Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

 

16 hours ago, bistru vodu mutim said:

Isti si ko moj davno izgubljeni najbolji drug. On je čak u "najboljim danima" znao jesti Vegete i to bi normalnom kašikom zagrabio više puta i jeo, baš kao krem. Morao se skrivati od svojih dok bi to činio :classic_biggrin:

 

Ja još u osnovnoj, kad god keva ode napolje a nemam ništa drugo slatko, kašikom žderao Nesquik, Kraš, Cadbury... Fazon je u tome da sačekaš da prah krene da se topi u ustima, jer ako požuriš možeš da se zagrcneš jer prah upada u disajne puteve (pro tips), jednom kad se izveštiš, bude ti legit slatkiš ko sve drugo 😁 

 

20 hours ago, bistru vodu mutim said:

Moj ćale je stručnjak za te lude kombinacije, npr. može pojesti džem od šljiva i paradajz u kombinaciji sa gotovo bilo čime, i nerijetko to i čini (probat ću se sjetit najluđe kombinacije).

 

Ti mu onda mu daj neki jači challenge: Lubenicu sa majonezom, eurokrem sa sarmom, sardinu sa voćnim sirupom... 😄

 

21 hours ago, Nicklord said:

Ja sve što vidim ovde je da je forum pun seka persi

 

Ako do toga dođe, kada moramo, ješćemo što ne volimo, bilo šta. Pa ako bude još gore, ima da jedemo što nam je inače nezamislivo. Pa ako dođe do najgoreg, ješćemo se između sebe. Until then... Kakvih derišta, pa i ljudi ima, ja sam dobar, i kad sam bio dete i sad, što se hrane tiče. Ne računajući ljude sa netolerancijom/alergijom na određene namirnice, i dalje ljudi izmišljaju puno, to jeste činjenica...

 

21 hours ago, Barkley#34 said:

Ne pijem kafu ali obožavam miris&ukus iste pa je jedem u kolačima, čokoladi, sladoledu...

 

Kafu volim jednom, dvaput u mesec dana. Espresso i sl mogu češće.

 

23 hours ago, de Havilland Mosquito said:

Meni je pečenje generalno overrated. 

 

Jeste, potpisujem. Mogao sam baš da se tovarim time kao klinac, u poslednjih 10-ak god probam možda dva parčeta svake zime. Roštilji, na tiganju pečeno meso, u rerni itd, je nešto, što mi se čini da kako ja, tako i većina ljudi može daleko više od pečenja. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Setih se i ja necega sto hejtujem (mada od detinjstva nisam imao prilike da hejtujem) - bele kobasice, leberke - tako smo ih zvali, ne znam da li je to zvanicni naziv. 

 

Kad se kolju svinje, pa se skupi sve ono sto je visak, dobro prokuva (meso bude sivo, belo), bude tu svega, kozure, jezik, verovatno i bubrezi i zeludac i sta ti ja znam sta jos. To se sve samelje. Ne stavlja se mnogo zacina (tipa paprika), pa ostaje ta boja, ne zacrveni se. U nasem slucaju nisu se trosila creva za punjenje, to je rezervisano za one regularne, dobre kobaje. Ovo se vise trpalo u one kese za zamrzivac od 1kg, pa kad se ohlade seklo se recimo kao slanina. 

 

Moj problem s tim je bio ne sam ukus, nego tekstura - sto nekad naidjes na parce kozure (retko mesa), nije sve tako fino samleveno. Secam se kako me baba prozivala "jedes one parizere a neces belu kobasicu, a u parizer svasta stavljaju!". Rekoh joj "baba, bas u tome je problem - u belim kobasicama i vidim sta smo stavili i osetim kad jedem, kod parizera nemam pojma niti mogu da osetim jer je sve sitno" 🙂 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sad kad se spominjala majoneza sjetih se svog prijatelja kojem je tetka skoro svaki dan donosila tubu majoneze a on bi sve to potamanio. Njoj dojadilo i jedan dan donijela teglu od kilo majoneze. "Šta'š sad? Da te vidim!" A on uzme kašiku i krene jest majonezu kao krem, bez 'leba, bez ičega. Kad se približio kraju nastupio je rigoleto, tetka mu veli - eto tigana a on, nakon što se izrigao, nastavi gdje je stao, dovrši teglu i poliže ostatke :classic_laugh:

Link to comment
Share on other sites

Neko je nekad provalio (i za to mu hvala vo vjeki vjekov) da bi bila fora da se upari srodno - audio koji je lo-fi (kao opozit hi-fi prici) i video sa vhs kaseta (opet kao opozit fhd/4k/qhd koji su danas standard). Tako su te 2 stvari spojene u najprirodniju mogucu koaliciju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...