Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Shvatio sam jednu stvar u vezi Pepersa, ja sam njih i dalje slusao par meseci nakon debakla u Indjiji i posle sam napravio duzu pauzu. Imao sam momente kada sam ih pustao, ali to se svelo na nekoliko pesama. I ova dva albuma koja su izasla u poslednjih deset godina, nisam toliko puno slusao jer nije bilo Frusiantea. Secam se da sam imao neki MP4 plejer i da sam muziku sa diskova prebacio na komp(ako se dobro secam), pa onda na MP4 plejer. Pustao Stadium Arcadium na putu do gimnazije. Ne mogu da se setim da li sam jos koji album imao. Sada kako se vratio, ne da jedva cekam novi album nego se nadam da ce posetiti Budimpestu/Prag/Bec. Njihova evolucija se nastavlja i zato cu slusati i nove i starije albume i zato ih ne stavljam u istu kategoriju kao Gansi koje sam manje-vise ispratio. Prva cetiri albuma od Pepersa nikada nisam preslusao cele i u nekom trenutku cu se pozabaviti time.

 

Ne znam na sta ce im liciti turneja, ja sam pre neki uzeo kartu za Ramstajnov koncert u Pragu koji nije bio u planu ni prosle ni pretprosle godine. 2022 u teoriji moze da bude veoma haoticna sa turnejama bendova.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Marko said:

Beograđani, koja ono beše bila legendarna i ozloglašena bus linija u Bg-u, nezaboravno iskustvo je bilo kad se prvi put provoza tim busom, a muka za svakog kome je ta linija svakodnevnica. Uvek prepuno, duga vožnja, neudobni i smrdljivi bus koji je bio premator. Znam da sam čitao davno tekst na b92, ali sam zaboravio u međuvremenu. Nešto na 50 mislim, 52 ili 53, možda 55? Moram da priznam da mi je krivo što nisam bar jednom ušao u taj survivor od busa 😁 A obećao sam sebi kad sam pročitao tekst. 

 

Cenim da misliš na 50. Nikada se nisam vozio istom ali po svim pričama redefiniše pojam "prepuno" i sve što ide s tim.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Marko said:

Beograđani, koja ono beše bila legendarna i ozloglašena bus linija u Bg-u, nezaboravno iskustvo je bilo kad se prvi put provoza tim busom, a muka za svakog kome je ta linija svakodnevnica. Uvek prepuno, duga vožnja, neudobni i smrdljivi bus koji je bio premator. Znam da sam čitao davno tekst na b92, ali sam zaboravio u međuvremenu. Nešto na 50 mislim, 52 ili 53, možda 55? Moram da priznam da mi je krivo što nisam bar jednom ušao u taj survivor od busa 😁 A obećao sam sebi kad sam pročitao tekst. 

 

50. Verovatno zbog krivudave rute GSP toj liniji nije dodelio duplaka, a autobus sa polazne stanice krece na svakih 15 minuta. Mislim da su pre par godina povecali broj voznji i da sada na svakih 5 minuta krece autobus sa pocetne stanice, a da li je ista guzva ne bih ti znao reci jer se nisam vozio od kada je doslo do te promene. Jedino ujutru oko 9h mozes normalno da se vozis, verovatno je i u kasnom vecernjem terminu ok, a u ostalim terminima je kao u nenacetoj kutiji od sibice. Ne znam zasto bi iko imao zelju da se vozi s tim busom. 😉

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Barkley#34 said:

Cenim da misliš na 50. Nikada se nisam vozio istom ali po svim pričama redefiniše pojam "prepuno" i sve što ide s tim.

 

Da, ako iskopam taj tekst linkovaću 😊

 

1 hour ago, mr clutch said:

50. Verovatno zbog krivudave rute GSP toj liniji nije dodelio duplaka, a autobus sa polazne stanice krece na svakih 15 minuta. Mislim da su pre par godina povecali broj voznji i da sada na svakih 5 minuta krece autobus sa pocetne stanice, a da li je ista guzva ne bih ti znao reci jer se nisam vozio od kada je doslo do te promene. Jedino ujutru oko 9h mozes normalno da se vozis, verovatno je i u kasnom vecernjem terminu ok, a u ostalim terminima je kao u nenacetoj kutiji od sibice. Ne znam zasto bi iko imao zelju da se vozi s tim busom. 😉

 

Ok, zahvaljujem. Ne kapiram previše dinamiku polazaka buseva tamo, a cenim da je ovde u NS je naravno sve to drugačije tj lakše za isplanirati zbog manje gužve i prostora. Hvala bogu pa ovde gotovo svugde stižeš peške, ja u principu uzimam taxi, samo kad iz moje gajbe u centru, treba da odem negde, gde ni za pola sata brzog hoda ne stižem. A u bus uđem jednom u mesec, dva. Kako ne znaš zašto bi neko hteo da proba da ide 50-icom? Taj tekst me zaintrigirao pa sam hteo radi izazova da se provozam.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marko said:

 

Da, ako iskopam taj tekst linkovaću 😊

 

 

Ok, zahvaljujem. Ne kapiram previše dinamiku polazaka buseva tamo, a cenim da je ovde u NS je naravno sve to drugačije tj lakše za isplanirati zbog manje gužve i prostora. Hvala bogu pa ovde gotovo svugde stižeš peške, ja u principu uzimam taxi, samo kad iz moje gajbe u centru, treba da odem negde, gde ni za pola sata brzog hoda ne stižem. A u bus uđem jednom u mesec, dva. Kako ne znaš zašto bi neko hteo da proba da ide 50-icom? Taj tekst me zaintrigirao pa sam hteo radi izazova da se provozam.

Veliki je to mentalni izazov. Sreca da sam morao da se vozim samo pola rute. Znaci ljudi su sabijeni ko u konzervi od sardine. Ako si negde na sredini od ulaznih/izlaznih vrata, a bus je pun, ljudi ispred tebe moraju da izadju iz njega da bi ti omogucili izlazak. Neretko nekog prikljeste vrata, ili ljudi ne mogu da udju jer je potpuno popunjrn bus, pa preskoce turu. Ima interesantnijih izazova 😉

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Barkley#34 said:

Ako ti je do takvog izazova, možeš da probaš vožnju manje-više svakim busom u špicu. 

https://www.busevi.com/mapa-linije-17-konjarnik-zemun-gornji-grad/

 

Secam se da je meni ovo bio veoma veliki psiho-fizicki napor kada sam pocinjao da radim pa se vozio u spicu. Znao je da se napuni bas kao sto je @mr clutch opisao. Srecom, bilo je dobrih buseva.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, mr clutch said:

Veliki je to mentalni izazov. Sreca da sam morao da se vozim samo pola rute. Znaci ljudi su sabijeni ko u konzervi od sardine. Ako si negde na sredini od ulaznih/izlaznih vrata, a bus je pun, ljudi ispred tebe moraju da izadju iz njega da bi ti omogucili izlazak. Neretko nekog prikljeste vrata, ili ljudi ne mogu da udju jer je potpuno popunjrn bus, pa preskoce turu. Ima interesantnijih izazova 😉

 

2 hours ago, Barkley#34 said:

Ako ti je do takvog izazova, možeš da probaš vožnju manje-više svakim busom u špicu. 

 

Ok, boravci u Bg-u su mi uvek komforni, što zbog mog planiranja, što zbog ljudi sa kojima sam tamo. Ako ovo sprovedem u delo, svakako javljam utiske, a pišem i ako mi se desi da dođem do stajališta i ne smem da uđem 😁

 

1 hour ago, Sprivel said:

 

Ana Nikolić? Mnogi je znaju po nekim hitovima i kakva je riba bila. Ipak ima jedan deo teksta koji je classic: "Ludilo u klubu, ko karijes na zubu"

 

https://www.youtube.com/watch?v=dbkN9VcXT0Y

 

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sprivel said:

 

Postujem, ali nije to to. Nema tu emocije kod mene... Ali zato neke od goat domacih numera:

https://m.youtube.com/watch?v=K2nSSPgFFMA

https://m.youtube.com/watch?v=khNNoYfQKzA

https://m.youtube.com/watch?v=5tWgkWXUF04

https://m.youtube.com/watch?v=B_jU9zLV5L8

Edited by SteveFrancis#3
Link to comment
Share on other sites

On 5/19/2021 at 5:30 PM, SteveFrancis#3 said:

Klasici tres muzike...? 3,2,1...krenite!

 

On 5/19/2021 at 5:35 PM, SteveFrancis#3 said:

Pa ono, nesto sto je nedvojbeno male umetnicke vrednosti (bar za prosecno pismenog konzumenta), nevezano za zanr, nesto sto ti je kul da cujes iako te je realno blam sto je tako (iz ociglednih razloga)... Toliko lose da je dobro i slicno.

 

Domace:

 

 

 

 

+ ceo opus Brace bez gaca. 

 

Strano: (u duhu skorasnje evrovizije)

 

 

 

Kasnije sam istrazio Verkin opus i naleteo na ovo: 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...