Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

22 hours ago, pepe sancez said:

Super utakmica. A u odnosu na derbi kao da sam hokej gledao. 

Bogdan ima svoju ulogu u Sakramentu koja svakako nije mala. Ali nema sanse da bude u petorci pored zivog Hilda. Briljantan suter. Nije Bogdan u jednostavnoj poziciji u odluci kuda naredne godine.

Sve zavisi od toga kako se dogovore oko uloge (i novca, naravno). Poslednjih pet-šest utakmica igra po tridesetak minuta, duži periodi neigranja su na početku 1/4 i 3/4, dakle na parketu je kada se odlučuje. Ima loptu u rukama i slobodu, u velikoj meri utiče na tok igre, glavni je u završnici, odlično sarađuje sa Hildom (ne primećujem neku konkurenciju i borbu za ulogu nego baš dogovor i saradnju), na terenu ima više uloga - igra od jedan do tri pa se lako uklapa, itede. Suštinski se ne primećuje da nije u petorci ili da je nečija zamena. Znam da se tamo drugačije posmatra status člana petorke, ne znam šta su njegovi prioriteti i kako će se razvijati ta ekipa kada budu bili kompletni, ali sada ima potpuno kompletnu ulogu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, 34Barkley said:

Sve zavisi od toga kako se dogovore oko uloge (i novca, naravno). Poslednjih pet-šest utakmica igra po tridesetak minuta, duži periodi neigranja su na početku 1/4 i 3/4, dakle na parketu je kada se odlučuje. Ima loptu u rukama i slobodu, u velikoj meri utiče na tok igre, glavni je u završnici, odlično sarađuje sa Hildom (ne primećujem neku konkurenciju i borbu za ulogu nego baš dogovor i saradnju), na terenu ima više uloga - igra od jedan do tri pa se lako uklapa, itede. Suštinski se ne primećuje da nije u petorci ili da je nečija zamena. Znam da se tamo drugačije posmatra status člana petorke, ne znam šta su njegovi prioriteti i kako će se razvijati ta ekipa kada budu bili kompletni, ali sada ima potpuno kompletnu ulogu.

 

 

O ovome sam i ja pričao pre neki dan. Hild je mnogo lakši za saradnju od Foksa.

 

Nažalost, svejedno očekujem povratak na staro kad se Foks vrati. Nije problem minutaža, imaće je Bogi, nego činjenica da Foks užasno carini loptu, te istu Bogdanu daje uglavnom kada nema drugo rešenje, ističe napad, etc...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Cavani said:

Jos jednom da iskoristim priliku da bacim hejt na Divca sto je propustio buduceg MVP-ja radi par Nba average igraca. Sigurno u top10 najgorih poteza u istoriji lige.

 

a ja da čestitam hawksima što su trejdovali poziciju za generational pleja da bi uzeli jako dobrog pleja sa odbranom dostojnom čovića, kojeg nemaš gde da sakrijes u odbrani i neke pikove 

Edited by uini
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, realno *w said:

nego činjenica da Foks užasno carini loptu, te istu Bogdanu daje uglavnom kada nema drugo rešenje, ističe napad, etc...

Mislim da sam na nekom Kings forumu video statistiku da je Bogdan šutirao najviše lopti u poslednjih pet sekundi napada, tako nešto. Što kažeš, uvaljuju mu kad nema šta drugo. Pritom, i on tada igra nervoznije, vidi se da se bori za loptu pa iz želje da što bolje iskoristi te trenutke uleće u neke samoubilačke akcije/nerezonske šuteve. 

 

NIje stvar u tome da Badi samo pripaljuje nego se ne vidi otimanje između njih dvojice, stalno pričaju, dogovaraju se, vidim i da se zajedno raduju, uspostavili su hemiju jer jedan drugog čine boljim. Badi dobija dobre lopte i niko mu ne pravi problem i kad promaši par šuteva u nizu, Bogdan piše asiste, smanjuje pritisak da mora da šutira a pritom ima prostor i da gospodari poslednjom četvrtinom.

 

Ako Cavani misli na Luku, bio je pritisak na Divcu da se ne zajebava sa još jednim evropskim igračem, jer je pre toga maltene bacio neki pik, da ne kopam sad na koga. Veliki rizik iz njegovog ugla.

Link to comment
Share on other sites

Pa badiju ne treba lopta, i ovo sto je Valton forsirao da Badi vrti pik je idiotizam; idiotizam broj 2 je sto njemu daje da izvodi lopte, nije Badi ni za to, malo je tupast npr ona kontra Lal pred kraj meca.

Kao Klej treba  da se koristi posto je elitan suter, samo su on i Steph prosle godine imali 40%za 3 i jos neki parametri (ona retardirana statistika)..

Veceras ce da spali Finiks sunse...

Link to comment
Share on other sites

S Lukom nije bilo kocke. Djecak je dominirao na svim nivoima od dana kad je uzeo loptu u ruke. Redovno se sprdao sa 2-3 godine starijim od sebe. Znalo se da ce bit nesto posebno i prosto je morao biti prvi pick. Samo ga je glupost i arogancija Amera sprijecila da to i bude. Hvala im ipak na tome jer je puno bolje da je u uredjenoj franzisi poput Dallasa nego u nekoj divljini tipa Kingsa il Sunsa. 

 

Koje su mu granice tek ostaje da se vidi, pratim ga jos od 2014. i ni u ludilu nisam mislio da vec u drugoj sezoni moze igrati na ovom uber MVP nivou. Fascinantna je lakoca kojom je dva prilicno dobra defanzivca Murraya i Whitea gazio na ulazima. Jos da ove svoje trice pocne pogadjat s 40+% pa da pricamo o nekoj modernoj reinkarnaciji Larry Birda. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To znamo mi, ali trebalo je da npr. vidiš raspravu tokom cele prošle sezone  na temu Fox vs. Luka i koliko random navijača Kingsa ga ne bi tek tako prihvatilo. A reč je o franšizi koja se maltene raspadala ali su i dalje puni predrasuda. Cenim da je i u krugovima koji odlučuju bilo tako. O ludilu koje je vladalo u Arizoni da ne pričam.

Link to comment
Share on other sites

Ajde da okrenemo curak naopako. Lako je moglo da se desi da Luka bude jedan obican akcelerant, mnogo iskusniji i namazaniji od svojih fellow rookie-ija (jer on rookie zapravo i nije), i da je njegov plafon u NBA da bude elitni role-player.

 

Pa Divca bi nabili na kolac.

 

A uvek se zaboravlja da Sakramento u trenutku drafta ima na Lukinim potencijalnim pozicijama Foksa (koji im je najveci projekat i ulog za buducnost u tom trenutku), Badi Hilda (koji je upravo napravio veliki iskorak u karijeri i postao opasan skorer) i Bogdana Bogdanovica (koji je sluzio kao devojka za sve, i pritom dokazano prilicno koristan i iskusan), a da u reketu ubi promaja.

 

Jbg, posle bitke lako je biti djeneral, i sada znamo da bi Sakramento profitirao da je ipak obavio neku reorganizaciju, ali da je bio ocigledan potez dovesti Luku, pa i nije bas.

Edited by Horium
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Horium said:

Ajde da okrenemo curak naopako. Lako je moglo da se desi da Luka bude jedan obican akcelerant, mnogo iskusniji i namazaniji od svojih fellow rookie-ija (jer on rookie zapravo i nije), i da je njegov plafon u NBA da bude elitni role-player.

 

Pa Divca bi nabili na kolac.

 

A uvek se zaboravlja da Sakramento u trenutku drafta ima na Lukinim potencijalnim pozicijama Foksa (koji im je najveci projekat i ulog za buducnost u tom trenutku), Badi Hilda (koji je upravo napravio veliki iskorak u karijeri i postao opasan skorer) i Bogdana Bogdanovica (koji je sluzio kao devojka za sve, i pritom dokazano prilicno koristan i iskusan), a da u reketu ubi promaja.

 

Jbg, posle bitke lako je biti djeneral, i sada znamo da bi Sakramento profitirao da je ipak obavio neku reorganizaciju, ali da je bio ocigledan potez dovesti Luku, pa i nije bas.

Kljuc je u tome sto se nije moglo desit da Luka bude obican akcelerant. Djecak koji od najranijih dana dominira na cisti talenat i umijece protiv starijih od sebe to nikako ne moze biti. Znalo se da je poseban i da je morao biti neupitni prvi pick. Iskreno ne vidim nacina na koji je on mogao biti samo elitni role player, AS igrac ranga nekog Manua mi je bilo neko realno ocekivanje. U najgorem slucaju nivo Dragica iz onih par sezona sto je opet dosta iznad role playera. 

 

Ovaj nivo koji sad prezentuje vjerujem da nisu ocekivali ni ljudi iz Reala koji su ga godinama trenirali. 

 

Mozemo isto tako okrenuti pricu i zapitati se po cemu su to Ayton i Bagley zasluzili da budu izabrani ispred njega ? Nijedan od njih nije bio dominantan na collegeu kao generacijski talenti prije njih. Obojica su imali i vise nego ocite mane, primjetne cak i protiv takve konkurencije. 

 

Meni je Bagley prilicno gotivan al nema te logike po kojoj upitnog defanzivca na college nivou bez ispolirane igre u napadu mozes izabrat ispred 18ogodisnjeg MVPa Eurolige i F4. Kod Aytona isto tako prilicno ocite mane. Beskrvnost kod centara elitnih fizickih i atletskih predispozicija je uvijek ozbiljan red flag. Mekan do te mjere da jedan KAT pored njega izgleda kao Hakeem. Glupost Sunsa i Kingsa, nista drugo. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Kljuc je u tome sto se nije moglo desit da Luka bude obican akcelerant. Djecak koji od najranijih dana dominira na cisti talenat i umijece protiv starijih od sebe to nikako ne moze biti. Znalo se da je poseban i da je morao biti neupitni prvi pick. Iskreno ne vidim nacina na koji je on mogao biti samo elitni role player, AS igrac ranga nekog Manua mi je bilo neko realno ocekivanje. U najgorem slucaju nivo Dragica iz onih par sezona sto je opet dosta iznad role playera. 

 

Ovaj nivo koji sad prezentuje vjerujem da nisu ocekivali ni ljudi iz Reala koji su ga godinama trenirali. 

 

Mozemo isto tako okrenuti pricu i zapitati se po cemu su to Ayton i Bagley zasluzili da budu izabrani ispred njega ? Nijedan od njih nije bio dominantan na collegeu kao generacijski talenti prije njih. Obojica su imali i vise nego ocite mane, primjetne cak i protiv takve konkurencije. 

 

Meni je Bagley prilicno gotivan al nema te logike po kojoj upitnog defanzivca na college nivou bez ispolirane igre u napadu mozes izabrat ispred 18ogodisnjeg MVPa Eurolige i F4. Kod Aytona isto tako prilicno ocite mane. Beskrvnost kod centara elitnih fizickih i atletskih predispozicija je uvijek ozbiljan red flag. Mekan do te mjere da jedan KAT pored njega izgleda kao Hakeem. Glupost Sunsa i Kingsa, nista drugo. 

 

 

 

Da ne bude zabune, ja se slazem da je Luka trebalo da bude prvi pik, takodje nikad nisam bio impresioniran Beglijem i Ejtonom, samo smatram da nije bila u pitanju epska glupost Divceva kad nije izabrao Luku, vec "igranje na sigurno" koje se nije ispostavilo optimalnim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 34Barkley said:

Mislim da sam na nekom Kings forumu video statistiku da je Bogdan šutirao najviše lopti u poslednjih pet sekundi napada, tako nešto. Što kažeš, uvaljuju mu kad nema šta drugo. Pritom, i on tada igra nervoznije, vidi se da se bori za loptu pa iz želje da što bolje iskoristi te trenutke uleće u neke samoubilačke akcije/nerezonske šuteve. 

 

 

 

Kada je Bogdan odigrao prvu dobru partiju, mislim Juta, još je Foks igrao, bila je statistika tipa da je imao 6-4 iz igre na manje od 5 sekundi do kraja napada. 

Link to comment
Share on other sites

Upravo - igranje na sigurno. Kingsima je bio prekopotreban igrac pod kosem, Divac je vec bio pod kritikama zbog dosta evropskih igraca, imali su nekoliko relativno mladih bekova, sve to je dovelo do izbora Beglija.

 

Da je greska - greska je. Ali da su sad neke epske razmere te greske, to nije bilo bas tako lako predvideti (ja obozavam Luku, ali bas ovaj nivo koji sada pokazuje, verujem da ni 1% ljudi nije predvideo)

Edited by Marvin
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, BJÖRKman011 said:

Znači slaviću kao rođendan ako Denver prekosutra otrese ovaj Houston. Malo je samo napisati koliko mrzim tu franšizu. Kad nije ni Tracy Mc uspeo da mi ublaži mržnju ništa i niko neće.

 

Sve dok je tako, dobro je. Za dobrim konjem se dize prasina 😊

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:

Kljuc je u tome sto se nije moglo desit da Luka bude obican akcelerant. Djecak koji od najranijih dana dominira na cisti talenat i umijece protiv starijih od sebe to nikako ne moze biti. Znalo se da je poseban i da je morao biti neupitni prvi pick. Iskreno ne vidim nacina na koji je on mogao biti samo elitni role player, AS igrac ranga nekog Manua mi je bilo neko realno ocekivanje. U najgorem slucaju nivo Dragica iz onih par sezona sto je opet dosta iznad role playera. 

 

Ovaj nivo koji sad prezentuje vjerujem da nisu ocekivali ni ljudi iz Reala koji su ga godinama trenirali. 

 

Mozemo isto tako okrenuti pricu i zapitati se po cemu su to Ayton i Bagley zasluzili da budu izabrani ispred njega ? Nijedan od njih nije bio dominantan na collegeu kao generacijski talenti prije njih. Obojica su imali i vise nego ocite mane, primjetne cak i protiv takve konkurencije. 

 

Meni je Bagley prilicno gotivan al nema te logike po kojoj upitnog defanzivca na college nivou bez ispolirane igre u napadu mozes izabrat ispred 18ogodisnjeg MVPa Eurolige i F4. Kod Aytona isto tako prilicno ocite mane. Beskrvnost kod centara elitnih fizickih i atletskih predispozicija je uvijek ozbiljan red flag. Mekan do te mjere da jedan KAT pored njega izgleda kao Hakeem. Glupost Sunsa i Kingsa, nista drugo. 

 

 

 

malo zvucis kontradiktorno. prvo kazes kako ovaj nivo lukine igre nisu ocekivali ni ljudi iz reala, a onda pitas po cemu su dva bigmena koji su imali vrhunske freshman sezone (ayton 20 poena-12 skokova-2 blokade, bagley 21-11) zasluzili da budu birani pre njega.

 

svaka cast doncicu, decko igra sjajno i iz ove perspektive je najbolji igrac s tog drafta ali sve ovo se svodi na obican hindsight plus mislim da ce i atlanta i phoenix (kingsi malo manje) na kraju biti zadovoljni svojim izborom.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...