Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Tu podno Kalemgdana jos pre 10 godina je krenula prica kako je to mesto sjajno da se podigne hotelski kompleks koji je uvek naglase autorsko delo svetski poznate Zahe Hadid (valjda to treba da me odusevi), pa je to sranje dobilo sve moguce dozvole od grada i republike tada (samo cekam da Djilas izadje i kaze kako je ovo ruglo) onda se javnost pobunila pa su stavili na cekanje taj projekat. 

 

Na cekanju su takodje dve ogromne kule sa leve i desne strane hotela Jugoslavija u Zemunu, Luka Beograd ispod Visnjicke Banje i Karaburme (za koju jos vecaju ko ce da uleti), i na Dorcolu par kretenskih projekata takodje cekaju a neki se vec rade. 

 

Pisao sam hiljadu puta, u Beogradu su manje vise vazile komplikovane procedure za visespratnice i gradnju u visinu ali je troclana komisija u Beogradu koju su cinili Covic Mali i zaboravih ko je treci to ukinula. 

 

Beograd je za nekoliko mrvica bio ispred istocnoevropskih rugoba kao sto je Sofija ali zadnjih godina se i to malo sto je bilo unistilo i radi se na totalnom devastiranju ovog prostora koji je nekada bio Beograd. Bez plana, bez ikakve vizije

samo seci drvo, betoniraj, uzimaj lovu od investirora, danas jesmo sutra nismo, ako ne capimo mi sada sutra ce neko drugi. 

 

Gondola, hoteli, Vracar koji izgleda kao Brazilska favela samo sto u ovde zive pretezno Crnogorci ne Brazilci, trzni centri kojih valjda imamo najvise u regionu... to je Bg danas, kic sund i nemanje osnovne infrastrukture. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Tamburinjo said:

Vracar koji izgleda kao Brazilska favela samo sto u ovde zive pretezno Crnogorci ne Brazilci, 

 

MV5BZjc2ZjFjOWMtYjM5Yi00NTBjLWI0YWEtNzk0

 

 

mislim, tako je od sredine 90ih ali sada je asimilicaija u full on modeu. nema to veze sa crhogorcima, vise sa favela predstavom bogatashtva majndsetom.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 7/7/2021 at 12:52 PM, Tamburinjo said:

Podno Kalemegdana... secam se pre par godinu tu sve go narkoman, pacov i zmija a vidju sad lepote... jos kad mu udare onu staklenu fasadu ima nagrnu turisti red da bude do Narodnog pozorista. 

 

spacer.png

Kad ovi Huni i Avari odu, Skoplje ce biti lepotica za BG. Sto im majki jebem u picku

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...