Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Jutarnji dijalog iz kancelarije, (koleginica pustila DIsturbed, Soud of...) i priseća se bivših, ja tek ušao...

 

K:  E, znaš da sam izašla u subotu... :smiley22:

J: ...da baciš đubre. I ja sam.

K:  Ne, ne, ne, bila sam...

J: u kurcu. I ja sam.

K: ...u Pančevu.

J: e, toliko nisam :classic_ninja:

 

...The words of the prophets are written on the subway walls and tenement halls... :61:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, fancy said:

Jutarnji dijalog iz kancelarije, (koleginica pustila DIsturbed, Soud of...) i priseća se bivših, ja tek ušao...

 

K:  E, znaš da sam izašla u subotu... :smiley22:

J: ...da baciš đubre. I ja sam.

K:  Ne, ne, ne, bila sam...

J: u kurcu. I ja sam.

K: ...u Pančevu.

J: e, toliko nisam :classic_ninja:

 

...The words of the prophets are written on the subway walls and tenement halls... :61:

Biti ćeš ubačeT u rafinerijski dimLjak. :capone:

Link to comment
Share on other sites

Ima li ko da se peo na Rtanj? Tangovaću Arsenija jer je negde iz tog kraja valjda. @Arsenije Pesic

 

Zanimaju me staze, koliko vidim ima ih nekoliko ali glavne su ta valjda južna i severna. E sad, slabo sam uspeo da nađem mape gde su ucrtane staze, jedino sam našao jednu te staze sa južne strane na nestvarna.blog (mala reklama, stvarno je super blog), pa sam otprilike ucrtao i izmerio i to mu dođe nekih 5.2 km (treba dodati malo jer sam sigurno negde kratio), pa me zanima jel to to ili sam nešto pogrešio? Pošto sam uglavnom nailazio na podatke na netu da je staza dužine oko 12 km, pa pretpostavljam da je tu uračunat i silazak? 

 

rtanj-staza.png
 

 

E sad, koliko je to teška staza, koliko otprilike vremena treba do vrha i tako to? Čisto da znamo da se pripremimo, da nas baš ne uhvati mrak na primer.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, djole said:

Ima li ko da se peo na Rtanj? Tangovaću Arsenija jer je negde iz tog kraja valjda. @Arsenije Pesic

 

Zanimaju me staze, koliko vidim ima ih nekoliko ali glavne su ta valjda južna i severna. E sad, slabo sam uspeo da nađem mape gde su ucrtane staze, jedino sam našao jednu te staze sa južne strane na nestvarna.blog (mala reklama, stvarno je super blog), pa sam otprilike ucrtao i izmerio i to mu dođe nekih 5.2 km (treba dodati malo jer sam sigurno negde kratio), pa me zanima jel to to ili sam nešto pogrešio? Pošto sam uglavnom nailazio na podatke na netu da je staza dužine oko 12 km, pa pretpostavljam da je tu uračunat i silazak? 

 

rtanj-staza.png
 

 

E sad, koliko je to teška staza, koliko otprilike vremena treba do vrha i tako to? Čisto da znamo da se pripremimo, da nas baš ne uhvati mrak na primer.

Pitaću ćaleta ujutru ako ti niko ne odgovori do tad 😄 Čovek planirani svuda redom, kontam da zna 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, djole said:

Ima li ko da se peo na Rtanj? Tangovaću Arsenija jer je negde iz tog kraja valjda. @Arsenije Pesic

 

Zanimaju me staze, koliko vidim ima ih nekoliko ali glavne su ta valjda južna i severna. E sad, slabo sam uspeo da nađem mape gde su ucrtane staze, jedino sam našao jednu te staze sa južne strane na nestvarna.blog (mala reklama, stvarno je super blog), pa sam otprilike ucrtao i izmerio i to mu dođe nekih 5.2 km (treba dodati malo jer sam sigurno negde kratio), pa me zanima jel to to ili sam nešto pogrešio? Pošto sam uglavnom nailazio na podatke na netu da je staza dužine oko 12 km, pa pretpostavljam da je tu uračunat i silazak? 

 

rtanj-staza.png
 

 

E sad, koliko je to teška staza, koliko otprilike vremena treba do vrha i tako to? Čisto da znamo da se pripremimo, da nas baš ne uhvati mrak na primer.

 

Pohvalno je da ti 'ličim' na nekog ko bi se peo na Rtanj. :classic_biggrin:  Mada, jeste na mojoj to-do listi.

 

Jedino što znam da ti kažem je da se peo moj kolega koji je '64. godište i niti je planinar niti je u kondiciji, i da se peo i sa severne i sa južne strane, tako da ne bi trebala da bude neka nemoguća misija. Znam i da se još dosta ljudi hvalilo da se pelo, ali to nisam proveravao. Trebalo bi da su staze vidljive i da nema opasnosti da se pogubite. Takođe, kažu da je pogled i osećaj kad dođeš na vrh, pa, vrh. :classic_smile:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@djoleJa sam se dvaput penjao, ali poslednji put pre tačno 10 godina. Oba puta smo kretali iz mesta Rtanj, a u njega smo se i vraćali. Prvi put smo išli nekom šašavom stazom, malo na svoju ruku, još južnije od ove koju si ucrtao, popeli se na greben istočno od samog Rtnja pa smo posle išli grebenom do tog piramidalnog dela i naravno skroz se izgrebali. Vraćali smo se tom dužom stazom koju si ucrtao na slici, a drugi put smo u oba smera išli tom stazom. Ona je bila ok, pregledna, dobro obeležena i prohodna, doduše konstantan je uspon. Malo je dosadan i naporan taj poslednji deo koji ide serpentinama, posebno kad je toplo ili duva. U svakom slučaju nije preterano veliki napor. Na Rtanj se ide i noću i zimi, mlado i staro, tako da verujem da ćeš izgurati bez problema i da se nećete izgubiti.

 

Ne mogu sad da dobijem ortake koji su išli više puta poslednjih godina pa da ti dam više detalja, ali pogledaj za više informacija www.stazeibogaze.info 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...