Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

19 hours ago, djole said:

Ima li ko da se peo na Rtanj? Tangovaću Arsenija jer je negde iz tog kraja valjda. @Arsenije Pesic

 

Zanimaju me staze, koliko vidim ima ih nekoliko ali glavne su ta valjda južna i severna. E sad, slabo sam uspeo da nađem mape gde su ucrtane staze, jedino sam našao jednu te staze sa južne strane na nestvarna.blog (mala reklama, stvarno je super blog), pa sam otprilike ucrtao i izmerio i to mu dođe nekih 5.2 km (treba dodati malo jer sam sigurno negde kratio), pa me zanima jel to to ili sam nešto pogrešio? Pošto sam uglavnom nailazio na podatke na netu da je staza dužine oko 12 km, pa pretpostavljam da je tu uračunat i silazak? 

 

rtanj-staza.png
 

 

E sad, koliko je to teška staza, koliko otprilike vremena treba do vrha i tako to? Čisto da znamo da se pripremimo, da nas baš ne uhvati mrak na primer.

 

Išao sam ja i to bez ikakve opreme i blago opijen (if you know what I mean). Išao sam iz sela Rtanj, treba jedno 3 sata minimum do vrha i jedno 2 sata silazak. To je valjda najlakša staza. Ima nekih težih sa druge strane. Takođe, nisam imao vode jer je bila u rancu ortaka koji je otišao napred i više se nije osvrtao. Ne treba ići kad je jako sunce, izgoreo sam kao englez u pefkohoriju. Ako si u iole nekoj fizičkoj spremi, nije strašno čak ni pod ovakvim moronskim uslovima pod kojima sam ja išao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Green23 said:

Naravno da posle razgovora sa svevišnjim prekidaju proteste

 

Zvao sam sindikat Nezavisnot (iz koga sam se baj d vej danas demonstrativno iskljucio) koji je jedan od organizatora ovih taksi protesta i u razgovoru sam vise puta pitao zasto ne blokirao ceo grad i zasto nisu smeli da blokiraju dok je bio Erdogan nervozni sagovornik mi je rekao da su oni nezavisni i da ja lazem i da nemam pojma i pitao me je verovali ili ne " a nije ti smetao 5 oktobar" 

 

Sad je valjda svima jasno da su to smecari najobicniji kojima samo pojacavam zelje za gubitkom posla u taksi kartelu. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tamburinjo said:

 

Zvao sam sindikat Nezavisnot (iz koga sam se baj d vej danas demonstrativno iskljucio) koji je jedan od organizatora ovih taksi protesta i u razgovoru sam vise puta pitao zasto ne blokirao ceo grad i zasto nisu smeli da blokiraju dok je bio Erdogan nervozni sagovornik mi je rekao da su oni nezavisni i da ja lazem i da nemam pojma i pitao me je verovali ili ne " a nije ti smetao 5 oktobar" 

 

Sad je valjda svima jasno da su to smecari najobicniji kojima samo pojacavam zelje za gubitkom posla u taksi kartelu. 

 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Stondisha said:

how was your day?

72810600_10221144683709145_5292272974307

 

Opšta panika juče, a u stvari standardni pad sistema na da predavanja PDV prijava :lol_2:

 

Ko ih terao da objedine datume za mesečne/tromesečne, pre toga je sve radilo.

 

 

os. brateuuu ... kupi novi monitor, tastaturu, a verovatno i miš 😄

Edited by realno *w
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, realno *w said:

 

Opšta panika juče, a u stvari standardni pad sistema na da predavanja PDV prijava :lol_2:

 

Ko ih terao da objedine datume za mesečne/tromesečne, pre toga je sve radilo.

 

 

os. brateuuu ... kupi novi monitor, tastaturu, a verovatno i miš 😄

I stampace.:lol_2:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

 

Opšta panika juče, a u stvari standardni pad sistema na da predavanja PDV prijava :lol_2:

 

Ko ih terao da objedine datume za mesečne/tromesečne, pre toga je sve radilo.

 

 

os. brateuuu ... kupi novi monitor, tastaturu, a verovatno i miš 😄

 

Ovo im je drugi put ove godine... ranije se nije dešavalo da padne sistem 15. u mesecu možda jednom prošle godine... da li su oni preopteretili servere ili šta već al u glavnom nešto u poslednje vreme ne fercera poreska uprava kako valja nikako... a sve je to počelo sa prošlogodišnjom reformom koja je valjda i dalje u toku...  haos su napravili...  'ebali su nam (poreskim obveznicima) majku majčinu

 

 

49 minutes ago, Kronostime said:

I stampace.:lol_2:


Zašto bih?

još sam vam slikao nabudževinu komp za komunikaciju sa državnim portalima (purs, croso,...) da vam slikam Epson lx 300+ na kojima svi radimo pali bi ste na dupe... ja kao glavnokomandujući imam Epson LX-300+II 😉




edit:

jutros stiže dokumentacija za gradjevinsko preduzeće koje vodimo...  ugovori za radnike i da se prijave u radni odnos Hakan Šukur, Umit Davala i Hašan Šaš  i još 3-4 turska državljanina... e sad ide poražavajući deo: prijavljuju se na radna mesta: Pomoćni fakng gradjevinski radnik......   lebe mekani uvozimo zidare od po 50-60 godina iz turske... 

Edited by Stondisha
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kronostime said:

I stampace.:lol_2:

 

3 hours ago, Stondisha said:

još sam vam slikao nabudževinu komp za komunikaciju sa državnim portalima (purs, croso,...) da vam slikam Epson lx 300+ na kojima svi radimo pali bi ste na dupe... ja kao glavnokomandujući imam Epson LX-300+II 😉

 

Pa da, stara kombinacija HP 1010 + Epson LX300+ je neuništiva 😄

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...