Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

24 minutes ago, Død said:

Sinoc kod drugara cirkali malo i uzeli po jedan shnus. Da ga jebem sta je tacno to, kao neki nikotin, sto se stavi na nepca. I lepo me ono sobali u glavu, gledamo spot za Everlong i ja kazem kako mi nije jasno zasto misle da sa velikom sakom mozes lakse da ispretucas nekog. Jer ono, realno, treba ti snage da pomeris toliku saku. I sad ceo dan mislim o tome.

 

Pričvlji nešto...

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Marvin said:

Ste te konkretno buni?

U njenom licnom slucaju naravno da je bitno ko je. Ali kapiram da ona zeli da posalje i opstu poruku, da se takve stvari desavaju i dalje drugim zenama.

 

Leci posledicu a ne uzrok. Ohrabruje zrtve silovanja da se jave i prezive traumu a ne zeli da kaze ime silovatelja i tako zaustavi neka buduca zlostavljanja. 

 

Barem ja ne vidim poentu, zamisli da si izbegao serijskog ubicu i neces da kazes ime jer svelo bi se sve na to da se prica o njemu a ne o zrtvama.

 

Ako si vec skupio hrabrost da izadjes sa tom pricom i svaka cast za to ne mogu ni da pomislim koliko one stvari treba za to, imas obavezu prema nekim buducim zrtvama valjda... ne znam mozda pogresno tumacim zato sam i napisao mozda nesto propustam.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Leci posledicu a ne uzrok. Ohrabruje zrtve silovanja da se jave i prezive traumu a ne zeli da kaze ime silovatelja i tako zaustavi neka buduca zlostavljanja. 

 

Barem ja ne vidim poentu, zamisli da si izbegao serijskog ubicu i neces da kazes ime jer svelo bi se sve na to da se prica o njemu a ne o zrtvama.

 

Ako si vec skupio hrabrost da izadjes sa tom pricom i svaka cast za to ne mogu ni da pomislim koliko one stvari treba za to, imas obavezu prema nekim buducim zrtvama valjda... ne znam mozda pogresno tumacim zato sam i napisao mozda nesto propustam.

 

šta znam, optužbe preko novina i portala, pogotovo u srbiji, nemaju smisla. valjda treba neki krivični postupak da se pokrene, tužba, pojma nemam

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sa poslednjom izjavom je bacila sumnju na svoju priču i sad mnogi veruju da je to samo marketing za njen film i može da bude kontra produktivno što se tiče samog filma i širenja priče i poruke koju nosi. U principu film koji se bavi tom tematikom bi trebao da dobije prostor na svakom portalu tako da se tema raširi što više. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Knipex said:

Sa poslednjom izjavom je bacila sumnju na svoju priču i sad mnogi veruju da je to samo marketing za njen film i može da bude kontra produktivno što se tiče samog filma i širenja priče i poruke koju nosi. U principu film koji se bavi tom tematikom bi trebao da dobije prostor na svakom portalu tako da se tema raširi što više. 

 

koliko li je sjeban ovaj svet kada možemo da posumnjamo kako je random glumica koja valjda 4 godine živi u americi, lagala da je silovana kako bi promovisala svoj dokumentarac na ovu temu.

Link to comment
Share on other sites

Meni deluje da tabloidi pokusavaju da daju neki spin prici zbog sebe samih, ova mi izjava deluje van konteksta.  Ali hajde videcemo, vreme ce pokazati.

 

@Tamburinjo imas poentu da treba reci ko je. Mada i za to verujem da ce vreme pokazati. Kao sto je bilo u slucaju Vajnstina, mnogi znaju za takve likove ali se prave ludi , sto je zastrasujuce.

Link to comment
Share on other sites

U teoriji, Tamburinjo ima poentu, jer se nepotpunim iskazom, između ostalog, šalje poruka da dotični gmaz, osim glavobolje neće imati većih problema. Pored toga, postoji opasnost smanjenja kredibiliteta onih koji bi sledeći put ukazali na takvu pojavu u javnoj sferi. 

 

Opet, sve može biti ''razumeno'' i na drugi način. Moguće je da je procenila ili je savetovana da eventualni sudski proces ne bi dobila jer bi bilo teško dokazati to nedelo, posebno nakon toliko vremena. Propast optužbe bi još gore uticala na sve druge koji bi u budućnosti pokušali da se javno pobune. Ne bi trebalo zaboraviti ni činjenicu da bi svakako bila provučena kroz blato, delom zato što moćni likovi mogu da plate horde botova i blatoida, drugim delom zato što ima mnogo skrivenih idiota koji bi rado napali neku ženu na taj način ali nemaju ni hrabrosti ni moć da se zaštite, a trećim delom zato što takođe ima i dosta onih koji bi u bukvalno svakoj takvoj situaciji reagovali sa sama je htela a sad se sveti i slično.

 

Meni deluje kao je da je odabrala srednji put - da ukaže na problem, da se o tome priča u javnosti i još neko možda ohrabri. Takođe, da makar malo uznemiri idiota, kao i one slične njemu. Možda nekog i odgovori od silovanja jer mu se ne hoda po žici razmišljanja da li će žrtva progovoriti i da li će mu pare i uticaj biti dovoljne da se spasi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

biti ''razumeno''

 

Biti shvaćeno? :classic_biggrin:  

 

Enivej, shvatam ja Tamburinja i delim sentiment... ali postoje i gore posledice toga osim saveta "ne možeš dobiti sudski proces" + provlačenje kroz blato i ostalo - bukvalno joj život može biti u opasnosti od bumbara koji ne bi štedeli ni pare ni uticaj da ona - nestane. A s njom i njena priča.

 

Plus još jedna jako zajebana implikacija o kojoj se u zadnje vreme manje razmišlja - takva prozivka može biti poziv na lična razračunavanja sa ljudima koji sa silovanjima nikad nisu imali ništa, ali signal da je OK imenovati u knjizi, intervjuu, članku, može da ima daleke posledice.   (Kao da se već i sad tako nešto ne koristi dovoljno za razne vrste diskreditacija...)

 

Stoga, koliko god bezdušno i surovo zvučalo, takve stvari (bi trebalo da) se rade na zvanične načine, pravosuđe, itd... ili one nezvanične koji nisu baš civilizacijska tekovina, ali jbg.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, uini said:

 

koliko li je sjeban ovaj svet kada možemo da posumnjamo kako je random glumica koja valjda 4 godine živi u americi, lagala da je silovana kako bi promovisala svoj dokumentarac na ovu temu.

Pogledaj komentare na vest da neće da kaže ime, na mondu na primer...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...