Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

28 minutes ago, uini said:

 

 

pa sad kad tako plastično izložite svoj slučaj, apsolutno ima i to smisla :lol_2:

 

pogotovo što je moja eksplikacija težak crnjak. ne bi mi bilo prvi put da stvari doživljavam bizarnije nego što jesu

valjda @Princeton može da pošalje svoje viđenje

 

edit, ne mora. internet kaže da je ipak benignije nego moja iteracija 🙃

 

https://www.barrypopik.com/index.php/new_york_city/entry/the_roadside_farm_sign

 

Ja sam isto tako provukao crnjak kroz dad joke 😄 Zato mi je i bilo smijesno..

 

Duck, eggs = Sagni se, (pazi) jaja // Pacija jaja

 

Then it hit me = Pogodilo me jaje // Sinu mi ideja zbog cega zarez u recenici // Strefi me infarkt

 

Eh sad, publika moze da ga gleda zbunjeno zato sto je glupa sala, nije im smijesno, dok Dino place od smijeha // Dino u komi, a gosti iznenadjeni, nisu ocekivali da ce na bini da se desi. I dunno.. obe varijante su mi dobre.

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Покајте се неверници и пређите на ћирилицу или казна пола милиона. Немој да вас пријављујем и немој после нисам знао. Може и латиница, али само у своја четири зида.

  • Ha-ha 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Team @fancy ja sam odmah skontao na isti način ali sam mislio da ništa ne kontam zbog prethodnih komentara jer mi nije bilo smešno pa sam strpljivo čekao da se razradi radnja u kafani :lol_2: čak sam pomislio jbt koliko sam glup pa ne kontam a ovi pomreše od smeha...

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Pa fora i jeste u tom "it hit me" što može da znači "pogodilo me" , ali i žargonski "skontao sam, shvatio sam, upalila mi se lampica" Fenomenalan pun...

 

Engleski je jako bogat maltene neiscrpan sa tim igrama reči. 

elem.... Nisam odavno....iz jedne od najboljih epizoda jedne od najboljih serija....

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Za Dino >>> i ja sam shvatio veselije (sagni se, pogodilo ga jaje), jer koma ne moze da te pogodi, padas u nju, cak i na engleskom se kaze "fall into comma", srcka/slog udara. Cak sam i ono oko onako suzno skapirao u pocetku kao jaje, ali onda sam shvatio da je pre tuzno/suzno nego razbijeno jaje.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Kooineeperk said:

Za Dino >>> i ja sam shvatio veselije (sagni se, pogodilo ga jaje), jer koma ne moze da te pogodi, padas u nju, cak i na engleskom se kaze "fall into comma", srcka/slog udara. Cak sam i ono oko onako suzno skapirao u pocetku kao jaje, ali onda sam shvatio da je pre tuzno/suzno nego razbijeno jaje.

 

Dobra poenta.

 

Mada, padanje u komu, rijec padanje, nema isto znacenje kao padanje u saht. Ovdje oznacava iznenadnu promjenu stanja organizma, osjecaja, emocije (kao npr. fall in love). Tada se moze reci 'it hit me", sto se u stvari odnosi na promjenu stanja, na iznenadno zaljubljivanje/komiranje. Kao recimo naglo padanje temperature, ili dobijanje glavobolje itd. - U svakom od ovih slucajeva mozes reci it hit me, iznenada pogodi me taj osjecaj.

 

Ne znam da li ima smisla ovo sto sam napisao, ali mislim da se moze koristiti "it hit me" u ovom slucaju.

 

 

Sto vam je toliko zao TRexa? Mozda je ljubavna koma, kao kod Ace Lukasa 😄

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gradjani Rima stvorili su republiku zbacivsi sa vlasti kralja Lucija Tarkvinija Oholog oko 510.pre n.e. Republika je mudro uspostavila politicke institucije s brojnim inkluzivnim elementima. Njene politicke institucije i vrline gradjana-vojnika - olicene na cuvenoj slici Zaka Luja Davida Horacijeva zakletva,koja prikazuje sinove kako se zaklinju svojim ocevima da ce dati zivot za Rimsku republiku - mnogi istoricari i danas smatraju temeljima uspesnosti te republike.

1280px-Jacques-Louis_David_-_Oath_of_the

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kada se, "devetnaestorici" digne cuna, istraumira srpske paore, i Rezoluciju - ako treba, onda je to ok, zar ne?

Svakako, da vas sve, u medjuvremenu zabole, za nas, golotinju. Zar ne?!

Onda dodje neki drugi, siledzija, nego sta: Skoci nafta, skoce cene, a samo sto smo preboleli, neke, Kovide - skinuli maske, zar ne?!

PS. Koji prsten, sutra treba da ljubim, u picku materinu!

PS. Jeb'o vas i sve ostale djavle iz devedesetih!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...