Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Na danasnji dan,1984,zasela na prvo mesto Bilbordove liste.
 


Za ovu pesmu Dzekson je zvao verovatno najboljeg gitaristu tog vremena,Van Halena,sto je Edi sa zadovoljstvom prihvatio. Dakle,gitare koje cujete u 'Beat It' odsvirao je Edi Van Halen.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Crni Bombarder said:

Na danasnji dan,1984,zasela na prvo mesto Bilbordove liste.
 


Za ovu pesmu Dzekson je zvao verovatno najboljeg gitaristu tog vremena,Van Halena,sto je Edi sa zadovoljstvom prihvatio. Dakle,gitare koje cujete u 'Beat It' odsvirao je Edi Van Halen.

Dobar je spot za 'Bad', sa Snipesom i Scorseseom iza kamere ... ima ona varijanta od 18 min

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Ne sam Safete said:

Dobar je spot za 'Bad', sa Snipesom i Scorseseom iza kamere ... ima ona varijanta od 18 min

Znam da je Martin to rezirao.

Medjutim,zna se i da je spot tesko snimljen ("Bad"). Gledah u nekom dokumentacu o tome. Nikako nisu uspevali da dodju do prihvatljivog. Dzekson je bio nezadovoljan,pa je Skorseze bio nezadovoljan,pa su obojica bila nezadovoljna. Nikako nisu upevali da pronadju pravu pricu za video i realizuju je. Stoga su probili sve rokove za njegovo snimanje. Na kraju je uhvacen taj pravac rata/sukoba ulicnih bandi.

 

12 minutes ago, Ne sam Safete said:

ima ona varijanta od 18 min

Dzekson ima vise tih "kratkih filmova" kako je insistirao da ih zovu. Najpoznatiji je,ipak,onaj za Thriller.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na danasnji dan,pre 35 godina..

aR7vvBB_460s.jpg

Inace,ne znam koliko ljudi je upoznato..upravo negde u vreme Cernobiljske katastrofe,radjena su ozbiljna istrazivanja za izgradnju nuklearne elektrane blizu Osijeka..na tom terenu..sto je recimo dosta blizu mene..meni je granica sa Hrvatskom na Dunavu bas blizu. Koliko sam upoznat,radjena je studija o terenu,analizirano je tlo na kome je trebalo da se izgradi i dato je "zeleno svetlo". Zanimljivo je da je posao bio poveren nekoj americkoj kompaniji,a ne sovjetskoj. Cak su i fina sredstva ulozena u istrazivanje..mislim negde oko 10-ak miliona dolara..(ne garantujem da je cifra tacna).
Onda je u Jugi pocelo da se kuva,izbio je rat i prokekat je stopiran,a posle zavrsetka sukoba i potpuno zamro.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

 


Dakle, koja mirise na bananu, ali mora jaja da farba?

PS. Svakoj sisi, koja je resila da mi za po veka nakaci, well how many...

Nadam se da je proslo i tih, administracijo...... Ma na sta, bre licite? Ok? OK?!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...