Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

1 hour ago, Ne sam Safete said:

spacer.png

 

 

Bio sam skoro u Kardifu, galebovi tamo prave šou program. 
Razbacali su smeće po celom gradu, kenjaju, pa ispuštaju one njihove krike, prave ogromnu buku. Tipa treba 3, 4 čoveka da poprave klimu. Jedan popravlja, a dvojica, trojica ga brane od galebova. Ludilo. 😄
Pazi ovo:
https://www.theguardian.com/uk-news/2019/jul/22/seagull-carries-away-dog-from-garden-devon

Edited by uvrnuto
  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Masis loptu ko Boaci sinoc.

 

Ovo je sad kao kad bi rekao ne placas infostan i ne mozes da odes kod lekara zbog toga. Samo ovo moje poredjenje ima vise smisla. 

 

Poenta je da na sajtu poste na stranici cesto postavljena pitanja na poslednjem mestu stoji obavestenje sta je od dokumenata potrebno za podizanje novca pri post expres uplati. Vazeci identifikacioni dokument i pokazivanje sms poruke od poste. 

I ja izvadim vozacku, ima moja ruzna slika, imam sms na telefonu i oni kazu ne moze. 

 

Ok nije problem ako vozacka nije identifikacioni dokument (ne mogu da nadjem podatak) samo ne mogu da verujem da u banci Sosiete prihvate i kazu ok sta treba a u drzavnoj ustanovi nece. 

Ali stvar je vrlo jednostavna, nosis licnu i resen problem, sta imas uopste da razbijas glavu? Jer ti em si duzan da je nosis na putu do banke ili poste, em si miran kada udjes u banku ili postu i ne znam sta sad uopste treba da razbijamo glavu oko toga da li je vozacka validna ili ne.l? Sta uopste i taj u drzavnoj ustanovi treba da se bavi time kada je tvoja duznost da na tom mestu i u tom trenutku imas licnu kod sebe..

 

Mislim, ok, mozda si ti i u pravu, mozda sada mozemo da kopamo po nekim zakonima i nadjemo da moze i sa vozackom, ali to je sve besmisleno jer si ti trebao da napravis jedan potez rukom i stavis licnu u dzep.

 

Pravno gledano, ako ti uzmes da ih tuzis ili nesto jer ti ne daju sa vozackom, isto tako tu moze da dodje murija i da ti pise kaznu za nenosenje licne i tako u krug.

 

Ja sam prvi koga smara sve to oko licne i nisam je ni izvadio ni vreme i ne nosim je uvek sa sobom, ali kada idem u banku ili idem nesto da podignem, naravno da cu da je nosim, a ne da se posle iscudjavam, kopam po zakonu, kukam na forumu...

 

Isto tako, prvi ne volim te salteruse i drzavne sluzbenike, ali ti ovde ljudima tamo stvaras probleme i komplikacije, moraju da se prepiru sa tobom, da ti objasnjavaju...samo zato jer nisi napravio jedan potez rukom i stavio licnu u dzep. I ja sad isto zbog toga isto moram da gubim vreme pisuci ovo.

 

Ne razumem stvarno tu potrebu za teranjem pravde gde treba i ne treba.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bek said:

 

Mislim, ok, mozda si ti i u pravu, mozda sada mozemo da kopamo po nekim zakonima i nadjemo da moze i sa vozackom, ali to je sve besmisleno jer si ti trebao da napravis jedan potez rukom i stavis licnu u dzep.

 

 

Moja poenta.

Ako sam ja u pravu i moze sa vozackom sta salterusu a i tebe boli kurac sto nisam izvadio licnu i nisam napravio taj jedan potez. Neka ga napravi salterusa.

Princip jebeni. Pogotovo kad gospodja menadzerka nadrndano kaze ne moze i ode sa kafom nazad u smiraj kancelarije. 

 

A to oko toga dal ja kukam na forumu il te smaram il ti razbijas glavu i gubis vreme, iskren savet. 

Ako ti se ne svidja post preskoci, ako te smaram imas opciju ignor, mirna Backa. 

Za sve ostalo ako mislis da je neprikladno, uvredljivo ili ne bi trebalo da se nalazi na forumu imas report.

 

Samo me zajebes sa tim nadobudnim pridikama jao gubim svoje dragoceno vreme i habam svoj ogroman IQ pisuci tebi ovde gluposti jer je tebe mrzelo izvadis licnu. Ok?

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bek said:

Ne razumem stvarno tu potrebu za teranjem pravde gde treba i ne treba.

 

skontaj ovo:

Oba dokumenta i Vozačku i Ličnu kartu (i Pasoš na kraju krajeva) si podiga u istoj kancelariji kod istog službenika u istoj stanici MUP-a.  bukvalno si sva tri podigao na istom mestu isti dan kod istog čoveka/žene.... od ta tri dokumenta koja ti je država izdala, dva su validna treći njie. 

E sad jebi ga... skontaj ti nas što je to nama nebuloza, a ne da nam pametuješ kako smo mi ono nešto tupalji... a republika srbija i propisi ono nešto kao jebi ga ok... i to je tako i tako da se ponašamo.  Znači izvini, al nisi u pravu, jer treba u Srba da se više vodi računa o suštini, nego li o formi, kao što se to radi po zapdnim, razvijenim zemljama...

Suština: sva tri dokumenta izdaje "republika" Srbija,  i sva tri u zavisnosti od potrebe su ti validna....  msm jebem mu miša onda dolazimo u sitaciju da ti saobraćajac ne priznaje Vozačku bez Liče karte, a da ti graničar ne traži vozaču i saobraćajnu kad napuštaš državu i 1500000  drugih jebenih apsurdnih situacija.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Moja poenta.

Ako sam ja u pravu i moze sa vozackom sta salterusu a i tebe boli kurac sto nisam izvadio licnu i nisam napravio taj jedan potez. Neka ga napravi salterusa.

Princip jebeni. Pogotovo kad gospodja menadzerka nadrndano kaze ne moze i ode sa kafom nazad u smiraj kancelarije. 

 

A to oko toga dal ja kukam na forumu il te smaram il ti razbijas glavu i gubis vreme, iskren savet. 

Ako ti se ne svidja post preskoci, ako te smaram imas opciju ignor, mirna Backa. 

Za sve ostalo ako mislis da je neprikladno, uvredljivo ili ne bi trebalo da se nalazi na forumu imas report.

 

Samo me zajebes sa tim nadobudnim pridikama jao gubim svoje dragoceno vreme i habam svoj ogroman IQ pisuci tebi ovde gluposti jer je tebe mrzelo izvadis licnu. Ok?

Ali ti teras princip, a da ni sam ne znas da li si u pravu, o tome se radi. Priznajes da ni sam ne znas da li je vozacka vazeca kod takvih stvari, a teras neki princip. Da si sto posto u pravu i da je to opste poznata cinjenica pa ajde. Ali ok, ja se izvinjavam za nadobudno ponasanje, necu ici dalje.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Yi Sun Shin said:

Ne kontam...jel na nekom sajtu ili dokumentu te banke stoji da je vozačka validan dokumenat za obavljanje poslova i transakcija u poslovnicama te banke. Ako ne stoji, onda Fendere nisi u pravu,

 

ne piše lista validnih dokumenata koje pošta priznaje.

Piše samo ponesite validan dokument, a ti onda dolaziš na šalter, gde će te neki službenik u odnosu na njegov dan danas ceniti da li si validan ili nisi... pa za stondišu koji ume da se presamiti na šalteru i da zatrepće okicama Vozačka može...  a ti YI šti si nekog sakea se napio sinoć pa si jutros na šalter došao kao pčelar pripravnik... e za tebe dogošu ne može!!!! MRŠ!!!!


#TemaTambura  on this one.  Momak je u pravu nema greške.

Link to comment
Share on other sites

 

Bez licne ne idem ni smece da bacim ispred zgrade, od kada me je 90i tamo neke, u vreme studentskih protests, startovao DB i pitao: Licna karta se nosi sa sobom ili ostavlja u prodavnici umesto kaucije za gajbu piva!!!??? Indeksssssss... Student 😄 kaze Cika iz DBa: posle ova 3 meseca "setnje" sada bih najradije jednog studenta zakopao na Kosutnjaku 😴

 

Naravucenije: kupujte pivo u limeKi 😄

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stondisha said:

 

ne piše lista validnih dokumenata koje pošta priznaje.

Piše samo ponesite validan dokument, a ti onda dolaziš na šalter, gde će te neki službenik u odnosu na njegov dan danas ceniti da li si validan ili nisi... pa za stondišu koji ume da se presamiti na šalteru i da zatrepće okicama Vozačka može...  a ti YI šti si nekog sakea se napio sinoć pa si jutros na šalter došao kao pčelar pripravnik... e za tebe dogošu ne može!!!! MRŠ!!!!


#TemaTambura  on this one.  Momak je u pravu nema greške.

 

Kurac je u pravu...evo ja na primer hipotetički, zakupim prostor i organizujem žuraju na koju pozovem sve vas s foruma i kažem ponesite samo validan dokumenat za identifikaciju da bi ušli. Pa dođe Realni donese pasoš, ja ga pustim. Pa dođe Safet ponese ličnu, ja ga pustim. Pa dođe Arsenije ponese člansku KK Partizan ja ga pustim jer mi se može, imam pravo na to. Pa dođe Fender ponese vozačku, ja kažem jebse Fendere, ne primam vozačku donesi mi ličnu i produžim dalje...jer imam jebeno pravo na to, baš kao što banka ima jebeno diskreciono pravo da validnim dokumentom za obavljanje transakcija smatra pasoš i ličnu a ne vozačku i to što je neko nekad napisao neki državni propis u kome je stavio da je vozačka validan dokumenat, ni na koji način ne obavezuje mene kao organizatora pomenute žurke , baš kao i banku koja je privatna institiucija da tu istu vozačku prihvata kao validan dokumenat. Možda možeš s njom da ideš da završiš neki posao u MUP ili ministarstvo, ali banka ima pravo da ga odbije

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Yi Sun Shin said:

 

Kurac je u pravu...evo ja na primer hipotetički, zakupim prostor i organizujem žuraju na koju pozovem sve vas s foruma i kažem ponesite samo validan dokumenat za identifikaciju da bi ušli. Pa dođe Realni donese pasoš, ja ga pustim. Pa dođe Safet ponese ličnu, ja ga pustim. Pa dođe Arsenije ponese člansku KK Partizan ja ga pustim jer mi se može, imam pravo na to. Pa dođe Fender ponese vozačku, ja kažem jebse Fendere, ne primam vozačku donesi mi ličnu i produžim dalje...jer imam jebeno pravo na to, baš kao što banka ima jebeno diskreciono pravo da validnim dokumentom za obavljanje transakcija smatra pasoš i ličnu a ne vozačku i to što je neko nekad napisao neki državni propis u kome je stavio da je vozačka validan dokumenat, ni na koji način ne obavezuje mene kao organizatora pomenute žurke , baš kao i banku koja je privatna institiucija da tu istu vozačku prihvata kao validan dokumenat. Možda možeš s njom da ideš da završiš neki posao u MUP ili ministarstvo, ali banka ima pravo da ga odbije

Dobro, fender je bio u posti.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Yi Sun Shin said:

 

Kurac je u pravu...evo ja na primer hipotetički, zakupim prostor i organizujem žuraju na koju pozovem sve vas s foruma i kažem ponesite samo validan dokumenat za identifikaciju da bi ušli.

 

a onda Tambura okrene mene i kaže mi Brate Stondi, Yi mi ne da da udjem... brate  osećam se kao da pokušavam da udjem na CZV utakmicu....  slušaj Tamburinjo, zovi muriju, citiraj im ovo iz atačmenta i traži im da ga uhapse jer po zakonu on sme da ti menko počeška yayca...  a ne da ne sme da ima uvid u tvoja dokumenta nego će i u zatvor da ide.

e sad ti meni nadji ovde kako ste ti i gospodja poštarka nadležni i ovlašćeni da se u moju ličnu kartu zagledate?

ovo sad je već teranje maka na konac, ali zakon je jasan.

https://www.paragraf.rs/100pitanja/prava_gradjana/ovlascena_lica_za_utvrdjivanje_identiteta_gradjana.html

 

 

EDIT:

na stranu što bi Pošta kao Javno Preduzeće u službi gradjana trebala da bude prijemčivija, funkcionalnija, sa jasno istaknutim pravilima jebenim, pa da gradjanin Fenderovski ne mora da obidje Tomu Filu, Borivoja Borovića i Boža Pelevića i da se u njihovim kancelarijama raspita za mišljenje i stav šta je to validan dokument za iindentifikaciju uz pomoć koga će u pošti moći da....

Edited by Stondisha
Link to comment
Share on other sites

Aj sad polako posto ode ova rasprava u nekom smeru u kom ne treba jos ce me Bek i Boki ispickati :-D 

 

Moj prvi post je bio pitanje dal je validno ili nije? Ne dal sam u pravu ili ne posto ko sto kaze Bek pojma nemam, ne mogu da nadjem na internetu.

 

Dakle na sajtu ne pise koja dokumenta da poneses. Mozda i vozacka stvarno nije validna al onda me gospodjica gospodja u banci voli pa mi na lepe okice uzima vozacku kao validan dokumet. Sto je moguce, mada tesko posto nemam lepe okice, al moguce. Sto opet ne mora da znaci da je i u posti isto tako validan dokument kao u banci al razmisljam logicki, njima treba sms sa telefona da ukucaju sifru i dokument sa slikom da utvrde da sam to stvarno ja. Ako upisuju neke podatke sa licne ok moja greska al onda pitam Stondisu jel imaju prava na to 😄

 

Problem nastaje ako jeste validan dokmuent a mene iz nekog razloga krene da drnda salterusa i kao e ne moze to daj licnu. Ok tu mi je 2 sekunde ali zasto me drndas? Zasto sam ja duzan da upijam tvoju nervozu i budem dzak za udaranje jer te sef/muz/komsija iznervirao i sada se istresas na meni i glumis big boss-a spustajuci mene na nivo mrava. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Yi Sun Shin said:

A ti nemoj davat lk u banci kad ti traže, to je tvoje pravo, baš kao što banka ima pravo da ti u tom slučaju ne odobri transakciju.

 

Morao sam na foru u Resavskoj u Uni Kreditu da dišem pare, a u Vojvodjanskoj gore na Lionu nisu htele šalteruše da mi priznaju pasoš 😄

šištoyayc mi je za banke, njih ima na svakom ćošku, pa ako vam ne treba klijenat Stondisha, ima ko hoće jel te...   problem je meni sa ovim državnim preduzećima, koja ne priznaju validna dokumenta izdata od strane drugih DRŽAVNIH organa, a takvih slučajeva sam se nagledao u životu milijardu :krstipd4:

 

na primer, da fond PIO ne priznaje uplate po REŠENJU PORESKE UPRAVE, pa Sun Shin da bi išao u pemziju mora da tuži PIO i ostale formalne nebuloze koje suštinski mene gadjaju u taj neki fajt živac, jer ne mogu da skontam da ako je došao lik kome na vozačkoj piše Tamburinjo Fenderovski, ima taj sedmocifreni kod za dizanje para....  pa majku mu...  da li je to neki kriminal master mind koji je ovu složenu operaciju falsifikovanja i hakovanja izveo da bi pravom Fenderovskom, sa računa digao 5k dindžosa?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Yi Sun Shin said:

Mene više nervira jebena DINA kartica. VISA mi istekla pre tri meseca. DINU kao obavezno moraju svi da imaju, izdali mi je dok si rekao "Volim Partizan" , i zavlače me za VISU evo dva i po meseca, tokom kojih ja moram koristiti DINU i finansirati ovu lopovsku vlast.

 

UH to da,  meni i supruzi su uručili fakin DINA Karticu koju radi firma  brata Ane Brnabić isti dan, a supruga nema dinarski račun, nego samo devizni, al su joj ipak morali uručiti DINA karticu...  istog sekunda smo je vratili i pisali zahtev za uništenje iste.

Koristi šKe ko svaki srbo, šta to ti tu meni nešto platne kartice ovo ono i ostale fore sa truloga zapada.  :s_d:

 

 

Inače ne koristimo ih jer su preskupe, imamo neku viza elektron za plaćanje on line i to je to, jer ista nema nikakva održavanja, provizije & shit...

 

 

To sa Dina karticom ti je isto uterivanje spolovila kao i sa finansiranjem RTS-a imo-nemo TV pretplatu plaćaš.

A pročitah da menjamo tablice OPET 2020 godine... cena sitnica... dva parčeta lima = 4000.  Što menjamo tablice kad smo ih menjali pre dve godine?
 

 

Link to comment
Share on other sites

 
Kurac je u pravu...evo ja na primer hipotetički, zakupim prostor i organizujem žuraju na koju pozovem sve vas s foruma i kažem ponesite samo validan dokumenat za identifikaciju da bi ušli. Pa dođe Realni donese pasoš, ja ga pustim. Pa dođe Safet ponese ličnu, ja ga pustim. Pa dođe Arsenije ponese člansku KK Partizan ja ga pustim jer mi se može, imam pravo na to. Pa dođe Fender ponese vozačku, ja kažem jebse Fendere, ne primam vozačku donesi mi ličnu i produžim dalje...jer imam jebeno pravo na to, baš kao što banka ima jebeno diskreciono pravo da validnim dokumentom za obavljanje transakcija smatra pasoš i ličnu a ne vozačku i to što je neko nekad napisao neki državni propis u kome je stavio da je vozačka validan dokumenat, ni na koji način ne obavezuje mene kao organizatora pomenute žurke , baš kao i banku koja je privatna institiucija da tu istu vozačku prihvata kao validan dokumenat. Možda možeš s njom da ideš da završiš neki posao u MUP ili ministarstvo, ali banka ima pravo da ga odbije
Pustio si Realnog, Safeta i dedu, a Tamburu oterao... Liči više na kkP topik nego na žurku ;)
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Jbt, da l' je ovaj Fender jednom negde prošao/ušao/obavio posao iz prve? :classic_biggrin:Sveti Petar će mu tražiti još jedan papir.

 

@ličnakartapraznajeeee, znam da s vremena na vreme kod takvih zahteva poneti identifikacioni dokumenAt vidim da stoji lk/soška/vozačka. Ne sećam se gde/kada/koliko često to vidim ali znam da se dešava. Dakle, nije da nigde nije dozvoljena ali se u tim slučajevima obično jasno navede šta se prihvata. 

 

U ovom slučaju osnovni problem je to što Pošta nije navela šta prima od dokumenata. U pojedinim slučajevima klincima je đačka knjižica identifikacioni dokument ili studentima indeks, pa svašta može da se podvede pod taj izraz. Drugo, pitanje je i kako utvrđuju identitet - da li im je dovoljno samo vizuelno, tj. gledanjem da li se poklapaju ime i ružna faca ili porede i broj LK sa onim u bazi. To bi moglo da objasni zašto neko ne prihvata pasoš ili vozačku mada ja za to pre nisam čuo. Stoji i ono stondišino da ih je sve izdao isti organ - MUP pa zvuči neverovatno da neko nešto prihvata a nešto ne. Najgore od svega je nadrndana šefica koja bi trebalo da mu lepo objasni šta, kako i zbog čega se nešto prihvata a nešto ne.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...