Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

2 hours ago, AgroLaki said:

 

Krenula jesenja depra, lose vreme i visoko zagadjenje u Beogradu daju nam priliku da se iz prve ruke upoznamo sa Londonom pedesetih... 😄 

 

Idealno vreme za mracne zanrove bilo da je u pitanju muzika, filmovi, knjige itd. Zavisi od osobe do osobe, nekima takve stvari podignu raspolozenje.

 

Od neke 2016 do 2018 sam bio meteropata i bas mi je smetao period oktobar-mart. Pre 2016 sam isto voleo zimu, samo nisam bio produktivan kao u poslednjih par godina.

 

Nikad ne bih rekao da ce taj period da mi bude najomiljeniji u godini kada mi se mnogo vise stvari otvaraju i kada znam kako da iskoristim vreme.

 

Sunce mi ubija kreativnost, ali ne bih voleo da odem u drugu krajnost i da ga uopste ne vidim.😄

 

Banalan primer, gledacu Penny Dreadful kada je hladno vreme kako bi serija bila efektnija.

 

Ja sam sada otisao u viktorijanski London.😄

Link to comment
Share on other sites

Kad sam poceo da radim u prvoj firmi, ustajao sam u 15 do 7 i katastrofa mi je to padalo. Danas sam ustao u 15 do 9 za posao, posto radim od kuce i ne zelim nikad da se vratim u kancelariju. [emoji53] Bukvalno mi se popravilo zdravlje, jer i da legnem u 22h uvece, nista ne moze da mi zameni jutarnji san. 
E ovo je i kod mene slučaj.

Mnogo mi je teže da ustanem u 7 ujutru, nego u 9, iako je dužina sna ista.
Link to comment
Share on other sites

Mogao bih da nastavim da rokam karakondzule u Doomu ili da instaliram Crysis Remastered Trilogy koji sam pazario pre par dana. Vreme u ovoj nedeljni mi je sjebalo malo koncepciju i napravio sam pauzu od Dooma.

 

Kada izadje remasterovani GTA (najvise GTA III gde sam presao svega par misija), samo par osoba me mogu izvuci iz stana.

 

Vice City i SA ne moram da prelazim do kraja, ali ako uspem onda sam u jednoj godini presao pet GTA igara.

 

26 minutes ago, AgroLaki said:

Ma kome to moze da podigne raspolozenje, da se oblaci slojevito i da ga puca vetar i kisa po glavi, da ne moze da se proseta ko covek. 

 

Upoznao sam online par osoba koje razmisljaju slicno kao ja. 😄

 

Sok efekat koji daje rezultat i koji bi trebalo da nadjaca vremenske neprilike.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, AgroLaki said:

Kad sam poceo da radim u prvoj firmi, ustajao sam u 15 do 7 i katastrofa mi je to padalo. Danas sam ustao u 15 do 9 za posao, posto radim od kuce i ne zelim nikad da se vratim u kancelariju. 😕 Bukvalno mi se popravilo zdravlje, jer i da legnem u 22h uvece, nista ne moze da mi zameni jutarnji san. 

Uff, ja sam preko 20 godina radio po smenama, 2 prve, 2 druge, 2 treće i prva mi najteže padala jer sam morao da ustajem u 10 do 5. Sada radim od 8 do 16h i ustajem u 7. Jednostavno se ne može opisati razlika. Plus me još uvek drži osećaj da se radna nedelja završi prilično brzo. Juče sam pomislio jbt sutra je već petak. Mnogo se bolje osećam sada iako sam ranije imao više slobodnog vremena jer sam najčešće posle treće bio slobodan po 4 dana. Mogu misliti kako je tebi. Mada kod mene nije problem da se kasni i dođe između 8 i 9 ali navikao sam da uvek dolazim na vreme.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Скоро 5  година устајем у 5, а легнем између 11 и 12. Одспавам док возим на посао, ту се мало искулирам. 

Последњих месец дана лежем у 10, устајем у 5, тако практикујем и када не радим. Тако раде ови успешни људи, па да оробам и ја.

 

И даље сам успешно ненаспаван.

Link to comment
Share on other sites

Imam ja kolegu koji spava dok vozi, barem tako kaže. Vozi automatski, put zna napamet jer ga je prešao x puta. Oči su mu otvorene ali on nije prisutan, kao da spava. I kada stigne pojma nema šta se dešavalo na putu od kuće do posla :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Referent said:

Скоро 5  година устајем у 5, а легнем између 11 и 12. Одспавам док возим на посао, ту се мало искулирам. 

Последњих месец дана лежем у 10, устајем у 5, тако практикујем и када не радим. Тако раде ови успешни људи, па да оробам и ја.

 

И даље сам успешно ненаспаван.

 

Potpuno te razumem... poslednja 3 meseca radim od 6 ( promenio "firmu" , konj ja ) , ustajem malo pre 5.... I evo vec sam na

 godišnjem od 3 nedelje ( koji ce izgleda biti produžen :classic_biggrin: )

 

 

Link to comment
Share on other sites

Žao mi je Boldvina baš. Vazda je bio zanimljiv lik i dobar glumac. Neshvatljiv propust stvarno. Nastrada žena totalno glupo.

Meni i dalje nejasno šta se desilo.

 

Prvo kad je izašla vest i pisalo da je jedna osoba ubijena i još jedna ranjena, bio sam u fazonu ovaj poludeo i krenuo da puca jer je baš teško da je dvoje slučajno pogodio. Onda posle ispade da je režiser pušten na kućno lečenje pa on verovatno nije ni pogođen nego neka propratna povreda.

 

Sad opet, kako može da se napravi takav propust da se u pištolju nađe pravi metak? Jel moguće da je neko podmetnuo?

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, djole said:

Meni i dalje nejasno šta se desilo.

 

Prvo kad je izašla vest i pisalo da je jedna osoba ubijena i još jedna ranjena, bio sam u fazonu ovaj poludeo i krenuo da puca jer je baš teško da je dvoje slučajno pogodio. Onda posle ispade da je režiser pušten na kućno lečenje pa on verovatno nije ni pogođen nego neka propratna povreda.

 

Sad opet, kako može da se napravi takav propust da se u pištolju nađe pravi metak? Jel moguće da je neko podmetnuo?

 

Može biti da je neko podmetnuo. Dešavale su se i takve stvari. Valjda je tako nastradao i sin Brus Lija na snimanju filma. Sad samo možemo da nagađamo, valjda će se otkriti istina. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Kooineeperk said:

 

giphy.gif.d7e1739b3ef3ed30c3c8fb1224d77041.gif

 

7 hours ago, AgroLaki said:

 

Šta?!

 

Voziš Tesla model iz 2027. sa autonomnim upravljanjem?

Шалим се, али је у почетку стварно тако било, нисам могао да се контролишем, спавао сам док возим, било је пар чупавих ситуација. Неко је качио неки подкаст са ликом који се бави спавањем и сном. Трудим се да што више примењујем те савете, баш помажу.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...