Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

2 hours ago, Referent said:

Планирам сутра неки породични излет до престонице и ручак негде у Земуну (кеју). Што би рекли по фејсу, где јести? 

 

Zavisi sta gledas od hrane, fancyjev predlog za balkan express je top, samo obavezno rezervisi, i to napolju. 

 

Pitam sta hoces od hrane, jer npr u Zemunu je jedini grcki restoran u bgd (vrv ima jos nekih po bgu, ali nisu poznati), ako ste fanovi te hrane, ovo ti je onda retka prilika da jedes grcku kujnu sem na letovanju (ti si bese negde iz Vojvodine?) 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, svi pjevaju said:

 

Fascinantno!

 

Uvijek se razveselim ovim tvojim postovima u kafani, hvala što me (nas) educiraš :classic_smile: Više od post(ov)a ako se mene pita.

 

3 hours ago, DameTIme said:

Uvek naučim nešto novo!

 

Meni ništa lakše setiti se nekog slikara i slike, al' malo je smornije okačiti. I to ne samo zato što, naravno, za neko vreme tokom kojeg mi kroz glavu prođe sto slika, ne mogu da stignem da okačim jednu. Nego je i do toga da nisu svi linkovi dugotrajni/upotrebljivi. Tako mi je jedan post od pre par meseci polovičan, samo zato što sam tom prilikom zaboravio da image linkovi sa fb "umru" posle nekog vremena. Za razliku od slika sa wikipedie, twittera, pinteresta i imgura. Ovaj pomenuti post, gde je pocrkalo svašta, taj ću ponoviti. A za samu materiju i tematiku, ima smisla na Kafani, ipak se to gleda a ne čita/sluša, pa je prijemčivo i pitko. Velika razlika u odnosu na muziku i književnost: Dođeš, vidiš i voila. Forumaš jedan je pomenuo da bi bilo dobro otvoriti pdf/temu za Likovne Umetnosti, pa će se uskoro valjda dati videti više na jednom mestu.

Edited by Marko
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, fancy said:


 

 


Ovde: Balkan Ekspres

Zovi i rezerviši, ako te mrzi (a prelepo je!) Onda nešto pored reke, Šaran, Reka, Tricolore, Sent Andrea...

Nisam iz Zemuna ali volim ga ko da jesam emoji106.png i u njemu provodim više vremena nego kod kuće.

Sent from my phone using their app
 

 

 

7 hours ago, nlavrnja said:

 

Zavisi sta gledas od hrane, fancyjev predlog za balkan express je top, samo obavezno rezervisi, i to napolju. 

 

Pitam sta hoces od hrane, jer npr u Zemunu je jedini grcki restoran u bgd (vrv ima jos nekih po bgu, ali nisu poznati), ako ste fanovi te hrane, ovo ti je onda retka prilika da jedes grcku kujnu sem na letovanju (ti si bese negde iz Vojvodine?)

Најбитније ми је да је на отвореном и да није неки фенсерај позерај.

Мислим да ће шеф да се одлучи за грчки, пошто она обожава грчку кухињу. Хвала на помоћи.

Link to comment
Share on other sites

On 9/8/2021 at 1:37 PM, realno *w said:

Mislio sam da si mlađi :default_coffee:

 

On 9/8/2021 at 1:30 PM, Kooineeperk said:

 

Ovo me setilo na "Bitka kod Sente" koju sam uzivo video u Somboru, u Gradskoj kuci (Opstini). Ona je nesto manja ali tu su negde. Slicna je i po sadrzaju. Zaista je skroz drugaciji osecaj kad vidis sliku u pravoj velicini. 

 

To je kao ono kad smo kao klinci skupljali postere pa imas fudbalera (ili Branku Katic) u prirodnoj velicini 😄 

 

Edit: 

bezveze je da pisem post a nisam stavio sliku...

  Reveal hidden contents

A_zentai_csata_Eisenhut_Ferenc_k%C3%A9pe

 

slika-2.jpg

 

I jeste mladji - Silvija Kristel, Ilona Staler i Tereza Orlovski su krasile zidove soba ranijih generacija. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...