Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

9 hours ago, LordOfTerror said:

Nisam gledao Sunse ove sezone, jel moze neko da mi objasni kako se oni ovako kvalitetno zabacuju pored svih povreda, suspenzija i prilicno skandaloznih procenata suta vecine igraca?

 

Deluje mi po box scoru da je jedina konstanta Ubre...

 

 

 

Ukratko, faktor iznenadjenja. Timovi po NBA su navikli vec sezonama da brane 1, eventualno 2 igraca Sunsa na parketu. Do sada se p'n'r komotno mogao braniti prostim swarmom na Bookera jer su svi okolo bili pretty much beskorisne klade razbacane nasumicno i nisu predstavljali apsolutno nikakvu pretnju po kos. Sada taj isti dobro utvrdjeni model ne daje ocekivane rezultate - Armani sada na svako skupljanje ima vise opcija, kada napadne obruc napolju su igraci konacno sposobni da pogode otvorenu tricu, Baynes pravi beskompromisne blokove od kojih otpadaju bubrezi i pravi mnogo prostora za razliku od nekakvog Cleotisa koji je od istih odustajao pre nego li uopste i zauzme stav, na kecu je konacno igrac koji zna nesto da odigra sa visokim... Monty bas dosta koristi rogove i to mu za sad daje mnogo mogucnosti jer ima izuzetno pokretljive visoke (Saric, Baynes, Frank The Tank, Ayton). Do sada Sunsi verovatno imaju najbolji protok lopte u ligi. Defanziva je pokazala najveci napredak, timski se brani daleko bolje, a voljni momenat je takodje prilicno visok kod svih, cak i kod Bookera.

 

Videcemo, sada dolaze 2 winnable tekme i videcemo tu kako stvari stoje. Dovoljno ce biti da se dobijaju tekme protiv osrednjih i losijih timova da bi se ostalo kompetitivno i dublje u sezoni. Raspored je takav da bas nikakve ozbiljnije periode predaha ne daje, eventualno 2+1 serije, ali svakako nedovoljno da se ukaci nekakav momentum. Grozno je jak zapad, a matrica je ostala ista.

Link to comment
Share on other sites

Znam ali mnogo je ovo tanak roster da bi se ostalo u nekoj ozbiljnijoj prici. Nisam neki ljubitelj Aytona cak sta vise ne smatram  da ce biti ista vise od solidne trece opcije ali sve ovo nekako gubi smisao njegovom suspenzijom.

 

Tim pre mi je bilo cudo kako su bili na pragu 3-0, da ne kazem 4-0 jer su oba poraza na manje od 1 lopte.

 

Saric i Kal skoro da ne postoje, Booker na  rehabilitaciji od hero balla, jednostavno mi sve deluje nekako neodrzivo...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Postoji li trener u NBA-u koji bi ostavio svog najboljeg igraca na klupi u neizvesnoj zavrsnici ako se raspadao pre toga i klupa je donela preokret? Veceras Doncic zamalo da sahrani Mavse, na kraju vise srece nego pameti. 9 igraca sa 10+ poena, 60 i kusur poena sa klupe i odlicna odbrana su doneli veliku pobedu. Istina je da Dalas nema dobrog centra, ali Kleber i Porzingis sve bolje funkcionisu kada su zajedno na terenu i zastita reketa sa njih dvojicom je sasvim dobra. Defanzivni skok ce ostati veliki problem cele sezone.

 

Jokic prilicno neubedljiv, par puta nije uspeo da postuje Powella, Finney-Smitha itd. Statsi su standardno na njegovoj strani, eye test kaze da je odigrao jako losu partiju.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Shonewizard said:

Kakva +/- statistika Denverovih startera u odnosu na klupu. Jezivo. 😱

 

Cesto ih klupa povadi kad oni igraju lose, ali nocas skroz obrnuto. 

 

Ne znam sta izvode sa Porterom. Daj malog nek proba. Malone buzgov ce ga ubacivati 3 minuta garbage time-a kad bude prilike. 

Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...