Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

13 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Slažem se sa napisanim, samo bih ovde dodao da ipak ona ovom prijavom njegovom poslodavcu nije rešila nijedan od mogućih potencijalnih problema.

Štaviše, lično bih imao zent da prijavim nekog ko zna gde živim. I to stvarno mislim. 

 

Nadam se da se ipak kod njih priča zavrišila ovde.

 

Upravo to.

 

Devojka je u lose - lose poziciji, to ti najbolje ilustruje koliko su oni tu od starta u neravnopravnoj poziciji.

 

Zato i jeste veliko to sto je ona uradila posto je time ipak smanjila sansu da se isto dogodi jos nekome.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, nemanjaol said:

Ovako u interakcijama lepo vaspitanje i neko osnovno poštovanje su uglavnom dovoljni da se interakcija završi normalno (bio odgovor pozitivan ili negativan), a savet za drugare koji su se susreli sa devojkama koje su vas prvo odbile pa posle bile u fazonu "Hoću nekog ko je uporan i ko hoće da se trudi oko mene" zajebite tu priču odmah. Meni je to znak da je osoba nezrela / debil.

Da se nadovežem, pošto sam ja to prvi pomenuo. Prvo, ti tek ex-post saznaš da je taj neko očekivao od tebe da budeš ovakav ili onakav, tako da vrlo često već pre toga odustaneš pa ti to saznanje da je osoba debil malo znači.

 

Drugo, već sam to pomenuo, poenta nije u konkretnoj osobi nego u činjenici da u periodu kad ti gradiš svoj pristup i shvataš šta je ok a šta ne ili šta prolazi a šta ne oko sebe viđaš milion različitih situacija i priča i ne možeš iz te kakofonije jasno da razabereš dobro i loše, posebno ako dobiješ pridiku za nešto što ti se čini da drugima prolazi i niko ne pravi dramu oko toga.

 

Malo lustracije, kad sam imao dvadesetak godina, pomogao sam drugarici da preko telefonskog imenika nađe dečka koji joj se svideo i kome je znala ime, prezime i iz kog je dela grada. Lik se šoknuo ali su se našli, popričali i ništa nije dalje bilo. Da li smo bili manijaci zbog uhođenja ili je to samo simpatična priča o snalažljivosti?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gledan van, ludilo 1 said:

Da vas pitam - zašto neki od vas koriste neki fizički nedostatak (tj. nešto što je kao takvo percipirano od većine) da biste dodatno apostrofirali neki negativni nadimak i sl. npr. “ćelava prevara”, “nosata spodoba/neznalica” itd. Nikad mi to nije bilo jasno, trebali bismo valjda svi biti ljudi koji su prevazišli te dječje boljke.

 

Ljudi dosta osobina vezuju za fizičke karakteristike i onda tehniku koriste da naglase tu osobinu. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kooineeperk said:
2 hours ago, AgroLaki said:

Deluje mi da je ovaj Mr.D u stvari Donesi ekipa. Glovo taman iskesirao Donesi da se skloni sa scene, neko uzeo kes i napravio opet isto. 😄

 

2 hours ago, uini said:

@AgroLaki, mr d je cargo, cesto me dostave negde u tim kolima

 

U pravu ste obojica. 

 

Da dopunim: 

 

Glovo je kupio Donesi. Ne znam da li se nisu zastitili ugovorom da ista ekipa ne moze da radi isti biznis ili ih jednostavno nije bilo briga za konkurenciju vec su hteli samo klijente i eventualno radnike. Ali onda je ekipa koja je radila Donesi (uz pomoc jos nekih finansijera) napravila Mr.D. Cak su prvobitno hteli da nazovu novu firmu kao Mr.Donesi ali se predomislili u poslednjem trenutku. Na primer, vidi se u linku ka Google play aplikaciji da se zove rs.mrdonesi.mobile 🙂 

 

A finasijeri su isti i za CarGo, otuda saradnja izmedju CarGo-a (koji je inace imao svoju Batler uslugu) i ovog novog Mr.D.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Da dopunim: 

 

Glovo je kupio Donesi. Ne znam da li se nisu zastitili ugovorom da ista ekipa ne moze da radi isti biznis ili ih jednostavno nije bilo briga za konkurenciju vec su hteli samo klijente i eventualno radnike. Ali onda je ekipa koja je radila Donesi (uz pomoc jos nekih finansijera) napravila Mr.D. Cak su prvobitno hteli da nazovu novu firmu kao Mr.Donesi ali se predomislili u poslednjem trenutku. Na primer, vidi se u linku ka Google play aplikaciji da se zove rs.mrdonesi.mobile 🙂 

 

A finasijeri su isti i za CarGo, otuda saradnja izmedju CarGo-a (koji je inace imao svoju Batler uslugu) i ovog novog Mr.D.

 

Food Panda je kupila donesi.com jos 2014. 

 

Nisam tacno siguran ali mislim da originalna Donesi ekipa vec neko vreme nije bila deo onoga sto je na kraju kupio Glovo.

 

E sad sta je bilo posle i kako su izgledali ti ugovori sto su potpisivani ne znam, ali ocigledno je Glovo napravio propust posto su ovi maltene odmah posle akvizicije pokrenuli ovu Mr. D pricu sa car Goom.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nemanjaol said:

 

Food Panda je kupila donesi.com jos 2014. 

 

Nisam tacno siguran ali mislim da originalna Donesi ekipa vec neko vreme nije bila deo onoga sto je na kraju kupio Glovo.

 

E sad sta je bilo posle i kako su izgledali ti ugovori sto su potpisivani ne znam, ali ocigledno je Glovo napravio propust posto su ovi maltene odmah posle akvizicije pokrenuli ovu Mr. D pricu sa car Goom.

 

Glovo je kupio Donesi od FoodPande. Neki od tih ljudi koji su radili do skoro u Donesi sada rade u Mr.D. i nista se tu ne krije. Menadzment je manje-vise isti. E sad da li su to isti ljudi koji su napravili Donesi pre nego sto ih je kupila FoodPanda, to vec ne znam. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nemanjaol said:

 

Food Panda je kupila donesi.com jos 2014. 

 

Nisam tacno siguran ali mislim da originalna Donesi ekipa vec neko vreme nije bila deo onoga sto je na kraju kupio Glovo.

 

E sad sta je bilo posle i kako su izgledali ti ugovori sto su potpisivani ne znam, ali ocigledno je Glovo napravio propust posto su ovi maltene odmah posle akvizicije pokrenuli ovu Mr. D pricu sa car Goom.

 

Valjda su neki muz i zena osnovali Donesi jos odavno odavno i radili samo preko sajta, pa ih je neko kupio iz inostranstva, pa ih je od njih kupio Food Panda, pa im je fakticki sada Glovo iskesirao da izadju sa trzista, ali znaci ta ekipa se udruzila sa CarGoom. Da li CarGo batler jos postoji?

 

Firma u kojoj radim kad je kupovala neke firme po bliskom istoku je stavljala klauzulu da 10 godina stari vlasnik ne moze ni sa kim da organizuje slicnu firmu i fazon cim je isteklo 10 godina odmah je napravio istu foru i krenuo da busi sa cenama i ceka da ga opet ''otkupe''. 

2 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Glovo je kupio Donesi od FoodPande. Neki od tih ljudi koji su radili do skoro u Donesi sada rade u Mr.D. i nista se tu ne krije. Menadzment je manje-vise isti. E sad da li su to isti ljudi koji su napravili Donesi pre nego sto ih je kupila FoodPanda, to vec ne znam. 

Mislim da nije inicijalna grupa ljudi, jer je to bila vise neka porodicna prica. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AgroLaki said:

Mislim da nije inicijalna grupa ljudi, jer je to bila vise neka porodicna prica. 

Da, da, secam se te price o pocetku.

 

Ali svakako je poslednja garnitura Donesi pocela da radi u Mr.D. Generalni je iz Donesi i jos nekoliko Head-ova. Nisam isao nize... 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Kooineeperk said:

Da, da, secam se te price o pocetku.

 

Ali svakako je poslednja garnitura Donesi pocela da radi u Mr.D. Generalni je iz Donesi i jos nekoliko Head-ova. Nisam isao nize... 

 

Aha, ja sam mislio da je to neka OG donesi.com ekipa.

 

Onda je to realno skandal i u Glovu treba da lete glave. Zamisli kupiš konkurenta i on sutra napravi isto to i isto ime stavi praktično. Znači da im je advokat teški debil

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, AgroLaki said:

 

Firma u kojoj radim kad je kupovala neke firme po bliskom istoku je stavljala klauzulu da 10 godina stari vlasnik ne moze ni sa kim da organizuje slicnu firmu i fazon cim je isteklo 10 godina odmah je napravio istu foru i krenuo da busi sa cenama i ceka da ga opet ''otkupe''. 

Isto to se desilo sa Rodom, sačekao je da prođe 10 godina od kada ih je Agrokor kupio, i onda napravio Cash&Carry, faktički samo izbacio Roda iz starog imena :lol_2:

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Nisi daleko od istine, nece biti primljen u kompanijama koje su izgradile jaku pozitivnu reputaciju (generalno sve sto je vezano sa online uslugama) gde bi jedan kiks mogao ozbiljno da ih uzdrma.

 

Tako da su za njega verovatno otvorene kompanije koje imaju miksovane ocene i koje mogu da prime udarac ako se desi neki propust u organizaciji, jer to ne nece puno da promeni sliku o njima. Nemaju veliki potencijal ni da privuku nove musterije, a u ljudi koji ih ne vole nece sada odjednom da ih zavole. Mogu samo postepeno da gube ljude koji su im verni. Manji je rizik za takav profil kompanija koje imaju slabu reputaciju.

 

Gde god da zavrsi, plakace u sebi sto je ostao bez posla u Woltu.

Edited by Ta'veren
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...