Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Ne znam ide li brže ili sporije, ali definitivno je život uzbudljiviji u mlađim danima. Nekako se više vodiš nekim instiktima, manje razmišljaš, otkrivaš stalno neke stvari, imaš više nadahnuća. Posle se u uđe u rutinu, predvidljivost. Posao, obaveze, itd.

Edited by Betolingar Misdongard
Link to comment
Share on other sites

Ono što izostavljate je, kako bih to nazvao, neizrabljenost percepcije, taj neki anderlajning svakog dozivljaja, mirisa, boje, bliskosti, lepote, dubina dozivljavanja stvarnosti koja nakon protoka vremena i beskonačnog ponavljanja čulnih senzacija postaje sve bledja i površnija. Takodje i to što je svako manje-više sateran u nekakav koncept življenja koji namece društvo (a koji je neophodno odigrati/odglumeti kako bi se zivelo i prezivelo unutar istog). Sve to dovodi do toga da se vreme naizgled ubrzava a u stvari protiče istom brzinom samo što je drastično manje ispunjeno suštinom i stvarima koje dodiruju tastere duše pa je tako lišeno utisaka koji se pamte i cini se kao da je straćeno, kao da ga nije ni bilo. Ali jbg, to je iskustvo svakog čoveka na ovoj planeti. Dok sam napisao post @bistru vodu mutim to otprilike sažeo. 

Edited by SunZero
  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SunZero said:

Ono što izostavljate je, kako bih to nazvao, neizrabljenost percepcije, taj neki anderlajning svakog dozivljaja, mirisa, boje, bliskosti, lepote, dubina dozivljavanja stvarnosti koja nakon protoka vremena i beskonačnog ponavljanja čulnih senzacija postaje sve bledja i površnija. Takodje i to što je svako manje-više sateran u nekakav koncept življenja koji namece društvo (a koji je neophodno odigrati/odglumeti kako bi se zivelo i prezivelo unutar istog). Sve to dovodi do toga da se vreme naizgled ubrzava a u stvari protiče istom brzinom samo što je drastično manje ispunjeno suštinom i stvarima koje dodiruju tastere duše pa je tako lišeno utisaka koji se pamte i cini se kao da je straćeno, kao da ga nije ni bilo. Ali jbg, to je iskustvo svakog čoveka na ovoj planeti. Dok sam napisao post @bistru vodu mutim to otprilike sažeo. 

Moram kopirati ovo. Svaka čast.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Nugetlija said:

Ja ne znam. Svaki dan isti, rutina. Život više nije nepoznanica.

 

Protok vremena se ne percipira apsolutno nego relativno. Godina dana u pedesetoj godini života ti je dva posto života i zato ti proleti mnogo brže nego u petnaestoj ili dvadesetoj.

7 hours ago, Nugetlija said:

Ja imam utisak da nisam sve uradio šta sam trebao kad sam bio mlađi i to me muči.

 

Ako ti sad tako razmišljaš ( pretpostavljam da si u nekim srednjim dvadesetim ), ti ćeš u 45-oj da završiš u Lazi. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Često se dešava da se baš u tom dobu tako razmišlja. Ja sam, uobičajeno, tada mislio da se samo meni to dešava, a onda sam saznao da su mnogi iz okruženja u istoj situaciji. Neki ljudi nastave tim ''silaznim putem'' pa zaista završe u Lazi ili još gore, neki se predaju pa deluju kao da su nedajbože mrtvi već sa 26-27,  a ostali se posle nekog vremena samosažaljevanja prenu, promene neke stvari, otkriju nove doživljaje, ukuse i mirise, ili poznate stvari počnu da doživljavaju na drugačiji način. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Barkley#34 said:

Često se dešava da se baš u tom dobu tako razmišlja. Ja sam, uobičajeno, tada mislio da se samo meni to dešava, a onda sam saznao da su mnogi iz okruženja u istoj situaciji. Neki ljudi nastave tim ''silaznim putem'' pa zaista završe u Lazi ili još gore, neki se predaju pa deluju kao da su nedajbože mrtvi već sa 26-27,  a ostali se posle nekog vremena samosažaljevanja prenu, promene neke stvari, otkriju nove doživljaje, ukuse i mirise, ili poznate stvari počnu da doživljavaju na drugačiji način. 

 

Pukovnik Sanders je sa 65 godina poceo da razvija KFC fransizu, tako da nikad nije kasno za bilo sta u zivotu. Neke moje kolege od 50+ godina iz Evrope jos uvek ga zive punim plucima, a i rade kao da su par sa mnom. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, de Havilland Mosquito said:

Ako ti sad tako razmišljaš ( pretpostavljam da si u nekim srednjim dvadesetim ), ti ćeš u 45-oj da završiš u Lazi. 

Prosuh kafu 😄

 

Ali sad ozbiljno, relativno je to druže, jako relativno.

 

Znam mnoge koji su prolazili kroz periode anksioznosti i krize u 20im, a kasnije se podigli kao feniks.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, NMX said:

 

E4Kc-iIWEAIoRcR?format=jpg&name=small

 

Koliko se eksploatise ovaj mim u poslednjih 10tak dana, jer mogucnosti su neiscrpne 🙂 Najjaci je izbacila stranica "Vlasi na kvadrat", Anakin je neki bracela koji kaze "Idem u Nemaćku da zaradim pare", a Padme kaze "A posle će se vratis u Negotin?" 🙂

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/18/2021 at 3:43 PM, realno *w said:

Životni izazovi:

 

1. Izvaditi deci pasoše   

2. Obići svet

3. Postići savršenu fizičku formu

4. Naučiti još jedan jezik

...

 

1.izvaditi detetu i pasosh i putovnicu

2.dati joj da gleda 'Predatora' do 8.godine, da ochvrsne u startu

3.nauchiti shvapski do kraja

4.objasniti crno-belim forumasima da drzava daje mnogo para za KKP 

🙂

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...