Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

18 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Baynes je Sansima kljucni igrac, bez njega nemaju nikakvu zastitu obruca i trpi im skok previse. Oubre rijesio mec sa 2 vezane trojke, a prije toga je imao 0/7 za tri. Jerome debitovao sinoc, imao je par finih poteza. 

Izmedju dve trojke je sibnuo blokadu Bijombu i uhvatio defanzivni skok. Opasna sekvenca u poslednjem minutu utakmice. 

Edited by Drakaris
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AgroLaki said:

Bogi ne bi trebalo da forsira već da odmori koliko treba da se sanira skroz.

 

Kingsi nikako da se približe 0.500

Majstori su da prospu sve što su skupili. Olupaće im se o glavu porazi protiv ovakvih timova. Vidim da je šut za tri i dalje očajan. 

Link to comment
Share on other sites

Koji igrac je za vas najvece razocarenje ove sezone? 

 

Za mene je to Adams. Ocekivao sam bas drastican napredak sada kada nema Westbrooka, a on igra i losije od toga. Ne znam da li sve do njega ili je delom do trenera, ali nekako mi je dosta neopisivo da on igra lose sa 3 vrlo dobra i zanimljiva beka. 

Link to comment
Share on other sites

Za mene je Mike Conley. Ne deluje mi kao da ima brzinu više. Igraće on verovatno malo bolje kako vreme odmiče i kako se malo navikne na nove saigrače, međutim to nije lik koji pravi neku razliku, ako je ikada i bio. Pisao sam skoro na ovoj temi - na njegovom primeru se vidi razlika između rasnog all stara i tek solidnog startnog NBA plejmejkera, što je dobri Mike uvek u suštini i bio. Sada mi deluje da je bespovratno krenuo putem mediokritetstva ili onim što se na Jupiteru zove "staza Jeffa Teaguea". Za Mikea sam uvek mislio da je bolji nego što jeste, ta spoznaja mi je razočaranje sezone. Ne bih ovde pominjao dežurne krivce ili klince za koje još ima nade.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

GSW je ubacio 79 poena jednoj Atlanti, koja neretko prima i 130+. Sva ova plejada njihovih likova će igrati G ligu ili kinesku ligu dogodine. Paschal može da bude koristan igrač u ligi, ali ne kao strelac (osladila mu se ta uloga) nego kao čovek za prljave poslove.

 

I u takvom GSWu Smailagić ne dobiva priliku. A neki ga već guraju u reprezentaciju.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Ace Rimmer said:

 

I u takvom GSWu Smailagić ne dobiva priliku. A neki ga već guraju u reprezentaciju.

 

sto se prvo ne informises pre nego sto bacis komentar.

 

 

adamsu fali westbrook za lagane poene, bez njega nema ko da mu baci loptu. mislio sam da ce paul tu preuzeti taj deo posla ali nista od toga. ima oko 1 asistencije po utakmici za adamsa. sga takodje vise gleda kos nego da baci asistenciju.

conley se jos navikava na novu sredinu ali ipak nema izgovora za ovako lose partije. bice bolje sigurno jer gore ne moze biti.

markkanen ne znam sta je problem, dal do trenera ili neceg drugog ali i on mora mnogo bolje da sutira, tu nema sumnje. 

stavio bih tu i gasola i jokica. gasol jedva uzima suteve a za jokica je vec sve receno. ipak, dogod pobedjuju niko ih nece previse hejtovati.

 

griffin je takodje tragican otkad se vratio ali on bar ima neki alibi. 

 

leonard nekako ide ispod radara da ima dosta losu sezonu za sada.

 

westbrook je gori nego sto se ocekivalo. paul npr igra i dalje zverski. za sada deluje da nema sumnje ko je dobio ovaj trade.

 

spursi generalno, ali pre svih murray ali ajde i on ima neki alibi...

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Ace Rimmer said:

 

I u takvom GSWu Smailagić ne dobiva priliku. A neki ga već guraju u reprezentaciju.

Alen Smailagic je povredjen, imao je tesku distorziju clanka. Kao sto ti neko rece vec, bar izguglaj par sekundi pre pisanja poruke.

Link to comment
Share on other sites

Gasol igra tacno onoliko koliko je potrebno,pegla odlicnu odbranu kao i cijela ekipa Toronta i njegova uloga u njihovoj tituli je poprilicno potcenjena a jedan je od kljucnih faktora za istu.Ne uzima mnogo suteva a i procenti su mu losi ali ne sumnjam da ce to popraviti kad bude potrebno.

 

Smailagic je bio povredjen i tek je ima par dana odigrao mec za Santa Kruz a Ker je izjavio da ce na pocetku vise biti u G ligi posto bas na toj poziciji imaju odredjenu dubinu sa Splemanom i Lunijem.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, oɹəd™ said:

Džulijus Rendl i Foks pre povrede

 

 

zašto fox? ono sitno što sam gledao je bilo jako dobro. može svakoga da prođe i finišira negde oko obruča. nije moj tip igrača ali je dobar

 

kod randlea me isto ništa nije razočaralo. baš je onakav igrač kakvim sam ga i video u lakersima i pelicansima (koje nisam gledao više od jedared)

---

 

edit mene npr razočarava kako bullsi tretiraju WCJa, kao sidekicka a mislim da ima potencijal drugog ili trećeg franchise playera u odličnoj ekipi. neko će reći da je zbog fantazija ali nije tako. biram ga tamo jer ga gotivim irl.

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

 

zašto fox? ono sitno što sam gledao je bilo jako dobro. može svakoga da prođe i finišira negde oko obruča. nije moj tip igrača ali je dobar

 

kod randlea me isto ništa nije razočaralo. baš je onakav igrač kakvim sam ga i video u lakersima i pelicansima (koje nisam gledao više od jedared)

 

Meni Foks nije uopše izgledao preterano dobro...izgledalo mi je da igra gore nego prošle godine a očekivao sam da bude na barem graničnom ol-star nivou, al dobro malo je utakmica igrao ima šansu da ispravi.

 

Rendla sam očekivao da potvrdi tu statistiku iz NO uz stabilne minute a ne da radi nešto drugo za šta nije sposoban, razumem ja da je on utripovao da je neki TD igrač i da je planirao na ol-star ali ne ide to baš tako kako je on zamislio. 

Edited by oɹəd™
Link to comment
Share on other sites

Just now, gggggggg said:

zajebano je doci do izrazaja u knicksima kada je retardirano selektirana ekipa. nema sutera, skupi se odbrana teze svakom ballhandleru da uradi nesto. jedino alfa muzijaci kao morris se snalaze na pure skill.

 

ako pričaš o julius randleu, taj može da se snađe samo kod trenera koji je ofanzivni wizard a ujedno trpi njegove debele defanzivne nedostatke. drugim rečima, julius je kompletno nepotreban igrač u nba. frankie i melo su npr 2 sprata iznad njega u korisnosti.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, djole said:

baš slučajno frenkie i melo, da da

 

baš namerno, pošto su oni prokazani kao ofanzivno - defantivni liability. 

randle je kao melo koji nema šut a malo je jači pošto ima 24 godine

 

melo koji nema šut sa 24 godine je meni potpuno nezanimljiv (a igra melovu ulogu koja je prikladnija 90im)

Link to comment
Share on other sites

Na vinijevoj strani sam ovde, Julius Randle je tačno onakav igrač i ove sezone kakav je i inače. Nema tu nekog razočaranja. Bivo koji će dok može na snagu koju prati mladalačka brzina moći da ostvaruje korektnu individualnu statistiku, ali koji neće nikad doprinositi da ekipa koja njega takvog trpi kao glavne 3 opcije bude ozbiljna. Ima korektan court vision za takvu vrstu bivola, ali nije Lebron, do kurca - nije čak ni James Johnson. Odbrambeno je jako slab za jednog bivola. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Randleov problem prije svega je to što je blago rečeno glup ko kurac. Za jednog visokog igrača on ima nenormalno dobar prvi korak i brzinu što on jednsotano ne zna iskoristit do kraja. Defanzivno se pogubi svako malo, a da ima gram mozga bio bi u stanju ispratit većinu bekova lige bez većih problema. U Lakersima je znao imati sekvence gdje neke od najboljih bekova proguta na preuzimanju, a onda naredoj akciji napravi grešku prikladnu mentalno zaostaloj osobi.

 

U napadu pak može biti izuzetno produktivan ako mu se kreira povoljna situacija. Većinu visokih će pretrčati bez većih problema, a krila koja ga mogu ispratit će jednsotavno nadjačat. Eh sad problem nastaje opet zbog te njegove opjevane gluposti pa jednostavno ne zna prepoznat kad je situacija povoljna, a kad ne. Kao starter i bilo kakav vid nosicoa je apsolutno užasan al kao neka opcija s klupe koja te brzinski može isporučit 10ak poena je odličan. Ne pomaže svakako ni to što Knicksi imaju jedan od najgore složenih rostera u ligi gdje pola ekipe ne zna koju poziciju ustvari treba igrat i šta im je zadatak na terenu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...