Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

30 minutes ago, Ječmendo said:

Izabrao sam Kelte i Kingse za gledanje, pa pitanje za one koji su gledali Raptorse i Sikserse - da li je Gasol uzrok ovako očajne partije Embiida? Ako jeste, skidam kapu! :Hail::Hail::Hail:

 

Jedino da kaze ponovo da je bio bolestan, ali toliko mu je usao u glavu (sa razlogom) da je i 3 bacanja promasio. U 1/2 je toliko pokretnih blokova pravio (gotovo svaki) a nije mu svirano. Na svakom pomeri nogu prema igracu koji trci kroz blok. Interesantan momenta je bio kad nad Jeffersonom svirali faul za 3 (T. Davis bio skoro pola metra daleko a ovaj se nesto bacao gore nego Harden). I Jefferson promasi sva 3 bacanja. Inace da njega nije bilo (i Scotta) bilo bi bar 20 razlike

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odgledah jutros Raptorse i Philu, par crtica.

 

- Utisak veceri je Embiid naravno, 0-11, 4 izgubljene, 0-3 bacanja. Nije samo u pitanju to sto je odigrao ocajno, tu takodje nije bilo nikakve energije, vukao se po terenu. I opet maltene uvek prvi igrac kojeg Brown vadi napolje, vec posle 5-6 minuta. Neverovatno je da i dalje (cak i nakon sto je rekao da nikad nije radio vise preko leta na kondiciji) nije dovoljno fizicki spreman. I dalje ima load management. Ja jednostavno ne vidim da ce se to ikad promeniti a s obzirom koliko je injury prone plasim se da se moze desiti da mu je ovo maksimum koji nece jos dugo trajati. Ako iko uporedi Jokica i njega posle ovoga, treba mu pokazati ovu utakmicu. Nikola ume da bude lenj ali kad god je jaci protivnik i kad treba da se povuce on se pretvori u monstruma.

 

- Drugi utisak veceri je da je Phila vodila 96-91 4:03 pre kraja i nisu postigli nijedan poen posle toga. Neko ce reci " Phila je jedva izgubila iako je Embiid igrao ocajno, bice sve to ok" ali treba imati u vidu da su sutirali maltene preko 50% za tri u jednom trenutku kao i da su Torontu falili Lowry i Ibaka. Cim im je stao sut, stalo je sve.

 

- Treci utisak veceri je Simmons i sta je uradio na kraju. Prvo baca strasno lenj pas koji je presecen u 2 na 1 kontri za pobedu a onda sutira trojku sa 10 metara iz okreta u trenutku kad su imali jos 7 sekundi do kraja napada. Potpuno izgubljen. Sixersi bi bili bolji tim kad bi mogli da ga trade sada dok mu je vrednost veoma velika i da dobiju pravog playa i neke sutere pored toga. Embiid bi dobio prostora, cela ekipa bi dobila prostora. Ali mislim da ne moze da se trade nigde pre leta jer je potpisao max produzetak ugovora koji stupa na snagu na kraju sezone (nek me neko ispravi ako gresim)

 

- Toronto je druga ekipa po snazi na Istoku rekao bih, ali bih takodje rekao da je i dalje ekipa koja je najgori matchup za Buckse u eventualnom play off duelu. Falice Kawhi naravno ali ako izuzmes njega ovaj trenutni Toronto je bolja ekipa od proslogodisnje.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Radalek said:

 

Nije uopste Siakam daleko od PG, strasno je napredovao i tu je negde odmah ispod LBJ/Giannis/Luka/Harden nivoa za sada. Toronto ima opasno dobru i izabalansiranu ekipu. Pored Siakama, i FVV je nacinio iskorak kao i OG a mali Terence Davis ce biti zvezda uskoro, on je jos jedna neverovatna undrafted iskopina Masaija. Bice prvi play Raptorsa za koju godinu. Boucher je jos jedan vrlo koristan undrafted igrac, mislim da je bio MVP razvojne lige za proslu sezonu. Iskreno mislim da je Kawhi ostao u Torontu da bi gledali back to back titulu skoro sigurno.

sijakam razbija ali treba ga ipak sacekati i onda dati konacnu ocenu da li je top 10-15 igrac lige posto ce mu predstojeci plejof biti prvi u karijeri kao najboljeg igraca kluba. pol dzordz iako je imao slabijih  momentata u plejofu (narocito posle preloma noge i smanjenja atletskih mogucnosti) je ipak mnogo dokazaniji i provereniji igrac od paskala. pouzdaniji sam pre svega u sut i sposobnost poentiranja na postavljene odbrane pg-a. ako siakamu ne ide sut kao sto je bio slucaj u proslom plejofu odmah ga je i lakse cuvati sa centrom u zoni. sad sutira dobro ali sutirao je isto i prosle godine i onda mu se nesto desilo u plejofu, da li nedostatak iskustva ili je izgubio samopouzdanje pojma nemam ali da bi toronto otisao daleko (do velikog finala) trebace im ova njegova  verzija koju trenutno  prezentuje.

Edited by riviera
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...