Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Jan Matejko (1838-1893), poljski slikar proslavljen po istorijskim temama. Nekoliko upečatljivih radova

 

Spoiler

Bitwa pod Grunwaldem, (426x987cm), 1878

 

spacer.png

 

Spoiler

Konstytucja 3 Maja 1791 roku, (247x446cm), 1891

 

spacer.png

 

Spoiler

Jan Sobieski pod Wiedniem, (458x894cm), 1883

 

spacer.png

 

Spoiler

Hołd pruski, (388x785cm), 1882 

 

spacer.png

 

Spoiler

Stefan Batory pod Pskowem, (322x545cm), 1872

 

spacer.png

 

Spoiler

Zawieszenie dzwonu Zygmunta, (94x189cm), 1874

 

spacer.png

 

Spoiler

Alchemik Sędziwój, (73x130cm), 1867

 

spacer.png

 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Balasevica sam postovao kao pesnika mada je za moj ukus bio patetican, imao je nekih 10-ak pesama koje sam voleo i to je moj odnos sa njim kao umetnikom, drugacije ga ne bih komentarisao. 

Ali kad vidim da se Tv Bastilja na kojoj je taj Balasevic ma kakav bio zabranjivan 20 godina zbirno sada sazalila i pusta suzu pa dodje mi da im odem tamo u stilu Boska Obradovica ovaj put sa

testerom na benzin ne struju. Bando crvena. 
Da nismo bas toliko razliciti pokazale su kockaste komsije koji su se utrkivali u suzama za Miru Furlan koju su nazivali najpogrdnijim imenima samo zato sto joj je muz bio Srbin, mada nikada nije izjavila

nista politicki zapaljivo narocito ne da bi dobila take epitete kakvi su joj lepljeni 10 godina pa i vise. 

Prvo se izvinite kazete gresili smo jeli smo govna pa onda da oplakujete, ovako ste samo smradovi koji se prave da se nista nije dogodilo a mi treba da gledamo i ucestvujemo u toj farsi. 

 

 

  • Like 10
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Čuo ☹️ Moj matori ga je znao, kao i celu tu ekipu koja se okupljala u Euridici, jer je stanovao na Vračaru od 1956. do 1968. Kad sam mu preneo vest, samo je rekao "dobar pevač bio". I počeo da zvižduće (valjda) Susie Q. Bog zna čega se prisetio.

Jedan iz te ekipe, Nikola Nešković, je upravo sada na RTS.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam jedan od onih koji su odrasli uz Balasevica. Kako rece Sekeresi sinoc, bio je bukvalno deo mnogih domacinstava, kao clan porodice.

Takav sam i ja osecaj imao. Uz njega sam ucio da osecam, mislim, formirao politicke stavove i jos svasta drugo. On nam je izmedju ostalog i pomogao da prezivimo surove devedesete. 

Iako zvuci izlizano, zaista je bio neka vrsta svetionika.

I ono sto je takodje vazno, svi moji dobri prijatelji su kroz slicno prosli i to je nesto sto me dodatno povezuje sa njima. Sada zajednicki tugujemo, kao da je sa njim otisao i jedan deo naseg prijateljstva. Ili ce mozda postati jos i jace vremenom,  videcemo.

 

Vremenom su neke pesme pocele da me smaraju, i moj se senzibilitet promenio, ali u skoro svakoj zivotnoj situaciji sam imao po neku njegovu pesmu da me vodi ili bar utesi.

Poslednjih dana mi haoticno lete njegovi stihovi kroz glavu sta god radio. Trenutno mi je ovaj dominantan.

 

Al svi su mrtvi. I blaženi.
Bršljen je davno prekrio stih.

 

 

Zbogom majstore i hvala ti

 

Edited by Marvin
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, dali su mnogo, i kao duo, a i svaki ponaosob. Najplodniji period je svakako iza njih, nije tragedija udaljiti se kada vidis da to vise nije to. Ne vidim ni neku poentu tog odrzavanja projekata na silu, koliko je grupa koje su jos aktivne na papiru, a legendarno ime samo vegetira. Merci, u to ime

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...