Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

4 minutes ago, Milos 3.14 said:

Posto ce Portland da zavrsi negde izmedju 5. i 7. mesta znaci da se kako stvari sada stoje Sota, Finiks i Kingsi bore za plej of. 

Ako uzmemo u obzir da ce Vlade vrv morati da trejduje Bogdana mnogo ce im zavisiti od toga sta ce da dobiju za njega.

 

neko mi je ovde pomenuo da kingsi imaju pravo da matchuju ponudu drugih ekipa na leto(?) ako je tako, pretpostavljam da to pravo prelazi na ekipu koja ga dobije u tom hipotetičkom trejdu?

 

ja lično mislim da ga kingsi neće trejdovati ukoliko su u borbi za plej of a ponude na stolu su im od timova koji bi bogdana da rentiraju do kraja sezone, pošto cenim da tu neće biti nekog opasnog otkupa. jedino mi se čini da ima smisla za xy ekipu da pošalje solidno kingsima u trejdu ako žele to pravo prvenstva, tj da baš žele da ga dobiju. ali i tu je pitanje dokle ima smisla za tu franšizu ići sa lovom, kako će bogdan da se uklopi itede.

 

drugim rečima, mislim da je izglednije da naprave trejd ukoliko nisu u borbi za plej of, pa da uzmu nešto od plej of takmičara kojima odgovara rent-a-bogdan

 

što se tiče townsa i wigginsa, evo spiska ovde

https://www.basketball-reference.com/contracts/players.html

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 21Barkley said:

Nije kod Milsapa stvar samo u statsima. On kad je u redu drži i odbranu, radi prljave poslove, ma sve ono što je potrebno da bi Jokić mogao da se igra. Plus je tada i poenterski dobar. Nekonstantnost je najveći problem. Ako ostane fit i u formi u dužem periodu, sklanjaće decu od njega. Malčice konstantnije njegovo izdanje od prošle godine bi im lagano donelo finale zapada a možda i nešto više. Sećanje mi kaže da su lagano prolazili u utakmicama u kojima je bio na nivou. 

replika tebi a ujedno i odgovor @Miki28 . denver ne moze da se nosi ni sa lac ni lal jer nema kvalitetne defanzivce na krilnim pozicijama u stanju da se nose sa kavajem, dzordzem i lebronom van milsapa koji jedino moze (da pokusa da cuva lebrona :classic_biggrin:) zato ocekujem od njih da probaju da odrade trejd za igudalu.

informacije iz memfisa su da ne zele da otkupe njegov ugovor vec da ocekuju kompenzaciju od timova koji ga zele (lejkersi tanki sa sredstvima za trejd jer su sve sto vredi dali za dejvisa) a igudala nije spreman da se odrekne 17 milki ugovora. kandidati za trejd su jos i dalas i klipersi tako da su imo male sanse da zavrsi u lejkersima.

Edited by riviera
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mislim i ja da je on ograničeno slobodan na leto.

 

53 minutes ago, Beonegro said:

za ove pare se ocekuje da ima impact Kavaje Leonarda

Imaju oni drugog Nikolu za ulogu Kavaje. 😉

 

Ponavljam, ako Milsap, kad se bude brojalo, odigra na nivou svojih dobrih partija iz prošle sezone, uz uslov da se Big Hani vrati na prošlogodišnji nivo i da se ostatak tima naprasno ne resetuje, odjahaće zagrljeni zajedno u sumrak. Dokle će stići, videćemo.

 

@riviera neka nameste LA timove da se nađu u polufinalu pa da sačekaju one koji umorni preteknu. 🙂

 

26 minutes ago, laki pepe said:

pogotovo sa Jokarinim pogledom kroz krofnu

Oplakah. 🤣

Edited by 21Barkley
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

uh koliko bi segsi bilo gledati Bogdana i Luku zajedno ❤️

 

Ja se nesto nadam da ce ipak Kingsi ostati u borbi za PO.

 

Ima li vesti oko Noorka? Negde sam citao da nece pre NG. Recimo da krene cak i krajem Januara, on blejzerima drasticno dize sanse za PO

Edited by Laki Marvini
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Beonegro said:

sve bi to bilo pohvalno da prima recimo 12 miliona kao Plumi, za ove pare se ocekuje da ima impact Kavaje Leonarda.

 

Nije bilo teoretske sanse da Denver dovede Millsapa za manje pare nego sto su mu dali. Pritom, ovo mu je poslednja godina ugovora taman pred ekstenziju koju dobija Murray, te pare bi morali ionako da potrose negde, ne mozes bas da ostanes previse ispod capa, sistem jednostavno tako funkcionise. Da nisu mozda trebali da dovedu dva prosecna igraca od po 10-12 miliona? Taj ugovor za Millsapa je ispao odlican po Denver bez ikakve sumnje, a bio bi vrhunski da se nije povredjivao. Dobili su all-star igraca na poziciji koja im je trebala, iskustvo da podeli sa (tada) najmladjom ekipom lige, doprinos za ulazak u playoff. Covek igra vrhunsku sezonu za sada, stub je najbolje odbrane lige i sutira 43% za 3 u napadu. Pritom, covek je uzeo 2+1 kao timsku opciju i Denver ga je ispostovao i uzeo i tu trecu godinu ugovora, igraci u ligi primecuju to i ta reputacija ce im pomoci u narednim godinama kad se budu jurili neki slobodni igraci.

 

edit: @riviera - Ima Denver sasvim solidan wing defense ove godine, iznenadjujuci cak. Verovao ti ili ne Will Barton ima najbolji drtg u celoj ekipi a tu su Craig i Grant sa klupe da odrzavaju rotaciju.

Edited by Radalek
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Radalek said:

 

Nije bilo teoretske sanse da Denver dovede Millsapa za manje pare nego sto su mu dali. Pritom, ovo mu je poslednja godina ugovora taman pred ekstenziju koju dobija Murray, te pare bi morali ionako da potrose negde, ne mozes bas da ostanes previse ispod capa, sistem jednostavno tako funkcionise. Da nisu mozda trebali da dovedu dva prosecna igraca od po 10-12 miliona? Taj ugovor za Millsapa je ispao odlican po Denver bez ikakve sumnje, a bio bi vrhunski da se nije povredjivao. Dobili su all-star igraca na poziciji koja im je trebala, iskustvo da podeli sa (tada) najmladjom ekipom lige, doprinos za ulazak u playoff. Covek igra vrhunsku sezonu za sada, stub je najbolje odbrane lige i sutira 43% za 3 u napadu. Pritom, covek je uzeo 2+1 kao timsku opciju i Denver ga je ispostovao i uzeo i tu trecu godinu ugovora, igraci u ligi primecuju to i ta reputacija ce im pomoci u narednim godinama kad se budu jurili neki slobodni igraci.

 

edit: @riviera - Ima Denver sasvim solidan wing defense ove godine, iznenadjujuci cak. Verovao ti ili ne Will Barton ima najbolji drtg u celoj ekipi a tu su Craig i Grant sa klupe da odrzavaju rotaciju.

sve je to lepo i krasno za regularku i ne sumnjam ja da oni mogu da brane recimo hausa iz hjustona, kovingtona iz minesote, bogdanovica iz jute, mela iz portlanda...  ali zato sam isto i siguran da oni ne mogu da se nose sa ovim igrackim  zverima na krilnim pozicijama koje imaju klipersi i lejkersi.  

 

 

da i zaboravih juce da dodam @Laki_ft-ovu, muckom provokatoru na dzokijev legacy :classic_tongue:, da je majkl mnogo pre nego sto je uzeo i jednu titulu jos u 80-im univerzalno smatram sto od publike , medija i od najvecih rivala u 5 najboljih eva zbog individualne dominacije koje je upravo ispoljio protiv istih tih najvecih rivala i mnogo pre promene pravila  nesportskih faulova.

6 titula su ga samo zacementirale na neprikosnoveno prvo mesto a zasluge za te trofeje pored njega kao najboljeg igraca (koji uzgred budi receno je pre flagrant foul promene individualno bio jos i bolji sa ucincima nego posle nje) idu onim faktorima koje sam mu vec naveo juce.

Edited by riviera
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, riviera said:

sve je to lepo i krasno za regularku i ne sumnjam ja da oni mogu da brane recimo hausa iz hjustona, kovingtona iz minesote, bogdanovica iz jute, mela iz portlanda...  ali zato sam isto i siguran da oni ne mogu da se nose sa ovim igrackim  zverima na krilnim pozicijama koje imaju klipersi i lejkersi.  

 

Denver igra neku varijantu timske odbrane sa bas dosta preuzimanja. Preuzimaju sve zivo i dosta udvajaju. To je manje vise ista odbrana od prosle godine ali znatno unapredjena i sa dodatnim krilom u vidu Granta koji lako pokriva 3-4 (cak i 5 protiv small ball postavki). Kako ce to da izgleda u playoffu, naravno ostaje da vidimo ali mi se za sada svidja.

3 minutes ago, Beonegro said:

Nisu, dobili su bivseg all star igraca, u Denveru nijednom nije bio all star.

 All-star nije neki termin koji automatski pokazuje kvalitet igraca niti je Denver njega jurio zbog toga sto je all-star nego zbog kvaliteta. Covek je bio visestruki all-star na istoku, dokazana cetvorka koja cepa sjajnu odbranu, sasvim je nebitno Denveru sto on nije dobio all-star poziv na zapadu, bitno im je ono sto igra i dobili su tacno ono sto su trazili.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne vjerujem ja nista Denveru u PO. Protiv Lejkersa i Klipersa imaju bas male sanse na 4 dobijene, a ima jos timova koje stavljam ispred njih kad krene PO. Nema tu neke sigurne druge opcije uz Jokica. Marej je previse nekonstantan igrac, Geri Heris se isprofilisao kao neki 3D igrac ala Deni Grin, samo sto uzasno sutira ove sezone. Milsap igra dobro, ali on mi je tu vise kao neko ljepilo, nesto kao Draymond Green, samo sto je talentovaniji napadac od njega. Dakle, premalo individualnog kvaliteta kad dodju sudari sa najjacima. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, riviera said:

replika tebi a ujedno i odgovor @Miki28 . denver ne moze da se nosi ni sa lac ni lal jer nema kvalitetne defanzivce na krilnim pozicijama u stanju da se nose sa kavajem, dzordzem i lebronom van milsapa koji jedino moze (da pokusa da cuva lebrona :classic_biggrin:) zato ocekujem od njih da probaju da odrade trejd za igudalu.

Grant je takodje fantastican defanzivac, Milsap i i Grant mogu da cuvaju Dzordza i Lenarda. Denver je jedina ekipa u ligi koja moze donekle da uspori njih dvojicu zajedno na terenu. Slazem se da bi Igudala bio veliki apgrejd u odnosu na Granta i time bi sebi Denver poboljsao situaciju. Ipak, moram se osvrnuti na ono sto je Nakamura rekao. Jos mi je ostao gorak ukus u ustima kada je Jokic igrao fantasticno, a da u napadu nije imao ko da isprati. Ocekuje se da to bude Marej, ali ako opet svi zakazu, dzaba i dovodjenje Igudale. Denver nema drugu skorersku opciju za PO. 

 

Sto se tice Igudale, jos bih voleo da ga vidim u Finiksu ili Dalasu. To bi bilo bas interesantno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Ne vjerujem ja nista Denveru u PO. Protiv Lejkersa i Klipersa imaju bas male sanse na 4 dobijene, a ima jos timova koje stavljam ispred njih kad krene PO.

 

Jasno je da je 1/2 finale zapada gornji limit za sve ekipe osim 2 iz LA. Jedino ako nekim cudom Klipansi i Lejkersi zavrse kao 2. i 3. mozda se u finale umuva neko treci, ali to su bas male sanse.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih ocekivao veci doprinos u poenima Murraya i Bartona ove sezone u playoffu. Za koliko ce to biti dovoljno, videcemo. Cak bih rekao da ce Denveru vise da lezi LAC, Jokic ce da pojede Zubca i Harrela i tako bar delimicno da pokrije disbalans na drugoj strani.

Link to comment
Share on other sites

Pa da, nikad ne možeš da očekuješ da ćeš adekvatno da ispratiš ''glava za glavu'', nego ti ostaje da sabereš koliku štetu neko maksimalno može da ti napravi i kako da to neto anuliraš na drugoj strani, preko jednog ili više igrača.

 

51 minutes ago, uini said:

ako misliš na mpj - a, baš su različiti igrači on i millsap. ako je jerami grant, taj neće na allstar sigurno 🙂

Jok, bre, mislim na Jokića. Bez zezanja, 'Sap je prošle godine bio sjajan partner da mu čuva leđa i reket u odbrani i dobrano pripomogne u napadu a opet nije alav na loptu, pa ovaj ima sav prostor da se igra do mile volje. Dakle, nema ulogu učitelja (osim u delu prenošenja iskustva i slično) nego dela slagalice u kojoj Krofna može da eksplodira. Da je to radio češće i malo bolje, posebno u ključnim utakmicama u PO, otišli bi korak-dva napred a Jokićev učinak u svakom slučaju ne bi trpeo.

 

Starac Fočo u klinačkoj ekipi, upotrebljen na pravi način može da doprinese na mnogo načina.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Millsap je bio najbolja dostupna opcija na tržištu, jebiga neće Lebron ili Kawhi u Colorado. Naravno da je preplaćen u ovoj fazi karijere, ali sam se izborio za taj status i novac beskompromisnom igrom. Dobio je relativno kratak ugovor i tu neće biti problema. Iako se to ne vidi okom gole statistike, Millsap im je ove sezone mnogo od koristi po više aspekata, a nije košarkaški egoista. Prošle sezone je imao problema sa formom, nije baš bio ni najzdraviji ali daleko je on od nekog sistemskog problema za Denver. Za Denver je imho najveći znak pitanja nad Murray-em tj. da li je on taj dugoročnog maxa vredan bek/strelac tj. da li će biti, pošto sada sigurno nije dovoljno konstantan da bi se to reklo. Kao što je neko primetio, i ja sam uočio njegov napredak u odbrani što nije posebno teško jer je ranije bio grozan i uvek su protivnici u PO baš njega ciljali, McCollum mu je napravio blizance proletos.

 

Inače, Denver definitivno nije jasan autsajder protiv Lakersa po mom mišljenju, ali nije sad ni neki teški favorit protiv Hjustona ili Jute recimo. Clippersi su kategorija za sebe i favorit su za prsten.

Link to comment
Share on other sites

Uz izvinjenje rivieri što sam ga isprovocirao i uvredio, pokajnički samo pitam ljude ovde: da li stvarno verujete da Igoudala, čovek kojeg ja izuzetno gotivim i smatram da je bio jedan od stubova GSW, može imati ikakav ozbiljan impact u plejofu sa 35 godina i bez ozbiljnog basketa duže vreme? Ja kapiram da je on poželjan veteran i koristan lik i sve, ali ako će on igrati bitniju odbranu od DžerAmija Granta onda jebo i Granta i Denver i sve...

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.theplayerstribune.com/en-us/articles/marcus-smart-celtics-5-toughest

 

Dobar clanak.

7 minutes ago, Laki_ft said:

Uz izvinjenje rivieri što sam ga isprovocirao i uvredio, pokajnički samo pitam ljude ovde: da li stvarno verujete da Igoudala, čovek kojeg ja izuzetno gotivim i smatram da je bio jedan od stubova GSW, može imati ikakav ozbiljan impact u plejofu sa 35 godina i bez ozbiljnog basketa duže vreme? Ja kapiram da je on poželjan veteran i koristan lik i sve, ali ako će on igrati bitniju odbranu od DžerAmija Granta onda jebo i Granta i Denver i sve...

 

Ne bih ja Igoudalu uzeo pre Granta pod trenutnim uslovima.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Laki_ft said:

Uz izvinjenje rivieri što sam ga isprovocirao i uvredio, pokajnički samo pitam ljude ovde: da li stvarno verujete da Igoudala, čovek kojeg ja izuzetno gotivim i smatram da je bio jedan od stubova GSW, može imati ikakav ozbiljan impact u plejofu sa 35 godina i bez ozbiljnog basketa duže vreme? Ja kapiram da je on poželjan veteran i koristan lik i sve, ali ako će on igrati bitniju odbranu od DžerAmija Granta onda jebo i Granta i Denver i sve...

prihvatam izvinjenje :classic_biggrin:

sto se tice igija, cenim minuli rad kod njega a granta sam iskreno zaboravio i ne secam se da li je on do sada u karijeri imao uopste  neku ozbiljnu plejof seriju.

andre, ako je citav zdravstveno, moze da opali neku trojku i da oteza na iskustvo i znanje zivot svakom igracu a nosilac igre naravno ne moze nikako biti.

nikad on nije defanzivno dominirao samo na osnovu fizikalija vec prvenstveno jer ima jak cip u glavi i mnogo dobre ruke za otimanje lopti.

mislim da je jos uvek upotrebljiv ali u manjoj ulozi i minutazi sa klupe.

i on je flaster na jednu sezonu nikako neko dugorocno resenje ko god ga potpisao.

Edited by riviera
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne vidim sto Igi ne bi mogao da odigra jos jedan dobar PO.  Prosle sezone se raspadao u regularnom dijelu, a onda se po svom starom obicaju pojavio kao skroz drugi lik u PO. On je jedan od igraca koji najvise vode racuna o svom tijelu, totalni perfekcionista. Moze on da bude ozbiljan dodatak na rosteru za nekog contendera.

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

može verovatno. međutim, ne treba zaboraviti kako je taj dubs sastav dobro skrojen, koliko dugo je on tamo igrao i na koji način plus sa trenerom koji je po meni jedan od onih koji su dobri, odmah ispod prvog ešalona

 

hoću reći, može da se desi i da ne klikne

 

btw, samo ja tripujem da će ga i 76ersi tražiti?

Link to comment
Share on other sites

Juta je odlicna ekipa, gledao sam ih 7 - 8 pita ove godine, ako Konli podigne formu u PO, bice izuzetno zajebani. Bojan je snajper, Micel je napravio iskorak ka AS igracu,  a ledja im cuva Rudi. Njima nije lezao  Hjuston u poslednja 2 PO, jer Gober ne zna da koristi missmatch, a sem Donovana nisu imali kreatora spolja. Fali im samo jedna cetvorka bolja od Grina, ali ne znam da li mogu da dovedu nesto bolje. 

 

Denver je bolji od njih ove godine, ali samo sto ne verujem Herisu i Bartonu, a ni Mareju da moze da bude konstantan u PO. Sto se tice regularne sezone, za sada lagano gaze, bice medju 3 na Zapadu sigurno. Po defanzivnom rejtingu su medju najboljima u ligi. Valjalo bi uzeti prvo mesto, mada ni to ne garantuje izbegavanje LA ekipa u polufinalu konferencije. Nadam se da ce na leto biti spremni da zapakuju ove resurse koje imaju i da dovedu jos jednog AS igraca koji ce moci da isporuci kad je bitno. Bredli Bil bi bio idealno pojacanje, ali ne verujem da ce moci do njega.

Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...