Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

3 minutes ago, uini said:

stvarno nisam čuo. već sam rekao da hip hop nije moj fah, to je valjda jasno i po izboru tjuna. a šta fali, ne mogu svi sve da znaju i čuju 

 

Realno. Ja npr. bas slabo znam o juznjackom hip-hopu, ako umem jos nekog sem Outcasta i Scarface-a da nabrojim, eve me. Da ne pricam da sam arhiduduk za trap, bounce i crank, jerbo me to ich ne zanima.

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, SunZero said:

ma salio sam se, nije bitno, nece uini da se ljuti

 

anyway, mogao bih da se prikljucim igri

 

 

1. inspectah deck

2. rae

3. gza

4. meth

5. ODB

6. RZA

7. GFK

8. U-God

 

Ubaci i lyrics sa geniusa, za narodne mase, da ne traze, taki je red. Plus moras sad da se vratis unazad i gradiras sve od pocetka ako oces da igras. Nema ovo kao fora banem i upadnem kako mi se dize.

 

Ovo mi je svakako bio sledeci predlog na listi, a i znam napamet pesmu tako da ono:

 

1. Tony Starks

2. Bobby Digital

3. Genius

4. INS Your Highness

5. ODB

6. The Chef

7. Johnny Blaze

8. Golden Arms

 

BTW, neshvatljivo mi je kako mogu RZA i Ghost da ti budu na dnu liste, znaci rastavili su trek na molekule

Edited by SteveFrancis#3
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Laki21 koji lebdi said:

 

Realno. Ja npr. bas slabo znam o juznjackom hip-hopu, ako umem jos nekog sem Outcasta i Scarface-a da nabrojim, eve me. Da ne pricam da sam arhiduduk za trap, bounce i crank, jerbo me to ich ne zanima.

 

 

Sto se juga tice, UGK, pre svega Ridin Dirty ti je obavezno stivo. Recimo i Denzel Curry ti je juznjak, pa Lil Ugly Mane, pa Tommy Wright III (bas sam ga juce postavljao cini mi se), pa Pusha-T, CunninLynguists, Goodie Mob, Three6 Mafia, Big KRIT... Ima ih itekako, raznih vrsta i oblika.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Ubaci i lyrics sa geniusa, za narodne mase, da ne traze, taki je red. Plus moras sad da se vratis unazad i gradiras sve od pocetka ako oces da igras. Nema ovo kao fora banem i upadnem kako mi se dize.

 

Ovo mi je svakako bio sledeci predlog na listi, a i znam napamet pesmu tako da ono:

 

1. Tony Starks

2. Bobby Digital

3. Genius

4. INS Your Highness

5. ODB

6. The Chef

7. Johnny Blaze

8. Golden Arms

 

BTW, neshvatljivo mi je kako mogu RZA i Ghost da ti budu na dnu liste, znaci rastavili su trek na molekule

 

jbg, mnogo strasnih versova u jednom od najjacih posse cut-ova ikada, mora nesto da bude na dnu

 

meni je neshvatljivo da ti je GFK na 1. mestu, ajde da je neka druga stvar ali ovde mi se cini da si prilicno subjektivan, sto je, jelte, sasvim legitimno

 

ne mogu da rangiram cisto liricki a da flow&delivery ostavim sasvim po strani a ovde Ghost zvuci kao piskavi ruki

 

 

Link to comment
Share on other sites

@SunZeroopa, znaci izvlaci se  veliki kalibar. da sam znao da cemo da idemo odmah jako sa najvecim hitovima i teskom artiljerijom izvukao bi ovu rstva.

 

jbg nisam bio upoznat dobro sa pravilima igre pa sam cenio ceo paket a ne samo stihove ranije.

ako gledamo samo  penmanship taliba i mossa konkretno ovde prednost deffu.

https://genius.com/Black-star-thieves-in-the-night-lyrics

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, SunZero said:

 

jbg, mnogo strasnih versova u jednom od najjacih posse cut-ova ikada, mora nesto da bude na dnu

 

meni je neshvatljivo da ti je GFK na 1. mestu, ajde da je neka druga stvar ali ovde mi se cini da si prilicno subjektivan, sto je, jelte, sasvim legitimno

 

ne mogu da rangiram cisto liricki a da flow&delivery ostavim sasvim po strani a ovde Ghost zvuci kao piskavi ruki

 

Bold - pa moras, sta da ti kazem, isto rekosmo i Escaladeu

 

Gde subjektivan, pa Ghostov vers i figure koje koristi ovde su legendarni. Not long is how long that this rhyme took me - odma kraj da se svira. Rimovanje weapon sa Oregon, da bi u sledecoj liniji islo here's more again, pa onda get far like a shooting star i citav nugget koji prethodi tom stihu... Bas stravicno.

 

Edited by SteveFrancis#3
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Bold - pa moras, sta da ti kazem, isto rekosmo i Escaladeu

 

Gde subjektivan, pa Ghostov vers i figure koje koristi ovde su legendarni. Not long is how long that this rhyme took me - odma kraj da se svira. Rimovanje weapon sa Oregon, da bi u sledecoj liniji islo here's more again, pa onda get far like a shooting star i citav nugget koji prethodi tom stihu... Bas stravicno.

 

 

ok, onda je to nesto drugo

 

ali opet mi INS pobediJo

 

I smoke on the mic like smoking Joe Frazier
The hell raiser, raising hell with the flavor
Terrorize the jam like troops in Pakistan
Swinging through your town like your neighborhood Spiderman
So uhh, tic toc and keep ticking
While I get you flipping off the shit I'm kicking
The Lone Ranger, code red, danger!
Deep in the dark with the art to rip charts apart
The vandal, too hot to handle
you battle, you're saying Goodbye like Tevin Campbell
Roughneck, Inspector Deck's on the set
The rebel, I make more noise than heavy metal

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, SteveFrancis#3 said:

 

Sto se juga tice, UGK, pre svega Ridin Dirty ti je obavezno stivo. Recimo i Denzel Curry ti je juznjak, pa Lil Ugly Mane, pa Tommy Wright III (bas sam ga juce postavljao cini mi se), pa Pusha-T, CunninLynguists, Goodie Mob, Three6 Mafia, Big KRIT... Ima ih itekako, raznih vrsta i oblika.

 

Ne mogu, ja ne razumem njihov beat; meni je sve sto je van NY i LA (sve van boombapa, uticaja jazza, mafioso i hc, i naravno g-funka i electrofunka) strano. Za mene je muzika stala ranih dvehiljaditih :) Tu cirkulisem i tu mi je dobro.

Link to comment
Share on other sites

Pa UGK su mnogo blizi OutKastu i Geto Boysima nego li nekakvim modernim juznjacima. Narocito taj Ridin Dirty koji ima taj sof&mellow sound koji podseca na ATLiens i Southernplalisticadillacmusik, slicno je i sa Goodie Mobom, a CunninLynguisti su uglavnom na varijacijama boom bapa. Ni ja nisam uopste fan modernog tejka, mislim da je to sve samo izgovor za generalno odsustvo sluha, osecaja i vokalnih talenata (naravno, ne mislim na vokal u singing kontekstu), pa kao dosta je da imam zanimljivu liriku, ako me ispostuje producent i obezbedi neki solidan bit, na konju sam i prodajem milionske tiraze. To ti je taj avangardni fenseraj. Mada opet ima slucajeva likova koji zaista imaju talenta, ali svesno uranjaju u osrednjost i prihvataju 'diktat trzista' do te mere da ih gotovo sramota da izbacuju stvari koje su zaista muzicki pismene.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Lepse mi kad tu nije Kanye 🙂

 

Interesantno da je pesma nastala kao deo reklamne kampanje za Nike Air Force 1, a zna se ko je u ovoj ekipi "Nike head" 🙂

 

Ipak, iako su tu 3 od mojih omiljenih 5 mcjeva i da mi je tesko da biram, moram da kazem da je ovde KRS izdominirao. Lepo objasnio covek sve, sano ko 'oce da slusa 🙂

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Protect ya neck

 

Ne znam kako moze biti vers ovaj dio dje je U-God, ali ajde. 

 

1. Inspectah Deck

2. Ghostface

3. Raekwon(Rae got it goin on pal, call me the rap assassinator

Rhymes rugged an built like Schwarzenegger)

4. RZA

5. OI Dirty Bastard

6.GZA

7. Method man

8. U-God

 

Rekli smo da neki limit budu 2 pjesme dnevno, juce ste prebacili, nema veze, ali za naredni period da znate. 

 

Da ne ostanem duzan, Uini je postavio III Vibe, neka bude: 1. Q-Tip, 2. Busta

 

Frensis- Verbal Intercourse:

 

1. Ghostface

2. Nas

3. Raekwon

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...