Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Ja se samo sećam da nisam voleo tikvice kad sam bio mali, pa keva kaže da je napravila pitu s krompirom kako bi me zeznula. Sad ih obožavam.

 

A inače sam mislio da ne postoji ništa što ne volim da jedem, a onda sam probao korijander(bar neku veću količinu)... 😄

U Britaniji ga dosta koriste.

Link to comment
Share on other sites

On 7/18/2021 at 1:14 PM, gggggggg said:

svaka cast. sigurno se ne bih setio. izgleda da je neko re-uploadovao stvar sa tim snimkom

 

 

 

Setio sam se jos jedne - David Jackson - Broken Heart. Bila na starom EELF-u, sad mozes samo na lbry.tv da nadjes sa tom hardkor sovjetskom vecherinkom

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kao klinac sam bio dosta izbirljiv sto se hrane tice, uglavnom kuvanih jela(pasulj, boranija, grasak), ali sam vremenom poceo da jedem sve, pa cak i da tamanim ta jela poput prebranca. Samo mi je jedna stavka na crnoj listi, a to je spanac. :classic_smile:

 

Sto kaze Barkley za suprugu, povratio sam prvi put kad kad sam ga probao, secam se tog dana kao juce da je bio, i od tada bezim od njega kao djavo od krsta. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Marko said:

Da neko ne voli paradajz mi je nepojmljivo, ali imam i ja slučaj jednog prijatelja koji ne samo da ne voli paradajz, nego ne voli ni crni luk (beli koristi samo za kuvanje). Liku je rendani kupus najbolja salata, a u kiseli krastavac se kune zimi, i to bi bilo to od salata što se njega tiče. Šta reći koju posluku porati. Tvoja žena sigurno onda bar voli sok od paradajza? 

 

Brat moj 😄 Na ovu crnu listu dodati beli luk, sve vrste paprika, generalno sve ljuto 😄 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, MrTripleDouble said:

Kao klinac sam bio dosta izbirljiv sto se hrane tice, uglavnom kuvanih jela(pasulj, boranija, grasak), ali sam vremenom poceo da jedem sve, pa cak i da tamanim ta jela poput prebranca. Samo mi je jedna stavka na crnoj listi, a to je spanac. :classic_smile:

 

Sto kaze Barkley za suprugu, povratio sam prvi put kad kad sam ga probao, secam se tog dana kao juce da je bio, i od tada bezim od njega kao djavo od krsta. 

Mislim da nikad nisam cuo za antifana spanaca,zanimljivo 🙂

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Boranija - kao klinac sam dobio batine sto nisam hteo da je jedem. Secam se kao juce, "sakrio" sam se ispod stola. Na kraju sam jeo i plakao. Od tada ni puskom nisu mogli da me nateraju da je jedem, gadilo mi se. Dok jednom kod jedne bivse devojke nisam jeo neku salatu sa kuvanom boranijom. Onako, da je ispostujem, a zapravo nije bilo lose. Danas, moja zena (ne ta bivsa devojka) kuva boraniju ponekad (iako zna da bas i ne volim boraniju, pa pojaca rucak sa nekim mesom, kobajama ili slicno) ali nemam vise problem da je jedem, pa cak ni klot.

 

Jedino sto ne mogu da jedem jeste przeni ajvar (a volim ajvar, ali brate, hladan ne vruc), i ne mogu neku foru sto zena pravi sa przenim paprikama, mislim da i jaja baci u miks. Generalno, to previse termicki preradjeno povrce mi nije ok (ili barem da se ohladi). 

Link to comment
Share on other sites

U zabavishtu su me zle vaspitachice dve godine svakog utorka, kada je na meniju bila prokleta boranija, drzale u kantini po sat I po jer nisam mogao ni da je pomirishem, dok su sva deca bila u dvorishtu I igrala se nakon klope. Onda je jednog utorka po mene svratio nesto ranije moj ujak, inache jednom zaeban lik I kada je shvatio sta rade I koliko to traje ispostrojavao ih je redom od chistachice do direktorke...zujala im je glava ko sholja na banderi. Tek od vojske sam krenuo da je prozdirem.

Sent from my Lenovo TB-8505F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kad mi majka pravi bollognes/melagnes spagete -> znaci samo bejzik, mleveno meso sa sosem i spagete ali ona to tako dobro ukrcka, bukvalno kao pasce trcim da jedem i imam onaj refelks ako to pravi u back-to-back danima. Isto je mocna i indijska koju drug pravi -> pilece kockice belog mesa ofc sa lukom u pavlaci za kuvanje, tomatinu + kineski razni zacini kari, kurkuma, korijander i neki kojima ne znam imena i dosta pirinca. Pirinac bukvalno poprimi to, postaje neverovatno ukusan... Tako on to dugo sprema, na kraju bukvalno hrana te radi -> toliko prija i nepcima i telu da se osecas kao nov. 

 

  eto da skrenemo malo s teme, koje su vama onako omiljene hrane u smislu pripreme, ko sprema, na koji nacin, da li je to nesto odredjeno s menija u restoranu, da li nesto sto vi sebi spremite

 

 

Edited by delgado
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MrTripleDouble said:

Samo mi je jedna stavka na crnoj listi, a to je spanac. :classic_smile:

 

3 hours ago, Kosjan Willavić said:

Mislim da nikad nisam cuo za antifana spanaca,zanimljivo 🙂

Evo da se upišem i ja :classic_biggrin: zaboravio sam ga kad sam pisao šta ne volim da jedem. Mislim da nisam video spanać jedno 20 godina.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

I meni je boranija odmalena na crnoj listi, sve sam ispovraćao kad je bila na meniju dok sam bio mali. Srećom, nisu me kasnije silili da ju jedem. Tek prije par godina sam se usudio probati neku salatu s boranijom i mogu reći da čak nije bila ni loša ali da probam čorbu - e to se još uvijek ne usudim. 
 

Koja su vam najviše overrated jela? Meni janjetina na prvom mjestu, znam da je teško za povjerovati 😄 Pojedem ju ja ali daleko mi je to od onog wow.

Link to comment
Share on other sites

Probao sam svaku vrstu hrane koju sam ikad bio u prilici da probam. Nešto mi se manje sviđalo, nešto više, i sve bih mogao ponovo da probam osim cvekle. Jedino to ne ide nikako.

 

A što se tiče ovih egzotičnih jela, tipa pihtije, škembići, crevca, glave i ostale švargle, krvavice i kavurme, sve zavisi od pripreme. Što reče uini gore, imam u familiji osobe koje spremaju nešto od toga, par prijatelja i povremeno jednu kafanu i to je to. Na žalost, broj ljudi koji to sprema po mom ukusu se smanjuje.

 

Pričali smo hiljadu puta o pihtijama, jbg nisu sve pihtije iste, isto važi i za sve ostalo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...