Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

21 minutes ago, Ne sam Safete said:

Odakle vakcina u tamnom vilajetu, dobri moj fancy 🙂

 

 

Hvala svima na odgovorima

 

Post od prošle godine, citiram ga kad god neko ovo pita...

 

Spoiler

Elem, ne znam da li nekoga zanima, ali da napišem svoje utiske:

 

Uzeo samo P40 lite, jer me je jako zanimalo kako to izgleda bez google servisa. 

 

I šta znam...  volim Huawei, ali ogroman problem je pred njima. Nisu to neki posebni problemi, ali skupi se gomila nekih sitnica koje smetaju  i koje ne želiš da imaš na svom novom telefonu. Navikao sam da uzmem novi telefon, ulogujem sa na gmail, on povuče sve i svašta, neki phone clone ili slično za aplikacije i za pola sat max, imam potpuno sve isto kao na prethodnom.

 

Bez g-servisa, odigraće se samo 20-3'0% tog procesa, za bar polovinu će trebati dodatni trud, a nešto uopšte neće moći. I tu se onda postavlja pitanje - zašto bi neko, ko je dao 300, 400 ili i više eura, trebao da provodi ko zna koje vreme, tražeći APK fajlove za instalacije aplikacija, pa nameštanje istih, problemi, otkazivanje svih sigurnosnih protokola, na kraju krajeva i prinudno odricanje nekih aplikacija koje jednostavno ne rade.

 

Da nabacam utiske po aplikacijama:

 

gmail ne može app, ali može u nekoj drugoj aplikaciji, sve ok

mape - na prvu instalirao "here we go" radi normalno, google maps ne.

 whats up i viber - može, ali bez prenosa istorije chat-a, niti kasnije bekapovanja istog.

Recimo, Youtube app ne radi. YT Vanced može da se instalira, ali ti trebaju 3 različita fajla i dosta maltretiranja da to središ. 

Netflix ne radi, Amazon prime radi normalno

Pi music player ne radi

Flashscore ne radi;

SBB EON radi

Elektronsko bankarstvo u skoro nijednoj srpskoj banci, ne radi još uvek.

Čak ni ove aplikacije koje rade, nisu sve na Hauwei app store, nego ih skidaš uz pomoć nekih dodatnih, u mom slučaju "APK Pure"

 

I da, video sam varijantu sa instalacijom  baš "google play" uz pomoć svojevrsnog flešovanja telefona sa root-om od valjda Mate30 ali isto tako videh da to donosi gomilu problema, pa nisam želeo da se upuštam u tu avanturu.

 

Sve u svemu, iako su mi utisci o telefonu sasvim korektni za ovu klasu, ne vidim razlog zašto bi se neko maltretirao sa ovim. Za malo više para Samsung, za nešto manje para Xiaomi, ali za Huawei ću ipak sačekati da se ili dogovore sa Google-om, ili u mnogo većoj meri razviju svoj app store. A što se tiče ovog drugoj scenarija, malo reći da sam skeptičan.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/16/2021 at 9:05 AM, Arsenije Pesic said:

Da li samo moj telefon i ja imamo taj poseban odnos u kojem je ozbiljna borba kada treba da se isključi alram ili da se javim, ali zato u toku razgovora, uvetom uđem u neka podešavanja za koje je potrebno 50 klikova?

Da pogadjam, neki xiaomi?

Link to comment
Share on other sites

do pre 2 dana mi pisalo na proveri statusa za 30 eura, nesto tipa uskladjivanje sa bankom bla bla.. sad opet proverio, pise da je uplata prosledjenje 12.05 u 16:45 na intezu..

medjutoa, nit sam dobio poruku na fon, a ni na racuna se ne vidi da je leglo..

di su moji novci?😠

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu, nema šanse da u svojoj glavi razlučim i sastavim solidnu listu trešerane. Mislim, ponajviše zbog 2000-ih, i neverovatnom doprinosu tih nekih godina sveukupno žanru trešerane, takoreći. Gigantski bi to bio poduhvat ipak. To pogotovo važi za domaće. Hiperprodukcija svega i svačega je baš bila neverovatna, sećam se da smo se bukvalno svake nedelje smejali...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...