Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

5 hours ago, realno *w said:

 

 

Sigurno.

 

 

Nema veće zablude od ultra-mega-giga anatomskih stolica. Ja u kancu imam 4 matora ITevca, koji su do ovog poslednjeg renoviranja, sedeli na stolica od recimo tih 150 evra, starim 15ak godina sigurno.

Ali stvar je u tome što su sva četvorica aktivni fizički, od fudbala, trčanja, hajkinga, svašta...  I apsolutno niko nema problem sa leđima.

 

Sa druge strane, drugar programer, sa stolicom od 1000+ eura, raspadaju mu se leđa. 

 

Ok, jasno je da je to od slučaja do slučaja, ali kako god okreneš, bilo kakva fizička aktivnost, 5 praznih mesta, pa stolice i ostalo.

Zavisi od stolice, ali ako  ne objasni zasto:

 

VqnoE6F.gif

 

Meni dadose stolicu chrome&leather u firmi pre par godina, vratih je posle par dana:

- Jebe mi se za cenu i proviziju nabavljaca i dobavljaca ako ne mogu da je podesim po visini

- Jebo stolicu koja mi je tesna po sirini, tj ne mogu da pomerim naslone za ruke sa obe strane iste da je podesim kako zelim.

 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, SteveFrancis#3 said:

 

Imas li ideju otkud poplava klincadije u komentarima NikadIzvini klipova u poslednje vreme? Nisu tek tako nabasali na njih na yt, a vidi se iz aviona po sadrzini komentara da su u pitanju zaista klinci koji zapravo i ne razumeju ni kontekst ni reference (sto je prirodno, u najboljem slucaju su tek rodjeni tih godina kada je ovo bilo aktuelno). 

 

Verovatno drustvene mreze tipa tik-tok, ig i twitter. Kao sto je i nama bilo zabavno kada smo  bili osnovna/srednja, pa neki od nas kasnije razumeli siri kontekst svega dok vecina to samo povrsno gustira i realno zasto bi se opterecivala time. Nisu kapacitet da sve to upiju i da budu svoji, previse crnila ima. Tako ce isto da se prenese i na sledece generacije, samo odredjeni ce doci do odgovora dok ce drugima da bude cista zabava. Kao sto je slucaj i za sve druge stvari. Nikad Izvini u ovakvom obliku je mogao da prodje samo u Pink produkciji u ono vreme. Na drugim televizijama ne bi uoopste bili emitovani ili bi sam sadrzaj morao da se menja i prilagodjava imidzu televizije. Ne bi ostavljao tako jak utisak, jer ne bi bilo puno preterivanja. Mozes da prepoznas odredjene pogresne stvari koje danas ne bi nikako prosle. Da je Miletic imao drugaciju percepciju Mladje, mi bi mnogo manje najebali. On je shvatio to licno i dobro znamo sta se desavalo sledecih nekoliko godina. 

 

Ja na istu foru sam hteo da gledam zbog raznih mimova He-Man and the Masters of Universe prosle godine, ali sam izabrao nesto drugo i proslo me je. Lovim pravi tajming. Drugacije vreme i drugacija percepcija javnosti kada se nisu lovile sitnice. Jedno deset puta sam bio u fazonu wtf i svidelo mi se. To ne bi proslo ni pre 20 godina. Taj susret sa starijim stvarima moze biti bas pozitivno iskustvo, samo ga treba iskopati. Treba to cuvati, bez obzira o kakvom je sadrzaju rec. Ovo danas sto se plasira, ljude pretvara u robote.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Ta'veren said:

 

Verovatno drustvene mreze tipa tik-tok, ig i twitter. Kao sto je i nama bilo zabavno kada smo  bili osnovna/srednja, pa neki od nas kasnije razumeli siri kontekst svega dok vecina to samo povrsno gustira i realno zasto bi se opterecivala time. Nisu kapacitet da sve to upiju i da budu svoji, previse crnila ima. Tako ce isto da se prenese i na sledece generacije, samo odredjeni ce doci do odgovora dok ce drugima da bude cista zabava. Kao sto je slucaj i za sve druge stvari. Nikad Izvini u ovakvom obliku je mogao da prodje samo u Pink produkciji u ono vreme. Na drugim televizijama ne bi uoopste bili emitovani ili bi sam sadrzaj morao da se menja i prilagodjava imidzu televizije. Ne bi ostavljao tako jak utisak, jer ne bi bilo puno preterivanja. Mozes da prepoznas odredjene pogresne stvari koje danas ne bi nikako prosle. Da je Miletic imao drugaciju percepciju Mladje, mi bi mnogo manje najebali. On je shvatio to licno i dobro znamo sta se desavalo sledecih nekoliko godina. 

 

Ja na istu foru sam hteo da gledam zbog raznih mimova He-Man and the Masters of Universe prosle godine, ali sam izabrao nesto drugo i proslo me je. Lovim pravi tajming. Drugacije vreme i drugacija percepcija javnosti kada se nisu lovile sitnice. Jedno deset puta sam bio u fazonu wtf i svidelo mi se. To ne bi proslo ni pre 20 godina. Taj susret sa starijim stvarima moze biti bas pozitivno iskustvo, samo ga treba iskopati. Treba to cuvati, bez obzira o kakvom je sadrzaju rec. Ovo danas sto se plasira, ljude pretvara u robote.

Trazis himen?

Ja batalio davno potragu - veca sansa za jednoroga.

:s_d:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/5/2021 at 3:42 PM, realno *w said:

 

Ja sam sada tražio, 2 meseca bukvalno, budžet bio oko 35k.

 

Ovu sam uzeo kolegama: https://officeline.rs/topstar/open-point-sy-g/

ali je to oko 250 evra... a dobra je stvarno. Sebi još nisam.

 

 

 

Na ovakvoj sedim u kancelariji.

On 5/5/2021 at 4:05 PM, Nicklord said:

IKEA Markus je stolica koju ima 75% studenata i početnika u EU a tako košta 😄

 

Na Markusu sedim kuci.

Iako je Markus jeftiniji, meni se vise svidja Markus, od ove sto je ostavio Realni.
Tako da ja moj full savet Markus. Iako planiram da se izglupiram sa nekom skupom stolicom.

Neko voli one stolice sto izgledaju kao cockpit race chair (vroom broom beep beep), meni je to uzas.
Ja volim mrezice a mrzim kože i sve te full oblozene materijale. Još sa estetske strane, užaš...
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Par puta sam bio u Ikei i primio se na onu čudnog imena na j, prvu od dve koje je orion postavio, tako da se premišljam već dugo. Deluje mi da bi bila dobra podrška leđima, ali ostaje onaj pomenuti problem kako ću se osećati nakon nekog vremena sedenja u istoj. Ne da mi se da se zajebavam sa kupovinom i vraćanjem, pa opet kupovinom. Za lumbalni deo sada koristim jastuke, znače dosta.

 

Mrežice i tekstil rulz.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Kooineeperk said:

Umesto 2000eur za "dobre" stolice bolje investirati nesto novca u sto na podizanje, makar na "kurblu". U Ikea-i ima osnova za 19k din https://www.ikea.com/rs/sr/p/skarsta-podokvir-ploce-podesivog-stola-bela-00458555/ 

 

Uradis sam neku plocu, kako ti odgovara i provedes barem deo dana stojeci i radeci. 

 

 

Upravo ovo.

 

Meni lično to ne treba, ali recimo moj paša je taj tip: ima neku prosečnu stolicu, ima onu loptu za pilates, ili kako se to već zove, plus ima taj jedan "šank" napravljen za rad u stojećem položaju. Pa kombinuje. Jako je korisno makar pola sata dnevno se naterati na to, za početak.

 

Meni to nije bitno jer ja svakako imam dosta kretanja u togu radnog vremena, samo unutar firme imam skoro kilometar do najudaljenije tačke.

 

 

14 hours ago, Kronostime said:

Zavisi od stolice, ali ako  ne objasni zasto:

 

 

 

Inače, ta njegova stolica je Herman Miler Aeron. Ovaj proizvođač kojeg je i spomenuo Sprivel.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Referent said:

Koja je fora sa radom u stojećem položaju?

 

Opširna je to tema. Uglavnom, bolje je za kičmu, kolena, cirkulaciju, vene...

 

I kod toga rada u stojećem položaju treba ispoštovati neke stvari, tipa brada da bude paralelna sa podom, tj da ti računar bude dovoljno visoko, da se ne savijaš da bi radio.

 

Ok, ne mislim naravno da treba ne znam koliko stajati, ali ako je neko vezan za kancelariju puno radno vreme, onda je svakako dobro da ubaci par kraćih perioda rada u tom položaju. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Team stolica. :kece:

 

Imamo na poslu u nekim kancelarijama stolove na podizanje. Kad smo selli kancelarije pre 3 godine, bila ponuda ko hoće da pređe na te stolove, da se naruče. Dosta ih je uzelo. meni nije leglo, jbm li ga zašto. Na neko kraće vreme da ali onda moram da sednem. Za par kraćih perioda je odlično rešenje ko što kaže Reali (posebno zbog vena) ali pošto je bio izbor stolica ili sto, tražio im stolicu. Donji deo leđa, koliko god jačao leđa i stomak u teretani, ne jebe... boli pa boli i to u ciklusima, par nedelja...pa onda par emseci ništa i tako u krug. Sa ovim novim stolicama su ti periodi kad bole leđa malo kraći.

 

E sad i za stolice je bitno kako sediš, pošto ja često uhvatim sebe da curim niz stolicu, bukvalno mi je dupe na ivici, leđa pod 45 stepeni...tu ne pomaže stolica od 12484525 evra, mogu opušteno da sedim na stolici iz Simpo trpezarijskog kompleta iz 1963. isti mi đavo. Ako sedim kako treba, onda stolica radi posao. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U firmi uzeli te stolice iz Ikee na J, što sam okačio, koja mi se jako dopala i rešim da je uzmem da imam i kod kuće. Kad nikako da se pojavi u Ikei, a u firmi nas malo lupa struja od tih stolica zbog čega je direktor pizdeo, pa im ja predložio da otkupim stolicu po nižoj ceni. 😄 Treba malo točkići da se podmažu i bude sve ok, tj. ne udara struja. Veda rešava stvar. Uzeo sam i taj sto na kurblu i prezadovoljan sam.
Generalno treba ustajati češće, protegnuti se, prošetati. Tačno mi dođe da propušim, pa da idem na pauze svakih pola sata sa pušačima.
Ali sam našao alternativu. Pošto uvek kraj sebe imam čašu vode, i to od pola litre, sada sam odlučio da koristim manje čaše kako bih češće morao da ustajem da idem da sipam vodu. 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...