Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

17 minutes ago, Krava kaze mu said:

 

gledao, neka depresija izvire iz ovoga...cudan vajb cudni ljudi

 

 

meni je zanimljivo jer je nekakav sign o'times, što bi rek'o pokojni princ

 

zato mi je zanimljiva i dragana kavinsky - nightcall mirković = jer je mladima danas mashup u glavi što se muzike tiče. sve je legit i sve ide zajedno kao lista na spotifyju

 

da se razumemo, nije to nikakva sad kritika, nego je potpuno drugačije od poimanja muzike u to neko moje vreme a ja nikada nisam bio purista i lik koji se gadi x y žanrova

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

S tim da taj zvuk nije nikakav andergraund kako je to prikazano ovde, vec je fakticki mejnstrim...cobi i ta ekipa to radi vec godinama u sustini i na mnogo visem nivou. U tom smislu ne vidim ovu ekipu amatera kao releventne sagovornike na temu, niti je ceo taj fazon njihova ekskluziva, sta vise it's all over the place.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Krava kaze mu said:

S tim da taj zvuk nije nikakav andergraund kako je to prikazano ovde, vec je fakticki mejnstrim...cobi i ta ekipa to radi vec godinama u sustini i na mnogo visem nivou. U tom smislu ne vidim ovu ekipu amatera kao releventne sagovornike na temu, niti je ceo taj fazon njihova ekskluziva, sta vise it's all over the place.

 

 

ne bih ja poredio skreč majstor ljubana, lenhart tejps, pa ove mangulicu i đani druida sa time što radi cobi.

možda te bombe 90ih dok je još bila mimi mercedes ali nije ni to od juče, pa bez poznavanja timelinea nisam siguran da kažem ko je tu stariji.

 

cobi radi isto što i njegove preteče iz prve polovine 90ih, kada su uzimali bitove 2unlimited pa nalepe ivanu 200 na sat. cobi to radi uber-profesionalno a i produkcija je napredovala.

 

ova ekipa je po senzibilitetu možda bliža čuvenom FESRAM* festivalu sa 20/44, s'tim što vićina likova iz dokumentarca nema nikakva ironijski odmak prema folk i turbofolk muzici,već je iskreno ljube. oni su supkultura koja spaja naizgled nespojive stvari recimo urbane (od skreča, breakbeata i elektra pa do eksperimentalne elektronike) i ruralne bitove i tjune. cobi & preteče uzmu strani aktuelni pop i nalepe na domaći aktuelni folk.

 

ne mogu da nađem kad je bio prvi FESRAM ali evo bio je sigurno 2013.

 

e22e-fd54-41a3-bfb1-acd7dee75356.jpg

 

 

*festival sranje muzike

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...