Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Artbat samo nije dao livestream ja mislim
 
Inače se slažem sa uinijem za Ninu. Jako kvalitetan set je bio
I mene je, kao što rekoh, trance prijatno iznenadio...
Svakako mi je bio bolji solomunov closing set, iako premekan za 5-10am termin - al ko će drugi vrtit 5h bez prestanka po istoj ceni, neg zemara.
Kontam sad je art bat odradio poso ko tale of us prošle godine. Taj termin 3-5 je pola noć, pola dan valja ga kvalitetno popuniti
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Betolingar Misdongard said:

Njega pamtim nešto malo sa Basivitija. Od tih izgubljenih likova bih volio vidjeti X3M-a. Imao je jedan dobar album, a njegov vers na Muzej mi je generalno jedan od najboljih na kompletnom tom albumu.

Sever je totalni underground i tesko je naci njegov materijal po netu. X3m je bas gotiva, zaboravih da covek uopste postoji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad spomenu Cecu... odgledah 15min "Junaci doba zlog" tema je Ceca... kakvo je ono smece od emisije majko mila, transfer blama. Od gostiju, preko komentara do vrhunca citiram "Jelena Karleusa uprkos zamasnom estradnom uspehu vec godinama nema pristup televizijama i meta je zute stampe jer je Cecina protivnica" 

 

😄 😄 😄 lagano sam ugasio posle ovoga...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kad spomenu Cecu... odgledah 15min "Junaci doba zlog" tema je Ceca... kakvo je ono smece od emisije majko mila, transfer blama. Od gostiju, preko komentara do vrhunca citiram "Jelena Karleusa uprkos zamasnom estradnom uspehu vec godinama nema pristup televizijama i meta je zute stampe jer je Cecina protivnica" 
 
[emoji1] [emoji1] [emoji1] lagano sam ugasio posle ovoga...
Taj kraj emisije i pominjanje JK je ustvari jedino što ne valja u epizodi.
Mada, pre toga su napomenuli da je Dragan Karleuša bio uključen u njeno hapšenje i zaplenu antikviteta - pa je ova paralela morala da se napravi.
U svakom slučaju, ako sereš po turbo-folk kulturi, ne smeš da hvališ JK koja je kao, samo pevačica ,a ustvari copy/paste do bola
Link to comment
Share on other sites

To za Karleusu je skandalcina. Jos spominajnje nekog njenog citata kao dve su Srbije jedna Ceca druga Jeca i Ceda... obe gadne podjednako. 

 

15min koje sam ja gledao su mi bas blamantni. Neka zena sto nekako ljutito prica kaze imala sam transfer blama od Cecine vencanice, druga koja naglasava sa kim je sedela u Klubu Knjizevnika kada su tu dosli Ceca i Arkan da im opogane nobles prostor. Jbt...

Naratorka emisije koja Cecu nazove simpaticna vrtiguzka... pa nicim izazvano soranje po njenoj ulozi Kostane... 

Zena je bila drugarica i intimus sa high class krimosima 30god, maznula milione vratila pola i malo sedela kuci sa nanogicom, sada je pod zastitom Palme koji je voda po svetu kao ... ti se uhvatis kako lose peva i kako lose glumi. Jos stave tad scenu iz filma kada joj guraju pare u dekolte 😄 😄 sublimisane poruke rekao bi Djordje Cvarkov. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

To za Karleusu je skandalcina. Jos spominajnje nekog njenog citata kao dve su Srbije jedna Ceca druga Jeca i Ceda... obe gadne podjednako. 
 
15min koje sam ja gledao su mi bas blamantni. Neka zena sto nekako ljutito prica kaze imala sam transfer blama od Cecine vencanice, druga koja naglasava sa kim je sedela u Klubu Knjizevnika kada su tu dosli Ceca i Arkan da im opogane nobles prostor. Jbt...
Naratorka emisije koja Cecu nazove simpaticna vrtiguzka... pa nicim izazvano soranje po njenoj ulozi Kostane... 
Zena je bila drugarica i intimus sa high class krimosima 30god, maznula milione vratila pola i malo sedela kuci sa nanogicom, sada je pod zastitom Palme koji je voda po svetu kao ... ti se uhvatis kako lose peva i kako lose glumi. Jos stave tad scenu iz filma kada joj guraju pare u dekolte [emoji1] [emoji1] sublimisane poruke rekao bi Djordje Cvarkov. 
Pogledaj celu, svega su se dohvatili
Link to comment
Share on other sites

slažem se sa @Tamburinjo da je stil i ton epizode (koju sam jedinu i pogledao jer se dig'o hajp) bulevarski, nova.rs metode. teški krindževi padaju pogotovo u prvoj polovini a sve počinje nekakvom autorskom pesmom-špicom, koju smo recimo dete i ja mogli napraviti dok pravimo doručak. a prilično smo oboje netalentovani i imamo poriv da useravamo muzički sve što nam se nađe na putu :lol_2: daklem, tu već teško da može da se dobaci do nekog not great not terrible nivoa

 

ono što je važno u epizodi, iako nespretno ispričano je ta osnova - da ceca praktično nije postala, niti bila blizu da bude to što jeste dok se nije smuvala i venčala sa orkanom. 

 

sećam se tih nesrećnih tinejdžerskih turbo folk pop žurki s'početka 90ih, pa sve do neke 94e npr, gde je ceca bila tek jedna u miljeu horor repertoara ali su je realno šile za xy dužina sve varijacije od mire škorić (koja je bila kao neki joy division turbofolka 🙃 ) preko raznih viki-miki-sneki, tek je 12 sati, ivana 200 na sat (dosta su turbofolkeri polagali na satnicu u pesmama) džeja i hardcore finiša iza dva ujutru u vidu sinana sakića, nekrunisanog kralja OG turbofolk afterhoursa.

 

ceca u tom smislu nije madonna turbofolka, što bi ona verovatno volela, već tako neka lejdi gaga, gde se cela ta primitivna mašinerija upregla da napravi od nje superstara. i da, tačno je da cecini nosači zvuka nisu smeli da se prodaju kao pirati, ima li većeg dokaza za ovakvu tvrdnju.

 

sve u svemu, dosta loše i relativno do totalno poznato. ne znam da li je ta sesina pretnja tužbom ubrzala produkciju epizode da bi se uhvatio momentum. nisam ostale pogledao pa da mogu nešto da poredim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ah...ti pričaj slobodno...niko tebi ne brani da pričaš, baš kao što niko meni ne brani da kadim nakon te priče...

 

A jedino spominjanje Cece koje ne zahteva okadu je pronošenje infoa da je dobila 20 godina samice, ili teškog rada ili tako već nešto....ali bojim se da tako nešto nećemo dočekati. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...