Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

@Chaos Is Me

Spoiler

 

Bas razmisljam pre neki dan, nije ni bitno u nekim situacijama da u istom trenutku povezes odredjeni dogadjaj sa muzikom, odgovarajucu muziku mozes za neke dogadjaje iz proslosti da pronadjes i 10 godina kasnije. Prosle nedelje sam dosao do zakljucka da sam 2015/2016 propustio prvu sansu da poslusam black metal, pre toga nije bilo pogodne situacije. Cak i kada neke bendove krenem u sledecih godinu-dve, osecam ko da popunjavam muzicku rupu iz tog perioda. Ja pre covida sam znao samo za nekoliko pesama Korna koje su se vrtele na Scuzz-u, ali zbog rada od kuce i ispadanja iz nedeljne/mesecne rutine imam energiju kakvu nisam imao do sada pa mnogo vise istrazujem. Ne moram uopste da pricam o healovanju. Moj muzicki ukus bolje poznaju forumasi od ljudi sa kojima se druzim i njima ponekad prosledim samo mali fragment toga jer mi najmanje treba misljenje drugih koji nisu u materiji. Da nisam naleteo na jednu drugaricu sa kojom sam bio bas dobar do nedavno, pitanje je da li bih Korn posmatrao iz malo drugacije perspektive i zadrzao bih se samo na tih nekoliko pesama koje nisam cuo od srednje. 

 

Generalno za vecinu forumasa sa ove teme(i jos par drugih) sam siguran da donose skoro najbolju mogucu za sebe, tako da sta god da odaberu uopste ne sumnjam u njihove odluke jer kada si u virtuelnom krugu ti gledas da optimalizujes odluku. Ne moras nista da bilo kome crtas, sam ce povezati. Treba ponekad preispitati svoje stavove u vezi nekih bendova. Bolje i neke stvari raditi u svoja cetiri zida(cak i da pogazis svoje reci) kako bi se potencijalno izbegao sudar sa predrasudama okoline iz te sfere.

 

Ovo sada kod mene je jednostavno, desio se neki muzicki event cak i online, malo ce me vise terati na istrazivanje i drzace me par dana ili par nedelja pa prelazim na nesto drugo. Vidi se da mi fali koncert, kada sam odusevljen ovim live nastupom pa se to preliko na forum. Bolje tu nego drugde.

 

Kad si napisao najveci fan na svetu, to je zamka. Ja sam sebe kao smatrao (velikim) fanom Ramstajna u svojoj okolini, a danas pustam ponekad samo pesme sa novog albuma i gledam da mi se ne ogade kao stare. Previse emocija ulozeno i to se ne moze zavrsiti dobro kada vidis da se to primilo kod drugih nekoliko godina kasnije. Nemam problema ja sa tim da budem ispred drugih, samo da mi to ne bude glavna stvar i da od toga ne pravim famu. I da nemam samo tih par bendova i jedna velika rupa, ja sam u tu zamku upao ali imao sam puno problema da se ubacim u mnogo visu brzinu na kojoj sam sada. 

 

Recimo na drugom mestu nisam napravio tu gresku. Nisam kukao kao drugi sto ce na novu sezonu GoT morati da cekam 10 meseci kao drugi, jer nista drugo za njih nije postojalo. Ja sam to resio tako sto sam serije zaredjao kao na pokretnoj traci(sa pauzama). Ja sam to shvatio za serije pa posle na druge stvari, neko je do istog zakljucka dosao dok je slusao muziku, a neko treci negde drugde.

 

 

Ajde da ne izazivam glavobolje od svojih romana.

Edited by Ta'veren
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Ima u nekoj knjizi Hanifa Kurejšija citat koji često ponavljam, izgovara ga neki lik iz knjige, psihijatar koji kaže, parafraziram: "Iz razgovora sa hiljadama ljudi, došao sam do zaključka da ljudi uglavnom kasnije žale u vezi dve stvari: što nisu bili "grešniji" i što nisu više vodili računa o svojim zubima."

 

 

Srpska verzija gore citirane mudrosti.

 

 

GREŠIO SAM MNOGO

 

Grešio sam mnogo, i sad mi je žao
i što nisam više, i što nisam luđe
jer, samo će gresi, kada budem pao
biti samo moji – sve je drugo tuđe.

Grešio sam mnogo, učio da stradam
leteo sam iznad vaše mere stroge
grešio sam, jesam, i još ću, bar se nadam
svojim divnim grehom da usrećim mnoge.

Grešio sam, priznajem, nisam bio cveće
grešio i za vas, koji niste smeli,
pa sad deo moga greha niko neće
a ne bih ga dao – ni kad biste hteli.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/27/2021 at 3:52 PM, gggggggg said:

uh ako nesto mrzim, to su vicevi

jbg, boom-erska stvar.
nama kasnim milenijalcima se sere od toga.

Z generaciji je pa to tek nezamislivo.

On 4/28/2021 at 12:56 PM, Tamburinjo said:

Sad ce dodje BB kaze kako izgleda ko da prodaje sir i to van tezge i da je Uma Turman gospodjetina za Sofiju 😛

Nema nista lose u prodavanju sira 😄
Sofia Vergara je cist seks i ribetina.

Kao sto kaze Safet, obe su sjajne, na svoj nacin. 

Link to comment
Share on other sites

Vicevi nisu prevaziđeni ni danas. Ali pod dva uslova: 1) Da onaj ko priča zna da priča viceve, 2) Humor mora biti na nivou.

Tako sam čuo bezbroj "starih" viceva, da sam umro od smeha, kao i neke da kažemo moderne, gde nisam mogao ni na silu da se nasmejem, jer ili ovaj što je pričao ne zna, ili je humor bezveze/spram nekih prastarih senzibiliteta.

Edited by Marko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vicevi su u velikoj mjeri nastali iz raznoraznih literarnih formi i audio-vizuelnih sadržaja. Neko čuje neku dobru priču/anegdotu, malo to oblikuje i predstavi kao neku svoju genijalnost. Nije to loše, ali nije ni nešto originalno. 

 

Dok sam išao u srednju školu bio je popularan TDI radio, tu su se pričali neki dobri vicevi. Jedan od najboljih viceva je tada bio onaj za Cetinjanina. Kao lik doživio saobraćajnu nesreću, žali se bratu i nabraja sve prelome i povrede koje je zadobio. Onda brat kaže: ne mogu ja to sve zapamtiti, pa ću reći kući da si umro. Tada je to izgledalo kao nešto originalno, svježe, neka fora smišljena u tom vremenu. Par dana nakon što sam to čuo, ide na TV domaći film Kuduz, neki lik iz filma ispaljuje bukvalno istu foru, a taj film je sniman 1987. Moguće ni da sam Sidran nije to smislio, možda je čuo to čuo neđe iz naroda, ko će ga znati.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...