada jos vise, ali njegove Bullse uopste ne mogu da zamislim kao toliko defanzivno mocnu ekipu u danasnjoj pace&space postavci igre, jer kao sto je neko pomenuo par stranica ranije, jedno je misliti o jednom, dva sutera max u protivnickom timu, i tako postavljati odbranu, a drugo je resiti rebus na temu kako braniti napad ekipe gde svi sutaju, odnosno ima jedan nesuter (a i tom jednom cesto nije bas da mozes da ostavis da 5m prostora i previse vremena da se namesta). Ja sad ponavljam ono sto je vec bezbroj puta bila tema, da su se stvari toliko promenile da vise ne moze ni da se zamisli neki sudar ekipa od onda i iz danasnjice. Centre vec znamo, to sto su onda radili u big man league, to sad vise ne postoji, kod krila&bekova je teze doneti zakljucak.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam uopšte na šta se ogleda taj pad rejtinga.. na čemu tv-u ili sve ukupno i ko to meri. 

 

Meni je logično da je pad, prvo smanjena dostupnost na samoj televiziji već da se to na nekim pretplatnim striming servisima plaća kao pay per view, drugo i kod tih amera sigurno su provalijeni strimovi, treće i mi smo se uzkurčili i ulenjili svi gledaju tu regularnu sezonu ako je neka zanimljiva završnica ili rekord neki pa obrnu na reprizu a mogu misliti kod njih gde je lenjost i izmišljena ko će da sedi i da gleda 4 sata nečega ako mu ne garantuje sa 100% zabavu. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

bas o ovome razmisljam prethodnih nekoliko dana, nedelja da koliko samo krs ekipa u ligi ima i koliko mi se ponekad ni ne gledaju utakmice. ima dana kada od 9-10 utakmica bude jedna dobra, koja se moze pogledati i gde mozda ima neizvesnosti. 

ova sezona pogotovo ima previse losih ekipa, zapad je gori nego ikada gde ima sest dobrih ekipa, dve-tri solidne ekipe i ostalo je krs. istok ne treba ni komentarisati.

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

The Cavaliers are going to have a difficult time trading Kevin Love because of his mammoth contract, multiple league sources have told The Athletic. Love is in the first year of a four-year, $120 million extension he signed in the weeks after LeBron James left.

The Cavs are asking for a first-round pick in exchange for Love, one source with knowledge of the situation said. But teams are actually asking for a first-round pick from Cleveland just to absorb the final 3 1/2 years on his deal. It only takes one injury or one team to change all of that, but at this point, the gap between what the Cavs want and what is being offered seems pretty wide.

One league executive, whose team has not discussed a Love deal with the Cavs, believes they may eventually be able to get a first-round pick for him, depending on how much salary the Cavs are willing to take back. There are a few complications, beginning with the fact there aren’t many bad contracts left in the league.

Equally problematic for the Cavs is Danilo Gallinari. Oklahoma City is starting its own rebuild and has made Gallinari widely available. He isn’t as good as Love, but he’s on an expiring contract and he’s $6 million cheaper this season.

The Cavs have made it known they are open for business. One source said the Cavs have made “basically everyone but Darius” Garland available in trade. That includes all of their expiring contracts, which isn’t a surprise. They are looking for future draft capital, namely first-round picks. But none of their players on expiring deals are likely to fetch a first-round pick without taking back bad money. Not even Tristan Thompson, who is having a terrific season. The fact they’re all going to be free agents next summer is flattening the value.

 

 

za @Drakaris koji tvrdi da love ima nevidjenu vrednost.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Malkolm Brogdon said:

Pa pad rejtinga ove sezone ne mora nuzno da znaci da nesto nije u redu sa NBA. Prvo sto verovatno utice na sve to ona situacija sa Kinom na pocetku sezone.

 

Zatim sto su povredjeni Stef i Zion, a i jedna i druga ekipa su dobili gomilu meceva na nacionalnoj televiziji. KD je takodje povredjen. Bron se preselio na zapad pa su tekme na istoku manje gledljive, a one su ipak u povoljnijem terminu za ostatak sveta.

 

Takodje, svuda po medijima se forsira prica kako regularna sezona nije bitna, i samo je plejof ono sto se vazi. Imamo i load management, gde igraci polako kapiraju da je manje bitno sta ces da uradis u utakmici sredinom decembra, narocito ako igras u ekipi koja ima siguran ulaz u plejof. Ako su i igracima manje bitne utakmice regularne sezone, kako ocekivati da fanovima budu bitne.

 

Pa cak se i ovde zanemaruju dostignuca iz regularne sezone, pa su zbog toga Harden, a sada i Janis (u tebe gledam grofe) kritikovani kako nisu uspeli da ponove igre iz RS u plejofu, pa se to sto su uradili u RS smatra za nebitno.

 

Bold: Mislim da je ovo kljuc, kapiram da su svi uvek u podsvesti imali da su to ''nebitne'' utakmice ali je drugacije kad svi mediji isticu tu nebitnost i timovi su otvoreno poceli da odmaraju igrace pa naravno da ce prosecan gledalac totalno izgubiti interesovanje i pazljivo ce birati sta da gleda.

 

Sad je postala normalna stvar da ti u razdoblju od 10 utakmica mnogo bitniji bude raspored da li ces imati 7-3 ili 4-6 nego sam neki kvalitet igre koju prezentiras.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nebitnosti regularnog dela sezone pomaze i situacija u kojoj je 20 timova vec bacilo peskir u ring,

istaklo na oglasnoj tabli uslove pod kojima ide u rebuild.

Svi oni su hodajuci 'KK sledeca sezona'

Osakaceni i finansijski limitirani, izgleda kao da menadzeri imaju problem da se prilagode

pravilima ovog kolektivnog ugovora, ne mogu da skrpe potreban broj delica slagalice,

oni zive i mastaju o buducnosti.

 

+

Ima jos jedno nalicje ovoga, a to je kult prstena i pritisak igraca da se osvoji sad i odmah,

sto razara tkivo mnogih fransiza koje bi da imaju konkurentne timove svake sezone.

Znaci ima i cena da se plati stvaranju i glorifikovanju tog kulta osvajanja prstena.

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, LordOfTerror said:

Ali pobogu sta igra ovaj Embid???

 

On gomilu poseda ni ne udje u reket, da li je toliko kondiciono limitiran da ne moze da se gura cak ni u prvom poluvremenu?

gadjas u prazno. pre bih trazio problem u simonsu koji je po obicaju na derbijima nevidljiv. i gm-u file koji je opet slozio roster koji je trebao biti elitni u defanzivi a da u sastavu nema nijednog igraca sposobnog da cuva niske brze bekove. kemba simonsu i matisu pravi malu decu jer ovi nisu u stanju da ga isprate kroz blokove ni pri sutiranju a ni u njegovim ulazima. elton  brend je covek koji je izgleda opcinjen misicima i centimetrima pa izgleda kao da je slagao ekipu da mu u petorci igraju  svih 5 igraca najslicnijih konsitucijom njemu kad je bio igrac. 😁

Edited by riviera
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...