Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Ovaj put nije nikakav jubilej u pitanju,ali moderna balada o neuzvracenoj ljubavi se i dalje dobro drzi,a spot jos bolje,rekao bih.

Motiv slomljenog srca je cesto prisutan kao tema u pop muzici,ali retko je melanholija tako lepo prikazana kao u Madoninom spotu iz 1994.za pesmu "Take A Bow". Cetiri i po minutni video reditelja Michaela Haussmana, predstavlja pun tanjir erotike,religijske ikonografije i visoke mode.
Prica je postavljena u Spaniju 1940-ih godina,a u njenom centru je Madonin ljubavnik,matador,koga u spotu igra pravi toreador,Emilio Munoz. Njene emocije ceznje,pozude i teskobe odlicno su prikazane kroz njenu garderobu, koju su za potrebe videa, kreirali Donatella Versace,John Galliano i manje poznati Christian Louboutin. Mi najpre vidimo plavokosu zvezdu kao ugladjenu i dostojanstvenu,potom kao seksualno probudjenu u klasicnom cipkanom vesu,a na kraju kao emotivno razbijenu - motivi razbijenog stakla, suza i razmazanog ruza.
 



Spot je podigao mnogo prasine,posebno od strane raznih udruzenja za zastitu zivotinja. Madoni i ekipi je najpre bilo uskraceno gostomprimstvo u malom gradicu po imenu Ronda,u kojem je spot sniman tokom sest dana. Razlog se nalazio u losoj reputaciji pop-zvezde: provokativnom imidzu koji je izgradila nakon albuma "Erotica",izdavanja male knjige pod nazivom "Sex",te kontroverznog nastupa u emisiji kod Davida Lettermana.
 


Ipak,dozvola je na kraju izdejstvovana,i spot je snimljen u bogatoj provinciji Malagan.

Sam spot je bio inspirisan Almodovarovim filmom "Matador" iz 1986-te,a postigao je ogroman uspeh i,smatra se,Madoni otvorio vrata za glavnu ulogu Eve Peron u filmu "Evita".

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kronostime said:

 

 

obe su mnogo emotivnije.

:classic_sleep:

 

mislim, ja volim te dve tjune koje si priložio ali tebi su mnogo emotivnije.

drug crni iz komiteta za emotivnost je predložio madonu za danas, štodane.

 

meni su spiritualized najemotivniji, čak i kada pevaju o nekom banalityju

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

 

 Vreme u kome je nastalo i aktuelnost pesme sada mu daje vrednost sa svakim novim slusanjem.

Mislim na delo - ne na autora. :default_coffee:

 

aktuelnost je diskutabilna, pošto je održavaju matore drtine kao ti & ja.

aktuelnost nastaje kada brda mladih od danas 15-25 godina krene da nalazi nešto značajno u pesmi od pre 25+ godina

 

ne kažem da nije tako ali verujem da nije ništa značajnije nego gorepomenuta madona.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

aktuelnost je diskutabilna, pošto je održavaju matore drtine kao ti & ja.

aktuelnost nastaje kada brda mladih od danas 15-25 godina krene da nalazi nešto značajno u pesmi od pre 25+ godina

 

ne kažem da nije tako ali verujem da nije ništa značajnije nego gorepomenuta madona.

O drustvenom uticaju pomenute bi se dalo diskutovati - ali ovaj je mnogo uticajniji:

 

 

 

:61:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

drug crni iz komiteta za emotivnost je predložio madonu za danas, štodane.

Pa da,ali to can nije ni poAnta..ima brdo emotivnijih (vrlo rastegljiva kategorija,btw) stvari od Take A Bow..cak nisam ni toliki fan pesme..ima po meni Madonna Louise Ciccone i boljih tjuna..vise je stvar u odlicnoj kombinaciji fine pesmice,prva liga spota,mode i cinjenice da i danas ta stvar ne zvuci ofucano..

Ponajvise napisah post zaintrigiran celom pricom oko spota,njegovog snimanja itd,koju sam pokusao malo sazeti.

Edit:slova

Edited by Drug Crni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...