Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

1 hour ago, Nicklord said:

Ko su beše forumaški Hrvati ovde? 😄 Dajte najlepša mesta u Istri za izblejati 5-6 dana sa porodicom

 

guglaj, ne smaraj rvate. a koliko sam ja uspeo da doživim, istra je jako lepa i na kopnu, tako da, kreni kolima pa idi kojekude.

 

on a more serious note..

 

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nicklord said:

Ko su beše forumaški Hrvati ovde? 😄 Dajte najlepša mesta u Istri za izblejati 5-6 dana sa porodicom

 

 

Ako vas zanima hotelski smještaj, s ovim ne biste trebali fulati - family hotel Amarin u Rovinju. Pretpostavljam da imaš klince, imaju tamo cjelodnevne aktivnosti osmišljene prema dobi djece, igraonice, radionice, tete čuvalice, velika vanjska igrališta za malu i stariju djecu, bazeni za bebe i malu djecu, kino, sobu za igranje igrica, restorane s posebnim menijima za djecu itd. Plaža je također blizu. Ako ste si u mogućnosti to priuštiti, mislim da je pun pogodak.

 

Raspitat ću se malo o najljepšim mjestima, u Istri već jako dugo nisam bio pa ne mogu baš iz prve ruke ali Rovinj je zaista lijep. Napiši ako te nešto drugo zanima/ (i) ako nisi mislio konkretno na hotelski smještaj pa javim kasnije, sad sam u gužvi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Nicklord

 

Mjesta za posjetiti: Motovun, Oprtalj, Grožnjan (u unutrašnjosti), Rovinj, Poreč, Pula, Nacionalni park Brijuni. Lijepo je ići od Motovuna do Novigrada (30-ak km) dolinom rijeke Mirne.

 

Restorani: Santa Marina - između Poreča i Novigrada (izvrsna riba), San Servolo - kod Buja (pivnica sa odličnim domaćim craftom i klopom), Navetta - u mjestu Fažana blizu Pule. Ako treba još koji preporučiti u unutrašnjosti, pitaj.

 

Jame, spilje i slično: Pazinska jama, jama Baredine (čovječja ribica), Feštinsko kraljevstvo, rt Kamenjak.

 

Plaže: nova plaža Hidrobaza u mjestu Fažana (odlično opremljena i besplatni parking, blizina mora), plaža Verudela u Puli, plaže sa sjeverne strane Novigrada (ima ih nekoliko). Svako mjesto ima neku svoju pristojnu plažu, da se to proguglati.

 

Vinarije: ne znam baš koliko si into wine :classic_biggrin:, ima dosta tih vinara, npr. oko Motovuna, najistaknutiji je Benvenuti (u mjestu Kaldir malo prije Motovuna).

 

Kad planirate ići? U Grožnjanu je počeo jazz festival na otvorenom, traje do 27.7., ugođaj je vrhunski, čak i ako jazz nije tvoja šolja čaja. za 10 dana počinje filmski festival u Motovunu, traje 6 dana. Ima dosta tih događanja.

 

Ovo su info od mog prijatelja rođenog Istrijana, istočnu Istru ne poznaje toliko pa nije ni spominjao neke lokacije tamo, ali svakako nije loša opcija ni ono što Uini spominje jer je u Istri sve više-manje blizu, a svugdje se nešto lijepo ima za vidjeti.

 

Ugodan odmor vam želim, javi gdje sam zeznuo kako je bilo :classic_smile:

  • Like 2
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

https://nova.rs/vesti/hronika/haos-na-vracaru-gradiliste-urusilo-zgradu-stanari-u-panici/    

 

Apropo ovog slucaja da se dotaknem i protesta stanara u Bloku 37. Investitor zeli da podigne neku nakaradnu zgradu i ima sve potrebne dozvole, stanari se bune i kazu nehumano. Grad (odnosno govnjivko zamenik) kaze

ja sam na strani stanara al i oni moraju da shvate da u BG mora da se gradi da su nama potrebne investicije... odmah se setih kako je sef na sve nas objasnjavao kako je Rio Tinto super i kako cemo proizvoditi baterije ima da

propadne Toshiba kad krenu iskopavanja... koja je krajnja cena napretka i progresa? Ne pitam za Bg koji je bespovratno devastiran i nema mu pomoci sa tim ljudi treba da se pomire nego ovako generalno globalno za svet i lokalno za Srb. 

Gledao sam skoro statistiku koliko treba da imamo posumljenih predela a koliko zaista imamo, izuzetno sramotna brojka za jednu zemlju kao sto je Srbija sa odlicnim geografskim polozajem i karakteristikama za prirodu. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, bistru vodu mutim said:

@Nicklord

 

......

Od vina jedino znam da postoje crvena i bela 😄 Kraft pivo me više zanima

 

Hvala, našli smo neki apartman u sred Rovinja, a ima čak i parking tako da ćemo odatle lagano po plažama i restoranima okolo. Idemo 27.07.-03.08.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Nicklord said:

Od vina jedino znam da postoje crvena i bela 😄 Kraft pivo me više zanima

 

Hvala, našli smo neki apartman u sred Rovinja, a ima čak i parking tako da ćemo odatle lagano po plažama i restoranima okolo. Idemo 27.07.-03.08.

Preporuka za restoran "Maslina" pored stadiona. Malo dalje od centra ali vredi da se ode. Lokalci su nam preporucili i stvarno smo bili zadovoljni.

Link to comment
Share on other sites

Jeste li bili nekad u nekim coworking prostorima? Ali tipa kuće, imanja, kampovi, gde može da se i noći, jede...

Raspitivao sam se za Mokrin house i cena je 7000 noć + 3000 korišćenje radnog prostora, sa klopom. Meni to nešto puno. Mislim, ok, sve ima svoju cenu, ali pojedincu ne vidim kako se "isplati", osim da ti firma plati ili tako nešto.
 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Prijatelj Mitar said:

Za ljubitelje Svemirskog pekmeza, nova tegla moze da se nadje u opstenarodnim prodavnicama. Ja svoju nabavio preko onog spanskog detektiva El Torrentea.

 

Ne da neću da gledam, i to ne zbog Lebrona umesto Džordana, već

 

m5u35ypxifl61.jpg

 

Da oprosti moderacija, jebala ih politička korektnost.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

To bih rekao da nije skupo. Po mom misljenju, na osnovu onoga sto sam video kod njih danas, to su najkvalitetnije kuhinje koje se mogu naci kod nas u salonima.

Zakazao sam za sledecu nedelju planiranje. Meni je kuhinja istog oblika, ali nesto manja. Skraceno cirilicno P dimenzija 3.55x80x1.60.
Rekli su mi danas da je prosek oko 800e po metru.
Uzasno iskustvo u emezzeti, bukvalno se lik trudio da nam ne proda kuhinju. Crtao je sta je hteo. Tvrdio je da ne postoji viseci element dubine 60, sto mi je malo verovatno. Na kraju je cena ispala i ok, ali takvu kuhinju koju je on nacrtao nikada ne bih uzeo.
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stiletto said:

 

Ne da neću da gledam, i to ne zbog Lebrona umesto Džordana, već

 

m5u35ypxifl61.jpg

 

Da oprosti moderacija, jebala ih politička korektnost.

 

Wut??? Nisam jos gledao, podelio sam nevest s vama cim sam video da je avejlbl.

 

Idem da gledam prvi deo i da gasim torenAt.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Prijatelj Mitar said:

 

Wut??? Nisam jos gledao, podelio sam nevest s vama cim sam video da je avejlbl.

 

Idem da gledam prvi deo i da gasim torenAt.

 

Drugar, halabuka na internetu oko ovoga samo takva, samo malo izguglaj...

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Stiletto said:

 

Ne da neću da gledam, i to ne zbog Lebrona umesto Džordana, već

 

m5u35ypxifl61.jpg

 

Da oprosti moderacija, jebala ih politička korektnost.

 

bedak sto matorci ne mogu da gledaju sise u filmu za decu. ako izgovoris ovo naglas, desava se neverovatna promena, kao kod bananamena, koga su isto ukinuli, jer nikoga nije briga, osim tebe i eventualno mene a mi smo matori. 

 

tako da eto. bedara. 

29 minutes ago, Stiletto said:

 

Drugar, halabuka na internetu oko ovoga samo takva, samo malo izguglaj...

 

pobuna bumera zbog sisa od crtane zecice? ako ako popravicemo mi ovaj usrani svet koji je bio strava sa sisama crtane zecice ZA DECU. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...