Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

6 minutes ago, Marko said:

Zavisi u kojoj sam fazi, ovo prvo zvuci svakako mnogo lakse, ali isprobao bih i drugo s' tim da nisam neki pesak radi pesacenja, vise bi to da vidim kako bi mi islo u mesecima kad sam u treningu (ako se trcanje racuna). Moras dati malo vise detalja ovde, fali tu dosta stvari da bi bilo razjasnjeno.


Koji detalji? 🤔 Imas izbor da uzmes plavu pilulu i da sedis. Sve dok mozes da izdrzis da neprestano sedis dobijas 1 evro po sekundi. Tu je i izbor da uzmes crvenu i da hodas i sve dok ne sednes ili ne legnes dobijas evro po metru. Ovo je pitanje da li ste sedeci ili aktivan tip. :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, hummingbird said:


Koji detalji? 🤔 Imas izbor da uzmes plavu pilulu i da sedis. Sve dok mozes da izdrzis da neprestano sedis dobijas 1 evro po sekundi. Tu je i izbor da uzmes crvenu i da hodas i sve dok ne sednes ili ne legnes dobijas evro po metru. Ovo je pitanje da li ste sedeci ili aktivan tip. :classic_smile:

 

Ok, onda bi ti danas jedno 99% ljudi uzelo plavu, a naravno da ima detalja, zasto pitam, ja sam npr pesacenje kao pesacenje zanemario (izuzetno sam nestrpljiv za setanje i pesacenje u vecini slucajeva), ali sa rekreacijama pa i trcanjem sam na ti, pa me je to zanimalo, da li je predjeni metar predjeni metar te se racuna ili bas mora pesacenje i nista drugo nije opcija u ovom tvom aktivnom scenariju.

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Marko said:

 

Ok, onda bi ti danas jedno 99% ljudi uzelo plavu, a naravno da ima detalja, zasto pitam, ja sam npr pesacenje kao pesacenje zanemario (izuzetno sam nestrpljiv za setanje i pesacenje u vecini slucajeva), ali sa rekreacijama pa i trcanjem sam na ti, pa me je to zanimalo, da li je predjeni metar predjeni metar te se racuna ili bas mora pesacenje i nista drugo nije opcija u ovom tvom aktivnom scenariju. 



meri se u sekundama...  tako da ti trčanje ne ide u korist je po sekundi najviše energije trošiš...

Link to comment
Share on other sites

@pilule

@hummingbird

 

Један сат седења коштаће 3600 евра.

Један сат ходања брзином од 1,5 метара у секунди коштаће 5400 евра. Међутим, са брзином од 1,0 метра у секунди, што спада у споро ходање, један сат коштаће такође 3600 евра. 

 

Светски рекорд у седењу је 5 дана, на WC шољи. За дужину стазе брзог ходања од 50 км важећи светски рекорд је 3 сата и 23 минута, што је око 4,1 метара у секунди.

 

Дакле, 50 хиљада евра могуће је зарадити за 14 сати седења. Уколико сте светски рекордер у брзом ходању на 50 км, исту суму (50 хиљада евра) зарадићете за 3 сата и 23 минута. Уколико сте просечан пешак, да би сте зарадили 50 хиљада евра биће вам потребно око 10 сати непрекидног ходања.

 

Edited by Mikel
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mikel said:

@pilule

@hummingbird

 

Један сат седења коштаће 3600 евра.

Један сат ходања брзином од 1,5 метара у секунди коштаће 5400 евра. Међутим, са брзином од 1,0 метра у секунди, што спада у споро ходање, један сат коштаће такође 3600 евра.  

 

Светски рекорд у седењу је 5 дана, на WC шољи. За дужину стазе брзог ходања од 50 км важећи светски рекорд је 3 сата и 23 минута, што је око 4,1 метара у секунди.

 

Дакле, 50 хиљада евра могуће је зарадити за 14 сати седења. Уколико сте светски рекордер у брзом ходању на 50 км, исту суму (50 хиљада евра) зарадићете за 3 сата и 23 минута. Уколико сте просечан пешак, да би сте зарадили 50 хиљада евра биће вам потребно око 10 сати ходања. 

 



Jer kad trčiš, vreme brže protiče, pa samim tim se i novac brže akumulira. Jel te...

Link to comment
Share on other sites

postoji odredjena grupa ljudi, ima ih i u mom okruženju, kojima je ova frajer super i muzika i njegovo ponašanje i sve.


Ja ga smatram za alfa seljačinu, neelokventnu i ne mnogo inteligentnu, a ako nemaš to dvoje, onda imaš Ivana Gavrilovića koji će da saleće neki narod po cirihu i da glumi budalu. Respekt zato momcima iz Loših Kopija ili iz Prti BeGe-a  što su iole dostojanstveno omatorili, pomrli šta već, a kad je ovo izdavao za BK bilo mi je katastrofa i nisam slušao Hipa Hopa (iako sam bio u nekom HC fazonu pa se koketiralo sa Hipom Hopom)...  a posle nisam želeo da se vraćam na to jer mi je  ona Keš Kolica stvar bila odvratna od samog starta.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da jeste alfa seljacina. Nikada ga nisam mirisao, ali je fakat da je bio dosta dobar sa delom te ekipe (Seven, Lucano Hejter, Timjah, Mikri). Ima ljudi koji ga cak smatraju za legendu jer je pravio tolike pesme sa ultra ogranicenim, ubogim fondom reci, a opet uspevao da kaze to sto je hteo. Tokyo, na primer. Taj njegov prvi album jeste odisao istinskom, nepatvorenom  dziberanom, ali je ostao neki milestone za raznorazne slicne likove sve do danas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hiphopium je za standarde domace hip-hop muzike uvijek bio odlican album. Jeste drugaciji u odnosu na prvi Djusov album sa Sortijem, ima vise komercijale, ali je opet veoma kvalitetan. Ima barem 5-6 odlicnih pjesama. To sto se vama ne svidja Djus kao lik, to je nesto drugo. Nije ni meni nesto simpatican, ali cinjenica je da je u svoje vrijeme bio ozbiljan reper za nase prostore. Posjeduje odlicnu dikciju, iskrenost i autenticnost u svojim pjesmama. Njegove rime pogadjaju pravo u sustinu, sa malo rijeci opise sve. To je njegov najveci kvalitet i to ne moze svako da napravi. Djus je bio i jedan najboljih crtaca grafita u Beogradu. Kad se sve sabere, on svakako jeste legenda hip-hopa i jedan od najboljih izvodjaca sa ovih prostora.

 

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...