Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Kljucna stavka u celoj prici je dugotrajnost, zato sto kod takvih kada se duze zadrze na sceni uocavaju se negativne stvari zbog kojih cak i ako si neutralan prema njima, nakon toga ti postanu omrazeni. Uocavaju se politicke veze i pozadina nekih desavanja. Nije tako bas kod svih, iz njihovog ugla i jeste tesko prodavati pricu na duze staze bez jake (politicke) podrske. Stvarno kapa dole za nekog ko je napravio dugacku karijeru i ko je zvucno ime, a da se nije jace upleo u politicke i kriminalne vode. Gde ima para, ima i sumnjivih likova. Tesko je naci takvu osobu bez mrlje, jer su generalno ljudi u stanju da cak i oko neke sitnice da naprave veliku frku, ne ulazeci uopste sta bi moglo da stoji iza toga. Posmatraju stvari iz svog ugla, sto moze da bude veliki zajeb jer ulaze u teritoriju koja im nije mnogo poznata.

Link to comment
Share on other sites

Da se pohvalim i ja da sam potrošio 75 minuta života na ono sranje sinoć. Emisija bez ikakvog koncepta i smisla, random likovi pričaju o random situacijama iz Cecinog života, pritom se akcenat stavljao i išla pljuvačina za totalno nebitne stvari. Jbt, pa više argumenata čujem na poslu kada dve koleginice ogovaraju treću.

 

U suštini, zajeba me Ceca što je digla galamu pa odgledah jednu potpuno bezveznu emisiju.

 

Inače Ceca je oduvek imala prirodni talenat da gađa neki poseban nerv koji uglavnom raste samo ovde. To mu dođe nekakva harizma za južni Balkan. Uvek je uspevala da privuče pažnju ljudi, a preko toga i da bude raw model, ne smatram ja Arkana nešto posebno zaslužnim tu, bio je samo jedna epizoda u njenoj karijeri. To je otprilike onaj isti nerv koji je Aca Srbin vremenom naučio da gađa. Jednom kad to pogodiš, šta god da radiš bićeš voljen ovde.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Da se pohvalim i ja da sam potrošio 75 minuta života na ono sranje sinoć. Emisija bez ikakvog koncepta i smisla, random likovi pričaju o random situacijama iz Cecinog života, pritom se akcenat stavljao i išla pljuvačina za totalno nebitne stvari. Jbt, pa više argumenata čujem na poslu kada dve koleginice ogovaraju treću.

 

U suštini, zajeba me Ceca što je digla galamu pa odgledah jednu potpuno bezveznu emisiju.

 

Inače Ceca je oduvek imala prirodni talenat da gađa neki poseban nerv koji uglavnom raste samo ovde. To mu dođe nekakva harizma za južni Balkan. Uvek je uspevala da privuče pažnju ljudi, a preko toga i da bude raw model, ne smatram ja Arkana nešto posebno zaslužnim tu, bio je samo jedna epizoda u njenoj karijeri. To je otprilike onaj isti nerv koji je Aca Srbin vremenom naučio da gađa. Jednom kad to pogodiš, šta god da radiš bićeš voljen ovde.

 

 

Isto... sa dosta prekida, al ajde.

 

Komentari tipa: Kako je loš bio izbor venčanice i slično... brateuuuu

 

Bilo je naravno dosta dobrih komentara, ali i ovakvih gluposti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Prvi put sam čuo za Cecu u Šoder listi kod Ruzmarina uz komentar: "Ide čamac vidi mu se pramac!" Ne znam koja je pesma bila. Spot je kad se Ceca vozi na čamcu u nekom belom bodiću bez brusa, kipi na sve strane :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Knipex said:

Prvi put sam čuo za Cecu u Šoder listi kod Ruzmarina uz komentar: "Ide čamac vidi mu se pramac!" Ne znam koja je pesma bila. Spot je kad se Ceca vozi na čamcu u nekom belom bodiću bez brusa, kipi na sve strane :classic_biggrin:

 

Evo da obnoviš gradivo. Pažnja, spot je snimljen kad je imala 16 godina, tako da underage alert! 😄

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, oubrevo. said:

verovatno sam se ja pogrešno izrazio u prvom postu - gde sam suštinski hteo da kažem kako ona u prvoj polovini 90ih nije bila primus inter pares, već jedna od 10ak+ šarolikih pojava u turbofolk svetu, gde su veće uzdahe oduzimali one hit wonder et, mira škorić, džej, dragana mirkovič  i ostali (plus neki hard core stari heroji kao sinan koji doživljavaju slavu među mladima). bila je tu i ceca ali ni po čemu nešto sad posebna i pogotovo ne iznad pomenutih.

 

moguće da je u ruralnijim naseljima od bgda imala taj neki fan base ključan za prvi deo karijere.

 

međutim, taj njen ultimativni stardom počinje sa arkanom a zatim se zakucava sa onom ceca 2000 albumom gde postaje definitivno i deo mejnstirima šatro urbane kulture. 

 

sve to je zapravo i jedino solidno opisano u sinoćnoj epizodi: ona i arkan su neki uvrnuti srbski san 90ih, tj bizaro boba & brena

a onda ceca nakon ubista arkana dobija i taj dark momenat a sa zatvorom 2003e i status mučenice.

 

cecina optimus prajm slava i počinje koncertom na marakini, tj tu je postalo vidljivo u šta se njena pojava izrodila.

Ne slažem se, jbg.

 

Mislim da je ti posmatraš samo kroz prizmu turbofolka, a to po meni nije ispravno,  jer je ona i pre toga bila hit (znatno veći od Mire Škorić, u rangu sa Draganom Mirković), pa se prešaltavala na novi zvuk, s tim da mi nikada nije skroz pripadala tf, više je koketirala sa pop zvukom, grčkim melosom... kao da je bila priča za sebe. Rekao sam već, ona je prvi veliki pop-folk album napravila pre Arkana i svuda se čuo.

 

Sve stvari o kojima pišeš su tekle paralelno i po meni su u drugom planu, ne bi joj ni Arkan pomogao da je publika nije htela i da nema masovno privlačne pesme, posebno što je uspela da traje u tom svetu i nakon što je on overen. Zatim, nije ni mogla ranije da dođe do vrhunca slave, ipak je trebalo da prođe neko vreme, a ona je imala tek 20 i par godina u trenutku udaje.

 

Hoću da kažem, imala bi ona koncerte i na Mitiću i na Ušću i sav ostali uspeh i bez Arkana. To bi bilo bolje za sve nas jer ne bi bilo tog dodatnog šmeka koji ju je učinio mafijaškom princezom i sve što ide uz to.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Stiletto said:

 

Čekaj,  nisi valjda gledao spot sa uključenim zvukom?!

Je l' nju u tom periodu i nesto posle prangijao Vitez od Sopota? Tako sam nesto nacuo pre 😄 Navodno je i Mister dvehiljaditih ulazio u kazneni prostor. EDIT vidim da je Barkley pomenuo Lukica

Edited by Kosjan Willavić
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kosjan Willavić said:

Je l' nju u tom periodu i nesto posle prangijao Vitez od Sopota? Tako sam nesto nacuo pre 😄 Navodno je i Mister dvehiljaditih ulazio u kazneni prostor. EDIT vidim da je Barkley pomenuo Lukica

Ih, to je bila velika ljubav, novine su bile pune vesti, predviđala se svadba. Čuo sam i trač da ju je nahvatao sa nekim bogatim Albancem u Švici i tad je puklo. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...