Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

27 minutes ago, fancy said:

IMG-2cd2acbfcc77ce5e250c6119f7645ba2-V.jpg

Sent from my phone using their app
 

Imao sam priliku da mi dostave imigranti ono sto narucim - vise sam ispostovan od njih, no od ovih domacih sto ne razumeju " Udjes, hodnik desno, zadnja kanncelarija pravo..." vec pitaju "A je l` bas moram?"

Moras, 3.14ka ti materina: plato sam to i tako hocu!

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Kronostime said:
Imao sam priliku da mi dostave imigranti ono sto narucim...

 

Pa jbg. gde ti ode... nije ideja migranti u Beogradu, samo zezanje tipa ove reklame za Polo:

 

 

 

 

Sent from my phone using their app

 

 

 

 

 

Edited by fancy
Link to comment
Share on other sites

Ne znam brate čemu sad priča o migrantima, Beogradu i Mladiću, može biti da sam nešto preskočio... 

 

Meni je potpuno legitimno zezanje na tu temu zbog frke koju ljudi na zapadu imaju od 2014 na ovamo jer su se svakakvih sranja najeli od ekipe koja bi i humor da zabrani (već se zaboraio i pokolj u Charlie Hebdo??)

 

Ukratko, meni je zezanje na račun svih vrsta religija i fanatika legitimno.   Da ih sad ne nabrajam da bih ispao na silu politički korektan...

Link to comment
Share on other sites

niko ti ne brani da se zajebavas kako ti je volja, nego si se zacudio gde je kronos "otisao", pa sam se nadovezao sa svojim stavom, podsecajuci na primer netrpeljivosti i mrznje prema tim ljudima. a taj primer nije usamljen, believe me. 

 

tako su jos ranih 90ih prestale da mi budu smesne fore o cigama a nesto kasnije i zenama je mesto zna se i gejevima u svoja cetiri zida 

 

kada je neko ugrozen od vecine, meni fore na njihov racun nisu smesne, jer prestaju da imaju zajebantsku osnovu. 

 

to je moja vizura a tvoja je takva kakva je. 

 

@fancy

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@oubrevo.

Moja vizura je da je ovde očigledno problem u generacijskoj razlici.

 

Ja nemam potrebu da mašem svojom političkom korektnošću i povlačim se pred bilo čim, i zajebavaću se na račun svega što postoji, jer tako sam živeo ceo život, tako ću i da nastavim da živim.  Neću da ulazim u zamke definisanja "podobnih" i "nepodobnih" manjina i većina jer mi se zaista jebe da vodim beskonačne uzaludne diskusije i nešto negde nekom dokazujem.

 

Odrastao sam na crnom i apsurdnom humoru Monti Pajtona (gde bi danas verovatno većina skečeva bilo proglašeno kao nepodobno), i zaista se neću povlačiti pred mogućnošću da mi neko zamaše pred nosom da je zbog nečega (gle qrca) - uvređen.

 

Verovatno sam sâm pred sobom stekao kredit kad sam još 1978 kao klinac ušao u klinč (tačnije - ona meni - "to je neprirodno", ja njoj: šta te boli ko je s kim?? Da li tebe neko ugrožava??) sa svojom kevom po pitanju homoseksualizma (uticaj muzike, naravno, videti pod: Tom Robinson Band "Rising Free E.P.") dok sam 1991. prodavao "Vreme" na Terazijama uz ratni poklič  "Raspala se JNA - ubićemo Šešelja!"  (nisam bio baš čist, ali sam bio lud... 😉)  O zaslugama 90ih da ne serem, danas svaka šuša može da se prodaje kao "prvoborac"...ali kad su svojevremeno dolazili iz vojnog odseka da kupe ljude iz Energoprojekta za razna ratišta, prvo što sam uradio je da odem u kadrovsko i saopštim im da odvedu li me slučajno, prvo što ću da uradim je da dođem s oružjem i pokokam upravo njih.  Da, nisam baš bio normalan, ali ko što rekoh... bio sam lud.  OK, i dalje sam :wicked:

 

Tri godine (2013-2017) smo gospođa i ja držali hostel kod bivše Ž. Stanice, i dok su svi dralli migrante naplaćujući im po 20-30€ za noć, mi smo držali istu cenu kao i za standardne turiste - 10€...upoznao puno njih, čuo puno priča... da ne širim sad...

 

Da skratim, zajebavam se na račun svega što vidim (priznajem, religije i razni nacizmi su mi na prvom mestu liste), ja sam Gen X(*) i u moje vreme pravi muškarci su šutirali dvojke iza 7.25 (6.75) :default_coffee:

 

(*) kad nestanem(o), svet će konačno biti jedno mirno, tolerantno mesto gde će crni, beli, žuti i crveni zajedno trčkati bosi poljima maslačka i mirisati tratinčice.

 

nota bene: Ne znam koliko je to očigledno, ali za slučaj da - zbog generacijsker razlike - nije, takođe ni sebe ne doživljavam preozbiljno, i sarkazam i ironiju primenjujem i na sebi kao što to radim prema drugima...

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

niko ti nista ne brani, pa nemoj ni ti drugima da iskazu svoj stav. 

 

ako znamo kakvo je raspolozenje prema migrantima & ako znamo da neki od njih isporucuju hranu gradjanima srbije (kao sto fotka pokazuje) 

-onda meni licno izjednacavanje migrantkinje koja je religiozno odevena sa bombasem samoubicom, nije smesno, jer potpiruje aktuelni vajb i raspolozenje vecine. 

 

da je klima drugacija, bilo bi mi smesno 

 

 

ponavljam, niko tebi ne brani da bacas fore, kao ni meni da bacim feedback. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ok fair enough. :)

A ovo:

...
da je klima drugacija, bilo bi mi smesno 
...


je sažeta tragedija današnjeg vremena.

Ti si tu bolje prilagođen, ja nisam (nikad ni bio).

Glede marama i krpa...
Na drugom mestu (FB) sam se žestoko sprdao na račun slike iz neke "naše" crkve gde, takođe umotane (!!!), žene bauljaju po podu crkve, provlače se ispod neke ikone, nečega... Svaka religija mi je ista (pred bogom :wicked:) - odvratna.

E, sad, pomenuh žene... da ipak ne počinjem? [emoji1]



Sent from my phone using their app

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fancy said:

Ok fair enough. :)

A ovo:
 

 


je sažeta tragedija današnjeg vremena.

Ti si tu bolje prilagođen, ja nisam (nikad ni bio).

Glede marama i krpa...
Na drugom mestu (FB) sam se žestoko sprdao na račun slike iz neke "naše" crkve gde, takođe umotane (!!!), žene bauljaju po podu crkve, provlače se ispod neke ikone, nečega... Svaka religija mi je ista (pred bogom :wicked:) - odvratna.

E, sad, pomenuh žene... da ipak ne počinjem? emoji1.png



Sent from my phone using their app
 

 

 

pravoslavni zivalj ovde nije ugrozen, tako da, sto se mene tice, slobodno nastavi sa takvom demistifikacijom i podjebavanjem 

 

a ako je tragedija naseg vremena, na bilo koji nacin pokusati zastiti manjinu koja je ugrozena, onda zivimo u sjajno vreme 

 

ipak, rekao bih da je samo stara dobra prica o slobodama u kojoj su neki kolateral toga jer me zabole 

 

sto je takodje fajn, mislim, nije zabranjeno 

Link to comment
Share on other sites

 
...
a ako je tragedija naseg vremena, na bilo koji nacin pokusati zastiti manjinu koja je ugrozena, onda zivimo u sjajno vreme 


Ne nisam mislio na to (nije fer da izvrćeš).

Na šta sam mislio?
Na autocenzuru zbog budala.

E, to je tragedija današnjeg sveta.
Ali više nije moj problem.
(as in - "vodio sam svoje ratove, pogubio ih, glupost je pobedila, no more fucks to give")

Sent from my phone using their app

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, fancy said:

 


Ne nisam mislio na to (nije fer da izvrćeš).

Na šta sam mislio?
Na autocenzuru zbog budala.

E, to je tragedija današnjeg sveta.
Ali više nije moj problem.
(as in - "vodio sam svoje ratove, pogubio ih, glupost je pobedila, no more fucks to give")

Sent from my phone using their app
 

 

 

ne izvrćem.

 

da li je okej podjebavati nekoga kome je teško i ko je u problemu? nekoga ko nema podršku ni većine ni institucija? za mene nije.

 

kao tvoj primer sa ekstremno-pravoslavnom ženom: 

u srbiji u kojoj je 70% građanstva pravoslavno a polovina ekstremna, potpuno je okej zajebavati se na temu.

na kosovu, gde pravoslavni živalj ima velikih problema koji nisu samo religiozne prirode već životno-ugrožavajuće = niej okej.

 

i to je cela filozofija & politička korektnost, makar za mene: hoćeš li biti empatičan prema onima kojima treba bilo kakva pomoć ili ćeš raditi vojnu vežbu svojih ljudskih i građanskih prava. oba pristupa su legit što se zakona tiče.

Link to comment
Share on other sites

 
...
u srbiji
...


Srbija mi je bila dalje od Plutona u mislima.

Tako gledano i moje zezanje sa pravoslavnim ženama je suštinski pogrešno jer:

1. Sigurno su u ovom trenutku neki pravoslavci negde ugroženi.
2. Sigurno su u ovom trenutku neke žene ugrožene.

Jbg.
Priznajem, nemam toliku empatiju da bih oćutao glupost.

Sent from my phone using their app

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...