Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Noćas sam usnuo neobičan san, pa nek ostane zapisano, možda će zanimati @uini-ja 😁

 


Radnja se zbiva u sitne jutarnje sate na nekoj talijanskoj plaži. Pričam ja sa nekim mladcem od kojih 20-25 godina plavih očiju i plave razbarušene kose (kojeg automatski identificiram kao Uinija 😁) i objašnjavam mu zašto ga volim premda smo različiti. Tu je s nama i neka djevojka. I tako ja govorim a ona me naglo prekinu i reče “pazite izlaze neki opasni tipovi iz auta tamo dolje i nose nešto, čini mi se kao truplo, ajmo se sakrit negdje/potopit glave, idu prema nama”. Još nije pukla zora pa nas je bilo teže primijetiti ali opet, opreza nikad dosta. I tako dođu likovi do mjesta gdje smo mi maločas bili i ubace truplo u more. Zatim se krenu vraćati odakle su došli kad jedan od njih reče - “a šta sa onim likovima što plutaju u plićaku?” Drugi mu odgovori - “ma to ih je voda odnijela, bilo je olujno nevrijeme par sati ranije”. Ovaj prvi reče - “ajmo ipak provjeriti, što je sigurno-sigurno je” i vrate se tako oni do obale i da provjere jesmo li živi jedan od njih povuče Uinija za spolni organ (😄) i tako nekoliko puta i reče -“izgleda da je ovaj živ”, a ja tada lagano ispružim ruku prema Uiniju da ga nekako prijateljski zaštitim, šta li već i u taj čas se svi mi prebacimo u neku barku, pojavi se sunce a i ovi mafijaši nam više nisu smrtni neprijatelji. Promatram ja to sve sa strane/pomalo shvaćam da je to fikcija i konstatiram u svojoj glavi da odavno nisam gledao tako lijep uvod u neki film i pitam se kako li se zove. U tom trenu se budim iz sna sa suzom u oku 😁
 

Eto, morao sam ovo podijeliti sa vama. Očekujem da Francis nađe rupe u priči a Chaos objasni zašto film nije vrijedan gledanja 😁 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, gledan van, ludilo 1 said:

Noćas sam usnuo neobičan san, pa nek ostane zapisano, možda će zanimati @uini-ja 😁

 

 

  Hide contents


Radnja se zbiva u sitne jutarnje sate na nekoj talijanskoj plaži. Pričam ja sa nekim mladcem od kojih 20-25 godina plavih očiju i plave razbarušene kose (kojeg automatski identificiram kao Uinija 😁) i objašnjavam mu zašto ga volim premda smo različiti. Tu je s nama i neka djevojka. I tako ja govorim a ona me naglo prekinu i reče “pazite izlaze neki opasni tipovi iz auta tamo dolje i nose nešto, čini mi se kao truplo, ajmo se sakrit negdje/potopit glave, idu prema nama”. Još nije pukla zora pa nas je bilo teže primijetiti ali opet, opreza nikad dosta. I tako dođu likovi do mjesta gdje smo mi maločas bili i ubace truplo u more. Zatim se krenu vraćati odakle su došli kad jedan od njih reče - “a šta sa onim likovima što plutaju u plićaku?” Drugi mu odgovori - “ma to ih je voda odnijela, bilo je olujno nevrijeme par sati ranije”. Ovaj prvi reče - “ajmo ipak provjeriti, što je sigurno-sigurno je” i vrate se tako oni do obale i da provjere jesmo li živi jedan od njih povuče Uinija za spolni organ (😄) i tako nekoliko puta i reče -“izgleda da je ovaj živ”, a ja tada lagano ispružim ruku prema Uiniju da ga nekako prijateljski zaštitim, šta li već i u taj čas se svi mi prebacimo u neku barku, pojavi se sunce a i ovi mafijaši nam više nisu smrtni neprijatelji. Promatram ja to sve sa strane/pomalo shvaćam da je to fikcija i konstatiram u svojoj glavi da odavno nisam gledao tako lijep uvod u neki film i pitam se kako li se zove. U tom trenu se budim iz sna sa suzom u oku 😁
 

Eto, morao sam ovo podijeliti sa vama. Očekujem da Francis nađe rupe u priči a Chaos objasni zašto film nije vrijedan gledanja 😁 
 

 

eXApohD.gif

Link to comment
Share on other sites

On 7/30/2022 at 9:25 PM, Ryu said:

Ako okacis negde, postavi link jer sam ja zainteresovan da pogledam, pogotovu ako je jedan od kreatora sadrzaja dokumenata diplomatski predstavnik.

 

Sezamove sveske

 

Iz predgovora:

 

Quote

 

Na prostoru Jugoslavije su se prvi eksperimentalni BBS-ovi počeli pojavljivati sredinom1980-ih.

Na tom prostoru najznačajniji predstavnik bio je beogradski Sezam, koji je, doprekida telefonske veze između Srbije i drugih republika, imao korisnike iz cele Jugoslavije. Sezam je nastao 1989. godine. Na Sezamu je komunicirala neka vrsta nacionalne elite (mladi svet, obrazovan, komunikacijski i kompjuterski pismen, otvoren prema Zapadu).

Sistem je ostao otvoren za sva mišljenja ma kako ona bila usamljena i neprihvatljiva.

 

priredio: José-Miguel Palacios

 

The texts included in this compilation are edited versions of messages posted todiscussion forums in the already disappeared BBS Sezam (Belgrade) and MIPS(Zagreb). Every effort has been made to contact the authors of the original messages andobtain their permission. Whenever it has not been possible to find them, fair use rulesapply. Samizdat izdanje, 2012

Text is available under the Creative Commons Attribution-ShareAlike Licence.

 

 

Od poznatijih u diskusijama: dejanr - Dejan Ristanović, milan - Milan Božič (da, _Taj_ Milan Božić...)... fancy - ja :wicked:

 

Posebna poslastica za istoričare... naslovna strana Računara br. 104, povodom 5. rođendana Sezama (Računari, kasnije PC-Press / Sezam, kasnije SezamPro - isti vlasnici), gde je u 15 monitora (simbolizovalo tadašnjih 15 dial-in linija) smešteno 15 karikatura tadašnjih "viđenijih" sezamovaca...  Jedan od njih je i yours truly :classic_biggrin:

 

Spoiler

Sezam.jpg

 

  • Like 1
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, fancy said:

 

Sezamove sveske

 

Iz predgovora:

 

 

Od poznatijih u diskusijama: dejanr - Dejan Ristanović, milan - Milan Božič (da, _Taj_ Milan Božić...)... fancy - ja :wicked:

 

Posebna poslastica za istoričare... naslovna strana Računara br. 104, povodom 5. rođendana Sezama (Računari, kasnije PC-Press / Sezam, kasnije SezamPro - isti vlasnici), gde je u 15 monitora (simbolizovalo tadašnjih 15 dial-in linija) smešteno 15 karikatura tadašnjih "viđenijih" sezamovaca...  Jedan od njih je i yours truly :classic_biggrin:

 

  Hide contents

Sezam.jpg

 

 

De me podseti na "pl poz M" 😄

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Gledam juče nešto na YT, i u kontekstu priče bio spomenut Mandela efekat ( ako neko nije čuo, lako je izguglati da ne objašnjavam sad ). E sad, palo mi na pamet, čisto zabave radi, jel imao neko od vas neki lični "false memory" slučaj ( strogo govoreći, lični "false memory" nije Mandela efekat ali nebitno ). Ono nešto za šta bi mogli ruku u vatru da stavite da je ili da se desilo, a u stvari nije ili se nije desilo. 

 

Ja sam svojevremeno  bio uveren ( u periodu malo pre opšte pristupačnosti interneta i pametnih telefona ) da se u čuvenoj sceni " boards don't hit back" u filmu "U Zmajevom Gnezdu" Brus Li tuče sa Čak Norisom ( :lol_2: ). Toliko sam bio uveren da sam čak izgubio ozbiljnu opkladu na tome. I dan danas kad na YT uključim tu scenu, osećam strahovitu nevericu..."Nemoguće, Nije to to što sam ja nekad gledao. Ja sam gledao Čak Norisa kako se tuče sa Brus Lijem". 

Link to comment
Share on other sites

Baš se ne poklapa tvoja priča nikako. U završnoj sceni filma " U Zmajevom gnezdu" Brus Li se bije sa tipom koji je Kinez ili Japanac. Teško je tu napraviti neku podudarnost sa Norisom koji je nosio nešto dužu plavu kosu. Sa druge strane kažeš da je to jedini film koji si gledao sa Lijem, a znaš za scenu iz drugog filma u kojem se tuče sa Norisom. Moguće je da si pogledao tu scenu neđe, pa si je kasnije zamijenio sa scenom iz ovog prvog filma. 

Edited by Sjećaš li se Rum kasato
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Sjećaš li se Rum kasato said:

Baš se ne poklapa tvoja priča nikako. U završnoj sceni filma " U Zmajevom gnezdu" Brus Li se bije sa tipom koji je Kinez ili Japanac. Teško je tu napraviti neku podudarnost sa Norisom koji je nosio nešto dužu plavu kosu. Sa druge strane kažeš da je to jedini film koji si gledao sa Lijem, a znaš za scenu iz drugog filma u kojem se tuče sa Norisom. Moguće je da si pogledao tu scenu neđe, pa si je kasnije zamijenio sa scenom iz ovog prvog filma. 

 

Ovo je ta scena na koju mislim. Završna scena je ona sa ogledalima čini mi se. To nema veze sa mojom pričom. 

 

 

Lik od kog sam izgubio opkladu ( ručak za ekipu koja je u tom momentu bila prisutna ) mi je ispričao da zaista postoji drugi film u kom BL i ČN bore i da je to verovatni razlog za moju grešku, mada se ja u tom momentu  nisam sećao da sam gledao tu  scenu ili taj drugi film. Posle dugo vremena, kad sam se  jednom setio ove epizode, i kad su YT i internet postale sastavni deo naših života, našao sam i video na YT scenu gde se zaista bore ČN i BL. 

 

Edited by P-51D
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...