Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

7 minutes ago, Snjofko said:

Napise joj nesto tipa:

 

,,Da sam na tvom mestu, isto bih uradio i ne krivim te, u uzasnom svetu zivimo i ima svakakvih ljudi i izvinjavam se sto sam ti naneo neprijatnost. Ali znaj da sam rekao sebi da cu podneti taj rizik po cenu otkaza. I sad ti kazem da si mi se jako svidela i da ne bih mogao da zivim da ti se nisam javio. Prvo bih te molio da mi oprostis i da mi je jako zao i evo, ako samo kazes, obrisacu tvoj broj i necu te vise nikada kontaktirati".

Tako nekako da je poslao, ali jos u prvom SMSu. A ovako jos posle onog prvog se videlo da je nesposobnjakovic.

 

1 minute ago, Kooineeperk said:

Da joj je lik pretio u drugom SMS-u onda bi rekao da vise naginje manijakalnoj strani, a ono bedno svaljivanje krivice ocigledno govori koliki je nesposobnjakovic u pitanju. 

 

10 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Lik je devojku bukvalno video jednom na 20 sekundi i ti pricas o tome kako ljubav ne poznaje granice?

 

Zao mi je sto ni jednom u zivotu nisi ovo osetio... nikad nije kasno.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kooineeperk said:

Zao mi je sto ni jednom u zivotu nisi ovo osetio... nikad nije kasno.

Neka, nema potrebe.

 

Cak i u romcom filmovima se bar sudare pa joj on skuplja papire, ili imaju neku interakciju.

 

Ovde joj lik doneo punjeno belo ona mu rekla hvala i to je to, ona je zena njegovog zivota, ljubav ne zna za granice.

  • Like 3
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Neka, nema potrebe.

 

Cak i u romcom filmovima se bar sudare pa joj on skuplja papire, ili imaju neku interakciju.

 

Ovde joj lik doneo punjeno belo ona mu rekla hvala i to je to, ona je zena njegovog zivota, ljubav ne zna za granice.

 

Ne razumes ti to druze sudija... 

 

Naravno da ljubav na prvi pogled ne znaci da je ona zena njegovog zivota. Ljubav na prvi pogled je cista fizicka privlacnost. Ako je nekome to dovoljno da to deklarise kao partnera za ceo zivot onda ok. Ali generalno nije tako. 

 

Pre nekog vremena, devojka trazila lika iz autobusa, videla ga kad je usao, i zna gde je izasao. Nikakvu interakciju nisu imali. Trazi ga preko Facebook grupe. Smesno, da, ali to je to. Nekada ces posegnuti i za najmanjom mogucom sansom da uspes, pa makar imala i posledice. 

Link to comment
Share on other sites

 

19 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Lik je devojku bukvalno video jednom na 20 sekundi i ti pricas o tome kako ljubav ne poznaje granice?

Ovde joj lik doneo punjeno belo ona mu rekla hvala i to je to, ona je zena njegovog zivota, ljubav ne zna za granice.

 

Ljubav je prejaka rec ali jel si ti nekada prisao devojci u klubu na splavu/koncertu/parku koju nisi znao duze od tih 20sek ili si cekao da te prvo frendoznuje?

 

p.s. na stranu sto radis isto sto i dametime zakljucujes celu pricu na osnovu jedne poruke, mozda su popricali, mozda mu je dala signal, mozda joj decko video poruku pa je naterao da prijavi, mozda je vec smarao, mozda je stvarno neki cica manijak, milion mozda ali ti znas tacno kako je bilo i decka treba obesiti za testise kao primer. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tamburinjo said:

 

 

Ljubav je prejaka rec ali jel si ti nekada prisao devojci u klubu na splavu/koncertu/parku koju nisi znao duze od tih 20sek ili si cekao da te prvo frendoznuje?

 

p.s. na stranu sto radis isto sto i dametime zakljucujes celu pricu na osnovu jedne poruke, mozda su popricali, mozda mu je dala signal, mozda joj decko video poruku pa je naterao da prijavi, mozda je vec smarao, mozda je stvarno neki cica manijak, milion mozda ali ti znas tacno kako je bilo i decka treba obesiti za testise kao primer. 

Jebote kad vidim koje termine ovde koristite pomislim da sam na nekom incelskom tinejdzerskom forumu. Da te frendzonuje.

 

Apsolutno nemam problem da bilo ko pridje devojci na splavu/koncertu/parku, a i ne vidim da bilo ko tvrdi bilo sta slicno.

 

Samo nikad u zivotu nisam pomislio, to je to, ljubav ne zna za granice. Malo je suludo.

 

Ja nigde ovde ne kazem da lika treba obesiti za testise, zapravo je popio tacno ono sto je trazio, malo je dobio po njuski i to je to, moze da nastavi da zivi regularno.

 

4 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Ne razumes ti to druze sudija... 

 

Naravno da ljubav na prvi pogled ne znaci da je ona zena njegovog zivota. Ljubav na prvi pogled je cista fizicka privlacnost. Ako je nekome to dovoljno da to deklarise kao partnera za ceo zivot onda ok. Ali generalno nije tako. 

 

Pre nekog vremena, devojka trazila lika iz autobusa, videla ga kad je usao, i zna gde je izasao. Nikakvu interakciju nisu imali. Trazi ga preko Facebook grupe. Smesno, da, ali to je to. Nekada ces posegnuti i za najmanjom mogucom sansom da uspes, pa makar imala i posledice. 

 

Mozda bi bilo bolje kad ljudi ne bi enable-ovali ovakve toksicne sablone ponasanja.

 

Video si devojku, nisi nista uradio tad, ona izasla iz busa, ko te jebe druze, nemoj da tripujes neku sudbinu, nismo u filmu iz 2005. gde glumi Metju Mekonahi.

 

Normalno, ovde se ne obracam tebi nego tom hipotetickom batici koji trazi svoju ljubav na studenti beogradskog univerziteta grupi.

 

Isto vazi i za devojke.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Koriscenje podataka, koje sam ja (ili bilo ko) dao nekoj firmi i prihvatio da ih koriste iskljucivo u profesionalnom kontekstu, u neke druge svrhe je apsolutno tezi prekrsaj.

 

Pa svi ga krse, mi u celoj prici jedino mozemo da podvucemo granicu sta se ne sme nikako raditi. Imao sam i ja jedno neprijatno iskustvo sa cevabdzinicom sto se tice privatnosti podataka, pa nisam pravio frku. 

 

Sta? Bice lov na vestice samo za one koji su uhvaceni. Jaka stvar, samo bespotrebo trosenje emocija.

 

Naspram drugih tezih prekrsaja, ovo bi bilo smesno staviti ga u tu kategoriju. Jedino je tezak prekrsaj ako vidimo samo crnu i belu boju i sve ih strpamo u isti kos.

 

 

56 minutes ago, DameTime said:

 

Super mi je što porediš tužakanje u osnovnoj školi sa prijavom zloupotrebe ličnih podataka. 

 

@delgado

 Naravno da je okej, imao si neprijatno iskustvo sa zaposlenom u njihovoj firmi i to je to. 

 

 

To i jeste taj nivo. Da je lik napravio veci prekrsaj i slobodnije se izrazavao, njenu stranu bih zauzeo. Nema tu zajebavanja sa vecim sranjima, ali kad su mala u pitanju treba im reci da su tuzibabe i da su mogle drugacije da rese situaciju. Likusa ne moze da izvuce plast iz sena i razmislja straight-forward. Emotivni i socijalni IQ upitan, da ne idem u dalju analizu. Sa likom verovatno ne delim iste vrednosti i stavove, pa tesko da cemo se ikada sresti, dok likusa poput ove sutra moze da mi bude sefica i to bih morao da biram razgovore u kom da udjem u svadju sa njom a u kom ne. A ne bih voleo iskreno da se dugo zadrzim u toj firmi. To je poguban mindset. 

 

Nisam podrzavao takve osobe u pretprosloj deceniji, pa necu ni danas.

 

Kao sto i kada lupam neko iz usluzne delatnosti napravi zajeb pa imas priliku da mu kazes ''musterija je uvek u pravu'', i ovo moze da se resi po slicnom principu i da ga upozoris da ce biti prijavljen. Postupio si kako nije trebalo i imam pravo da ti skrenem paznju ili da iskuliram, a ne sada da potezem za prijavama. Zato sam i napisao da su prijave tu kada su druga resenja propala.

 

Ja svoj fleksibilniji pristup ne menjam i to mogu druge osobe da ga relaksiraju, ali ti tvoj agresivni mozes da korigujes. I ovo ne pricam zbog naseg neslaganja, nego kako druge ljude napadas. Pogledaj film Do The Right Thing, nadam se da ces videti sebe pa ces i da promenis svoje nastupe na forumu. Sigurno nisam jedini koga bole oci zato sto konstantno ulazis u svadje i nezaustavljiva si. Vodi racuna o sebi i kako nastupas, inace ces bespotrebno da zagazis u blato. Stvarno bespotrebno napadas ljude. Zauzmes ulogu internet ratnice i toliko se uzivis da ja nemam reci. Samo fali da kazes da nosis bedz Sliterina, posto se sigurno osecas kao antagonista.

 

Odjavljujem se

 

Spoiler

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Video si devojku, nisi nista uradio tad, ona izasla iz busa, ko te jebe druze, nemoj da tripujes neku sudbinu, nismo u filmu iz 2005. gde glumi Metju Mekonahi.

Kad si pomenuo film i pokusaje, ne mogu a da se ne setim ovoga:

 

 

 

Vise uspeha je imao drugi put:

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

 Mislim čemu ovo sagledavanje situacije iz X uglova kad je jasno 1/1, samo uključimo svoje vrednosti...

 

Pametnom dosta. Ma sve jasno, 1/1, na osnovu poruke lik je manijak. Ja bih mu izbacio i sliku da ga pljuju ljudi na ulici nije dosta otkaz. 

 

59 minutes ago, DameTime said:

 

 meni je samo muka od ovih mentalnih vratolomija koje se izvode oko vrlo čiste situacije i pisanja "osuđujem ja njega, ALI da razmotrimo i njegov ugao gledanja na stvar". 

 

 

Bold ti je drugarice moja osnova objektivnog rasudjivanja, i jako mi je drago sto si ogolila ne samo tvoj problem nego problem i drugih ljudi ovde, a to su predrasude, koje vidimo da nisu samo 

svojstvene zatvorenim ljudima nego i onima koji se samovozdizu za liberalne. 

Kao sto se na sudjenju zamisli razmatra ugao ubice pa se dodje do neke olaksavajuce okolnosti, pa ne dobiju sve ubice istu kaznu.

 

Ne znaci da cas sagledavanjem dogadjaja iz necijeg ugla automatski biti na strani te osobe niti abolirati njenu potencijalnu krivicu, nego znaci da ces imati vise informacija i da ces svakako doneti objektivniji sud nego da sagledavas samo i jedino jednostrano.

 

Cesto ces tu osobu i jace osuditi posle sagledavanja stvari iz njenog ugla. 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Ta'veren said:

Ja svoj fleksibilniji pristup ne menjam i to mogu druge osobe da ga relaksiraju, ali ti tvoj agresivni mozes da korigujes. I ovo ne pricam zbog naseg neslaganja, nego kako druge ljude napadas. Pogledaj film Do The Right Thing, nadam se da ces videti sebe pa ces i da promenis svoje nastupe na forumu. Sigurno nisam jedini koga bole oci zato sto konstantno ulazis u svadje i nezaustavljiva si. Vodi racuna o sebi i kako nastupas, inace ces bespotrebno da zagazis u blato. Stvarno bespotrebno napadas ljude. Zauzmes ulogu internet ratnice i toliko se uzivis da ja nemam reci. Samo fali da kazes da nosis bedz Sliterina, posto se sigurno osecas kao antagonista.

 

Odjavljujem se

 

  Reveal hidden contents

 

 

 

Zaista nemam nameru da menjam svoj nastup na određene teme samo zato jer tebe ili nekog drugog bole oči. Kako da ti kažem, ne zavisim od vaših mišljenja. 

 

I da, ne osećam se kao antagonista, baš pogrešna procena. Ali hvala na podeljenom mišljenju.

 

6 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Pametnom dosta. Ma sve jasno, 1/1, na osnovu poruke lik je manijak. Ja bih mu izbacio i sliku da ga pljuju ljudi na ulici nije dosta otkaz. 

 

 

 

Bold ti je drugarice moja osnova objektivnog rasudjivanja, i jako mi je drago sto si ogolila ne samo tvoj problem nego problem i drugih ljudi ovde, a to su predrasude, koje vidimo da nisu samo 

svojstvene zatvorenim ljudima nego i onima koji se samovozdizu za liberalne. 

Kao sto se na sudjenju zamisli razmatra ugao ubice pa se dodje do neke olaksavajuce okolnosti, pa ne dobiju sve ubice istu kaznu.

 

Ne znaci da cas sagledavanjem dogadjaja iz necijeg ugla automatski biti na strani te osobe niti abolirati njenu potencijalnu krivicu, nego znaci da ces imati vise informacija i da ces svakako doneti objektivniji sud nego da sagledavas samo i jedino jednostrano.

 

Cesto ces tu osobu i jace osuditi posle sagledavanja stvari iz njenog ugla. 

 

 

Koji je to objektivniji sud u ovom slučaju? O kojim ti predrasudama pričaš? Meni je jako drago što si ti malo ogolio svoj stav, nešto što je počelo evo interesantne priče zanima me šta mislite završava se ovako. Neke stvari su no go, nedopustive i sagledavati ovo iz X uglova je uvredljivo za onog ko je prošao kroz tu situaciju. No dobro, samo vi ogolite "predrasude". 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Pametnom dosta. Ma sve jasno, 1/1, na osnovu poruke lik je manijak. Ja bih mu izbacio i sliku da ga pljuju ljudi na ulici nije dosta otkaz. 

 

 

 

Bold ti je drugarice moja osnova objektivnog rasudjivanja, i jako mi je drago sto si ogolila ne samo tvoj problem nego problem i drugih ljudi ovde, a to su predrasude, koje vidimo da nisu samo 

svojstvene zatvorenim ljudima nego i onima koji se samovozdizu za liberalne. 

Kao sto se na sudjenju zamisli razmatra ugao ubice pa se dodje do neke olaksavajuce okolnosti, pa ne dobiju sve ubice istu kaznu.

 

Ne znaci da cas sagledavanjem dogadjaja iz necijeg ugla automatski biti na strani te osobe niti abolirati njenu potencijalnu krivicu, nego znaci da ces imati vise informacija i da ces svakako doneti objektivniji sud nego da sagledavas samo i jedino jednostrano.

 

Cesto ces tu osobu i jace osuditi posle sagledavanja stvari iz njenog ugla. 

 

A koji su to tacno uglovi iz kojih mozemo da gledamo situaciju?

 

Sta je ovde njegov ugao?

 

Video lepu devojku i odlucio da prekrsi par pravila kako bi joj se javio, nadajuci se da nece da snosi posledice za koje zna da moze da snosi.

 

Naravno, ispostavilo se da nije u pravu i da je dobio po njuski, pa je posle krenuo da kuka.

 

Sta propustam kad gledam pricu iz njegovog ugla?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DameTime said:

 

Zaista nemam nameru da menjam svoj nastup na određene teme samo zato jer tebe ili nekog drugog bole oči. Kako da ti kažem, ne zavisim od vaših mišljenja. 

 

 

 

 

Ne bole me oci zbog tvojih stavova, nego sto te svuda ima i sto si imala za ovih godinu dana i jace najmanje 50 nepotrebnih sukoba. Dosla si u sadasnju situaciju zato sto gazis po ljudima.

 

Nemas uopste kocnicu.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Ta'veren said:

 

Ne bole me oci zbog tvojih stavova, nego sto te svuda ima i sto si imala za ovih godinu dana i jace najmanje 50 nepotrebnih sukoba. Dosla si u sadasnju situaciju zato sto gazis po ljudima.

 

Nemas uopste kocnicu.

 

Ne želim dalje da odgovaram na ovo pošto ovo nije mesto da diskutujem o sebi lično. Samo ću reći da ne gazim po ljudima, no dobro, tomayto-tomahto.

Link to comment
Share on other sites

Ima ljudi koji ne shvataju razliku između "razumeti postupak" i "odobravati postupak". Ja na primer mogu razumeti nekog ko je uzeo utoku i opljačkao banku jer mu je dete toliko bolesno da nema vremena da mu se putem SMS a skupi stoiljada ojra za operaciju, ali to ne znači da to i odobravam. 

U ovom slučaju čak i ne razumem postupak, i još manje ga odobravam, ali ono što razumem je da ima ljudi koji razumeju zašto je lik to uradio i svejedno to ne odobravaju, a to je valjda i najbitnije. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1. Ispao je kukavica, nije odmah napravio korak pokazivajuci da mu se svidja devojka. To dovodi do toga:
- da li je ispravnije, odnosno manje zastrasujuce za tu devojku da je in-person odmah pokusao nesto? Ili da je sacekao pa pustio poruku
- da li uopste ima smisla javiti se nekom i inicirati neki razgovor, ukoliko pre toga se nije provelo vreme na nekom zajednickom prostoru, na nekoj platformi (dogadjaj, fizicki/virtuelni prostor) gde su obe osobe svojevoljno dosle i svojevoljno pokazale zelju za nekom interakcijom sa ljudima.

2. Zloupotreba tudjih podataka jeste jako ruzna i pogubna stvar i tu mora da postoji prinicipijalnost, tj da se postuje princip borbe protiv toga.
To ogoljuje problem vezan za nacin na koji mi pokusavamao da zastitimo licne podatke. Ovakve poslove ne mogu da rade ljudi. Ljudi su subjektivni su, emotivni su, ne mogu da kontrolisu totalno svoju svest, ne znaju granice svesnog i podsvesnog rasudjivanja i razmisljanja. Varira im ponasanje, ponasanje im je uslovljeno balansom momentalnih determinantni, od hormona, preko raspolozenja, senzacija itd itd...
To ide u toj meri da bi neko spretniji i inteligetniji dosao do te devojke bez da napravi ovo sranje. "Ok, vidim ime, vidim broj. Bacicu se na internet research, naci cu nesto bilo gde, naci cu neki mutual. Posle toga cu da ostvarim kontakt sa nekim mutual-om, ili cu na osnovu nekog materijala da chase-ujem vreme i prostor da bi dosao do nje". Usput to stvarno dovodi do sting-every breath you take build up-a nekog stalkerstva.
Ili jednostavno ukinuti komunikacija dostavljaca i kupca, eventualno da to bude preko nekog online servica, neki audio call preko njihove same aplikacije. Pa neka Wolt placa net svojim radnicima.

3.  Da li za ovakve slucajeve prvo ide alert neki? Tj da li mislite da ima smisla da ona njemu kaze "Ja se izvinjavam, ali ovo je prekrsaj moje privatnosti, ukoliko vi sami ne prijavite da ne zelite vise da radite isporuce na mojoj adresi, ja cu sama podneti zahtev". 
I da li bi trebalo da postoji takva opcija za korisnika, mozda i postoji. Da li i korisnik ima pravo da zna ko mu donosi isporuku, makar po nekom id broju, i da red flag-uje odredjene brojeve.

Edited by BattleBender
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

A koji su to tacno uglovi iz kojih mozemo da gledamo situaciju?

 

Sta je ovde njegov ugao?

 

Video lepu devojku i odlucio da prekrsi par pravila kako bi joj se javio, nadajuci se da nece da snosi posledice za koje zna da moze da snosi.

 

Naravno, ispostavilo se da nije u pravu i da je dobio po njuski, pa je posle krenuo da kuka.

 

Sta propustam kad gledam pricu iz njegovog ugla?

Lik je kriv, kako god da se okrene jer ni pod kojim uslovima nije trebalo da se javlja devojci, osim ako je želeo da rizikuje posao.


Gledanje iz njegovog ugla je da bi se znala potpuna priča. Kao što si ti sad sve ovo pretpostavio da se desilo...a pretpostavke ne vrede ničemu, tako i ovde može, a i ne mora da bude sve jasno. 

Kao što je Fender napisao, može priča biti i gora po njega...da ju je smarao već na vratima i da je nastavio posle i preko poruke. Da je matorac koji je hteo da napastvuje klinku. Da radi to svakodnevno. 
Ili da je bilo ovako kako ti kažeš...rešio da okuša sreću pa kako bude. Popušio i dobio po njuški.

Ili da su čak popričali malo prilikom dostave, ona mu se nasmešila...pomislio da je sasvim ok da joj se javi i opet popušio.

A opet...zamisli, kad već pretpostavljamo...možda mu je ona rekla CALL ME, pa ga sjebala. Naravno, ovo je najmanje verovatno, ali kad već lupetamo.

 

Priča iz njegovog ugla bi bila bitna kad bi otišao na sud za ovaj prekršaj. Ovako nema neku vrednost, jer kao što rekoh na startu...u svakom slučaju je uradio nedozvoljenu stvar, ali ako već utvrđujemo stepen krivice, nije isto "zloupotreba zbog slanja poruke devojci koja mu se svidela i kuliranja svega nakon njenog igonorea" i "to je manijak koji je hteo da je napastvuje, jer kratak je put od "kakva je večera" do silovanja...jer svaka 6. žena u USA je silovana ili uznemiravana".

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Conclusion:

Walt, Glovo i sva ta sranja su smeca. Nema sta ti da ostavljas broj li nesto. Njihova aplikacija bi trebalo da ima podrsku za audio pozive, pa kad se dostavljac pogubi po ulicama, neka ima funkcionalnost da otvori aktuelnu dostavu, klikne slusalicu, kupcu tad zazvoni aplikacija, nigde se ne vidi ime, neki podatak. I to je to.

I to ne resava problem cinjenice da je neko saznao gde neko zivi. Budala ima da bleji ispred zgrade...



Samo dronovi. 😄

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Da, treba razlikovati "razumevanje postupka" (ja njega apsolutno razumem) i "odobravanje" istog, ali između se nalazi siva zona koja vodi ka ovom drugom - a to je "opravdavanje" postupka. Iliti traženje olakšavajućih okolnosti. Ja nisam sud ni sudija a ni njegov advokat da se time bavim; ako ga devojka tuži ili Wolt imaće ko da mu traži te olakšavajuće okolnosti. Ne bi bilo zgoreg da se podsetimo od čega je krenula rasprava danas, a to je kad je AgroLaki rekao: da, možda nije manijak, i budeš u fazonu a brate nećemo ga razapeti, ali onda vidiš komentare ljudi na mrežama koji odobravaju ovo ponašanje a devojku prozivaju i budeš u fazonu e treba. I kao što je Malkolm rekao ne treba enable-ovati toksične obrasce ponašanja. Sve i da je ona zaista ljubav njegovog života, to je toksičan obrazac. Nekad nam je teško da prepoznamo ali red flag-ovi su tu. I granice postoje, čak i u (potencijalnoj) ljubavi. Toliko od mene na temu, DameTime out.

Link to comment
Share on other sites

Da vas pitam - zašto neki od vas koriste neki fizički nedostatak (tj. nešto što je kao takvo percipirano od većine) da biste dodatno apostrofirali neki negativni nadimak i sl. npr. “ćelava prevara”, “nosata spodoba/neznalica” itd. Nikad mi to nije bilo jasno, trebali bismo valjda svi biti ljudi koji su prevazišli te dječje boljke.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Tamburinjo said:

 

 

Ljubav je prejaka rec ali jel si ti nekada prisao devojci u klubu na splavu/koncertu/parku koju nisi znao duze od tih 20sek ili si cekao da te prvo ..

..da li ti primeri koje navodis nesto govore ili jok?

 

da li ti se desilo da vidis vizuelnu cicu svog zivota na ulici kako ulazi u xy zgradu i sutradan joj zvonis na interfon, "sretenovic" i kao, hej mache, ocesali smo se juce u prolazu, mnogo bajno hodas.

 

valjda je jasno koliko je neprimereno ulaziti u tudj prostor, makar via sms, zato sto imas br tel jer si doneo hranu??

 

postoji stravara zhena i zhena, postoji prikladnih mesta i prilika, postoji mnogo boljih startova..ovo nije nista od nabrojanog, osim sto je krivicno delo.

....

inace, sjajno je sto je ovo papak formerly known as wolt employee to uradio, jer sad KRDO papaka zna da to nije samo ljubavni effort, nego ozbiljno ugrozavanje licnog prostora i bezbednosti.

 

najbolje se uci na primerima iz zivota.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni iskreno nije jasno da se ovde toliko raspravlja o ovome.

 

Nikako i ni u kom slučaju ne može da bude prihvatljivo i prikladno da neko ko radi kao dostavljač muva devojku / dečka kome nosi hranu. Čak i da to radi na najfiniji mogući način jednostavno je pogrešno.

 

Ok je meni da se to pogleda iz njegovog ugla i dečko verovatno nije imao lošu nameru ali to samo pokazuje koliko nije svestan šta je uradio.

 

Stavite se u poziciju te devojke, možda živi sama, neki lik joj dolazi na kuću (zna i adresu i stan gde živi) ostavlja hranu i nakon toga joj šalje poruku (znači ima i njen broj telefona). Pritom ništa od toga ona nije odlučila da mu da, nego je dobio sticajem okolnosti.

 

Pa to je kao da ti radnom osoba pozvoni na vrata i krene da te muva kad otvoriš da pitaš o čemu se radi. Znači pogrešno je na milijardu nivoa.

 

Takođe, vrlo je moguće i da to ovom liku nije prvi put da je uradio tako nešto.

 

Ja sam siguran i da je ova devojka dosta dugo razmimšljala šta da radi, ovaj sad može da je čeka ispred kuće, da joj preti, da je uznemirava porukama i pozivima. Može da je preko broja telefona nađe lako i na mrežama. Znači u potpuno su neravnopravnom položaju i uopšte nije uporedivo sa tim kad nekog startuješ negde u javnosti i samo dobiješ korpu.

 

Interesantna je tema muško ženskih odnosa u dobu "me too" osvešćivanja, ali tu pre svega mi muškarci treba da slušamo iskustva i pokušamo da razumemo kako one gledaju na te stvari i koliko toga što smo dugo vremena smatrali za normalno i očekivano jednostavno nije tako i rezultovalo je u nekim veoma ružnim iskustvima ili čak možda i traumama.

 

Iz svega ovoga su se izrodila i neka preterivanja i nažalost postoji grupa žena koje smatraju da je svaki lik po difoltu creeper / smarač, ali isto postoji tako i grupa likova kojima su sve žene kurve / trofeji, ali ja zaista želim da verujem da su te grupe ogromna manjina.

 

Ovako u interakcijama lepo vaspitanje i neko osnovno poštovanje su uglavnom dovoljni da se interakcija završi normalno (bio odgovor pozitivan ili negativan), a savet za drugare koji su se susreli sa devojkama koje su vas prvo odbile pa posle bile u fazonu "Hoću nekog ko je uporan i ko hoće da se trudi oko mene" zajebite tu priču odmah. Meni je to znak da je osoba nezrela / debil.

 

Ta priča o upornijem udvaranju mi jedino ima smisla kada ti je devojka već drugarica sa kojom imaš određen odnos, pa je nekada to zaista proces da počne neko da te gleda drugačije, ali i tu treba biti pažljiv.

 

 

 

  • Like 8
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, nemanjaol said:

 

 

Ja sam siguran i da je ova devojka dosta dugo razmimšljala šta da radi, ovaj sad može da je čeka ispred kuće, da joj preti, da je uznemirava porukama i pozivima. Može da je preko broja telefona nađe lako i na mrežama. Znači u potpuno su neravnopravnom položaju i uopšte nije uporedivo sa tim kad nekog startuješ negde u javnosti i samo dobiješ korpu.

 

 

 

Slažem se sa napisanim, samo bih ovde dodao da ipak ona ovom prijavom njegovom poslodavcu nije rešila nijedan od mogućih potencijalnih problema.

Štaviše, lično bih imao zent da prijavim nekog ko zna gde živim. I to stvarno mislim. 

 

Nadam se da se ipak kod njih priča zavrišila ovde.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dropkick Murphys said:

Slažem se sa napisanim, samo bih ovde dodao da ipak ona ovom prijavom njegovom poslodavcu nije rešila nijedan od mogućih potencijalnih problema.

Štaviše, lično bih imao zent da prijavim nekog ko zna gde živim. I to stvarno mislim. 

 

Nadam se da se ipak kod njih priča zavrišila ovde.

 

tvoj stav je racionalan, tj opasnost je realna, medjutim, da li je resenje traziti minimum svojih zagarantovanih prava ili se prepustiti na milost i nemilost random osobi, pa bila ta osoba i najveca panja i ljudina u regionu?

 

mislim da je jako vazno podsecati drzavne institucije sta su duzne da obezbede a one se efikasno podsecaju tako sto to rade gradjani na licnom primeru kada je to neophodno.

 

u suprotnom, svako treba da angazuje svog velju nevolju ili lokalnog arkana shodno mogucnostima, pa ako lokslni arkan resi malo i mene da yebe, sta da se radi.

 

mnogo smo mi u predestinaciji, nema prava, nema drzave, samo treba da platim porez i nadjem vezu.

 

jasno je meni sta hoces da kazes ali ako pristajes na stanje u kojem si bespomocan ako nisi clan bande, onda nisi ni ljzdsko bice otprilike.

4 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

ldi46fh4j4h91.jpg

 

zheljko obradovic na odmoru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...