Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Ocekivao sam za kragnu, ako ne vec za uvo: Ma izlazi, napolje (malo je 5 epizoda)... A, ne da me Porodice asociraju da je na novom putu za Bg bio policijski punkt, a ne prvi semafor...

Snimajte jos  - Nanu li vam $%^&*

 

Spoiler

 

 

Link to comment
Share on other sites

Na TV Pancevo, gradonacelnik te ohrabruje da mi Nato paktu nismo ni u snovima, a u pozadini zuta pecurka za kojom sledim BUUUM.

"Jebo te, pa meni je brat na Kosovu!"

Prva, druga, treca seda... eto ti depresije.

 

Spoiler
Spoiler
Spoiler

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Spoiler
Spoiler
Spoiler

Uz fish fingers and chips, gledas izvestaje sa ratista, kao da je dobar dan. A onda, a onda, klanje na sred televizije. Ma izbaci taj TV kroz prozor. I to zatvoren...

 

 



Snimajte jos Porodica... P$%^&*a vam materina!!!

Link to comment
Share on other sites

Da odgovorim Frensou oko slike. 
Odmah da kazem kako nisam pasionirani ljubitelj slikarstva i da se kod mene sve svodi na to sta mi se dopadne ili skrene paznju na neki nacin. Posto mislim da sam ekoloski osvescen covek, izuzetno sam zabrinut za buducnost nase planete..mislim da kao ljudski rod predugo eksploatisemo Zemlju na nacin koji nije odrziv. Da ne duzim pricu..pre xy godina negde videh ovu sliku koja mi je veoma okupirala paznju..jer kao da govori bas o ovome ^

U pitanju je slika The Garden of Earthly Delights od Hijeronima Bosa 

1200px-The_Garden_of_earthly_delights.jp

Slika je nastala pod snaznim uticajem Svetog pisma,jer je ocito da se pojavljuju jaki biblijski motivi..posebno u prvom delu slike na kojem Bog stvara Evu u Rajskom vrtu.
Naslikana je oko 1500-te godine i ako se dugo zagledas u nju shvatis da ona prica pricu.

Na prvom panelu vidimo Adama i Evu u Rajskom vrtu,ptice lete u daljini,tu su slonovi,zirafe i dosta religijske ikonografije.
Drugi panel je onaj gde stvari postaju ineresantnije..smrtni gresi pronalaze svoje mesto na slici,tu je prenaseljenost populacije,razuzdanost i pretrpanost
Poslednji deo je onaj koji najvise podseca na nocu moru. Tu vidimo jedan izvrnuti,dekadentni i spaljeni pejzaz..raj koji je degradiran i unisten

Bosch i na drugim delima slika slicne motive,ali meni je ova slika najupecatljivija.
Slika se nalazi u Museo del Prado u Madridu i nisam je video uzivo,ali sigurno ne bih propustio priliku da posetim ovaj muzej i ugledam je tamo.

https://www.museodelprado.es/en/the-collection/art-work/the-garden-of-earthly-delights-triptych/02388242-6d6a-4e9e-a992-e1311eab3609

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Tamburinjo said:

@Betolingar Misdongard

 

Ako ti je to na profilnoj Merima Isakovic...

Dala je intervju u kome optuzuje Lecica za silovanje u svojoj mladosti.

Šokirao sam se jutros kad sam vidio vijest. Kaže da je to bilo prije 43 godine. Nadam se da će Lečić provesti ostatak života u zatvoru, mada biće teško da se dokaže. 

Edited by Betolingar Misdongard
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...