Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

1 minute ago, BattleBender said:

u moru nakaradne domaće muzike, moram da istaknem da je ovo baš bombonica pesma
beat odličan, produkcijski pokidano, i ova mala zanimljivo peva
 

 

 

Pricam ja to vec godinu i nesto, al niko me ne ferma 2 posto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Pricam ja to vec godinu i nesto, al niko me ne ferma 2 posto.

I ona Angellina - Sijam je isto decent.

Preslušao sam malo domaću muziku u pre nekih mesec, dva, više iz nekih socijoloških razloga. Pošto sam primetio da je moderna domaća muzika prožeta kroz sve slojeve modernih generacija... Nije to kao kod nas, jedni metalci, drugi reperi, četvrti nekakvi alternativci, pa oni koji su hc u svom žanru da ne slušaju domaću muziku. Kod novih generacija te barijere su baš srušenije.

Ova mala Zoi nije loša, Angellina je isto ok.
Za Coby-a se vidi da je izuzetno muzikalan lik, i da je pritom muzički obrazovan, ali da gleda pravi ono što se prodaje. Načuo sam kroz kakvu muku je prošao, tako da ono, neka mu je sa srećom, drago mi je ako mu dobro ide.
Zna i u opasno trash pesmama da baci dobar beat.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, BattleBender said:

I ona Angellina - Sijam je isto decent.

Preslušao sam malo domaću muziku u pre nekih mesec, dva, više iz nekih socijoloških razloga. Pošto sam primetio da je moderna domaća muzika prožeta kroz sve slojeve modernih generacija... Nije to kao kod nas, jedni metalci, drugi reperi, četvrti nekakvi alternativci, pa oni koji su hc u svom žanru da ne slušaju domaću muziku. Kod novih generacija te barijere su baš srušenije.

Ova mala Zoi nije loša, Angellina je isto ok.
Za Coby-a se vidi da je izuzetno muzikalan lik, i da je pritom muzički obrazovan, ali da gleda pravi ono što se prodaje. Načuo sam kroz kakvu muku je prošao, tako da ono, neka mu je sa srećom, drago mi je ako mu dobro ide.
Zna i u opasno trash pesmama da baci dobar beat.

 

U pravu si, meni su Zoi i Angelina kul jer se ne uklapaju u svu ovu trep-folk ikonografiju koja nas je preplavila. U njima ipak ima neceg urbanijeg, rafiniranijeg. Cobeta i tu ekipu vec ne mogu da slusam, u stvari ima jedna njegova pesma koja mi je ok, a to je ona "Leto je". Ovo ostalo nije blisko mom senzibilitetu. A zanimljivo mi je da ima dosta 30godisnjaka koji to slusaju na dnevnoj bazi - ja ne merem.

Daj Mikrija, daj Smoketa, daj Paju Kratkog...

Edited by Antizemljaš koji lebdi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, de Havilland Mosquito said:

Sve ste to trebali kad je čika Frensis postavio onaj svoj poznati upit....

 

Ja sam tada skrnavio maksimalno, pa nije čudo da je bio apsolutni no comment/reaction na sve što sam okačio. Mada opet, nije da mi je palo na pamet da sad treba nešto da nađem, što se sa jedne strane uklapa u treš, a sa druge da bude nešto na šta ljudi ovde mogu da se rilejtuju. Naprosto, morao sam da napravim jedan solidan dump (ili što bi reko Šeške, da se izaserem 😁), svog đubreta što sam čuo i video, pogotovo iz 2000s perioda.

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

 Cobeta i tu ekipu vec ne mogu da slusam, u stvari ima jedna njegova pesma koja mi je ok, a to je ona "Leto je". Ovo ostalo nije blisko mom senzibilitetu.

"Leto je" nije jedna dobra pesma, nego 2 😄 (pusti je na yt na 1.2 speed, ili na 1.15 ili 1.25)

Cobijev senzibilitet je uzasan, ali je fenomenalan u tome sto radi, i naravno uspešan(a preraso sam mlaćenje kopriva tudjem kurcem, tako da mi je drago ako je njemu lepo). "Krvavi balkan" je lejmcina narativ, sa sve nekakvim provlacenjem pateticnog melosa, ali je za tu klasu najbolja instanca.

Načuo sam još neke domaće pesme koje su dobro odradjene, nisam im pohvatao imena, išle su u pozadini dok sam radio. Deluje mi da postoji neki producent koji zna da pravi dobre stvari, a da je zaglavio u toj gunguli...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Yet the science-fiction epic, released 30 years ago this week, hinged on more than technical wizardry. To its director, T2 is the story of a boy and the father he never had. The sequel wouldn’t work without a strong bond between the reprogrammed title character and the teenager he’s sent back in time to protect. “Sure, there’s going to be big, thunderous action sequences, but the heart of the movie is that relationship,” Cameron says from his home in New Zealand. “I have always loved The Wizard of Oz. This movie is about the Tin Man getting his heart.”

 

 

https://www.theringer.com/movies/2021/6/30/22555687/terminator-2-judgement-day-t2-oral-history

 

+

https://www.theringer.com/2021/1/26/22249103/terminator-2-judgment-day-with-bill-simmons-chris-ryan-and-van-lathan

Link to comment
Share on other sites

Inače kod obe devojke privatno taj momenat mistike uopšte ne postoji, iako bi možda želele to.

 

Ali ako se zanemari taj aspekt i pogleda samo muzika, jeste super za naše uslove, mada još bi mi bolji utisak ostavila muzika da nisam subjektivan jer ih znam. Što ne znači da nisu okej devojke, pa i pametne čak, ali im ličnost nije u skladu sa muzikom.

 

Sa druge strane, Edita i Sara Jo mi imaju slabije pesme, ali im je karakter bliži pesmama Zoi i Angeline.

Link to comment
Share on other sites

Edita se nije snašla sa senzibilitetom, nije izkanalisan njen glas. Ona ima najveći potencijal od njih, ali glas, koji je jako dobar na svoj način, je baš specifičan i mora da se pogodi svoj fazon.
Naravno takve stvari se radi kada pevači budu kantautori/autori svojih pesama.
Ja nikad nisam kupio harizmu Sare Jo, ne znam zašto. A ribetina je, upoznao sam je na promociji njenog spota, u nekoj haljini... ribetina i po... nema šta, može za 2, može za 3

Ova Zoi sa strane harizme, ima taj selling point, neki introvertni-esque cuteness a neizbežan je taj naughty momenat. Lepa je, i to ne na način tipičan za naše podneblje.
Angellina deluje kao burazer-devojka, sa kojom mozes da imas neki vatreni benefit...

Senida se lepo trgla sa "Replay", počela je baš da smara, i bilo mi numesno već da toliko replicira početni vajb. Nije ona baš klinka, ona je više žena, pada joj paše da se toliko popali.

 

Link to comment
Share on other sites

Ne slusa mi se srpska muzika novijeg datuma jer mi je nezanimljiva ili kada probije tu barijeru onda mi je predepresivna, ali bih kopao u nekom trenutku po ostacima veselog jugoslovenskog tresa iz 90ih i prve polovine 00ih. Nesto sto se nije puno slusalo.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, BattleBender said:

Ja nikad nisam kupio harizmu Sare Jo, ne znam zašto. A ribetina je, upoznao sam je na promociji njenog spota, u nekoj haljini... ribetina i po... nema šta, može za 2, može za 3

Zato što treba vremena i poverenja da se otvori i pokaže sebe. Puca od harizme zapravo. Mada, zajebana je jako.

 

U pesmama ni meni nema harizmu, čak mi deluje infantilno.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Cuo sam jednu pesmu od Edite, nesto "Slobodno me rani to sam i zasluzila", rekoh bas neki wtf tekst. 

Sara Jo mi je blah.

 

Ima neka dobra, ne mogu se setim kako se zove al znam da je neko celjavo prezime, cek da izguglam...A da, Bojana Vunturisevic.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...