Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

5 hours ago, uini said:

 

ne znam zašto se piše kao da su spursi imali bog zna kakav izbor. rentiranje makar i zmaja kakav je leonard na sezonu je imalo smisla možda za dve ili tri ekipe u ligi. ako i toliko. 

 

spursi dobili igrača na tri sezone a znamo koliko teško uopšte razmatraju san antonio kao destinaciju 

 

sjajan dil za raptorse jer se usunjala ona lopta u game 7 vs 76ers. da su tada ispali baš me interesuje kako bi izgledao trejd za toronto 

 

giphy.gif

a sta bi kao izgubili sa tim sto su ostali bez degrozana, krenuli bi u rebuild koji ih je neminovno cekao sa drugim igracima. ionako sa njim bi trofej videli na razglednici a ovako su dobili siakama, i trenutno i  potencijalno kasnije  dosta korisnijeg igraca. naravno da je ovako ispalo puno bolje jer su uzeli titulu sa rentiranjem kavaja ali kupili su tim trejdom i sansu da produze lenarda na duze godina sto se ipak na kraju nije dogodilo. sparsi su od file trazili embida ili simonsa a ovamo su pristali na demarea ili od lejkersa uopste nisu hteli da razmatraju njihove mlade igrace samo jer imaju rivalitet sa tim klubom.

Link to comment
Share on other sites

ja sam bio misljenja ako ti nude samo otpad za lenarda onda bar u njegovoj poslednjoj godini ugovora pokusas da se  izmiris i probas da ga nagovoris da ostane pa i po cenu da ode za nista jer takvog  igraca nalazis na svakih 20-30 godina a u nekim klubovima skoro i nikad.

Link to comment
Share on other sites

Ništa tu nisu mogli Spursi, jednostavno je. Imali bi nezadovoljnog igrača koji neće da igra i u celoj toj priči bi ispadali negativna franšiza. Spursi se nalaze u San Antoniju, to je uz OKC verovatno najveća vukojebina od svih gradova koji imaju NBA ligaša. Dugo su gradili reputaciju da bi je tek tako urušili bez da išta dobiju za uzvrat. DeRozan zaista nije loš igrač, talentovan je strelac, karakteran je lik, samo jebiga nije efikasan i nije moderan. On nije za drugog već eventualno za trećeg najboljeg/najvažnijeg igrača u ekipi. Kao što je Uini pisao, Pop u vooj fazi karijere nije mogao/želeo da odgaja obdanište već da ima koliko toliko konkurentan tim. Doduše, ne znam zašto su morali da se odriču Danny Greena pride. Koliko ja znam, probali su da trejduju i sa Sixersima i sa Lakersima za paket oko Ingrama, ali niko nije hteo da sarađuje. 

 

Uostalom, ovde se pravi atmosfera kao da su Spursi gotovi. Nisu. Samo su u krugu feleričnih ekipa koji nisu contenderi kakvih je barem 70% na zapadu i nešto malo na istoku. Sama činjenica da se malo malo provuče priča da bi trejdovali DeRozana jasno pokazuje da vide gde je bitan strukturalni problem. Možda će za njega dobiti manje kvalitetne igrače, ali će ostali prodisati, rastrčati se pa se možda i rodi u takvom kontekstu neka nova zverka. Oni su namirisali Kawhija i dali u to vreme jako dobrog George Hilla za uzvrat. Biće Spursi ok. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

deni grin se raspadao cini mi se u toj zadnjoj sezoni u sparsima zato su ga i dali budzasto kao dodatak u trejdu.

taj trejd je jednostavno los i uzimajuci u obzir da im je manevarski prostor istina bio poprilicno suzen neigranjem i povredom kavaja ali prodali su ga isto kao i niksi porzingisa kad mu je vrednost bila najniza. on je bio pod ugovorom i morali su ga bar koliko toliko osposobiti za igru i onda ga tek trejdovati. uostalom nije moje misljenje toliko van opsteg, vecina novinara (analiticara) je u vreme tog trejda davala negativne ocene upravi sas za taj potez. pre svega jer nisu izvukli nekog mladog talenta ili nekog  pika za njega, poletla ne vredi uopste i da  spominjem :/ nema sta, udjiri ih je ozbiljno preveslao kako god da gledate situaciju i koliko god to bilo tesko da se prizna.

Edited by riviera
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, riviera said:

taj trejd je jednostavno los i uzimajuci u obzir da im je manevarski prostor istina bio poprilicno suzen neigranjem i povredom kavaja ali prodali su ga isto kao i niksi porzingisa kad mu je vrednost bila najniza. 

 

nije baš isto, zato što je leonard tj njegov tim puštao jasne signale da će po isteku ugovora ići u los angeles. bez obzira što nije odigrao sezonu, za njega je jasno kakav je igrač ali je isto tako i jasno da su male šanse da ga neko nagovori da promeni mišljenje. uostalom, uzeo je titulu, bio glavni baja i heroj i opet je izabrao da ode.

 

kristaps je nedokazan igrač (talentovan i skillom i fizikalijama bez sumnje) koji još uvek nije uzeo lovu a već izlazi iz ACLa a kamo sitne redovne povrede.

za njega je bilo svima jasno osim valjda knicks FO da neće potpisati QO, jer bi to bio rizik bez presedana i knicksi su mogli (makar po meni) da čekaju bolje kandidate za trejd.

 

daklem, glavna razlika je

kandidati za trejd leonarda su 2-3 contendera od prošle sezone a da se ne zovu golden state 

kandidati za trejd porzingisa su otprilike svi timovi u ligi a da se ne zovu golden state

 

a to je ogromna razlika.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Takođe, mislim da niko nije verovao u taj instant rezultat, tj da je KL sposoban da dovede do titule tim, za samo jednu sezonu.

 

Da se sada ponovi ta situacija, verujem da bi mnogo veći broj klubova bio spreman da pošalje neke ozbiljne ponude za jednogodišnje rentanje KLa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

moja poenta je bila: trebali su da ih oporave obojicu za igru, ovi se tako igrajuci predstave u boljem svetlu buducim poslodavcima i onda ih tek trejduju po tako stecenoj  vecoj vrednosti .

ako im je to vec bila namera i nisu hteli/mogli da ih zadrze u svom klubu .

al niksima se zurilo jer su za ovu sezonu hteli da oslobode prostor za 2 max igraca a svi znamo kako se to zavrsilo.

Edited by riviera
Link to comment
Share on other sites

@realno *w

 

slažem se u načelu ali opet treba imati i tim gde ti u jednoj sezoni leonard taman fituje kako valja.

raptorsi su imali / imaju solidno sagrađen tim + su doveli gasola kao cherry on top, bez koga verovatno titula ne bi bila moguća (kada se uzmu u obzir razne ofanziven i defanzivne minijature u plej ofu, pogotovo u finalu sa onim iskakanjem na curryja, to malo ko može)

 

ne znam iskreno koja je to ekipa mogla biti osim eventualno 76ersa, gde bi dodavanje leonarda omogućilo da se fura neki sličan princip samo sa zmajem u armiji. 

butler očigledno nije bio primamljiv spursima što zbog isticanja ugovora, što zbog reputacije.

bucksi i rocketsi bi morali da dekonstruišu igru, eventualno boston, mada sa irvingom idiotom, ko zna

4 minutes ago, riviera said:

moja poenta je bila: trebali su da ih oporave obojicu za igru, ovi se tako igrajuci predstave u boljem svetlu buducim poslodavcima i onda ih tek trejduju po tako stecenoj  vecoj vrednosti .

ako im je to vec bila namera i nisu hteli/mogli da ih zadrze u svom klubu .

al niksima se zurilo jer su za ovu sezonu hteli da oslobode prostor za 2 max igraca a svi znamo kako se to zavrsilo.

 

leonard je verovatno prebacio očekivanja ali ponavljam, nema njega šta "prezentovati"

uostalom, da li bi xy tim, npr raptorsi, bili voljni da na pola sezone tek dovode leonarda?

Link to comment
Share on other sites

Spursi su onim bezobraznim zahtjevima za Kawhija od Phille i Lakersa sami sebi pucali u nogu. U kojem svijetu normalna osoba moze trazit paket Ingram-Ball-Kuzma-Hart i jos mali milion pickova za igraca koji ima ozbiljnih zdravstvenih problema ? Po svim izvjestajima razlog ovog silnog load managementa kod Kawhija je genetski problem sa kvadricepsom i realno samo totalni idiot bi za njega dao ovaj paket oko Ingrama il Embiida/Simmonsa. Jos dodaj na to da je covjeku to bila zadnja godina ugovora koji jasno ne zeli produzit i da je cudljiv u 3 picke materne  pa nikad ne znas sta moze sutra uradit. 

 

Ovako su za top 5 igraca lige dobili ojebinu, austrijsku bukvu (ovo je cak i epitet za Poeltla) i neki bezvrijedni pick. Svaka cast majstori, sad ganjajte inat i ponos dok vam ranije navedena ojebina pripaljuje s efikasnoscu koju bi siguran sam i neki forumasi imali, a ledja mu cuvaju 2 midzeta Forbes i Mills te onaj italijanski totem. Sami su sebi krivi, 3 puta bi pametnije bilo da su natjerali Kawhija da presjedi sezonu nego ova travestija od trejda. Pop je ipak puno vece ime od autiste i nisam misljenja da bi javnost stala na Kawhijevu stranu. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, uini said:

@realno *w

 

slažem se u načelu ali opet treba imati i tim gde ti u jednoj sezoni leonard taman fituje kako valja.

raptorsi su imali / imaju solidno sagrađen tim + su doveli gasola kao cherry on top, bez koga verovatno titula ne bi bila moguća (kada se uzmu u obzir razne ofanziven i defanzivne minijature u plej ofu, pogotovo u finalu sa onim iskakanjem na curryja, to malo ko može)

 

ne znam iskreno koja je to ekipa mogla biti osim eventualno 76ersa, gde bi dodavanje leonarda omogućilo da se fura neki sličan princip samo sa zmajem u armiji. 

butler očigledno nije bio primamljiv spursima što zbog isticanja ugovora, što zbog reputacije.

bucksi i rocketsi bi morali da dekonstruišu igru, eventualno boston, mada sa irvingom idiotom, ko zna

 

leonard je verovatno prebacio očekivanja ali ponavljam, nema njega šta "prezentovati"

uostalom, da li bi xy tim, npr raptorsi, bili voljni da na pola sezone tek dovode leonarda?

trebalo ga je prezentovati jer niko  nije znao sta dobija sa njim u smislu zdravlja. svaki tim koji bi imao sanse za titulu protiv gsw -a, - hjuston, milvoki, fila, boston, toronto ili klipersi bi dali ponude narocito klub iz los andjelesa koji bi dobio uverenje da ovaj ostaje. kad bi se otvorila licitacija izmedju lejkersa i klipersa za top 5 igraca u ligi koji ti nudi borbu za trofeje  i ponude bi bile bolje ali za tako nesto je potrebno imati dugorocniju viziju a ne da se razmislja u fazonu daj sta das da ga mi samo uvaljamo kao da se radi o nekom hezonja tipa igracu :lol_2:. pogledaj samo sta je izvuceno za  losijeg pol dzordza od klipersa.  ili lejkersi sta su dali  za dejvisa.

e tako se trejduje superstar igrac.

Quote

guard Shai Gilgeous-Alexander, forward Danilo Gallinari and the Clippers’ first round draft picks in 2022, 2024 and 2026, along with two first-round choices via Miami (2021 and 2023), and OKC obtained the right to swap first-round picks in 2023 and 2025

Quote

The Lakers will send Lonzo Ball, Brandon Ingram and Josh Hart and several draft picks to New Orleans to acquire Davis.

The Pelicans will get the No. 4 pick in this week’s draft. They’ll get the Lakers’ first-rounder in 2021 if it’s in the top eight. If it isn’t, the Pelicans will get an unprotected first-rounder in 2022. The Pelicans will have the right to swap picks with the Lakers in 2023. The Pelicans will also get an unprotected first round pick in 2024, with a right to defer to 2025.

 

Edited by riviera
Link to comment
Share on other sites

masai je jedini imao muda da rizikuje i napravio je odlican posao. pa cak i da nije uzeo titulu.

ostali (boston, lakers, etc) nisu hteli (smeli)  ili su bili nesposobni da naprave deal. bilo  je tu mnogo pitanja u kakvom je stanju leonard i koliko ce moci isporuciti i za samo jednu seznu.

raptorsi su uradili sve sto su mogli da mu izadju u susreti i to im se na kraju isplatilo. jeste da ne bi uzeli titulu da se durant nije skrsio ali to je druga prica.

 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, riviera said:

trebalo ga je prezentovati jer niko  nije znao sta dobija sa njim u smislu zdravlja. svaki tim koji bi imao sanse za titulu protiv gsw -a, - hjuston, milvoki, fila, boston, toronto ili klipersi bi dali ponude narocito klub iz los andjelesa koji bi dobio uverenje da ovaj ostaje. kad bi se otvorila licitacija izmedju lejkersa i klipersa za top 5 igraca u ligi koji ti nudi borbu za trofeje  i ponude bi bile bolje ali za tako nesto je potrebno imati dugorocniju viziju a ne da se razmislja u fazonu daj sta das da ga mi samo uvaljamo kao da se radi o nekom hezonja tipa igracu :lol_2:. pogledaj samo sta je izvuceno za  losijeg pol dzordza od klipersa.  ili lejkersi sta su dali  za dejvisa.

e tako se trejduje superstar igrac.

 

 

šta znam, pišeš pomalo kao da je sve u tim dogovorima / pregovorima nama transparentno i dostupno kao info.

šta ako je clippers klub iz LA dobio dojavu da će leonard doći tamo?

 

ili su oba kluba imala čvrsto uverenje da leonard razmatra isključivo dva LA kluba?

u tom slučaju (kao i u prvom) tim klubovima se ne isplati da daju igrače ako znaju da će potpisati

 

uostalom, lakersi su mogli da biraju da li će juriti trejd davisa ili leonarda. očigledno im je uspelo ovo prvo.

davis je trejdovan u lakerse sredinom juna a leonard potpisao sredinom jula i to sinhronizovano sa trejdom paul georgea.

 

hoću da kažem kako se mnogo toga dešava "ispod žita" i da mogućnosti nisu beskonačne, zato što se takav generational igrač puno pita.

 

nisam zaista ubeđen da su spursi mogli puno više. mogli su da se opredele za podmlađivanje ali to onda znači i odjebavanje LMA, u smislu da nema više competitive basketa i da je trejd najbolje što može da mu se desi. ne znam proestali br sezona u ugovoru ali nije ni tu lako matorca trejdovati.

 

 

18 minutes ago, gggggggg said:

masai je jedini imao muda da rizikuje i napravio je odlican posao. pa cak i da nije uzeo titulu.

ostali (boston, lakers, etc) nisu hteli (smeli)  ili su bili nesposobni da naprave deal. bilo  je tu mnogo pitanja u kakvom je stanju leonard i koliko ce moci isporuciti i za samo jednu seznu.

raptorsi su uradili sve sto su mogli da mu izadju u susreti i to im se na kraju isplatilo. jeste da ne bi uzeli titulu da se durant nije skrsio ali to je druga prica.

 

 

slažem se ali ima tu i do igrača kojeg se odričeš u toronto vs boston sličaju.

dati deozana nije naročit gubitak jer je on to što jeste - pa bi eventualni neuspeh sa leonardom bio novi početak i to je to.

 

dati tatuma i ne znam koga bi prouzrokovalo valiku histeriju u bostonu u slučaju neuspeha. plus bostandžije gledaju sa visine većinu lige i igrača, oni ne bi podneli da ih leonard ostavi, jer je boston taj koji ostavlja ako već mora tako

 

lakersi su dovođenjem lebrona po meni precrtali leonarda kao opciju. osim što igraju na istoj poziciji, ne mogu da zamislim dva superstara koja su manje kompatibilna od njih dvojice

 

to je naravno moja percepcija, možda tripujem

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

tripujes :classic_biggrin: . lejkersi su hteli lenarda i posto su doveli lebrona i posto su doveli dejvisa proslo leto a jos vise pretposlo leto kad je lebron bio sam. dejvis je hteo samo u lejkerse pa pogledaj kakav su ogromni paket resursa izvukli za njega pelikani . jednostavno sas su ili potcenili vrednost svog igraca lenarda ili precenili vrednost derozana u svakom slucaju izuzetno su lose prosli u tom trejdu. branis los potez jednog kluba samo ne znam ko te placa da to radis ili jednostavno volis da lupas kontru :lol_2: .

giphy.gif

Edited by riviera
Link to comment
Share on other sites

otkud znam, možda je baš tako kao što kažeš

 

ja pre svega ne mogu da razumem kako bi to lejkersi obavili trejd i za davisa i za leonarda, valjda zbog capa jedan trejd isključuje drugi. kao i što clippersi ne bi mogli da dobiju i geogea i leonarda u trejdu

 

ne znam ne znam

Link to comment
Share on other sites

tako je, veruj mi, ja znam 100%  :classic_biggrin:.  salu na stranu da danas das serum istine popu i bjufordu priznali bi da su se ozbiljno zajebali kod tog trejda. pop je  recimo u toku prosle sezone dao izjavu kako kavaj nije vodja i tu se dalo primetiti koliko su i dalje bili salty i ljuti u san antoniju zbog izuzetno loseg poteza kojeg su previse brzopleto napravili. 

 

da promenimo temu. kad stize mark djekson u nikse, peri i mils su navodno fenovi doticnog? :lol_2:

Edited by riviera
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, uini said:

 

slažem se ali ima tu i do igrača kojeg se odričeš u toronto vs boston sličaju.

dati deozana nije naročit gubitak jer je on to što jeste - pa bi eventualni neuspeh sa leonardom bio novi početak i to je to.

 

dati tatuma i ne znam koga bi prouzrokovalo valiku histeriju u bostonu u slučaju neuspeha. plus bostandžije gledaju sa visine većinu lige i igrača, oni ne bi podneli da ih leonard ostavi, jer je boston taj koji ostavlja ako već mora tako

 

lakersi su dovođenjem lebrona po meni precrtali leonarda kao opciju. osim što igraju na istoj poziciji, ne mogu da zamislim dva superstara koja su manje kompatibilna od njih dvojice

 

to je naravno moja percepcija, možda tripujem

 

nije derozan bas sada takav dunster da nije bio gubitak. pogotovo sto se nije znalo sta ce leonard uraditi u torontu. cak je bila i ona prica da nece ne ni zaigrati za njih. sto je naravno debilno i neistinito ali pokazuje kakav je znak pitanja bio oko leonarda u tom periodu. vrlo lako se moglo desiti da se leonard povredi (ili poraz od phile u sedmoj), toronto opet izduva u playoffu a san antonio prodje jednu seriju u playoffu (pobeda u sedmoj vs denver). onda bi se totalno drugacije gledalo na sve ovo.

onda bi navijaci toronta itekako bili uzjebani zbog nastale situacije.

opet, masai je uradio pravu stvar jer se oslobdio derozanovog ugovora i doveo boljeg igraca da napadne titulu. pa cak i da su pukli, to je bila prava stvar.

 

bosto nikad ne bi dao tatuma. brown, rozier, morris, smart oni bi bili vec u prici za trade. uz naravno onih milion pickova. ainge je ipak znao da ne bi mu bilo vredno dati ni browna za rentanje leonarda na godinu dana. znao je on da ovaj nece hteti da ostane u bostonu. zbog toga nisu bili ni u prici za davisa a na kraju se ispostavilo da su bili u pravu i za butlera. georgea su vec mogli da dobiju na vise godina.

 

pa ne bi se leonard tu nista pitao da je pop prihvatio neki paket za njega. sta bi tu odbio leonard? igrao bi sa lebronom najmanje godinu dana i ako toliko ne bi voleo da igra sa njim onda bi samo otisao na drugu stranu brda i cao. lakersi nisu hteli da daju te pakete jer su mislili da mogu cekati goidnu dana da ga dobiju za dz i da onda taj paket daju za nekog drugog superstara (davis).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odgledah LA/GS nesto malo preko nbafullhd, ostatak u hajlatsima.

 

  LeBron bas lepo iscrtao kos trojkana i contested mid-range jumperima. I dalje je u pass-first modu, ponovo dvocifren broj asistencija. Kuzma je poceo da dize formu, poslednje 2 utakmice su bas bas dobre skorerske partije. Konacno su pocele da mu upadaju i trojke. Dvajt i dalje u elite garbageman modu , a sad je i Gee iskoristio ponovo kao protiv Finiksa prostor koji mu se otvara da se nazakucava i naskace. Bredli i Deni standardno doprineli u 3D ulogama, KCP je imao jednu fantasticnu kradju u drugom poluvremenu gde je kopao, kopao i na kraju ukrao, pretcrtao vise od pola terena i zakucao. I on igra vrlo dobro i racionalno i snalazi se. Na sirotinju i mrav dize kurac, pa je tako i Dudley pospremio 2 trojke u 1Q. Cook postaje kralj garbage tajma...    Sa DLoom i Greenom + WCS nazad u pogonu, nije ovo bas toliko los GS, tako da raduje ovo kantanje bez Obrve.

 

    Petak na subotu docekujemo Kingse koji dizu formu, posebno Bogdanovic, to moze biti zanimljivo. Derbi kalifornije, a @Miki28 ?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Spursi su onim bezobraznim zahtjevima za Kawhija od Phille i Lakersa sami sebi pucali u nogu. U kojem svijetu normalna osoba moze trazit paket Ingram-Ball-Kuzma-Hart i jos mali milion pickova za igraca koji ima ozbiljnih zdravstvenih problema ?

 

 

u svetu u kojem je daleko ve'i injury prone pod imenom a. davis otišao za ingram-ball-hart kombo

mislim, nije to toliko sumanuto, pogotovo što je leonard ipak klasa i za tog davisa koji je u top 5 igrača lige

 

sve u svemu, ipak mi znamo neke rumorse i polu-infoe kada su tema tako veliki trejdovi, nema šanse da nam je sve na izvolte

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...